-
Fototrend
Google Chrome
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
Sk8erPeter
nagyúr
válasz
Pubszon
#1238
üzenetére
Ezt az okozza, hogy az adott oldalon (mint pl. a PH-n is van ilyen "probléma") a kitöltött űrlapot esetleg nem egy másik feldolgozó fájlba irányítják át, majd a feldolgozó fájlból irányítják vissza (adatok feldolgozását követően) az eredeti oldalra, hanem azonos oldalon dolgozzák fel a kapott adatokat, mint ahol a megjelenítés is történt. Ezek ún. POST adatok, egy űrlap mezőjének elemei, pl. hozzászólás elküldésekor ilyen üzeneteket küldesz a feldolgozó program felé (ami lehet pl. PHP nyelven megírva), ha nincs az említett átirányítás, akkor egy frissítés során a böngésződ mindig újból és újból el akarja küldeni feldolgozásra ugyanezeket az adatokat, hiszen tárolja.
Példa, hogy mikor "tűnnek el" ezek az adatok Chrome-ban és az összes böngészőben is: van egy űrlap (pl. akár hozzászólás írásakor), kitöltöd (megírod a hsz.-t), majd elküldöd, és a form úgy van beállítva, hogy továbbítsa az adatokat (a POST-adatokat) egy feldolgozó fájlnak, tehát abba a fájlba küldi tovább a megkapott adatokat. Az szépen feldolgozza, az esetleges hibaüzeneteket vagy sikerre utaló üzeneteket átmenetileg eltárolja pl. egy session-változóba, majd ezt követően történik egy ismételt átirányítás az eredeti oldalra, ott a letárolt hiba- vagy sikerüzeneteket kiírjuk, majd felszabadítjuk a session-változót. Ilyenkor ha frissítesz, már nem jelenik meg az általad mutatott ablak, mert a böngésző már nem tárolja a POST-adatokat.Ez nálam mondjuk FF-ban is megjelenik.
Mellesleg az eltüntetésére nem tudok módszert. Ez az adott oldaltól függ, hogy hogyan oldják meg a feldolgozást, ha nincs átirányítgatás, akkor ezt ki fogja írni, mivel a böngésző még mindig tárolja az adatokat, kerülő megoldás max. az, ha a címsorban ismét megnyitod az oldalt (nem frissítéssel), vagy új fülön nyitod meg. Ez van. -
ntomka
nagyúr
válasz
Pubszon
#1210
üzenetére
Szerintem plugin kezelési hiba lesz. A Speedtest.net java vagy flash alapú (nemtom pontosan), úgyhogy e körül kell keresni a hibát. Könnyen lehet, hogy a chrome sandboxa okozza a galibát lassítva a plugin működését. Az FF nem rendelkezik még ilyesmivel.
(#1212) silver star: Te csak maradj meg "lelkesnek".
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
ntomka
nagyúr
válasz
Pubszon
#1195
üzenetére
Igen, az egy alkalmazás. Ott le van írva, hogy kell használni és mire jó.
Egyébként erre az adblockra gondoltam. De ha nem megy a billentyű kombó (pedig kéne), akkor rakd fel ezt hozzá.
Amúgy jó böngésző ez, lehet vele boldogulni. De a kiegészítő támogatást még most gyúrták bele. Pár hónap után több ezer telepíthető alkalmazás hozzá nem rossz eredmény. Türelem.
-
-
sekli
addikt
válasz
Pubszon
#1107
üzenetére
Én is elég sokat szenvedtem ezekkel. Az AdBlock néhány reklámot ugyan kiszed magától, de nem mindet, ha meg hozzáadok még a blacklisthez, akkor az egész oldalt blokkolja. Nem tudom, hogy főleg a chromium bétasága és/vagy az AdBlock miatt, de sokkal lassab így, mint a hivatalos Chrome. Én az AdSweep-et próbáltam még, de az se csinált semmit. Viszont van még egy módszer, amit én ugyan nem próbáltam, de úgy hallottam, hogy jó. [link]
Erre kéne már egy igazán jó megoldás, meg a magyar szótárra.
Új hozzászólás Aktív témák
- BestBuy ruhás topik
- Apple MacBook
- Samsung Galaxy Felhasználók OFF topicja
- Renault, Dacia topik
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
- Autós topik
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Itt a Galaxy S26 széria: az Ultra fejlődött, a másik kettő alig
- Google Pixel topik
- További aktív témák...
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7500F 32/64GB DDR5 RTX 5060 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- 212 - Lenovo IdeaPad Slim 5 (16IMH9) - Intel Core U5 125H, no GPU
- Keresünk iPhone 14/14 Plus/14 Pro/14 Pro Max
- iPhone 14 Pro 128GB Space Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4266
- Samsung Galaxy A16 / 4/128GB / Kártyafüggetlen / 12HÓ Garancia
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest


![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
