-
Fototrend
Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<
Új hozzászólás Aktív témák
-
Csabroncka
Topikgazda
válasz
Csabroncka #24689 üzenetére
Szóval egy kis tapasztalati összefoglaló: Zepter THERAPY AIR® ION
Maga a készülék szép és normális műanyagból készül. Van talpa és falra is fel lehet akasztani. Az inverteres motor nagyon csendes, 3-as fokozat felett erősen keveri a levegőt 20 nm-en, a félszobában 10nm egyenesen huzat van
Realitások talaján maradva: Hegyi levegő itt kérem nem lesz
, nem is erre kell! A szűrőkazetták jó minőségűek, de a HEPA-n (H12) kívül szerintem nem érdemes semmit sem cserélni, mert egy nagy parasztvakítás.
Előszűrő: normál műanyag porszűrő
Középszűrő: olyan anyagot képzeljetek el, mint a porszívók motorszűrője, az oldalon antibakteriális szűrőként hirdeti, ami szerintem egy nagy kamu, persze a port szűri - mosható - ki is mostam, nagyon jól fogja a levegőből a zsír és vízgőzt (valószínűleg emiatt írják rá, hogy fogja a bacikat)
HEPA: H12, értelemszerűen ezt nem kell magyarázni kb 40x40 cm-es a mérete - na ezt biztosan cserélni kell 1-2 évente.EZÜST ALLERGIAPAJZS valószínűleg kolloid ezüsttel átitatott,a középszűrővel azonos struktúrájú szűrőlap. Parasztvakításnak tökéletes....
AKTÍV SZÉNSZŰRŐ mint szén szűrő, a benne lévő szén mennyisége lófing, szóval olyan nagy szerves anyag és szagmegkötő képessége nincs (egyszerűen hamar kimerül)
Mint látható a 4 szűrőből 3 mosható (még a szenet is át lehet öblíteni szappanos vízzel). Porszűrés szempontjából kiváló. A gép belsejében a tárcsánál teljesen tiszta volt a gép! A beépített optikai szűrő működik - vagyis kiporoltam a párnát mellette és érzékelte.
Az ionizátorhoz ismét nem fűznék semmit, ez elektródás, de ez is parasztvakítás.
Szóval röviden tömören arra amire vettem (por csökkentésére) kiváló, értelemszerűen nem 80-100 ezer forintért, inkább a feléért - annyiért már érdemes!
-
ribarszki
őstag
Más technológia a kettő, más működési elv. De ettől függetlenül igazad van, nekem is volt mindkettő évekig. Az oral-b nagyon furcsa, esetlen és lassú a sonicare után. Bár tényleg más a működési elv, de a sonicare nekem sokkal jobban bejött, nem váltanék vissza többé más típusra. De azt is elhiszem, hogy valakinek nem jön be az ultrahangos zümmögés, és inkább a forgókefés oral-b fekszik neki.
-
válasz
albiosz #24688 üzenetére
Őszintén szólva gőzöm sincs a pontos a különbségeről. Magyarázta az Oral-B promótere a dolgokat de már 1 hét múlva se emlékeztem rá..
igazából azért vettem a drágábbat mert 30-35k keretem volt erre és február egyik hétvégéjén a MM-ban 30% kedvezmény a Braun/Oral-B termékre. Így nem volt kérdés hogy megveszem a jobbat.
-
Songo
senior tag
Sziasztok.
Tudja-e valaki, hogy mi a helyzet a külföldön vásárolt nagy gépek itthoni garanciájával? Bosch, Siemens, Gorenje, Whirlpool? Meile?
Működik itthon vagy teljesen felejtős.
Őszintén ráfeszültem pl egy mosogatógépre ami idehaza 540k németben 230... ami egy vicc
-
krx21
nagyúr
válasz
Csabroncka #24689 üzenetére
Én pedig szintén nemrég haszálok egy Daikin MC70L-t. A helyzet az, hogy a levegőben lévő por már a bekapcsolás után 10 percel csökken. De ha azt akarod, hogy jóval kevesebb legyen a polcokon stb., akkor egész nap kell menjen. Az se mindegy hova helyezed és igazából túl kell méretezni.
Mekkora szobában használod? -
válasz
Csabroncka #24689 üzenetére
Nem akarok trollkodni, de nekem erre legjobban egy számítógép vált be. Akárhogy bizbaszolom különböző szűrőközeggel, hetente annyi port szed össze, hogy komoly 5°C idle emelkedést produkál. Irgalmatlanul idegesítő, mert amióta próbálok halk pc-t összerakni ez a finom por az ellenségem.
-
ribarszki
őstag
válasz
Csabroncka #24689 üzenetére
Kíváncsian várjuk a tapasztalatokat néhány nap/hét után!
