-
Fototrend
Microsoft Flight Simulator (MSFS vagy FS) és Prepar3D (vagyP3D) összefoglaló:
Új hozzászólás Aktív témák
-
vlevi
nagyúr
Nnnnaaaa.
Most vettem elő hosszú idő után a játékot, és a Saitek kormányomat.
Sikerült YT-on találni videót arról, hogy a gázkar remegését hogyan lehet megszüntetni (tkp. csak ki kell tiszítani a potikat).
De a szarvkormánnyal nem vagyok valamiért kibékülve.
Láttam a YT-on olyan videót, ahol az oldalra húzást javítgatják kalibrálással, ill. a középállás átállításával, de nekem olyan beállítás nincs. Pedig mintha félrehúzna, nekem is. Csak, mintha jobbra, nem balra.
Pedig a kalibrálás képernyőn a középállásban egyáltalán nem rezeg sem az oldalirány, sem a magassági, mindkettő halálpontosan 512 értéket mutat, (0-1024), amikor középen van.
Próbáltam a játékon belül a kalibrálásban de nem igazán sikerült. Mondjuk nem is gondolom, hogy kellene valamit babrálni, mert, mint mondtam, nekem tökéletesen középállásban van a kormány.
Nem úgy, mint ebben a videóban, ahol jobbra eltolva remeg. Ott is ráférne egy poti tisztítás. [link]
Van valakinek valami tippje? Vagy, ennek így kell lennie, egy Cessnánál?
Pedálom sajnos nincs, de az auto rudder be van kapcsolva, mert természetesen anélkül a gurulóútról sem tudnék kimenni a kifutóra. -
vlevi
nagyúr
válasz
wollnerd
#18414
üzenetére
"Van erre műszer, ami segíti a pilótákat?"
Van. Másodpilótának hívják
De viccet félretéve, a kutató-mentő helikoptereknél a személyzet többi tagja segíti a pilótát a pontos helyre függeszkedésben.
A valóságban azért kicsit egyszerűbb, mert a játékban nincs tér érzet, ezért nem érzékeled azt, hogy pl. a H betűre leszálláskor nem a közepét célzod meg, hanem tudod, hogy előre, oldalra x méterrel kell lenned.
Ahogy a saját kocsiddal, a garázsba beállás se sikerülne akkor, ha úgy próbálod, hogy pont középen legyél
-
vlevi
nagyúr
Már lenn is van a 17giga...
Szerintem a frissítés telepítése is sokat gyorsult, nem csak a letöltése.
Eddig, a pár megabites letöltés után jól látható ideig kinn volt az installing patch... felirat, most szinte nem is látszik, olyan gyorsan eltűnik, és folytatja a letöltést. -
vlevi
nagyúr
Tényleg javult a frissítés sebessége, korábban csak pár Mbit/sec-el töltött.
[kép]
Marha frusztráló volt, hogy szinte alig tudok játszani, mert akárhányszor elindítottam (igaz, elég ritkán játszok vele), a játék helyett fél nap frissítés... -
vlevi
nagyúr
-
vlevi
nagyúr
válasz
Csorbi
#17402
üzenetére
Kicsit izgatja a fantáziáját, hogy a steamrol megvett játékkal is így van-e?
Mert a minap elinditotam a játékot, és mire letöltötte a 7giga frissítés, nemhogy beesteledett, hanem ki is virradt...
Pedig 120-as netem van, de nem az a gond, hanem, hogy nagyon szetdarabolja a letöltést a játékban lévő frissítés, elkezdi, letölti, kicsomagolja, megint letolt pár apró file-t, aztán megint... -
vlevi
nagyúr
válasz
cintula187
#17213
üzenetére
Igen :)
De ezek nem a mostani patch-tol lesznek rosszak, ezek valószínűleg olyan hibák, amiket meg a mostani javítás elott talaltak, de meg nem javitottak ki. -
vlevi
nagyúr
válasz
energomatt
#17163
üzenetére
En azon csodálkozom, hogy DX11-t irt ki.
Nem használják a DX12-t? -
vlevi
nagyúr
Ha valakit érdekel, hogy mit tud az Nvidia 3090-es kártya 4K-ban, Ultra beállítással, íme:
[link] -
vlevi
nagyúr
válasz
sanzik
#16716
üzenetére
Jó a joystick, a hotas, nem is erről van szó, hogy vacak lenne.
IL-2, LockOn, és egyéb vadászrepülő szimulátorhoz egy nagyon jó alap.
