-
Fototrend
FIFA 18 topikösszefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
Yodamest
veterán
válasz
ShiberMonkey
#7496
üzenetére
Gabó nem rak bronzokat a cserékbe, szóval nála ez már nem igaz. Amúgy ez az egész alacsony ratingű csapat mizéria is régre nyúlik vissza:
Anno még én is tesztelgettem a dolgot, csináltam csak non-rare csapatokat 80 alatti ratinggel, és nem volt jobb. Persze lehet kifogsz pont egy könnyű mecset + a placebo hatás is ott van, hogy "na most jól fog menni mert alacsony a rating" és emiatt eleve nyugodtabban játszol és nyersz. De hosszú távon sokkal rosszabb, én is 5-10 meccs után rá kellett jöjjek, hogy semmi esélyem nincs az erősebb, gyorsabb, jobban fejelő csapatok ellen, hiába nyerek itt ott 1-1- meccset. Manapság még az IF-ekkel vagyok kissé szkeptikus, de egyre inkább hajlok afelé, hogy azokat sem sújtja átok, mint ahogy eddig hittem.
-
Yodamest
veterán
És akkor mi van az ilyen Molnár Gabó félékkel, akik 40/38 meccset meg tudnak nyerni? Ellenük sosem dolgozik a gép vagy mi?
Ez a boost dolog létezik, de szerintem ez nem úgy történik, hogy na konkrétan az 1. perctől kezdve egy valakit tol a gép a meccs végéig. Ez a meccs alatt folyamatosan változik, amolyan morál ingadozás módjára, lehet az első 30 percben nálad a labda, de utána a második félidő közepéig feltámadhat az ellenfél, aztán megint te jössz a meccs végére. Ezért vannak ezek a gól után a gyors gól jellegű dolgok, meg a 2-0-ról fordítás 5-2-re és hasonlók. Illetve aki jobb, az úgy is jobb, max annyi, hogy nem 4-0-ra fog nyerni, hanem csak 1-0-ra, de attól még ugyanúgy kijön a különbség, max nem annyi góllal, mint amennyit érdemelne. Amíg vannak kompetitív versenyzők akik képesek minden meccsüket hozni, sztem kár a vereséget a random faktorra meg a gépre kenni. Ha kikapsz annak csak te vagy az oka, semmi más!
Nekem is volt WL-ben olyan meccsem, hogy lőttem 5 kapufát, és mégis nyert az ellen 2-1-re, de az is az én hibám volt, mert biztosabbra is mehettem volna, jobban ki kellett volna bontani a helyzeteket.
-
Yodamest
veterán
Na én tolhatom le majd a selejtezőket, sajnos nem volt időm lejátszani 8 meccset így silver 1 lettem 10 winnel.... Ma reggel még gyorsba meló előtt mondom csak megpróbálom, hogy meglegyen a 11 win és ezzel a gold 3. Még volt is hátra 30 perc a WL-ből pont belefért volna, de nyilván atom jó játékost kaptam...
Gyerek mindenhol ott volt, nem volt üres terület, sokkal gyorsabb volt minden játékosa, 1 métert nem tudtam futni még a Jesussal sem, instant rajtam volt, passzolni nem volt időm, áh rémálom volt. Szeretem az ilyen egyoldalú meccseket, persze jól is játszott nagyon, de ilyet, hogy egyszer ne tudjak elfutni sehol hihetetlen... Volt egy nagy helyzetem, beívelésből 2 méterről egy erős fejes sarokra, de Fahramann persze hatalmas bravúrral kivédte. A vége 2-1-lett neki, mert a gép azért a 90. percben "engedett" nekem egy gólt lőni, de áh..
Egyre többen tolják amúgy ezt a 4-3-2-1-et.
-
Yodamest
veterán
válasz
pe3mario
#6818
üzenetére
Fú akkor lehet előkerűsz majd a kövi streamben. Aki rosszakat ír róla azokat szereti elővenni és kibeszélni durva módon.
Ez a pali egy igazi maffia.Ja meg poén, hogy persze ő a nagy fifás, div 10-6 ig még nagy a szája, de pl. WL-re képtelen bejutni. Talán pont a linkelt videóban mondja, hogy ő hanyagolja is a fut champions játékmódot úgy ahogy van, mert képtelenség bejutni a WL-re
Már maga a selejtező kiidegelte mit szólna ha WL-ben kéne 25 atomdurva meccset lejátszania, fú pedig azt tuti megnézném, hogy jót röhögjek. -
Yodamest
veterán
válasz
Bazijoe73
#6810
üzenetére
"Én már annak is őrülnék, ha valaki felvilágosítano , hogyan tudok állandóan a másik seggében lenni! Ha erre tud valaki valamilyen választ adni akár priviben is. Az egy vendégem egy sörre!"
Egy ilyen mondat után szerinted ki merne veled beülni bárhová is sörözni?

Amúgy ahogy korábban is írták már high pressure és ultra attackingot kell benyomni, de így könnyen le tudnak kontrázni.
-
Yodamest
veterán
https://youtu.be/h47MLE5CTpo?t=1h34m4s
Mike még mindig nem tud veszíteni, kész ideg a gyerek ha kikap.
Emiatt jó nézni komolyan, az ilyen pillanatokért. Aki eddig nem ismerte szerintem amit itt a videó végénél levág az jó bemutatkozónak 
-
Yodamest
veterán
PC-n nálam szintén gold1 lett a vége, itt ugyebár max. 25 meccset lehet játszani és abból lett 15 win.
Az említett high pressure - ultra attacking kombóval majd teszek egy próbát hátha nálam is jól működik majd.WL kapcsán rájöttem valamire, vagyis lehet nem nagy cucc, de most már biztosnak tűnik a dolog:
Annyi a lényeg, hogy nem random kapod az ellenfeleket, hanem annak függvényében, hogy hány meccset nyertél. Tehát ha az első 4-5 meccsedet jól abszorválod utána biztos, hogy valami pro playert fogsz kapni zsinórban párszor, hogy kiegyenlítse a winratedet. Fordítva is igaz, sok vereség után könnyebb ellenfeleket fogsz kapni, ezért is lehetett, hogy a kolléga aki írta, hogy elveszett csomó meccset az elején, utána már 18/15-öt megtudott nyerni, ott gyengébb ellenfeleket kapott már. (a taktika váltás csak placebo lehetett, nem az miatt volt elsősorban) Idén amikor csak végig letoltam a WL-t, eddig mindig gold1-ben zártam ugyan úgy.. soha nem gold 2 vagy elite. Pedig ha teljesen random ellenfeleket kapnék, akkor képtelenség lenne, hogy mindig ugyan úgy teljesítsek ellenük, gyakorlatilag winre pontosan, mert mindig 25/15 winnel zárok, szóval tuti szabályozva van a dolog.
-
Yodamest
veterán
válasz
Szigma70
#6348
üzenetére
A játékosok viselkedése meg teljesen egyén függő és nem pedig bajnokság. BPL-ben is aláírom az említett Vardy-t én is elégedetten használom, ő tényleg nagyon jó, de itt is ugyanúgy megvannak a használhatatlan játékosok.
Más: megvettem Ibri papát, hát gyerekek azért a 100K-ért ajándék volt, elképesztő jó játékos, 1. meccsén már ollóztam vele egy gólt lol! 3 meccs alatt már 3 szöglet gólt fejeltem vele, ha megtalálod a fejét egy labdával gól, iszonyat jó!
-
Yodamest
veterán
válasz
ShiberMonkey
#6341
üzenetére
Mi most ez a BPL babycry? Abszolút nem OP, más bajnokságokban még OP-bb és olcsóbb játékosok vannak. Nézzetek meg egy Calcio-t, olyan szintű játékosokat amik ott vannak, Handa, Donnarumma, F. Anderson, Belotti, Gómez, Mandzukic, Benatia, Manolas, Koulibaly, stb. BPL-ben mennyiért lehet megvenni? Sokszor 2-3X-os áron kapod meg ugyan azt a tudású játékost. Ha valami OP, én azt mondom akkor az a Calcio A.
-
Yodamest
veterán
válasz
sz_abika
#6251
üzenetére
jah basszus azt hittem ez egy sikerstory és nyerted az utolsót is... ha div 1 ben vagy akkor márpedig tényleg nem nehéz bejutni WL-re. Én mindig betudok jutni habár én is jelenleg div 2-3 vagyok. Ráadául csak 1X kell bejutnod így, mert utána a gold3 szinttel már automatikus lesz a következő bejutásod is. Nekem is most csak azért kellett lejátszanom a meccseket, mert lusta voltam és nem játszottam a mult heti WL-ben egy meccset sem.
-
Yodamest
veterán
válasz
Szigma70
#6248
üzenetére
4-2-2-2-ben nincsenek CM-ek ott CDM van és CAM, gondolom CDM-re gondoltál.

Számít amúgy nagyon minden, nem tudom az ilyen anomáliák mitől lehetnek én nem találkoztam össze még ilyen szokványosnak nem mondható csapattal. Emléxem fifa 14 ben amikor OP-k voltak a fejesek (na azok akkor tényleg OP-k voltak bazze) na akkor csinálták páran, hogy Fellaini-t berakták ST-be és fejelgették vele a gólokat
-
Yodamest
veterán
válasz
sz_abika
#6243
üzenetére
Grat, találozunk a WL-en
Olyat ne írj hogy elég volt a WL-ből, hisz ez csak a beugró volt hozzá. Szombaton én is előkészítem a kávét, becsatolom a biztonsági övet és felkészülök egy jó nagy anál tágításra 
K .Schmeichel (83) teszt megvolt tegnap, hát mentem vele 3 meccset és ma reggel adtam is el, botrány volt az az ember. Kirúgásoknál ért csak labdába, azon kívül 1 védése nem volt a 3 meccs alatt. Vállalhatatlan! Bego ment is vissza a kapuba.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
Yodamest
veterán
Én egy ideig 3-5-2-t toltam, egy full WL-t is azzal nyomtam le. Nem annyira rossz, mint elsőre tűnik, de nagyon tudni kell védekezni hozzá. Tipikus olyan, hogy valakik ellen jól működik, azok ellen meg akik ezt a 3 védős dolgot kitudják játszani rémálom, mondhatni a rossz és közepes játékosok ellen jó a jók ellen meg rossz.

Azóta megtaláltam az idei kedvencemet és ez a 4-1-2-1-2 (2). Itt minden van, jó védelem, közel vannak a játékosok, lehet passzolgatni, elöl 2 csatár, 1 cam aki befut az üresbe, szóval nagyon egybe van. Továbbá középen CM-nek sok sok választási lehetőség van, tehetsz be box to box támadni, védekezni tudó KP-kat, akikkel aztán visszafelé futva könnyedén labdát lehet szerezni. Én ilyen Can, Herrera, Gueye, Fernandinho jellegű játékosokat használok ott és már velük rengeteg labdát megszerzek és akkor még ott van a cdm egy Bakayoko vagy Schneiderlin szóval a középpályámon nem könnyen mennek át.
-
Yodamest
veterán
új meta, ki is próbálom majd WL-ben online hogy milyen ha beteszem kapuba mondjuk Gueyet

-
Yodamest
veterán
Már 1 hete nem nyúltam a fifához, így a WL-ben sem vettem részt a hétvégén, hiába voltam qualifikálva már. Tolhattam volna, de a bloodbornban kellett fröcsögtetnem egy kis vért, szóval elmaradt.
Ezáltal most nem lettem automatikusan sem qualifikálva a következőre mint általában, így tegnap éreztem a powert és megpróbálkoztam 1 hét kihagyás után egyből egy qualifikációs kupával.Hát nem voltak könnyű meccsek, nagyon fura volt a fifa 1 hét bloodborne meg forza horizon 3 után. Talán változtattak is mostanában? A lövések kicsit másmilyennek tűntek nekem, de lehet csak nem emlékeztem már. Na lényeg, hogy 4/4 winnel első próbára meg is lett a bejutás.
Hiába a "tedd vagy ne tedd, de soha ne próbáld" Yoda jelmondat most is beigazolódott.Ja és megvolt az első komolyabb nyitásom megjelenés óta: Alaba!!! el is ment 160K-ért ezzel gyakorlatilag megdupláztam a vagyonomat

-
Yodamest
veterán
Nézegettem az új IF lapokat, ez a Zaha gyerek ST-ben hogy muzsikál? Statra nagyon jó, kb olyan mint egy upgradelt Jesus, de mint tudjuk IF lapoknál azért máshogy működnek a dolgok. Próbálta már valaki?
-
Yodamest
veterán
válasz
gabigyerek
#5404
üzenetére
Hát nem tudni hogy számolja ezeket a játék, de azt azért nem mondanám, hogy mind1 ki áll a kapuban bemegy azt kész, mert soha nem tudhatod. Jön egy távoli lövés, lehet valóban bemegy azt kész, de ki tudja ha más kapus állt volna ott, az lehet kitolta volna szögletre.
Vannak meccseim, amikor szinte bármit rálövök távolról az beakad az ellentétes sarokba és nem is kell hozzá nagy lövő, sokszor ilyen Fernandinho szerű játékosokkal. Olyankor pl. biztos vagyok benne, hogy nem a VKP tanult meg lőni hirtelen, hanem a kapusa nem elég jó a gyereknek.
Aztán ott vannak azok a meccsek, ahol meg sehogy nem tudok gólt lőni, azt érzem, hogy szó szerint be kell sprintelnem a kapuba, mint egy madden meccsen és le kell tennem a vonal mögé a labdát, ahhoz hogy gól legyen, mert 5 méternél távolabbról semmi nem akad be.Szigma70 finishing főként a 16-os belteréről kapura küldött labdáknál számít, a longshot meg kívülről, ennyi az egész. Persze átfedések biztos vannak nem ennyire konkrét az egész, tehát a longshot is pontosabb lesz azért ha van mellé egy 89-es finishing és fordítva. De a legtöbbet a long shot trait számít illetve a clinical finishing, ha ezek valamelyikével rendelkezik a játékos az nagyon érződik.
-
Yodamest
veterán
válasz
Szigma70
#5401
üzenetére
Ezért mondom én is, hogy amikor jól vagy rosszul megy azt nem tudom a taktikának betudni, egyszerűen minden az adott meccstől függ csak, hogy épp milyen kedve van a játékosoknak. Ha jó kedvük van akkor lehet akár 20-20-20-on a passz meg minden akkor is befognak indulni a jó helyekre, ha meg olyan a meccs akkor 80-80-80-al is csak egy helyben fognak állni. Alapon kell hagyni azt csá.
gabigyerek na ezen jót nevettem most
van benne logika, de olyanról még nem hallottam, hogy kapusoknál az alacsonyság előny legyen bárhol.
Elképzelek egy beszélgetést a Man UTD-nél, " hát gyerekek ez a Van der Sar gyerek túl magas, nem ér le a lapos lövésekre legközelebb valami 180cm alatti kapust igazoljunk, akihez közelebb a talaj és hamarabb elfekszik" 
-
Yodamest
veterán
válasz
gabigyerek
#5399
üzenetére
Perin pont, hogy 8cm-el alacsonyabb mint Donnarumma. Perin 188, Donna meg 196 magas szóval minden mellette szól. Habár ettől még védhet akár rosszabbul, jó példa erre IF Fabianski aki nekem nagyon nem adta, pedig habár alacsonyabb mint Begovic, de sokkal jobbak a statjai.
-
Yodamest
veterán
válasz
gabigyerek
#5389
üzenetére
Gyorsaság statot soha nem néztem a kapusoknál és sehol nem jegyzik, hogy az bármiben is számítana. Úgy érzed, hogy számít valamit?
-
Yodamest
veterán
válasz
gabigyerek
#5385
üzenetére
Na ez jó kis írás lett. Én is hasonlót használok csak a narrow verziót CM-ekkel, erősebb letámadással (agression + pressure 70-70).
Chance creationnal még kísérletezni kell, megmondom őszintén én nem láttam különbséget aközött, hogy 50 en hagyok mindent vagy felveszem ilyen 70-80-ra, teljesen az adott meccs szituációitól függ minden, mikor hová pattan a labda, hol marad üresedés, én nem éreztem ezt szándékosan a taktikának betudhatónak, inkább az adott ellenfél hibájának, gyengeségeinek kihasználásának.
Egy kérdés: a kapuba miért nem Donnarummát használod? Betegek a statjai, nem jött be?
-
Yodamest
veterán
Jah elég brutál, nem vagyok egy IF párti mint köztudott, de "ha megkell baxódni megkell baxódni", ez ilyen

Remélem lesznek még hasonló olcsó kis IF-ek brutál statokkal.Kapuba rare-gold Schmeichelt megnézem már, elég jókat írnak róla, hátha ő beválik még jobban mint Harték.
-
Yodamest
veterán
Haladok a csapatfejlesztgetéssel, már gold-rare-ban nem nagyon tudnék jobb játékosokat venni így bepróbáltam pár IF-et hátha...
Mooy - na ő vált be a legjobban IF-ek közül, CM-nek atom jó statokkal rendelkezik, simán ilyen Nainggolan szntű a gyerek viszont 20-25K körül meglehet venni. Csak online meccsen már valami 8 meccs / 4 gólnál jár ez CM-ként azért nem rossz. Jól mozog, jól lő, jól védekezik, mindent tud.Fabianski - na ő meg nagyon nem vált be, jó statjai vannak, viszonylag magas is a maga 190cm-vel, viszont egyszerűen semmit nem védett nálam. Nem tudom ez mitől függ, vagy minek tudható be, egyszerűen csak kirúgásoknál ért labdába amúgy minden gól volt... ment is eladásra, a kapuba pedig a jól bevált Bego + Hart duo került vissza.
Batshuayi - neki is elképesztő statjai vannak és az alap kártyájával szemben iszonyat jó traiteket is kapott IF-ként:
Strength
Clinical Finisher
Complete Forward
Poacher
Ugyan azokkal rendelkezik mint Harry Kane, statokban is kb olyan, viszont sokkal gyorsabb nála és olcsóbb! Meccseken sem rossz, érdekes mód nem is feltétlen gólokban jó hanem valamiért jó értékeléseket kap meccs végén, ált ő a meccs embere ha játszik, akkor is ha nem lőtt gólt... nem tudom ez miért lehet. Biztos jó passzokat adok vele vagy nemtom
-
Yodamest
veterán
válasz
marcess
#5063
üzenetére
Ezt én is lájtosan tolom, annyi, hogy ha van időm és kedvem 7 közben akkor lejátszok pár SB-t, a nehezebbeket ahol 82+ csapatok vannak azokat pro szinten és akkor 4-5 rúgott góllal megvan az 1200-1300 pont majdnem annyi, mintha world classon nyernék 1 góllal.
A könnyebb meccseket ahol ilyen 76-80 ratingű az ellenfél azokat meg, hogy ne unjam szét magam world classon tolom és úgy 1-2 góllal megvan a biztos győzelem. Nekem annyi a cél, hogy egy stabil gold 3-1 között meglegyen mind az SB-ben, mind a WL-ben azt kész. Így dől a lóvé is rendesen, már szinte nem tudok kit lecserélni annyira és mellette nem stresszelem szét az agyamat sem.dtrms jaja, meg hát ez ilyen öngerjesztő folyamat, mert úgy tudom pont a coincsalók miatt voltak annyira elszállva az árak. Én sem találkoztam csalóval még idén.
-
Yodamest
veterán
válasz
Szigma70
#5027
üzenetére
Már miért lenne gyors az ütem? Szerintem pont ez a normális, nem az, hogy egy Lallanát nem tudok megvenni 1 hónap után sem mert senkire nincs pénzem. Aki meg később kezdi az ugyan ilyen gyorsan fel tud zárkózni. Miért jobb úgy felzárkózni ha minden baromi drága, nem könnyebb úgy ha minden olcsó?
Egyébként meg ár/érték arányban nagyon erős játékosokat lehet potom pénzekért, ilyen 1K környékén venni, amiknél alig jobbak sokszor a 20K-s játékosok is. Nálam Schneiderlin akit valami 2K-ért vettem máig kezdő játékos, egyszerűen nem találtam jobbat, pedig van most 200K-m a bankban.
De ez minden posztra igaz, minden űber drága játékosnak megvan az olcsósított megfelelője, ami alig rosszabba annál, lényegében hibahatáron belül van, ami azt jelenti, hogy a tudás számít és nem a csapat.A csapat olyan szinten számít, hogy nyilván ne bronz meg silver playerekkel rohangáljon az ember, de ha valakinek már van egy 50K értékben egy jól összerakott 80 ratingos csapata, azzal bárkivel felveheti a versenyt, ott már a skill számít.
-
Yodamest
veterán
válasz
takogeri33
#4334
üzenetére
mert nincs más?
Azt én is imádom, amikor direkt várok látom 5/4-es a netkapcsolat köztem és az ellenfél között, erre a meccs meg olyan mintha fényképalbumot lapozgatnék.... és az a durva, hogy vannak akik még úgy is tudnak játszani. Én azt sem látom mit csináltam 3mp-el ezelőtt, de ő meg úgy passzolgat, kényszerítőzik, hogy a végén csak be kell sétáljon a kapuba. -
Yodamest
veterán
Amikor úgy nyitsz egy Vardyt, hogy a pakk először mint "best player" bemutat egy 83-as, de valami 1000 értékű játékost, aztán ahogy lapozgatsz köztük akkor látod meg a 81-es Vardyt aki 30X többet ér
Nagyon jól jött így a WL előtt, egyből alap emberem lett.BPL kérdés, hogy RB -nek Aurier alap, de mellette a 2. keretbe Clyne vagy Bellerínt mondanátok? Mindkettő megvan már.
-
Yodamest
veterán
találtam egy nagyon jó leírást az összes felállásról:
https://www.fifauteam.com/fifa-18-formations-guide/#41212 -
Yodamest
veterán
válasz
gabigyerek
#4200
üzenetére
Kérdés a WR-nél, hogy pontosan mit is takar. CB-nek én mindig a H/M vagy H/L részesítettem előnyben, tehát védekezésben H legyen támadásban pedig annál kevesebb. Egy M/M elvileg annyit tesz, hogy nem védekezik olyan mélyen mint egy H-os és támadásoknál is előrébb húzódik.
Amit még tesztelek, akármilyen bűnös élvezet is a crossing assistra rakása
Tudom ez elég tabu, mert bűn rosszul szokta kezelni a játék, de egyébként sem túl acélosak a beívelések szóval úgy vagyok vele, hogy sok bukni valóm nincs ezzel. Eddig igazából nehéz megmondani mennyire működik jól, mert lehetett olyan beadásom, ami pont emiatt ment félre, viszont voltak olyan beadások, ami atom lábra ment a játékoshoz és gólt is lőttem belőle, na ott ha nem assiston van a crossing az tuti nem gól. -
Yodamest
veterán
válasz
gabigyerek
#4197
üzenetére
Én is ezt vettem észre, csak nem tudtam megmondani miben más pontosan, de erről van szó, hogy nem áll meg a védő a támadó előtt és ez az eddigi részekben űber rossz is lett volna, viszont idén teljesen más a helyzet. Most pont erre van szükség, mert így jobb a letámadás, nincs annyi ideje nyugisan passzolgatni, kicsit kisebb a kézilabda feelingje a játéknak. Mellé én még a pressuret, agressiont is felvettem 60-60-ra egyéni taktikban, attól úgy sem félek, hogy majd valaki hosszú indításokkal fog a védelmem mögé kerülni, mindenki csak tiki-takázik...
-
Yodamest
veterán
A beállításoknál próbálgatta valaki átállítani a tactical defendinget legacyra? Egy fifa leírás alapján, amit innen linkelt valaki én eljátszogattam vele tegnap és legacyn mintha könnyebb lenne a védekezés. Továbbá az ember váltás utáni automata iránybamozdulást is fel lehet venni high-ra. Én most ezekkel kísérletezek többek közt, érdemes minden beállítást kipróbálni, sose lehet tudni lehet valami annyira bejön, hogy teljesen más lesz vele a játék képe.
Taktikba oda jutottam, hogy vagy 4-2-2-2 lesz vagy a 4-2-3-1 dedikált RW meg LW nekem nem kell, mert idén valahogy nem lehet úgy szambázni, simán levédekezi bárki. CDM-ekre pedig szükség van mindenképpen, mondhatni ez az év a CDM-ek éve, nagyon megnőtt a jelentőségük.
-
Yodamest
veterán
BPL az soha nem volt a legolcsóbb megoldás, ott inkább az a jó, hogy nagy a választási lehetőség és sok a néger

Épp egyik nap néztem, hogy olasz bajnokságban milyen OP játékosok vannak árukhoz képest, alig hittem a szememnek. Eleve már a kapus Donnarumma egy nagy vicc 88-88-78-as statok és kerül valami 2K-ba. Ilyen szintű kapust BPL-ben kb 50K körül találsz. Aztán ott a védősor , Astori, Benatia, Koulibaly, Bonucci és társaik, árukhoz képest hihetetlen jó statokkal, BPL-ben csak sokszoros áron lehet hasonlót találni és még az sem annyira jó mint ők. Ott vannak akkor a szélsők, pl. Felipe Anderson, 1K-ért már megvehető!!! Ilyen szintű szélső BPL-ben kb Mané, ő viszont 90K, azért van egy kis különbség árban.
Aztán ott a csatársor, az is nagyon OP az olaszoknál és baromi olcsón!Hiába vagyok PL-es ha ajánlani kéne én csak a calciot tudom, mert árban verhetetlenek. Nekem csak annyi a bajom, hogy nem nézek olasz bajnokságot, így nem tudok azonosulni azzal a csapattal sem hiába jobbak. Ezért nem is értem miért terjedt el az, hogy BPL OP csapat meg ilyenek, meg rakj össze BPL csapatot az úgy is OP, amikor az olasz jóval durvább minden téren.
-
Yodamest
veterán
válasz
kiserik
#4101
üzenetére
Ez engem is érdekelne mert gold 1 lettem, de tegnap még azt írta hogy not qualified...
Bakayokot én sem ajánlom annyira, Gueye, Matic simán vannak ugyan olyan jók, ha nem jobbak és olcsóbbak sokkal. Sőt nem hiszitek el de nekem elég stabil tag lett CDM poszton Henderson és Schneiderlin is!
Schneiderlint nagyon ajánlom, szerintem sokan elsiklanak felette, de nálam kimondottan jól teljesít meccsről meccsre és nem csak védekezésben. Nem egyszer lőttem már vele 30 méteres bomba gólt online WL meccsen, meg is néztem már hogy nincs-e neki long shot traitje annyira gyanús volt a dolog, de nincs.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
Yodamest
veterán
A játékos traitek működéséről tud valaki többet? Mindenkinél meglehet nézni futbinen, hogy milyen extra tulajdonságokkal bír, de ezek ingame mennyit számítanak? Illetve érdekes még, hogy játékon belül ezeket a traiteket meg sem találtam szal csak online tudom őket megnézni egy egy játékosnál. Felmerül a kérdés, hogy egyáltalán ezek benne vannak-e a játékban vagy csak kialakul egy placebo, ha valakinél azt olvassuk futbinen, hogy flair vagy long shot taker, speed dribbler stb.
Ezeket ti mennyire veszitek számításba?
-
Yodamest
veterán
válasz
gabigyerek
#4058
üzenetére
Ha vigasztal én ma reggel toltam egy gyors world class SB-t, 3. percben egyből megszereztem a vezetést, de utána ssj3-ba lépett a gép és a meccs végéig 4-et vágott nekem szintén ilyen lekövethetetlen bepasszokkal, meg olyan félpályás felívelésekkel persze pont lábra, hogy hiába futottam vissza meg rajta volt a védő annyira pontos volt a passz, hogy egyből már csak be kellett gurítania a kapuba...

-
Yodamest
veterán
Ez a walk out dolog ez a profil létrehozásánál volt választható? Én valszeg BPL-t választottam, de nem emlékszem hogy volt ilyen opció. Ha akkor választható, akkor egyszerű, törölni kell a profilod és újra kiválaszthatsz valami mást walk outnak, az UT csapatod nem fog törlődni a profilod törlése miatt.
Másik érdekesség, hogy már azelőtt is meglepődve olvastam milyen sokan veritek simán a gépet legendary fokozaton, furcsálltam is, de most már értem akkor miért volt. Néhányan most írtátok csak le, hogy igazából a word class sokkal nehezebb mint a legendary.
Bazzeee hát így akkor már értem! Mondom furcsa is volt, mert word classon azért elég durván megtudok szenvedni a géppel, max 1 góllal szoktam legyőzni és azért nem játszok szarul WL-ben 15 winem szokott lenni. Feljebb épp emiatt soha nem is próbáltam venni, de ha könnyebb a legendary akkor mindenképp bepróbálom inkább azt.Ez a szokd meg a játékosaidat dolog, amit írtok nem rossz hozzáállás, de egyik dolog, hogy nekem még abszolút nincsenek meg a kulcs játékosaim, tehát senkire nem tudom azt mondani, hogy na ő már a fifa 19 kijöveteléig a csapatom tagja lesz, sőt naponta veszek valaki újat, hogy kipróbáljam szóval elég ingoványos még a kezdő keret. A másik, hogy én nem tudok kereskedni, sem türelmem nincs hozzá sem időm napközben azt figyelni, így számomra fontos az a 500 is amit a meccsekért kapok. Jó annak akinek már fullos csapata van és az összeszokásra tud összpontosítani, én még csak tesztelgetem a játékosokat, olyan húzó emberem meg nincs akire teszt nélkül azt mondanám, hogy instant kezdő

-
Yodamest
veterán
válasz
etaclan1984
#3950
üzenetére
Hát jah, mondjuk az igaz, hogy mások az igények, persze akinek van egy atom fullos csapata Dybala és társaival az utána nem fog elővenni egy B csapatot sokkal gyengébb játékosokkal. Nekem egyszerű a dolgom, mert a legdrágább játékosaim is max 15K körüliek és egyébként is minél több BPL playert ki akarok próbálni így hát voltaképpen megveszem őket aztán nem adom el, mert bármikor jól jöhet ha felállást/taktikát váltok szóval nálam adja magát a 2 keret.
-
Yodamest
veterán
válasz
gabesz82
#3936
üzenetére
2 csapat kell mindenképp, nem is értem ezt a fitness kártya mizériát. Atom olcsón kilehet hozni csapatokat, ha nem rakjátok tele színes lapokkal. Nekem az A + B csapatom együtt kb 70K-ba van és abszolút játszható játékosokkal vannak tele. A játékosok teljesítményén érezhető már az is ha 92%-on vannak szóval nem tartom jó ötletnek 3-4 meccsig játszatni őket. Én egy esetben használok fitness kártyát, ha pl. sérült volt egy játékosom és nincs egy fittségen a többiekkel akkor rakok rá egy + 20 vagy + 60 bronz fitnesst ami épp van, de ennyiben ki is merül. Meg ha pl. valaki pirosat kap a csapatodból a másik játékos meg mondjuk lesérül akkor mihez kezdesz B keret nélkül? A sérülteket is egyből gyógyítgatod vett kártyákkal?
-
Yodamest
veterán
PC-n tolom.
Sanchez annyira jó CB lenne? Ő nekem kimaradt és nagyon olcsó is, de lehet betesztelem majd PC-n valami 800g az ára, amiket én most használok: Cahill, Mustafi, Otamendi, Matip, nem gyorsak, de igazából úgyis mindig az van, hogy ott középen paszírozzák át a labdát a védelmemen szóval nem nagyon kell futniuk senki után, idén sztem nem sok értelme van gyors CB-ket venni kivéve a 3 védős felállásoknál.Gueye-Sanches duót én is használom középen, Wijnaldum meg birizgálja a fantáziámat egy ideje. Most legutóbbi vételem egy Firmino volt, de CAM posztra, persze módosítottam a pozícióján CF-re úgy 10 chemes tud lenni ST és CAM ként is.
-
Yodamest
veterán
válasz
chelseafan94
#3861
üzenetére
BPL keretbe én LB poszton Alonso helyett Rose-t mondanám, védekezésben sokkal jobb. Kapusod miért pont Bravo? ha megnézed a statjait/magasság jobban jársz egy Begovic-al vagy Hart-al. RB-nek meg Coleman-nál jobb Aurier vagy Clyne is, nálam ők ketten a jobb bekkek.
-
Yodamest
veterán
dtrms teszteltem high pressure beállítással is, azzal talán jobb a helyzet, már a középpályán is kicsit szorosabban rajta vannak a támadókon, de még azzal sem az igazi, test in progress....
MdewC igen jobb mint a 17, reálisabb is, de valljuk be a passzjátékot túltolták idén, ezt Ovvy is megmondta ha nekem nem hiszel.
lanikai ugyanez, persze reálisabb ezt nem kétlem, de túl van tolva a passzolás és tudom itt mindenki Barca tiki-takát játszik, de én pl. angol focis vagyok, nekem a széleken való áttörések, nagy Beckham féle félpályás keresztlabdák is tetszenek és számomra így a sokszínűségéből veszít a játék, hogy csak olyan ellenfelek jönnek akik az 5-ös elé akarják bepasszolgatni a labdát mint egy teremfociban. Nem akarom elhinni, hogy az EA nem tud egy kellemes balanszot megtalálni a szlalomzsonglőrködés és végtelenített passzjáték között. Nekem pl. védekezésügyileg sokkal kevesebb gondom volt a szlalombajnokokkal a 16-ban, mint most azzal, hogy letehetem a kontrollert gyakorlatilag amíg az ellenfél be nem ér a 16-osomhoz.
-
Yodamest
veterán
Na WL gold 1 lett ugyanúgy mint múlt héten is 15 winnel. Úgy látszik nálam ez a standard tök mind1 mit csinálok.
Pedig múlt héten 3-5-2-vel toltam le, most meg próbálgattam több felállást is élesben, volt 4-2-3-1, 4-2-2-2, 4-3-3, 4-3-3 false nine stb. egyelőre még egyikre sem tudom azt mondani, hogy megvan az idei nyerő formáció....Egyelőre a 4-2-3-1 tűnik a legjobbnak eredmények alapján, de a támadójátékommal nem vagyok kibékülve. Nem érzem azt, amit pl. tavaly hogy lövök egy gólt és tudom, hogy mit csináltam és megtudom ismételni. Itt hiába nyerek a gólok mind úgymond véletlenül jönnek, egy Benteke kapáslövés egy lepattanóból, beívelésből fejes gól, amit utána 2 meccsen át nem tudok megismételni, szöglet gól, távoli átlövés ami beakad.
A fő gondom viszont ez, és erre valami tippet kérnék mit lehetne tenni:
Kb 10/9 gólt úgy kapok, hogy passzolgat az ellenfél 1 percig a 16-osom előtt, körbe körbe járatja tisztára mintha nem is foci, hanem kézilabda meccs lenne, aztán egy idő után már nem tudok olyan gyorsan reagálni rá, megtalálja a rést, bepasszolja az 5-ös területére és onnan gól... sztem tök gáz ez a kézilabda taktika és nem tudom mit lehetne ez ellen tenni. Persze folyton ki-ki ugrok rá próbálom megtörni, nyomom a team containt, de ha kilépek rá egy védővel akkor ugyanúgy csak tovább passzolja és rés keletkezik, ha meg nem és a jockey move-al védekezek és várok akkor addig addig adogat körbe érinthetetlenül, amíg ugyanúgy lesz egy pillanat, ahol bepasszolhatja az 5-ös területére. Ez csak idén van így, elmúlt években sose volt ez a hülye dolog, mert a passzjáték nem volt ilyen OP. Soha nincs az, hogy kiteszik szélre és mondjuk onnan beívelik vagy akármi, amibőll labdát lehetne szerezni, ha kell visszapasszolják a kapusig és onnan megint 2 perc amíg a 16-osomig felépíti a támadását. Mint egy vízilabda meccs ahol megvan adva, hogy jó most 2 perced van támadni ellenfél addig csak védekezhet és nem tehet ellene semmit. Most ezt a jó játékosokra értem, azok így csinálják és nagyon lélekölő tud lenni ez az egész rendszer. Én tuti lebutítanám a passzolást a fenébe, hogy más taktikák is teret nyerjenek a játékban... -
Yodamest
veterán
-
Yodamest
veterán
válasz
LedyGyuszi
#3262
üzenetére
Hát nem tudom én most gold 1 rankot értem el a múlt hétvégén, de ugyanúgy le kell tolnom a kupát hogy részt vehessek....
-
Yodamest
veterán
válasz
Datsyuk
#3241
üzenetére
Én mint szintén BPL-es Masuaku helyett mindenképpen egy Shaw-t vagy Darmiant ajánlanék LB posztra, hiába nem olyan gyorsak góloktól menthet meg az a + tackling, marking meg interception ami nekik van.
Középen CAM poszton nálam Barkley és Rooney játszanak és mindkettőről csak jókat tudok mondani! Nálam tuti, hogy jó időre biztosítva van ez a poszt.
Kouyaté helyett upgrade lenne oda egy Emre Can, Henderson vagy akár egy Renato Sanchez is pláne ha fontos a roaming.
Amartey -re visszatérve, az nekem is feltűnt, hogy ez a játékos olyan dolgokat csinál, amiket a statjai nem is indokolnak
Ráadásul még traitjei sincsenek. Atom jókat tud lőni messziről, odaér a kapu elé állandóan, visszaér szerelni stb. szóval aki büdzsé hijján van annak azt a kb 650-et nevetve megéri, amíg nem tud helyette venni valami komolyabbat. -
Yodamest
veterán
válasz
etaclan1984
#3102
üzenetére
Igazából LM/RM helyén akárcsak tavaly, most is LB/RBket használok.
Hmm az is egy érdekes dolog lehet, nem rossz ötlet. Mivel idén a cselezést nagyon könnyű levédekezni így olyan nagy jelentősége nincs a gyors agilis szélsőknek már mint az elmúlt években. Kb annyi, hogy állsz előtte a védővel és bármi cselt tol fennakad benned max akkor viszi tovább ha szerencsésen visszapattan rá a labda, idén ennyi a cselezés. A passzoknál viszont hasznos lehet ha jó interceptionja van a szélsőnek, elcsíphet pár átadást, illetve visszafutásoknál is könnyebben szerel mint egy Walcott vagy Zaha pl.
Lehet kipróbálom majd én is ezt.Ja szögletekhez egy tipp ha van a csapatban jól fejelő erőcsatár akkor a rövid sarokra kell neki kb közép erővel belőni a labdát, mióta erre rájöttem szinte minden meccsen születik szögletből egy gólom akár közvetlen a fejes által akár az abból kipattanóból.
-
Yodamest
veterán
válasz
Mr.Rain
#3022
üzenetére
3-5-2-t én úgy használom, hogy semmi taktikai cucc nincs állítva, minden alapon van. A játékosokon van a hangsúly, a 2 CDM fontos, hogy jó legyen nálam most a 2 csapatomban (A + B ugye) Gueye, Schneiderlin, Emre Can, Henderson négyes játszik. Nem túl drága játékosok és nagyon jók védekezésben. Fontos még, hogy a mentalitásuk M/H legyen tehát védekező inkább. (vannak olyan védekező középpályások akik H/M)
Csatároknál mindenképpen kell legalább egy aki erőcsatár és eltudja fejelni a beadásokat, íveléseket, sőt utóbbi meccseken 2 erőcsatáros felállásokat próbálgattam és az is nagyon jó, pl. Giroud + Benteke duo. Nyertem már úgy meccset WL-ben is hogy 3-2-re, de mind a 3 fejes gól volt. Enemy csak nézett. Kicsit ez ilyen riot dolog is, mert tököm kivan, hogy mindenki ezt a fos kipasszolgatós játékot tolja meglovagolva, hogy most ez az OP és kihasználják a játék hibáit, pont ezért én meg az ellenkezőjét csinálom és azért igencsak megtudom őket lepni vele.
-
Yodamest
veterán
válasz
getdizzy
#3008
üzenetére
3-5-2 OP bizony. Én is eleinte a tavaly jól bevált 4-3-2-1-et meg 4-3-3 variációit próbálgattam, de egyszerűen annyira gyorsan tudják körbepasszolni a középpályámat majd a védelmemet az ellenfelek, hogy váltanom kellett. Pedig mindig középpályással megyek vissza lekövetni stb. de idén a kényszerítőzés ha valaki jól csinálja tényleg lekövethetetlen, egyszerűen folyamat 2 játékost kell irányítanod és agyilag fáradok már el bele és ott is a gól. Szóval kell a tömörülés a középpályán, pláne a védelem előtt, Ovvy is elmondja ezt az egyik videóban és ő is a sok belső védős, vagy védekező játékost ajánlja. Nekem spec abszolút nem hiányszik az LB és RB, a szélekre ha nagyon kell ott van a RM és LM illetve a szélső CB-k is kitudnak mozdulni könnyedén.
A kapusokat írta valaki, hogy ratyik hááát, szerintem pont hogy nem. A szememet is kivédik sokszor és egyszerűen úgy érzem, csak akkor szerezhetek gólt, ha gyakorlatilag besétálok a labdával a kapuba. Persze be tud akadni pár távoli lövőés, de egy jobb kapusnak aki magas is pl. Butland, Begovic félék elképesztő nehéz belőni.
Kapus tipp amúgy aki nem tudná, a kapusoknál a magasság nagyon durván beleszámít abba ahogyan védenek. Nekem most Begovic és Hart a kapusaim, mert ők a legmagasabbak ebben az árszegmensben, ilyen statokkal. A magasság kb olyan hogyha van egy kapus aki div, ref, pos: 80-81-79 de 196cm magas, na az sokkal jobban fog védeni mint egy kapus aki mondjuk 84-85-80 viszont csak 184 magas.
-
Yodamest
veterán
Naná hogy idén is megvan a manageres szerződésbónusz! Nálam az minden évben egyik alap dolog, hogy megveszem a 15 managert, amik fejenként +3%-ot adnak így egy 28 as szerződés már valami 42-t ad, azért nem mind1 hosszú távon.
WL amennyire bosszankodtam a végére annyira belejöttem, persze ehhez a 3-5-2- felállás is kellett, amihez korábban nem nyúltam volna, de idén a kipasszolgatós támadásokban végső elkeseredésemben kipróbáltam és idén nálam ez lesz a nyerő. Ez onnan jött, hogy a széleken úgy sem támad soha senki, soha nem ívelnek középre labdákat szóval feleslegesnek láttam a 2 szélső védőt, helyettük így 3 CB-vel és előttük 2 CDM-el sokkal stabilabb a védelmem középső kritikus része, (mindig itt kényszerítőztek ki majd 5-ösről begurították) szóval így most van elég ember középen és meg is lett az eredménye, WL-ben elég rosszul álltam de sikerült feljönni a végére 15 winre a 25-ből, szóval a 3-5-2 vel szinte csak nyertem minden meccsen, nagyon adja.
-
Yodamest
veterán
Hát gyerekek most hogy már többet játszottam és jobb ellenfelek ellen, kijöttek a játék hibái sajnos...

Voltak már OP-k a beadások, voltak már OP-k a szlalomozások, de engem egyik sem zavart túlzottan, viszont az idei na az nekem nagyon nagy szívfájdalmam, mert idén mik lettek OP-k? Hát a kényszerítőzések
hurrá!Most komolyan erről szól ez a rész? Mindenki aki már tud játszani, pl. WL leagueban benne van csak azt játssza, hogy szigorúan 1 érintős, 0 rizikós, közvetlen gyors passzos játék egészen az 5-ös területéig ott meg bepasszolja a csatárral.... ez komoly? Semmi szép ívelgetés ami azért hébe hóba volt az eddigi részekben, semmi kockázatos magas hosszú passz vagy akármi, már cselezések sincsenek, mindenki csak ezt az 1 érintős játékot tolja a kapuig onnan meg begurítja, hát ez nekem nem foci. Nem lőnek távolról, semmi mást nem csinálnak ami szép a fociban, csak ez a lekövethetetlen kényszerítőzés, amivel nem tudok mit csinálni, de nem is akarok mert ez nem játék.
Nyilván a kényszerítők is részei a játéknak, de én olyan focimeccset még nem láttam, ami arról szólna, hogy kapustól kapusig egész meccs alatt folyamatosan kényszerítőkkel viszik el a labdát, mert ez ellen semmit nem tud csinálni az ellenfél. Erről szól az idei rész, számomra nagy csalódás ez így, nem élvezem a meccseket nagyon nagyon egyoldalú az egész. A demóban pedig még úgy tűnt lesz értelme a beíveléseknek így 4 év után újra.... de azt is ki patchelték és maradt ez a száraz semmitmondó játék, amit mindenki játszik. Nincs értelme szélsőkkel játszani, szélre kivinni a labdát, nemhiába hódítanak idén a 4-1-2-1-2, 4-3-1-2, 4-5-1 fajta felállások.
Nem fun ez így, hogy csak azt kell lesnem, hogyan passzolja végig a gyerek az egész pályát és majd talán a 16-os vonalánál már megtudom állítani, mert addig semmi közöm a labdához, pedig tudok játszani div 1-2 voltam eddig mindig, de ez a dugjuk el a labdát kényszerítőkkel, amit lehetetlen lekövetni inputban ez nekem nem adja idén... sajnos ez van.
Találtam egy videót is erről, na kb erről beszélek ahogyan ő is játszik: 5-ös területére betunkolja a labdát és onnan gól.. nagyon gáz ez így.
https://www.youtube.com/watch?v=wn1yHnLiAfM -
Yodamest
veterán
válasz
Xboxeladobp
#2367
üzenetére
Én annyit tudok mondani, hogy az L1-et kb sose használom, nekem az a totyorgás nem adja, nem áll kézre. Amit én használok erre a célra az az L2, azt viszont szinte minden helyzetben. Nem feltétlen csak földön történő labdafedezésre, de akkor is nagyon jó amikor lökdösődni kell futás közben, illetve ívelt labdák levételénél is egy erőcsatár pl. már levétel előtt félrelöki az ellenfelét, továbbá ha akkor nyomod amikor a labda épp leérkezik a játékosod lábára, akkor a levétel is sokkal precízebb lesz, nem pattan el a laszti, illetve egyből lehet vele irányba fordulni. Az L1-et max olyankor tudom elképzelni ha szögletzászlónál akarod húzni az időt.
-
Yodamest
veterán
Na tegnap sikerült megvenni a játékot, többek közt ezt a csapatot tudtam eddig összehozni:
https://www.futbin.com/18/squad/176778Ez csak az egyik fele, van még egy csapatni játékosom, Slimani, Lemina, Long, McCarthy, Mangala, Reid, stb tehát hasonló playerek mint ezek.
DIV 7-ig csak gép ellen toltam, hogy ezt a 2 csapatnyi játékost össze tudjam hozni, azt kell mondanom elég jól jön a lóvé, sokkal gyorsabban mint az eddigi részekben. Persze azért lefekvés előtt kellett egy online meccset is mennem a kész gárdával, hát egy laza 4-0 lett, Lemina vágott 3-at CAM poszton. Szerintem ez legalább div2-ig menős csapat lesz.
A középpálya nagyon bejön most így 3 CDM-el és 1 CM-el, mindenki erős, tud védekezni, ez sokkal többet számít nekem, mint hogy kicsit jobban passzoljon, vagy jobb dribblingje legyen. Szerintem tipikus playmakert nem is fogok venni a közeljövőben annyira masszív most így a mezőny.
-
Yodamest
veterán
válasz
ProEvoFan
#834
üzenetére
Nálam a FUT mindent visz, tényleg ez, hogy 0-ról szépen felépíted a kigondolt csapatodat, amivel aztán jó esetben div1-ig illetve weekend league 20 winig menetelsz atom jó! Olyan adrenalinbomba tud lenni egy-egy meccs pláne ha épp azon múlik egy előrelépés, fúúú szétszedem a karfát kb

-
Yodamest
veterán
válasz
smallcurrant
#830
üzenetére
Amit korábban másnak írtam azt tudom neked is javasolni, a media playernek fent kell lennie a gépeden anélkül nem fog menni. Lehet törölted már a windows összetevői közül.
-
Yodamest
veterán
válasz
Attila432
#724
üzenetére
Egyébként is hülyeség a fifának felróni, hogy "fúú évente megkell venni az újat" mikor csak körül kell nézni mi megy a játékospiacon manapság: félkész játékokat adnak ki, amikhez + pénzért megveheted az eredeti tartalmat, hogy teljes játékod legyen, veheted negyed évente a dlc-ket vagy a season passt ami néha többszöröse a játék árának! fizetheted a 10K forintos dupla havídíjat a wowért, stb. szóval én azt mondom a fifa még teljesen korrekt így, hogy évente 1X kell kiadni érte azt a 10K forintot. Itt legalább dlc-kért, mikrotranzakciókért nem kell fizetni, illetve havidíjat nem kell fizetni. Nekem nem fáj az az évi 10K azért, hogy egész évben online csapathassam egy jól működő gazdag multi módban. Ennyit erről.
-
Yodamest
veterán
válasz
LedyGyuszi
#704
üzenetére
áh Triss the best, ahogy a Lion king paródiában mondja Zordon: vöröset nagy picsával!

-
Yodamest
veterán
válasz
jkrisztian
#695
üzenetére
A pes fanok meg úgy beszélnek, mintha a fifának nem lenne gameplaye. Ha már ennyire szélsőségesen nézzük a dolgot, hogy gameplay=pes akkor én is mondhatom, hogy online mód=fifa.
-
Yodamest
veterán
válasz
toome1985
#687
üzenetére
Hát akkor jó offline játékot a 2017/2018-as évre a pessel.
ProEvoFan A 17-et megvettem PS4-re és PC-re is, mindkettő platformnak megvannak a jó és rossz oldalai, így belekóstolhattam mindkettőbe. Az idei részt viszont már csak PC-re veszem, számomra az többet nyújt. A gyomorideg meg mindennemű kompetitív online játéknál jelentkezik ha nagyon ráfeszül az ember, ez egy ilyen légkör. Lazítás képp két meccs között el kell indítani egy Witcher 3-at, megdugni Triss Merigoldot aztán mindjárt helyre áll a pulzus. (vagy nem)

-
Yodamest
veterán
válasz
gabigyerek
#661
üzenetére
Egyik évben sem foglalkoztam a kereskedés részével a játéknak, sose vettem semmilyen színes lapot, csak full rare-gold kerettel tolom és nem éreztem elnyomva magam. Div 1-2 mindig megvolt, weekend leagueban egy stabil 25/13 win mindig megvolt, hiába jöttek sorra a full kék-zöld csapatok, kékre-zöldre lettek verve

Én csak azt mondom, hogy ha nem akarsz nem muszáj felülni a marketing gépezetre, ha jó vagy úgy is jó vagy és a legfontosabb, hogy ne érezd kötelezőnek amit csinálsz.
-
Yodamest
veterán
válasz
Geradossz
#628
üzenetére
Jó ez ilyen diplomatikus válasz és örök igazság, hogy minden szubjektív. Ezt mindenre rá lehet húzni, de igenis vannak jobb és rosszabb játékok és itt ne az egyén szubjektivitását nézzük már, mert azt nyilván senki nem fogja vitatni, ha Kossuth Magdolnának a Teve utca 6.-ban a pes jobban tetszik, mert magán joga.
Én a nagy többség véleményét képviseltem ebben a témában, mert azért ha egy játékra 50 ember mondja hogy rossz és 500 mondja, hogy jó akkor azt azért objektíven is be kell látni, hogy az valószínűleg egy jó játék, az már mellékes, hogy van akinek nem jön be. Szóval a nagy többség véleményét egyszerűen nem veheted 0-nak, mert az egyfajta visszajelzés arról, hogy a játék készítői valamit igenis jól csináltak.
X-faktor és társai más téma, mert az erősen megrendezett, de ha nem is lenne az, akkor is ha valaki vitathatatlanul jó, akkor azt másik 4 ember is jónak fogja hallani, tök mindegy melyik 4 ember ül a zsűriben. Ezért kell a továbbjutáshoz legalább 3 igen és 1 nem szavazat, mert az mindig benne van a pakliban, hogy valakinek a szubjektív saját véleménye alapján nem tetszik valami, de ha a többség ( a többi 3 tag) igennel szavaz akkor az egy jó produkciónak tekinthető. Ugyan ez van a játékoknál is ha a többségnek valami tetszik akkor az igenis jónak mondható, legalábbis jobbnak mint ami kevesebbeknek tetszik. Szerintem érthető.
-
Yodamest
veterán
válasz
Szigma70
#621
üzenetére
COD al sokkal többen játszanak, mint a R6 Siegevel, pedig ég és föld a 2 játék.
Ez ugyan az, mint amit most a fifa meg pes között levívtunk a kollégával. A COD-ban mindig is a single palyert szidták, hogy mennyire rossz, de multija habár a COD2 és COD4-nek volt a legjobb, de multi szempontból még mindig egy élvonalbeli játék! Ezzel szemben a Siege egy újszerű dolog volt, amikor megjelent ezért nagy hypot kapott, sokan elkezdtek játszani vele, de hamar kifulladt, mert az újszerű ötleten túl nem sok tartalom van benne. Ezért játsszák sokkal többen a codot és ezért jobb multiplayer játék a cod. Szóval itt is a jobb játékot játsszák többen ugyanúgy.
És persze mindenki mást keres egy játékban, ezért is játsszák kevesebben a sieget, mert az a bázisfoglalós játékstílus egy szűkebb rétegnek szól, mint a cod féle, S&D, TDM, DM stb. módok.
Én max egy olyan játékot tudnék mondani, amit talán indokolatlanul túlmisztifikáltak és az a Witcher 3. Szerintem jobb akció-RPG-k is vannak a piacon, vagy legalábbis közel olyan jók amik mégis eltűntek a süllyesztőben és alig ismertek. De ez is szubjektív, csak mint saját példa hoztam fel.
-
Yodamest
veterán
válasz
jkrisztian
#613
üzenetére
Gondoltam, hogy filmes példákkal fogsz jönni, de az nem helytálló. Nem lehet egy éjjel nappal budapestet összehasonlítani egy dokumentumfilmmel, mert más a célközönsége. Ugyanígy zenei műfajokat sem lehet összehasonlítani, mert valaki a Tankcsapdát szereti jobban valaki a Kiss-t. Ez olyan, hogy melyik jobb a banán vagy az alma? Viszont 2 focis játékot már összelehet vetni a nagy számok törvénye alapján és egyértelmű a fifa fölénye. Szóval maradjunk egy kaliberű dolgoknál, lehetőleg játékoknál, abból sztem nem tudsz 1-et sem mondani amivel többen játszanának de rosszabb játék lenne mint az offenzívája.
-
Yodamest
veterán
válasz
Szigma70
#600
üzenetére
"Ötödannyian játszák a PESt, ez hatalmas hátrány."
Ez volt a kulcsmondat több szempontból is: egyik ugye amit mondunk is, hogy fifa= jobb támogatottság, licenszelt csapatok, játékosok, pezsgő multiplayer egész évben, ezzel van tele a youtube stb.
A másik viszont, hogy ez egy konklúzió is egyben arra nézve melyik a jobb játék összességében tekintve. Sokkal többen játsszák, tehát a nagy törvények alapján jobb játéknak mondható. Ez mindennel így van nem csak foci témában, tehát pl. az Overwatch jobb játék mint a Paladins és jóóvan többen is játszanak vele, ebből is látszik, hogy jobb. A Starcraft jobb játék mint a Warhammer és sokkal többen is játszanak vele. Szóval ez így mindenre igaz, kár is lenne azon vitatkozni melyik a jobb, mert egyértelmű.
Régen pedig én is PES-es voltam, de akkoriban még PS1-en nem volt lényeg a multizás. Sőt volt egy nagyon jó focis játék szintén a PS1 érában a This is Football névre hallgató csoda, hát az eszméletlenül reálisan mutatta be a focit, természetesen amennyire ez PS1-en lehetséges volt. A játékmenete mérföldeket vert akkoriban a fifára és a pesre egyaránt. A lövéseknek tényleges impact hatása volt, rezgett a kezedben a kontroller annak függvényében, hogy mennyire volt erős a lövésed, tényleg olyan érzés volt mintha te küldted volna kapura a lasztit, azóta egyik másik focis játékban sem tapasztaltam ezt a szintű realitást.
jkrisztian meg tipikus emberpéldája annak, amikor átmegyünk más fórumba szapulni az ottani játékot csak azért, hogy ezzel magunknak is beigazoljuk, hogy a mi játékunk jobb. (mert nem vagyunk biztosak magunkban és ezzel a befikázással próbáljuk a saját igazunkat "validálni" ) Jobb a fifa hiába minden barátom.
-
Yodamest
veterán
válasz
Szigma70
#590
üzenetére
Én BPL csapatot alkotok idén is, egyszerűen itt van a legtöbb választási lehetőség/poszt. Idén úgy néztem még több gold kártya lesz, mint tavaly, de már tavaly is több volt mint azelőtt, jó látni, hogy bővítik az érdemi játékosbázist. Nem nagy nevekben kell gondolkodni, olcsón össze lehet majd hozni egy erős 78-80 rating körüli angol csapatot, amivel már bármit el lehet érni. Csatárnak pl. Iheanacho egy olcsó és erős választás lesz.
-
Yodamest
veterán
válasz
jkrisztian
#588
üzenetére
Mi nem tetszik ezen? Atom jó a játékmenete, nem értelek. Valósághoz ennél közelebb még egyik rész sem állt soha.
-
Yodamest
veterán
válasz
gabigyerek
#581
üzenetére
Én is letoltam vagy 6-7 meccset nagyon jól lesz ez!!! Nem éreztem OP-nak semmit igazából...
A fejeseket sem, inkább csak azt mondanám, hogy végre reális értéke van a beadásoknak! Valljuk be eddig abszolút nem voltak olyan veszélyesek a beadások mint egy igazi meccsen.
A lövések is most olyan dolog, hogy BOT meccsen persze lehet mondani, hogy jaj hát minden finesse shot beakad, de ez azért DIV1-2-es ellenfelek ellen, akik tudnak is játszani és 1mp időd nem lesz arra, hogy helyezd a labdát, már korántsem lesz ilyen egyszerű.
Nálam ez így hibátlan jelen állás szerint. -
Yodamest
veterán
Én még mindig várnék egy dinamikus időjárást a játékba. Fedetlen stadionoknál láthatnánk ahogy mennek a felhők, az árnyékok mindig máshol lennének, eleredne az eső, alkalmazkodni kellene a talajváltozáshoz stb.
A játékmenet változás, hogy minden nehezebb impaktosabb nagyon jól hangzik, csak nehogy ez túlzottan a tiki-takásoknak kedvezzen. Már így is ki tud idegelni, hogy sok ellenfelem 60-65%-os labdabirtoklást tol, csak a tutira mennek, fedezés, biztos passz - ezáltal lehetetlen tőlük elvenni a labdát. Persze ettől még nyerni szoktam a meccset az 1-2 helyzetemből, mert csak meddő fölényük van, gólt ritkán lőnek, nem is erről van szó csak egyszerűen nem fun a játék így, semmi szép nincs sokak játékában, se egy beadás, se egy ívelés, semmi kockázatos passz vagy csel, csak a gusztustalan lefordulós labdaeldugós játék... na ezt kéne valahogy megszüntetni.
Új hozzászólás Aktív témák
- 5G LTE! Microsoft Surface Pro 8 i7-1185G7 16GB 256GB 1 év garancia
- Részletfizetés Kamatmentes 12 havi részlet Épitett Gamer PC RTX 5070TI
- Apple Watch Series 11 46mm GPS+Cellular , Újszerű, 1 Év Garanciával
- Apple iPhone 13 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Hp 830 G8 Core i7 1185U 16Gb Ram Intel Iris FullHD IPS Boltból számlával Garanciával
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
meg a "kurva jó édes anyádat te geci" 
Már maga a selejtező kiidegelte mit szólna ha WL-ben kéne 25 atomdurva meccset lejátszania, fú pedig azt tuti megnézném, hogy jót röhögjek.
![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)