-
Csabroncka
Topikgazda
Vettem ma egy ilyen légszűrőt. (persze használtan mert, normál ára a nem normális kategória)
Nyilván szétkaptam mert ki kell takarítani - végtelenül primitív és egyszerű szerkezet. Kíváncsi vagyok mennyire válik be, a lényeg a lakásban lévő szállópor csökkentése.
-
albiosz
őstag
Köszi az infot!
Hátha te fel tudsz homályosítani, hogy mi a különbség a 2D és 3D között. Ha jól értem, akkor a 2D oszcilláló és forgó mozgást végez a 3D pedig ezen kívül pulzál is? Miért érte meg neked a felárat a 3D?
Illetve láttam olyat, ahol maga a gép 2D, de a fej 3D, ez mit tud vajon? Marketing bullshit?
Ha már említetted a pótfejet, akkor érdemes DM vagy egyéb saját márkásban gondolkodni vagy azok felejtősek?
-
blattida
nagyúr
-
Zola007
veterán
Szerintetek egy olyan cipőt áztathatok/kimoshatok kézzel, ami többnyire gumi és gyöngyvászon, de az orra és a sarka hasított bőr?
Az egyik cipőm megázott, poros lett és eléggé beszívta a gyöngyvászon a koszt, áztatást igényelne mindenképp. -
válasz
albiosz #24667 üzenetére
Én idén váltottam normál fogkeféről elektromosra. Végül nálam az Oral-B lett befutó (Genius 8900) több dolog miatt:
- Nagyobb rezgés szám
- Oszcilláló mozgást is végez fej (amit a Philips nem tud)
- Olcsóbb a pótfej hozzáEgyedül ami a Philipsnél tetszett, hogy egyes modellekhez van UV-s fej tisztító.
-
ribarszki
őstag
Ugye elolvastad, hogy miket írtam a porszívó teszt kapcsán? Például, hogy a használhatóság pontszám vicc egy porszívó esetében. Mert pont a lényeget nem vizsgálta, hanem ilyen hülyeségeket, hogy mennyire nehéz összepattintani a csöveket, mennyire nehéz bekapcsolni, szívóerősséget váltani, felemelni és elpakolni.. (?)
A tartóssági teszt pedig abból állt, hogy 500órát ment a motorjuk, és kb az összes pordzívó kibírta a teszt végéig. Szerintem ez nem tartóssági teszt. Még a 15 ezres Ariete is 5 pontot kapott tartóssági tesztre. Egyes egyedül a Clatronic kapott 3 pontot a 46 termék közül, a másik 45 termék maximális 5 ponttal végzett! Mert kibírtak 500 órát? Szerinted ettől ugyan olyan tartós lesz a kerék, gégecső, fej, illesztés, kasztni, mint egy 60ezres Electrolux esetében? Ne már...
A Miele lett a nyerő a porszívóteszten? Tessék, itt vannak az elöl lévő helyezettek: (Zárójelben a tisztítási hatékonyság. 0 legrosszab, 5 legjobb)
1, Electrolux ZUOQUATTRO UltraOne 150.000Ft (3,6 - elektormos fej!!!)
2, Electrolux ZUSGREEN58 UltraSilencer Zen 80.000Ft (2,6)
3, Electrolux ZUSANIMA58 90.000Ft (2,5)
4, Electrolux ZUSORIGDB+ 55.000Ft (2,6)
5, Thomas CROOSER Parquet Plus 784-024 87.000Ft (3,3)
6, Electrolux ZUOORIGWR+ 70.000Ft (3,1)
7,Miele Compact C1 EcoLine 50.000Ft (3,9!)Az más kérdés, hogy az Electrolux a fogyasztás és a csendesség miatt húzta be az első 6 helyet, és a tényleg kiváló porkibocsátási mutató miatt. Tisztítási hatékonyságban viszont elmaradtak.
Hiába volt egy gép nagyon jó tisztítási hatékonysággal, kiváló porkibocsátási mutatóval, ha 1200W fölött indult, akkor már ott kiesett a buliból. Mindemellett szép teljesítmény az Electroluxtól!
A teszt pedig azt jól megmutatta, hogy ha a csendesség a fontos, akkor Electrolux, ha a nagyobb tisztítási hatékonyság, akkor Miele. A kicsi, portartályos, zsáknélküli gépek pedig durván lemaradtak minden tekintetben.
Ettől függetlenül a teszt közel sem tökéletes, több ponton sem a legjobb, de ezt is leírtam már vagy 100x.
-
pjen
félisten
válasz
blattida #24675 üzenetére
Nem kell,hogy tartósabb legyen,ha már ugyanannyira tartós akkor is sokkal jobb üzlet.Azért azt se feledd,hogy az Lg,Miele arány kb húsz az egyhez.
Csabroncka:Számoljál,a DD hajtásnál elmarad 2 ékszíj tárcsa,1 szíj,külön tartó a motornak és a dob csapágy háznak,a motor szerkezete is sokkal egyszerűbb.Viszont ha a hagyományos rendszerben szétmegy a simmering és a csapágy,csak ezt a kettőt kell cserélni.DD hajtásnál jó eséllyel a motort is.
-
blattida
nagyúr
Én egyszer sem hivatkoztam semmilyen porszívó tesztre, amelyikről meg nem rég ribarszi is írt, azt pont, hogy nem dicsértem, sőt, ráadásul Ő sem, csak abban azért nagyrészt a valósággal korrelálnak az eredmények.
A szerviztapasztalatok sajnos nem azt mutatják, hogy az életben tartósabb lenne az lg, pedig a felhasználó szempontjából mindenképp jobb lenne, főleg az anyagiak miatt.
-
pjen
félisten
válasz
blattida #24666 üzenetére
Bizony,bizony a porszivo tesztre azóta is bőszen hivatkoztok,mert ott a miele lett a nyerő.Akkor is kételkedtem a pártatlanságban és most is,de nem is esem hasra.Mintha a tartosságról halgatnál,pedig 50 kg val nehezebb mint a többi.(biztos Szu liszensz,ott volt minden olyan dög nehéz.
Csabroncka:miért is beszélünk ugyan arról?Ha nem veszek +garit az Lg csak 88000 lett volna 2 év garival.Tehát a Miele árán 3at kapok és tartósságban esetleg messze jobb mint a Miele
-
ribarszki
őstag
válasz
albiosz #24670 üzenetére
Ha túl nagy a normal fej, akkor veszel hozzá mini fejet.
Miben más? Más a működési elve. Itt nem kell a kefét annyira rányomni a fogra,, hanem sokkal inkább a ultrahanggal rezgésbe hozott fogrémes víz mossa a fogaidat és a fogközöket. Nekem a minimális fogkövemet eltüntette. Mivel itt csak minimálisan nyomod a kefét a fogadhoz, így kíméletesebb a fognyakhoz. Nehéz ezt elmondani, ki kellene próbálnod. Amíg az Oral-b oda vissza forog, itt minden egyhelyben áll, csak a sörték rezegnek percenként 40.000-es számmal. Ezután olyan érzés, hogy tényleg tiszták lettek a fogaim. Többet nem tudok elmondani
Itt egy promo video róla.
-
albiosz
őstag
válasz
ribarszki #24669 üzenetére
Köszönöm a válaszod! Visszaolvastam a te tapasztalataidat is. Gondolom erről van szó: [link] Ebben az ami nem szimpatikus, hogy a fej olyannak tűnik, mint egy hagyományos fogkefe, ami nekem túl nagynak bizonyul. Tippre (sosem volt elektromos fogkefém) az Oral B-vel jobban elérhetőek a hátsó fogak. Oral B-t már láttam működés közben, de ez a Philips nem tudom miben más a gyakorlatban. Ha esetleg erről írnál pár sort, azt megköszönném!
-
ribarszki
őstag
válasz
albiosz #24667 üzenetére
Milyen az a két dimenziós test?
Én használtam 3-4 évig Oral-B elektromos kefét, utána 2010 óta Philips Sonicare kefém van. Nekem ég és föld a kettő. A szónikus javára.
(Múltkor otthagytam a szónikusat és amíg vissza nem kaptam, a régi Oral-B-t vettem elő. Olyan kényelmetlen és traktor mozgása volt, hogy meg is lepődtem. Persze fejlődtek azóta az Oral-B fejek is, és biztos sokkal jobbak már, de én már nem váltok vissza szónikusról soha többé. Számomra ez tökéletes. Még annyi, hogy volt Philips Sonicarből 35 ezres kefém is, majd amikor tönkrement, utána a legolcsóbb EasyClean szériát vettem 10k-ért. Tisztításban semmi különbség. Csak vizes kézben jobban csúszik a test, nincsen gumis borítása, és nincs masszázs és refresh funkció, amit amúgy sem használtam.)
2010 óta a fogorvoshoz csak ellenőrzésekre járok. Persze hozzátartozik, hogy elmex fogkrémet, elmex Gélt és szájvizet is használok rendszeresen. De mikor a fogorvossal beszélgettünk a fogkefékről, akkor ő is csak a legjobbakat mondta a Sonicarről. Puha sörte, hatékony tisztítás, stb..
-
albiosz
őstag
Sziasztok!
Elektromos fogkefét szeretnék vásárolni. Visszakerestem a topikban, látom, hogy volt jópár hasznos hozzászólás. Oral B kialakítása nekem egyelőre szimpatikusabb, ezért főleg abban gondolkozom.
Ami kérdésként felmerült:
1. Ha jól értem van olyan, ahol maga a gép 3D-s, az miért jó?
2. Láttam olyat, ahol maga a gép 2D, de a fej 3D, ez mit tud?
3. Marketing bullshit ez a 3D vagy van bármilyen előnye komfort stb. szempontjából?
4. Fej kérdés. DM stb. saját márkással érdemes számolni vagy ahogy írta egy kolléga: akinek van pénze majomra, annak legyen banánra is és csak a gyári, ami jó?Előre is köszönöm!
-
blattida
nagyúr
Ezek a használhatóság értékelésének szempontjai:
Három szakértő pontozta a berendezéseket aszerint, hogy mennyire felhasználóbarát a kialakításuk:
mennyire nehéz nyitni/csukni az ajtót
mennyire nehéz bepakolni, kipakolni a ruhákat
a mosószer tartó rekesz mennyire könnyen nyitható, tölthető, jól látszik-e a mennyiség jelölés
a gombok használatósága, szimbólumok/jelölések mennyire egyértelműek
van-e és ha igen mennyire egyértelmű a program vége jel
milyen könnyű tisztítaniAnnak, aki csak józan, paraszti ésszel rendelkezik, annak nem okoz gondot egyik mosógép használata sem.
Az egyetlen dolog, amiben valóban fizikailag nehezebben használható a miele, az az ajtó, annak nyitása és zárása, mivel üveg-fém-gumi kombinációjából áll, így nehezebb, mint a többiek fémmentes ajtajai.
Meg nehezebben mozgathatóak, szállíthatóak, mivel 30-50 kg-al nehezebbek, mint a többiek, meg nem piktogramokat használnak, hanem feliratokat, így, sajnos, olvasni is tudni kell a használatukhoz.Szerintem egyikünk sem elfogult, pusztán vannak kétségeink a teszttel kapcsolatban.
ribarszki
Igen, meglehetősen hiányos az értékelés, sokkal részletesebbnek kellene lennie. -
Csabroncka
Topikgazda
Nem tudom miért lennék elfogult, amikor szándékosan nem fogalmaztam bele a Miele-t. "Lg DD hajtáslánca inkább a gyártónak előnyös mint Neked" - ebben nem értek veled egyet, mert hangban és energiahatékonyságban is jelentős lépés! 12B8NDA7,117000ft - akkor miről beszélünk
kvázi ugyan arról!
Pjen lehet szerencsém van, lehet holnap elromlik (nem hinném), de 3-éve használom idén júliusban a használtan vett gépet - egyedül tudod mi hiányzik, az időzítés, azon kívül minden pöpec!
-
pjen
félisten
válasz
Csabroncka #24662 üzenetére
Az baj,ha elfogultak vagytok picit,mindent a helyén kell kezelni.Nem csak a tartosságban nem remekelt a Miele a használhatóságban sem végzett az élen.Al Lg DD hajtáslánca inkább a gyártónak előnyös mint Neked.Az árakról
12B8NDA7,117000ft a kiterjesztett 5 éves garival.Egy hónapja vettem.
-
Csabroncka
Topikgazda
Ebbe a vitába ne menjünk bele, mert te is tudod, hogy számos olyan + dolgot ad a prémium kategória (márkától függetlenül) ami 5-10 év alatt szivárog le a normál gépekhez.
Példának okáért az 1400-as centrit és a speciális ruhakímélő dobkialakítást mondanám mostanság, de azért az LG sem adja pár fillérét a DD-s gépeket.
Arányában ne számolj 4 géppel mert 100 ezer alatt azért a minőség és megbízhatóság drasztikusan csökken... és a centrifugálása ezeknek a gépeknek legtöbbször rémes!
-
blattida
nagyúr
Láttam és olvastam a metodikát is, így nincs kétségem a valóságos eredményekről. Fél év alatt 2000 mosás, isten tudja milyen hibák jelentkeztek ennyi idő alatt, önmagában a hibák száma sem sokat mond, mivel nem tudjuk, milyen jellegűek voltak.
Azt is láttam, hogy szerintük az egyik legtartósabb gép egy (olcsó) indesit modell, ami ismervén az indesitek felépítését, anyaghasználatát, mondhatni, kizárt. -
-
#40553216
törölt tag
Kinek mi fontos. Nekem pl. az, hogy a háztartási gép működjön, ne kelljen szerelőre várni, még ha 5 év is a garancia. Meg az idegeskedés sem hiányzik, meg a baszakodás az éppen vizesen, mosószeresen maradt ruhával. Mert ritkán romlik el mosógép, pont a végső centrifugázás utáni pillanatban.
-
ribarszki
őstag
Túlbonyolítod. Aki ipari porszívót keres, annak iparit is ajánlunk, aki takarítógépet, az takarítógépet keres. Aki kimondottan ragaszkodik a vizes porszívóhoz, az ott néz szét. Mindenki tudja, hogy ezek is zsáknélküli gépek (nagyjából, mert az ipari és a takarítógép is használható zsákkal), egyeltalán, soha nem ezekről volt szó!
Amiről a fórumon szó van, és ha lehet lebeszéljük a vásárlót, az a háztartási, porzsáknélküli, portartályos porszívó amilyet a legtöbben keresnek, a 20-30 ezres ársávban. Samsung, Zanussi, stb. vonal. Igen, ezesetben ha lehet inkább lebeszéljük róla. Sehol nincs képben vizes és vödrös porszívó. Nem kéne rémeket látni. Ezek a kicsi, huszonezres gépek amik semmit nem érnek.
De a fentebb idézett teszt tök utolsó 10porszívója tudod mik? Ezek a tartályos, kis háztartási gépek, szégyellnivaló eredménnyel. Tisztítási hatékonyság: 1-2 között. Porkibocsátás: 0 - legrosszabb pontszám. Szívás takarítani, szívás szárítgatni, a hepa pár hónap alatt lenullázódik. Ezt ajánljuk jószívvel?
Nem a vizes porszívóról, meg az ipari vödrösről van szó, hanem csak ezekről a gépekről.
-
Nordik
őstag
Látom szó van itt a klimakrol. Nekem az nem tiszta, hogy minden esetben kell valamiféle kivezetes? Vagy az ilyen mobil klimak úgy mukodnek, hogy beteszem a sarokba és mindenféle be- kivezetes nélkül hűtik a levegőt? Én olyan modellt keresek ami elfogadható ár/érték arányban, keveset fogyaszt és csak beteszem a sarokba mindendele furkalas nélkül.
Létezik ilyen?
-
pjen
félisten
válasz
ribarszki #24629 üzenetére
Igen,csak itt sincs különbség téve.ami nem
porzsákos az sz@r.Ez a jelszó.És ebbe már nem egy vödrös(ahogy Te hívod)is bele futott.
Pedig az lehet tartályos,porzsákos,vödrös egy készülékbenTomtyi:Lehet,hogy 20 évig tudja a 263 ezer forintos,de nem biztos,viszont a pénzed biztos benne áll 20 évig.Ennyi pénzért kapsz négyet darabonként 5 év garival.Az biztos kitart 20 évig,és a pénzed sincs bele temetve.
-
ribarszki
őstag
A porszívó teztben még érdekes, hogy a múltkor a fórumon már kitárgyalt Rowenta RO6441EA Silence Force amely kisebb lavinát indított el a szőnyegre kapott A-osztályzattával, ezen a teszten tiszítási hatákonyságban egy közepes alatti 2,9-et kapott.
Ugyan csak érdekes az Electrolux 150ezres gépe, amihez elektromos hengerkefe jár, az Electrolux Ultraone Quattro is csak 3,6 pontot kapott a tisztítási hatékonyságra, amit némely vákumos, hagyományos fej is hozott. (Miele C3 Poewrline 3,8) Persze jó lenne tudni, hogy az Electroluxnál valóban használták-e az elektromos fejet. Mert nagyon nehezen hihető ez az eredmény.
Külön szomorú, hogy nem tér ki szőnyeg és kemény felület takarításra, csak úgy ömlesztve tisztítási hatékonyság.
És lehetne sorolni.. Kár, mert ha ennyi gépet górcső alá vettek, lehettek volna az eredmények részletesebbek.
-
#40553216
törölt tag
válasz
ribarszki #24641 üzenetére
Jaja, az áramfogyasztás azért is érdekes, mert egy 50 és egy 25 kWh-t fogyasztó között az éves költségkülönbség 1000 Ft.
A mosógépeknél meg vicces a „265e Ft-ért is csak ennyit tud” tartalmú kijelentés. Mert csak azt nem veszi figyelembe, hogy ezt a „csak”-ot valószínűleg minimum 20 évig tudja majd.
-
krx21
nagyúr
válasz
MrSealRD #24640 üzenetére
Semmiképpen nem akartam lekezelő lenni...
Amúgy ugyan ezekkel a problémákkal küzdök én is: Ha kinyitom az ablakot, akkor az alattam lévő kiáll az erkélyre cigarettázni és még hangosan köhög is hozzá...A füst meg ömlik be mert az felfelé száll. Van olyan szomszéd is, aki időnként party teraszra haszálja az erkélyt, ahonnan még a suttogás is behallatszik. És a lakóépületek előtti kiabálást is keményen büntetném, mert rengeteg a bunkó ember... Te nem egy helyen lakunk??? -
MrSealRD
veterán
-
Zeki
nagyúr
válasz
Morris #24642 üzenetére
Nálunk évek óta van egy Daikin légtisztító, mert nyáron pollen, por, meg a faluban hol égetnek valamit a kertben, hol tábortűz, vagy csak bográcsolás van. Télen (fűtésszezonban) meg keményen jön a mindent elbír a vegyestüzelésű kazán nevű játék. Talán csak a PET palackot nem égetik el.
-
ribarszki
őstag
Tudatos vásárlók porszívó teszt:
Elöljáróban annyit, hogy a teszt pontozási rendszere meglehetősen furcsa. Tartósság alatt azt értik, hogy 550órát járatják. Szerintem nagyon nem csak ezt jelenti a tartósság, hanem a kasztni és a kiegészítők hogyan bírják a strapát, milyen az illesztés, műanyag, stb... A másik komoly gond a használhatóság. 5 személyt kértek meg, hogyan boldogul vele. Egy porszívónál? Könyörgöm, nem atomerőmű...
Na mindegy. A teszt végeredménye gyakorlatilag papírforma lett. (Bosch hiányzott!!!) Mivel a fogyasztás a zajterhelés ugyan olyan fajsúllyal esett számításba mint a tisztítási hatékonyság, így elöl végzett 3db 60k fölötti Electrolux, majd Mielek és 1 Rowenta. A Dyson a középmezőny, és a legvége a porzsáknélküli gépek.
Amit a fórumon is tanácsolunk: Ha a minél halkabb működés a fontos, akkor Electrolux. Amiben még nagyon jók voltak a drágább Eluxok, az a porkibocsátás. Sorban 5-ös értékelést kaptak. Viszont a tisztítási hatékonyságuk csak közepes volt. (2,6 - 2,8 - 3pont) Ezt a hiányt ellensúlyozta a halkság, energiafelhszanálás, porkibocsájtás és a használhatóság.
A Mielek a hangerőben vesztették a legtöbb pontot, illetve a Hepa nélküli modellek 4,2 pontot kaptak porkibocsátásra. Viszont a Mieleknek volt a legjobb takarítási hatékonyságuk. (3,2-3,6-3,7-3,9 pont) Ilyet még a Dyson produkált, de ott meg a használhatóságot a zajt, és az energiafelhsználást húzták le nagyon.
Rowenta, Philips nagyjából a középmezőny.
A lista legvége pedig a zsáknélküli gépek. Volt olyan zsáknélküli amelyik 0 pontot kapott porkibocsátásra. Szívni sem szívnak, takarítani is gáz, nyomják vissza a port.
A teszt abból a szempontból sem korrekt, hogy egy pl. 1400W-os porszívó tök esélytelenül indult, hiába takarít kiválóan és kevés a porkibocsátás és nagyon tartós, ha energiafelhasználásra 0 pontot kap..
A teszt kb ugyan azt hozta, mint amit a fórumon is mondunk mindenkinek. Ezért kár előfizetni rá. A zsáknélküli gépeket kerülni kell. Ha a csendesség a fontos, akkor Electrolux gépet kell venni, ha pedig a valamivel jobb takarítás hatékonyság, tartósság akkor ott a Miele.
Bárkit érdekel konkrét típus, privátban átküldöm az eredményeit.
-
MrSealRD
veterán
Igazából nagyon nem akartam mélyen bele menni, de a megfogalmazásod némileg lekezelő ezért egy kis magyarázat: Nálunk az ablak jóformán állandóan nyitva van... Szeretjük és igényeljük is a friss levegőt. Télen is amikor csak lehet. Főleg ezt az időszakot szeretjük mert mindenki bezárkózik és keveset van kint.
Vannak viszont olyan okok amik miatt kevesebbet lehet nyitva ablak/erkély ajtó a jó idő közeledtével mint azt szeretnénk. Valahogy nem szeretem szívni a bagós szomszédok égéstermékét... De az sem túl felemelő, amikor nyáron hajnali 3-kor arra kellek, hogy hullarészegen ordibálnak... És még csak szerda van, tehát nem egy hétvége amikor azt mondom nem gond mert úgysem megyek dolgozni. Lehetne még sorolni a nagyon és kevésbé zavaró tényezőket egyaránt...
A résszellőzés tehát nem megoldás a fenti problémára...(próbáltam) Nyáron ráadásul úgy áll a levegő mint egy betonkocka...Abban egyetértünk, hogy baromi karbantartásigényes egy ilyen rendszer. Nem is arról volt szó, hogy ilyet tervezek. Csak ma beszélgettem valakivel és szóba került ez a téma. Én pedig nehezen hittem el a dolgot.
(#24639) CineDOG1: Köszi a kiegészítést. Ez teljesen világos és logikus is...
-
Zeki
nagyúr
válasz
MrSealRD #24636 üzenetére
Nem.
Ugyanis ha kint 40 fok van, akkor neki a kinti 40 fokot kell állandóan hűteni, mikor beszívja, és befújja. Aztán a sok befújástól már akár túlnyomás is lehet bent, és akkor már bentről kezd el kiszivárogni a sok energiával lehűtött, befújt levegő.Sokkal gazdaságosabb, ha zárt térben hűtesz, már eleve nem 40 fokról indul, és egyre lejjebb hűl a hűtés folyamán, míg végül mondjuk 28 fokos levegőből kell neki 20 fokost csinálni, amivel 25-re hűt, ha annyira állítottad be. Így sokkal energiatakarékosabb.
Egy klíma van csak, ami kintről szív be, de az egy vagyon.
-
blattida
nagyúr
Erről dumálok már én is régóta.
Viszont, a teszt, az majdnem vicc kategória, eleve hülyén számolnak, össze.vissza típusok szerepelnek, érdekesen súlyoznak, a tartósság teszt borzasztóan félrevezető, a "használhatóság" és "kézikönyv" tételek beemelése meg szánalmas próbálkozás...sajnos kissé komolytalan, bár, természetesen, azért van köze a valósághoz, hiszen a mosás hatékonysága például egyértelműen mérhető...ribarszki
Gondolom, hogy a porszívók esetében is hasonló problémák húzódnak a háttérben. -
MrSealRD
veterán
Köszi a választ. Kicsit meglepődtem, mert nekem az tűnt logikusnak, hogy a szellőztetés alap funkció.
-
pjen
félisten
válasz
MrSealRD #24633 üzenetére
A klímával ha hűtesz pont úgy működik mint egy fagyasztó.A hideg oldal van a beltériben ezen forgatja át a szoba pevegőjét.Az a rész amely a hűtő hátulján a fekete rács az van a kültériben.Nem viz hanem egyfajta hűtő közeg kering.Persze majd szakik szakszerűen elmagyarázzák.Szellőztetésre valóban alkalmatlanok.
-
MrSealRD
veterán
Klíma működésével kapcsolatban lenne kérdésem. Tudom sokféle típus van, de általánosságban véve azok amiket háztartásokba szerelnek azok kintről szívják be a levegőt, vagy a lakás belső levegőjét hűtik le és forgatják vissza? Ugyanis ma nekem valaki azt mondta, hogy a manapság gyakori split klímák esetén a kültéri egység nem fújja be a levegőt, hanem víz kering a rendszerben és az hűti le a lakás belső levegőjét. Tehát szellőztetésre így alkalmatlanok. Ez most tényleg így van?
-
ribarszki
őstag
Megvettem a porszívó tesztet. Nem lenne túl etikus ide belinkelni, de majd írok róla egy rövidebb összefoglalót. Bár amíg egy márkától 6gépet is szerepeltet, a 60ezer feletti ársávból, a többinél pedig egy-kettő, az is sokszor belépő szint, így túl nagy segítséget nem ad a teszt. De a papírforma kb bejött, csak kicsit árnyalt a kép.
-
Zeki
nagyúr
A mosógépekről, teszteltek egy párat.
Ezek szerint az ár nem garancia a minőségre, vagy jobb mosásra. -
ribarszki
őstag
Elbeszéltek egymás mellett. A tartályos gép alatt a porzsáknélküli, kicsi háztartási porszívókat érti. Arra a kicsi tartályra utal amit kiveszel és kiürítesz. Te pedig a vödrös porszívóról írsz, ahol papír porzsák is húzható a szívócsonkra. Két különböző gépről van szó. Tartályos azaz porzsák nélküli és vödrös, ahol lehet zsákot is használni. De ezt már múltkor is megbeszéltük, mert akkor is félreértetted.
-
#94529552
törölt tag
válasz
Bacusuz #24625 üzenetére
Általában 1-2 mosást kibírnak a moshatónak minősített szűrők, de a gyári ajánlásokat is meg kell nézni, talán max 18 hónap a max, amit írnak, de ez a használattól is függ, és szívóerő csökkenésnél már hamarabb érdemes. Vannak gyártók, melyek moshatónak írják a papír szűrőket is
. Az pedig a mosástól elszíneződik, és vélhetően lassan eltömődik a belseje.
A zsákosnál az a jó, hogy a szűrést leginkább a porzsák végzi(mikroszálas vagy szintetikus, és semmiképp nepapírvagymosható textillegyen), amit rendszeresen cserélünk, a tartályosnál pedig csak a szűrő (vagy szűrők) áll a por útjába. -
Csabroncka
Topikgazda
válasz
Bacusuz #24625 üzenetére
Nálam egyértelműen látszik (visszatartja a kormot a H13), amikor nagyon beszürkül akkor már megdöglött. A mosással az a baj, hogy valójában semmit nem ér mert a HEPA szövetei közé tapad bele a mikropor, azt onnan roncsolás-mentesen nem veszed ki sehogy, csak a felületen lévő port mosod le....
Egyébként a HEPA élettartamát tovább növelhetjük, ha a szűrő előtti szivacsot többször (3-4 havonta) mossuk szappanos vízzel!
-
Bacusuz
őstag
válasz
Csabroncka #24624 üzenetére
e-lux-ban hepa12 van.
néha kimosom, de még nem cseéltem.
mit gondoltok meddig lehet ezt mosni?
szaga nincsen -
Csabroncka
Topikgazda
válasz
#94529552 #24622 üzenetére
A zsákosban lassabban szennyeződik a HEPA, ez biztos, nagyjából dupla annyi időt bír jó minőségű zsákkal.
Érdemes e-bay-en körül nézni HEPA ügyben mert nekem is sikerült féláron venni gyári samu kazettát, pontosabban megtalálni azt akitől vehetem 2 évente.Egyrészt vagy van, vagy nincsen, másrészt itthon szemtelenül drágák egyes webshopok
-
#94529552
törölt tag
válasz
Csabroncka #24620 üzenetére
Hát igen, gyorsan eltömődik, már ha van benne egyáltalán HEPA. Valakinek 9k volt a Samsung tartályoshoz a szűrő, amit 1,5 évente cserélni illik, vagy néha előbb is. Majdnem a fél porszívó ára. De Eluxnál is 5-6k.
-
mmdms
addikt
Helóka ismét!
Nemrég költöztem, a porszívóm megadta magát így kellene nagyon gyorsan egy a lehető legolcsóbban, és találtam itt a városba: [link]
Van értelme egyáltalán megvenni egy ilyet? -
blattida
nagyúr
Itt egy remek példa az olcsó gyári alkatrészre...
-
blattida
nagyúr
válasz
ribarszki #24607 üzenetére
Úgy tudom, hogy változtattak az ajtó méretén és ezért az beljebb került, amivel a nem kellő tömítettséget megszüntették.
Hát, például electroluxnál panelhibák, whirpoolnál tengely meg szimmering gondok rendszeresen vannak, amik nagyobb gondok, mint a tömítettség hibája, szerintem. Minden gyártó olcsósít, szarabb alkatrészeket használ és kevésbé figyel a minőség ellenőrzésre... -
blattida
nagyúr
válasz
ribarszki #24604 üzenetére
Ahogy Te is írod, ez típuson belüli szériahiba (ami a korai darabokat érintette, a hibát már orvosolták), ami, sajnos, elő szokott fordulni bárkinél és bárminél, szerencsére ez nem általános.
Ha emiatt nem ajánlanám a gorenjét, akkor nem lenne olyan márka, amit ajánlani lehetne... -
ribarszki
őstag
válasz
blattida #24600 üzenetére
Nálunk Gorenje van. GORENJE D 754 BJ Ennek a szériának van egy komoly gyári hibája. Eláll az ajtó, nem tömít rendesen. Nem egyedi eset, a szárítógép fórumban aki ilyet vett, kivétel nélkül így van. Egész komolyan be tud párásodni a helyiség, valamint szárítás után tiszta szösz volt a szárítógép felső része. Javítani nem tudják, ajtót cserélnek ahol ugyan ez a szitu. És a tömítés alá fűztem madzagot, így kiemelte a gumit, így valamivel jobban zár. De ezek után én nem ajánlanám jó szívvel a Gorenje szárítógépet..
-
blattida
nagyúr
Szia!
Például: mosogatógép, főzőlap, sütő, szárítógép.
-
blattida
nagyúr
Új hozzászólás Aktív témák
Háztartási kis- és nagygépek topikja!
● hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót!
● hirdetni a Hardveraprón lehet, a topikban nem!
● a javításra és jótállásra vonatkozó új szabályozást az összefoglalóban találod!
-----------------------------------------
> KÉSZÜLÉK TAPASZTALATOK <
-----------------------------------------
> ALKATRÉSZ BOLTOK <
-----------------------------------------
Kapcsolódó PH! fórum témák
● asztalos topik
● elektromos kéziszerszámok topik
● klíma topik
● kávé topik
● automata kávégépek
● lakásfelújító, szerelő topik
● led világítás a lakásban topik
● légtisztító topik
● mosógép topik
● okos otthon / smart home topik
● robotporszívók topik
Kapcsolódó blogbejegyzések
- Tudástár Vezeték nélküli porszívók - alapok
- Tudástár Amit a robotporszívókról tudni érdemes
- Tudástár Hogyan válasszunk porszívót?
- Tudástár Mi mennyi áramot fogyaszt?
- BMW E39 - 540i V8 Touring - Komplett Motor Felújítás, Friss Műszaki, Hibamentes
- Baby design smart sportbabakocsi
- Új Ctek D250TS premium 12V/24V auto akkumulátor töltő 10A/200Ah - 5 év bolti garival! -
- Eladó 4 db Achilles Winter 101 téli gumi 225/40 R18 92V XL
- Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTD 8v 120Le 2009 ÁRCSÖKKENÉS, amíg a kiszemelt megvan
- ASUS ROG GL552VW - 15.6"FHD IPS - i7 i7-6700HQ - 8GB - 128GB SSD + 1TB HDD - GTX 960 4GB -
- Csere-Beszámítás!AMD Asztali számítógép PC Játékra! R5 5600/ RX 6700XT 12GB / 16GB DDR4 / 500GB SSD
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy A13/Samsung Galaxy A33/Samsung Galaxy A53
- Telefon felváráslás!! iPhone 15/iPhone 15 Plus/iPhone 15 Pro/iPhone 15 Pro Max
- 1-12 részletre.Új noblechairs EPIC műbőr FEKETE - FEKETE. 2 év garancia!
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged