Új hozzászólás Aktív témák

  • Csabroncka

    addikt

    válasz Csabroncka #24689 üzenetére

    Szóval egy kis tapasztalati összefoglaló: Zepter THERAPY AIR® ION

    Maga a készülék szép és normális műanyagból készül. Van talpa és falra is fel lehet akasztani. Az inverteres motor nagyon csendes, 3-as fokozat felett erősen keveri a levegőt 20 nm-en, a félszobában 10nm egyenesen huzat van :)

    Realitások talaján maradva: Hegyi levegő itt kérem nem lesz ;] , nem is erre kell! A szűrőkazetták jó minőségűek, de a HEPA-n (H12) kívül szerintem nem érdemes semmit sem cserélni, mert egy nagy parasztvakítás.

    Előszűrő: normál műanyag porszűrő
    Középszűrő: olyan anyagot képzeljetek el, mint a porszívók motorszűrője, az oldalon antibakteriális szűrőként hirdeti, ami szerintem egy nagy kamu :DDD , persze a port szűri - mosható - ki is mostam, nagyon jól fogja a levegőből a zsír és vízgőzt (valószínűleg emiatt írják rá, hogy fogja a bacikat)
    HEPA: H12, értelemszerűen ezt nem kell magyarázni kb 40x40 cm-es a mérete - na ezt biztosan cserélni kell 1-2 évente.

    EZÜST ALLERGIAPAJZS valószínűleg kolloid ezüsttel átitatott,a középszűrővel azonos struktúrájú szűrőlap. Parasztvakításnak tökéletes.... ;]

    AKTÍV SZÉNSZŰRŐ mint szén szűrő, a benne lévő szén mennyisége lófing, szóval olyan nagy szerves anyag és szagmegkötő képessége nincs (egyszerűen hamar kimerül)

    Mint látható a 4 szűrőből 3 mosható (még a szenet is át lehet öblíteni szappanos vízzel). Porszűrés szempontjából kiváló. A gép belsejében a tárcsánál teljesen tiszta volt a gép! A beépített optikai szűrő működik - vagyis kiporoltam a párnát mellette és érzékelte.

    Az ionizátorhoz ismét nem fűznék semmit, ez elektródás, de ez is parasztvakítás.

    Szóval röviden tömören arra amire vettem (por csökkentésére) kiváló, értelemszerűen nem 80-100 ezer forintért, inkább a feléért - annyiért már érdemes!

Új hozzászólás Aktív témák