De a Flight Simulatorban sokkal finomabb irányításra van szükség, és ahhoz egy másik fajta irányítás kell, és ezért gondolom úgy, hogy itt minőségi ugrás van. Nem az összeszerelés minőségében, vagy más tulajdonságban, hanem abban, hogy ez a szarvkormány realisztikusabbban közeliíti meg az FS világát. A gázkarnál pedig a teljesítmény, az üzemanyag keverék, a légcsavar állás működtetése, a két hajtómű külön vezérlése, vagy a gázturbinás gépekre jellemző üzemmódok állítása az, amit egy HOTAS-al nem nagyon tudsz megcsinálni.
Az, hogy ezen kívül még hány extra gomb van a vezérlőn, és azzal mennyi billentyű kombinációt tudsz kiváltani, az valóban már csak egy extra, a G25-ön lévő 2db gombbal is el lehet lenni.
Controllerrel is játszani az Assetto Corsát, vagy a Dirt Rally-t, de annál még egy vidámparki céllövöldés egypálcás kormány is jobban hasonlít az igazira.A Saitek (Logitech) rendszere pl. egyáltalán nem drága, az én véleményem szerint.
[link]
Igaz, már nem nagyon van raktáron belőle, de 50eFtért egy szarvkormány, és hozzá a gázkar vezérlés az egyáltalán nem sok pénz.
Ennél persze többet tud az említett Honeycomb, de annak már tényleg sokkal magasabb az ára, itt már valóban bejön az a kérdés, hogy ki mennyire veszi komolyan, kinek mennyivel hajlandó többet költeni erre a játékra. -
vlevi
nagyúr
válasz
sanzik
#16710
üzenetére
Itt azért egy Logitech Wingman Joystickhez képest (az van most) egy szarvkormány, és egy normális gázkar, ami ráadásul konfigurálható a különböző géptípusokhoz, nagyon sokat ad az élményhez.
A szarvkormányon ráadásul sok kezelőszerv kapcsolói is rajta vannak, nem kell alt-shift-numlock-8 billentyűkombinációkkal vacakolni.
pl. a régi Saitek szarvkormány csak 90°-t fordul összesen, míg a Honeycomb 180°-t. Ez majdnem ugyanaz, mint a régi Logitech Formula Force 180°-s kormányelfordulása, és egy G25 900°-a közötti különbség. És igen, onnantól felfelé már olyan sok pluszt nem ad egy újabb kormány az autószimulátorhoz, mint amennyivel többe kerül, hiába Directdrive, meg izé. -
vlevi
nagyúr
Az én konfigom
Ryzen5-3600 (gyári órajelen)
16GB RAM, 3200MHz,
Nvidia 1060, 6GB videókártya.
Erre a konfigra az FS az első induláskor azt mondta, hogy 1080p-ben High-end beállítást javasol.
Fogalmam sincs, milyen fps értékeket produkál, mert az első leckénél lef***tam a bokám a látványtól, és a kép nem szaggatott, nekem ennyi elég.
Aztán persze, majd amikor jön az esti esős idő, meg a sok leszállófény, tükröződések tömkelege, akkor biztos átmegy majd diavetítőbe (1-2fps
).
De ez sajnos így volt a Project Cars-al is, amikor éjszaka tudtam haladni kb60-80fps-el, de amikor utolért valami LMP1-es versenyautó, full reflektorral, akkor lett belőle 20-30-40fps, amíg el nem ment mellettem -
vlevi
nagyúr
válasz
Razor18
#16583
üzenetére
"majd ha teljesen benyomod a fékpedált, akkor visszamegy a pont grafikon tetejére "
Ez ilyen az én teljesen egyszerű Logitech wingman joystickom gázkarja is. De működés közben az teljesen jól működik, csak a grafikonon néz ki furcsán.
A helyedben deadzone-t állítanék rajta, persze ez csak félmegoldásmert egy Saitek pedált illene ismernie, és helyesen kezelni. -
vlevi
nagyúr
válasz
Viper26
#16441
üzenetére
Nyomd meg a Ctrl+C gombot, akkor kirajzolja a Joysticket a képernyőre, azon látszik, hogy melyik a 15-s gomb.
(#16443) Razor18
Mivel használod a játékot? Lehet, hogy a két tengely két külön vezérlőnek van beállítva, vagy fordítva.
Nekem Logitech G25 kormányom+pedálom van (természetesen FS-hez nem használom), de azon van olyan beállítás, hogy a fék+gáz egyetlen tengelynek, vagy különnek számítson.
Habár, ha be tudnám nyomni előre a G25-t, akkor tuti jó lenne Flight Yoke-nak
-
vlevi
nagyúr
Sziasztok!
D meghajtóra hogyan tudom telepíteni?
Természetesen a C meghajtó egy kisebb méretű SSD, de a D-n lenne hely bőven.
Hiába állítottam át a gépházban az új appok telepítési helyét D-re, a Store nem kínálja fel telepítési lehetőségként
Új hozzászólás Aktív témák
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest


