Új hozzászólás Aktív témák
-
KROK640
nagyúr
válasz
hobizoli
#1093
üzenetére
Családdal számolsz, tehát minimum apu és anyu munkahelye, plusz mindenféle kedvezmény a gyerekek után. (mi az a CSP?)
Az mondjuk jó, hogy egy csomó minden olcsóbb, de hát arányaiban nézve (megkereshető pénz VS árak) MO a világ egyik legdrágább helye. A 4 méteres belmagasságot valahol ezeknél sem érzem plusz pontnak.Az mondjuk igaz, hogy 1 év alatt nem lenne kész egy ilyen ház, azért az tetszetős, hogy megrendeled és az igényeid szerint építik fel valamelyik variációt 1 év alatt.
Na itt ugye arra is céloztam, hogy vajon Detroitban mit lehetne kihozni egy fél kádárkocka árából

#1094 dellfanboy : na igen a hűtés és az adó. Talán majd ha jövő ilyenkorra már milliomos leszek

-
KROK640
nagyúr
válasz
hobizoli
#1091
üzenetére
Az, hogy ezek elérhetetlen árúak átlag magyar pénztárcával (gondold már el, havi 3-4-500K-s keresettel milyen feltételek mellett kapnál 680Millát? vagy akár csak 300-at???)m az nem jelenti azt, hogy MO-n egy ugyanilyen jelentősen olcsóbb lenne
(sőt, csak azt mutatja, hogy manapság az egyszeri magyar polgár egy élhető modern kertestől mily rohadt messze került). Mert még Bélabá 1967-ben épült Kádárkockájához is 30 év adósság kell, hogy megvehesse.
Ok, hogy tök szép, mert parkosítva meg új házra nézel ami stílusában tök olyan mint a tied, semmi különbség nincs, de az egésznek olyan egyen, összetéveszthető feelingje van.Ami a közös költséget illeti, ha mellécsapod a rezsit (nyilván Floridában a fűtés kiesik) a rezsivel együtt, akkor havonta több százzer ft-ot megy el még erre is. (ha emellé tartasz még 2-3 kocsit, akkor havi 1+M huf csak az életszínvonal tartására megy el... mennyit kell ehhez keresni???)
Az mondjuk tény, hogy az edzőterem meg a medence, meg a közösségi tér az cool, de tekintve, hogy még egy lépcsőház sincs amit fűteni kell (Flo(w)-rida ugyebár) így azért kicsit ezt erősnek érzem.Alapvetően egyébként nagyon drágák a magyar ingatlanok, pláne az itteni fizetésekhez mérten, hiszen néztem tavaly, egy Budapesti panel árából lazán veszel Bregenzben is egy panelt, ami azért lényegesen menőbb és élhetőbb város mint BP, nem beszélve a sokkal több megkereshető lóvéról. (nem mindegy, hogy 250 ezres vagy 1Milliós nettoval mész haza hóvégén).
Amúgy Floridába akarsz költözni? Feltűnt, hogy rengeteg Floridai hirdetést nézel. Nebraskából meg még egyet se kaptunk, pedig az ember megnézne valami Virginai-t is, ha már kíváncsi az Oklahomai felhozatalra, akkor viszonyításként ránézne a Montana/Oregoni árakra is hogy rájöhessen, talán nem Texasa legkedvezőbb... (remélem érted a célzást
) -
KROK640
nagyúr
válasz
hobizoli
#1089
üzenetére
Prémium amerikai házak 1,1M usd-től 2,5ig. Azért elég komoly, hogy megvesz az ember egy 680 Millás házat és utána még havi 158 ezer ft (465 usd) közös költséget is fizessen. Arról nem is beszélve, hogy bonyolult és szigorú szabályrendszert kell betartani.
Ez a lakópark amúgy inkább egy külön falu. Hatalmas távolságokkal, megfizethetetlen ingatlanokkal (azért, hogy 40M ft-os extra egy medence ... kéne a bajnak, pláne, hogy a közösségi házban is van). Ráadásul ahogy elnézem 2-3-4 féle házakat variálnak, amúgy eléggé egyhangú az egész.
A kis tavakban tanyázó aligátorokról meg hallgatnak, ahogy arról is, hogy ez Florida, az Everglades mellett, vagyis bármikor nyílhat egy víznyelő ami simán elnyeli az egész házadat, ha addig nem vinné el egy hurrikán. Bár igaz, ami igaz, hogy kőépületeknek tűnnek, hurrikán biztos ablakokkal.
Arról nem szól a fáma, hogy a kreatívan berendezett szobákban a berendezés és minden apró részlet (pl képek a falon) is az ár tárgyát képezik, vagy csak az épületgépészet? (BTW az komoly, hogy szériafelszerelés a kemence, mikró, óriási ipari hűtő, tűzhely, szagelszívó, klíma, grillező az udvaron)
Ezek mellett én egy kis putriban lakok, viszont otthonosabb, vannak jó ötletek, de egy ilyen házban kb úgy érezném magamat mint egy múzeumban, kb semmihez se mernék nyúlni
Az utolsó háznál meg olyan kis medence van, hogy normálisan neki se tudnék rugaszkodni az úszásnak már vége is. Szerintem ez az a méret aminek tényleg semmi értelme. -
KROK640
nagyúr
-
KROK640
nagyúr
válasz
hobizoli
#1061
üzenetére
Egyszerűen nem értem, hogy miért jó 200 éves házakba egy újépítésű vidéki családi ház árát beletolni, utána egy 3 szobás panel áráért ketreclakásokat árulni benne.
A csávó mindenesetre nagyon szépen megmutatja, hogy sok pénzből lehet sok pénzt csinálni, és szerintem azért is szórja bátran az ötletét, mert tudja, hogy nem sokan tudnák utána csinálni.Egy 41 millás lakásból (az maximum 80nm, de szerintem kevesebb) 4 lakást csinál, az bizony 20nm lakásonként. Összehasonlításként, csak az szoba ahonnan most írok 22nm. És ez csak az egyik szobám.
-
KROK640
nagyúr
válasz
hobizoli
#1060
üzenetére
Egyelőre nem tervezem eladni.
A kamat és az értéknövekedés meg sok tényező függvénye, nagyon utána kellene ennek számolni adott esetben.
De vegyünk egy tök egyszerű esetet egyszerűsített számokkal. Teszem azt ezt eladom 50Milláért, az új amit venni akarok 75Milla, felveszek tehát 15Milla hitelt a banktól. Hiába fog az új házam egy év múlva 90-et érni (vagyis mondhatni, hogy eléggé növekedett az értéke), ettől én még tisztán 15M+kamatok - kifizetett törlesztővel tartozni fogok a banknak ami a végére kamatokkal sandásan több lesz mint amennyit növekedett az ingatlanom értéke. A hasznot meg "menetközben" csak úgy tudom realizálni, ha eladom a saját fejem felől házat, de akkor úgy nincs hol laknom, és a banki tartozás is leugrik a "haszonból".#1059 dellfanboy : Azoknak tényleg jó, csak egyrészt a rendszerváltás előtt nem volt könnyű angolul tanulni (se internet, se tank könyvek, mindenhol csak az oroszt nyomták) másrészt át kellett éljenek két hatalmas munkanélküliségi hullámot is. Persze aki ezt megcsinálta, az jó eséllyel elmondhatta, hogy "jövőre ilyenkor már milliomosok leszünk"

-
KROK640
nagyúr
válasz
hobizoli
#1056
üzenetére
Az áthidaló hitel is hitel, és mint minden hitel eléggé drága. Haacsak nem vagy nagyon gazdag, hogy alacsony kamatra kapj pénzt, akkor mire a másikat eladod is maradhat pár millácska ami neked felugrik tartozásnak. És akkor még nem beszéltem a költözés költségeiről.
Nagyon szar ez ahogy van, hogy mapaság egy fiatal több évi külföldi munka után is esélytelenek érzi az itthoni saját ingatlant, miközben spekulánsok, akiknek amúgyis a bőre alatt is pénz van, szakítanak olyan összegeket amikről egy átlag ember álmodni sem mer. Az ember nem akar mást, csak lakni egy nem túl ótvar helyen, akkor akasszon le magának egy házastársat, vállajon be 2-3 gyereket előre, és adósítsa el magát 25-30 évre durván. Ez minden csak nem jó ...
Itt irigylem azokat akik a '70-es '80-as években voltak fiatalok, a biztos munkahely mellett nekik még bőven volt esélyük lakáshoz jutni, ha 2-3 évet várni kellett, vagy faluhelyen kalákába felhúzni (sokszor loptt anyagból)*, de itt pl a faluban az öregek elmesélik h az ő idejükben 2-3 év alatt mindnekinek volt háza.* Ez az, amire ma esélyed sincsen
-
KROK640
nagyúr
válasz
t72killer
#1054
üzenetére
Persze, hogy nem jó, onnantól kezdve, hogy tárgyalok egy vevővel (aki még alkudozni is fog), kegyetlenül timeren vagyok, hogy találjak egy másikat, mert az árak napról napra nőnek, minél tovább húzom, annál kisebb az esélye, hogy tudok belőle másikat venni (és annál kevésbé jót).
-
-
KROK640
nagyúr
válasz
t72killer
#1044
üzenetére
"de esélyesen még a tej és tojás árával(!) osztva is több lesz az" - ez megint egy érdekes gondolatmenet de nagyon jól mutatná a reál drágulást.
Magyarországon ugye most brutális élelmiszerinfláció van harminc sok százalékot vallanak be, én többnek érzem, különösen kora tavasszal volt nagyon vészes.
Ugyanakkor nem lepne meg ha manapság egy átlagos lakás árából több tojást lehetne venni mint mondjuk 2010-ben.
írom mindezt úgy, hogy kicsiny falum boltjában húsvét előtt 140ft a tojás darabja(!), és apró kis S-es tojásokra gondoljatok, már persze amikor volt, de ha volt is, csak 10-et vehettél egy nap ... Mikor karácsony előtti napon hazajöttem Bregenzből, egyszerűen nem hittem el, hogy bemegyek a boltba, és a pénztáros rám szólt, hogy 30 helyett csak 10 tojást vehetek meg. Karácsony előtt. Néztem mint Rozi a moziban. -
KROK640
nagyúr
Tényleg netto fhasság, de a magyar része is.
2010-ben 16Millára becsülték a házamat, akkor 14M-ért azonnal elvitték volna ketten is.
ma, a környékbeli hirdetéseket megnézve, az ilyen méretű, állapotú házak itt a környéken 50 Millától indulnak, de az tényleg az alja, meg kicsit kisebb is mint ez. Úgyhogy az 50-60Millával nem lőttem mellé múltkor.
vegyünk egy középárat mondjuk 55M-et. Ha a 14-hez hasonlítom, akkor ez nálam kb 392%-os áremelkedés. Az meg kicsit eltér a 84%-tól.De elég ha a belvárosi ex lakásunkat nézem, 2006-ban eladtuk 4,1Milláért és most ugyanabban a lépcsőházban, csak másik emeleten, ugyanolyan lakást 36Milláért hirdetnek. Jah erősen felújítandó. Ez igaz, hogy 2006-tól nem 2010-től de bizony kb 9× árnövekedés.
Egyébként tuti, hogy az elhagyott zsákfaluban az utolsó omladozó viskót is belevették, meg Csenyétét is kétszer számolták (ahol ugye már 200 ezer ftért is lehet venni házat; cserébe még a mentő se mer bemenni), akkor se nagyon jön ki MO-ra se ez.
Elég ha csak arra gondolok, hogy mikor bevezetták a CSOKot akkor instant 8-10Millával minden drágább lett.(és mi lehet Izlandon meg észtországban, ahol ugye 103, meg 97%-os drágulást írtak)
-
KROK640
nagyúr
válasz
hobizoli
#1040
üzenetére
1. Iceland 🇮🇸: 103% price growth
2. Estonia 🇪🇪: 97%
3. New Zealand 🇳🇿: 97%
4. Chile 🇨🇱: 95%
5. Turkey 🇹🇷: 91%
6. Canada 🇨🇦: 90%
7. Luxembourg 🇱🇺: 85%
8. Hungary 🇭🇺: 84%
9. Hong Kong 🇭🇰: 83%
10. Israel 🇮🇱: 80%13. USA 🇺🇲: 63%
16. India 🇮🇳: 59%
17. Malaysia 🇲🇾: 59%
19. Germany 🇩🇪: 56%
24. Colombia 🇨🇴: 43%
25. Australia 🇦🇺: 41%
32. Mexico 🇲🇽: 28%
34. UK 🇬🇧: 23%
40. UAE 🇦🇪: 12%
42. France 🇫🇷: 11%
43. Singapore 🇸🇬: 11%
45. China 🇨🇳: 8%MO a nyolcadik helyen áll, pedig ezalatt a vizsgált 12 év alatt kb 80%-al nehezebb is lett itt megélni

-
KROK640
nagyúr
válasz
hobizoli
#1035
üzenetére
Már ha lesz... persze külföldön megint más, de ma itthon MO-n (ő külföldön él így nem számít) az egyik legrosszabb befeketetés, ha vállakozást indítasz és becsületesen csinálod. Kb nem lehet megélni, pláne ha alakmazottaid is vannak.
A két pénztemető BMW-re meg annyit, hogy valahol átérzem. Volt egyszer egy 1972-es Chevy Caprice ... Szóval van ide is történetem, nem beszélve az 1958-as majdnem Lincolnomról. A különleges, régi, ritka autó imádat az, amit abszolút megtudok érteni. (persze ha a két BMW nem az, az más). Én is bolond vagyok, bár ésszel, pl hitelebe nem mennék bele még egy 1948-as Tucker Torpedoért sem. (hol a recskázós smile?)

-
KROK640
nagyúr
válasz
hobizoli
#1031
üzenetére
Anglia az egy teljesen másik (ha lehet még) beteg(ebb) mint MO. De ott is brutális ami megy, a fizetéshez képest arányaiban pont olyan drágák az ingatlanok mint itthon. Egy ismerősöm kint él, 5 év Svédország 7-8 angliai folyamatos félretétel mellett egy skót városban eljutottak oda, hogy a feleségével együtt akkor letegyék az önrészt egy ottani házra. Több évtizedes eladósodás néz rájuk (akárcsak itthon) úgy, hogy 10 év külföldi fizetéses (és nem alja munka) spóroláson vannak túl. Brutális ...
Én is a mediterrániumban keresnék házat, Spanyolország, esetleg Ciprus.
-
KROK640
nagyúr
válasz
t72killer
#1027
üzenetére
Sajnos ez van. Nagyon kevés megkereshető pénz, és a drága hitelek, megadóztatott banki befektetések mellett, mindenki az ingatlan eladáson akar meggazdagodni. Szerintem nemsokár helyreáll a piac, mert rájönnek, hogy ha nem csak árulni, hanem eladni is szeretnének akkor lejjebb kell tekerni az árakat.
Bár mondjuk nekem ez most jó, elnézve ezeket a házakat, szerintem már olyan 60-80M körül ér a ház amiben lakok
-
KROK640
nagyúr
válasz
t72killer
#1025
üzenetére
A 11-es kép szerintem kivülről készült a szomszéd telekről, a 12-es meg konrkétan a szomszéd kertje a ker végéből ahogy elnézem.
Bitcoinban? Hát azt azért nem mondanám

Az a helyzet h most havernak sajnos ilyen olcsó Debrecen környékit kell nézzek, de azt mondom, hogy kiábrándító a kép nagyon

-
KROK640
nagyúr
HMPF...
16 romos erősen felújítandó négyzetméter, potom 10nm-ért, se wc, se zuhany.
Ez élni alkalmatlan, maximum irodának az elhelyezkedése miatt. De egy normális ügyvéd vagy könyvelő nem blamálná magát ezzel akkor sem, ha ugyanannyit ráköltene mint amennyibe kerül.
Esetleg, TALÁN, féláron mondjuk megérné, ha kellően miniatűr fürdőszobát sikerül beleapplikálni akkor akár még AirBNB-ztetni is lehetne itt lévén a belvárosban van -
KROK640
nagyúr
A Virágzó (Kankalin utcai) gyönyör!
Debrecen táblától 1 km-re, a Külső Vámospércsi úton, a Kankalin utca közvetlen közelében eladó egy 800 nm területű zártkerti ingatlan, melyen 1990-ben épült, 30 nm alapterületű, szoba, konyha, fürdőszoba, wc helyiségekből álló, felújítandó gazdasági épület található.Az ház főbb jellemzői:
-alapja beton, tégla falazattal, eredeti cseréptetővel
-műanyag nyílászárók és a bejárati ajtó cseréje megtörtént
-villanyvezetékek és vízvezeték cserélve
-gáz nincs bevezetve, jelenleg elektromos fűtésre tervezve
-a további belső és külső felújítás az új tulajdonos elképzelése alapján valósulhat meg
-12 nm-es különálló tégla melléképület, mely műhelynek, nyári konyhának, tárolónak alkalmas
-gazdálkodásra, állattartásra kiválóan alkalmas
-fúrott kút van (szivattyú nélkül)
-70 m-re a Külső Vámospércsi úttól
-300 m-re élelmiszerbolt, 500 m-re buszmegálló található
-Csendes, természetközeli környezetTehát nincs gáz, gazdasági épület, és erősen felújítandó 32nm potom, kint a francba, 8Milláért...
-
KROK640
nagyúr
Ez aztán zöld övezet. Kint a halál f*szán...
Hát hogyis mondjam erősen felújítandó, és az sem jó jel, hogy nincs belső kép.
45m, 5,5M-ért (amibe még minimum ennyit kell belelocsolni)"Az utcában vezetékes víz és a gáz." - magyarul nem a házban. Ez eléggé SE kategória így már.
-
KROK640
nagyúr
válasz
hobizoli
#1014
üzenetére
Nos tehát, akkor vegyél meg egy 60nm-es lakást, amibe ezt az "okosságot" már eleve beárazták. Aztán keress egy tervezőt, aki tervrajzot csinál (sokért), engedélyeztesd (hónapok, és bármin csúszhatsz), aztán mestereket, várd meg még eljönnek és nagynehezen végeznek. Mire itt tartasz addigra tényleg lehet h 90%-al drágább lesz az ingatlan amit vettél (ugyanis 1+ éve áll benne a pénzed eddigre), de ha levonod, hogy mennyit költöttél rá, akkor a nyereség máris szerényebb, pláne ha még megkereset őket, hogy "segítsenek", ahol szintén szép sáp lesz levéve.
és ezután már csak árulni kell a lakásokat.
Nem tudom, hogy ki hogy van vele, de nekem egy 1800-as években épült szétdarabolt 29nm-es lakás nagyon nem sokat érne, valószínűleg még a bekerülési árat sem kínálnám érte.
Akárhogyis, egy ilyennek az elindításához sok-sok pénz és idő kell.#1015 t72killer : most a bitcoin-tot miért? Tiszta haszon volt
én nyerészkedtem rajta picit. Igaz valódi értéket nem állított elő (még ez az ingatlan panama is sokkal több értéket hordoz magában), felverte a VGA árakat, környezetet szennyezett, energiát pocsékolt, és a pénzügyi helyzetet is aláásta. Na ugye, hogy hasznos volt ![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Remélem, sok önjelölt nagypofájú "Wallstreet farkasa" zárta veszteséggel a business-t, bár ebben biztos vagyok, mert nagyon nagy hallgatások vannak élvonalas bányász ismerettségi körökben, plusz mivel ez is olyan rendszer, hogy akkor van profitod ha valakit átversz, értelemszerűen ki kell termeljen minimum ugyanannyi vesztest mint nyertest (valójában az előbbiből sokkal több van). -
KROK640
nagyúr
válasz
t72killer
#1015
üzenetére
De nem csak a dolgozni rohanó szülő + pléjsztésön/smink tinigyerek, hanem az egész használhatósága. Nyáron tudod kb 2-2,5 hónapot használni (mert hát ugye június elején még nagyon hideg, szeptember elején meg már kezd hideg lenni + a vizet is cserélni kell addigra). Ugyanakkor jó sok pénzbe kerül és sok vele a gond.
Az egyik szomszédunknak volt medencéje. Kb 10 évvel ezelőtt hétszámjegyű összeg volt mire kész lett. (itt a tervezés, engedélyek, első kapavágástól addig még belecsobban mindent ide értek)
Az első kellemetlen meglepi az lett, hogy mennyit kell vele foglalkozni, mert letakarás nélkül természetes vízként működött, és minden állat, és növény igyekezett megtalálni magának, és ha azt akarta, hogy legyen gusztusa belemenni, akkor havonta vizet kellett cserélni. Ettől a víz számlája a sokszorosára ugrott, ami megint kellemetlen meglepetésként érte.
A használati értéke is kétes volt, eleve június közepétől volt érdemes feltölteni (előtte túl hideg a víz, pláne h errefelé a május vége-június első fele gyakran nagyon esős - lásd idén is). Délelőtti órákban nem volt használható, mert egyrészt éjszaka lehűlt, másrészt nyugati oldalra épült, (máshol nem volt hely) szóval úgy délután közepétől volt használható, kb napnyugta után egy órávalig. Mindez évente kb 2,5 hónapban, úgy, hogy cseréld a vizet, tisztísd a medencét, foglalkozzál vele. Akkor tudatosodott bennem, hogy Spanyolországban a társasháznak ahol laktunk, miért volt egy külön embere csak a medencére. Hát ezért. (nyilván több társasház medencéjét tartotta karban, de hetente többször lehetet látni, amint ott dolgozik)
Vissza a szomszédra : Aztán pár év után csak kaptak valami össz családi fertőzést a medencének köszönhetően, ettől nyár közepétől senki sem ment be a medencébe, nemsokára le is lett eresztve. Következő évben fel se töltötték, utána való évben pedig bontotta/betemette, és ráépített egy garázst, így végre nem kellett az utcán álljon a kocsival.Egy Spanyolroszágban, Cipruson stb. (általában a mediterrániumban) van értelme a medencének mert éves szinten 6-8hónapig használható, és hiába van sok esetben közel a tenger, aki napi félóránál többet akar lubickolni, hamar rájön, miért nem jó ötlet ezt a tengerben ...
2015-ben légvonalban 20 méterre éltem egy tengerpartistrandtól, és mondom tök oké, ha 30 legfeljebb 60 percet vagy bent, és utána nagyon gyorsan lezuhanyzol. -
KROK640
nagyúr
válasz
hobizoli
#1010
üzenetére
Jah, nagyon eltűntek. Nekem szőlőm és meggyfám van, de sajnos egy tavalyi és egy idei vihar tökretette őket
Gondolkodtam május elején palántázáson (paprtika, paradicsom) de nem lett belőle semmi.
Barátnőméknél van még ilyen zöldség-gyümölcs kert, de máshol hirtelen én sem tudok. -
KROK640
nagyúr
válasz
hobizoli
#997
üzenetére
Ilyeneket "barlangház" nébven, már a '90-es évek végén is láttam. A legtöbb egyébként nem más volt mint tulajdonképp egy domb, ajtóval az oldalán, belül nagyon merész megvbalósításokkal. Persze akadtak "panorámás"abbak is, amik falánbak sokkal kevesebb része volt a domb és jobban hasonlítottak egy hagyomány hegyoldalba épített épületre.
De pl Kácson is tudok olyan házat, hogy kivülről egy viszonylag kis ház, aztán a dombba belevájva jelentősen nagyobb mint amilyennek kinéz.
-
KROK640
nagyúr
válasz
hobizoli
#995
üzenetére
Szép Camaro... de hogy benne is él?
Előszöris, ez az autó át van alakítva jelentősen. Bármennyire is próbálja az ellenkezőjét kelteni ez kurva gáz! Aztán pl 17 percnél mikor lefekszik látszik a hátsó ülés mögött a csomagtartó össze van nyitva, mint az 1940-es évek Business coupeinál (amerikai autók, Chevy, Plymouth stb) ahol tényleg az volt, hogy az üzletkötő a kocsijában aludt. SZVSZ Ma már ebből kinőttünk életvitelszerűen (2-3 nap talán elmegy -- tavaly egy Renault Trafficban "laktam" 9 napig az egyik fesztviálon, az elviselhető volt, sőt szerettem
amíg tudtam h csak átmeneti ).Másik oldalról anno Chichagoban volt egy 1950-es évek beli autó, amiben bent élt egy hajléktalan (pontos tipusra nem emlékszem, de úgy rémlik h 1957-es és sárga volt az autó -- talán Lincoln? az tuti h "under the el" volt - évekig volt fotózva h minden változik csak a kocsi nem aminek újságpapírokkal volt lefedve az ablaka)
Meg egyszer sokéve láttam egy félszemű fiatal (19-20 körüli) szőke csajt, aki egy 1986-os Chevy Blazerben élt, persze ezt sem találom.

-
KROK640
nagyúr
válasz
hobizoli
#980
üzenetére
Igazából szerintem az volt, hogy te betettél egy 150 ezer euros osztrák házat, t72killer meg betett kontraként egy 200 ezer euros magyart. Erre írtam, hogy ez a kettő bár sokban hasonlít, de nekem sokkal inkább a magyar oldalon lévő 200 ezres.
Ha technikailag nézzük egyikre sem lenne pénzem, még ha a jelenlegi házamat eladnám is jelentős hitelt kellene felvennem, olyan sokat, amit ígyis úgyis csak Ausztria melóból tudnék fedezni, vagyis bár nem tökéletesen, de ilyenformán mindegy melyikről ábrándozok. -
KROK640
nagyúr
válasz
t72killer
#976
üzenetére
Hát ez szerintem sokkal szebb mint amit Zoli linkelt.
A telek kétszer akkora, a ház újabb építésű (1959 vs 1990-es évek), van egy másik könnyűszerkezetes épület is a telken, ezenfelül van úszómedence is. A kettő szerintem nem egy kategória (csak a méretük és a környék hasonló), és ha ezt nézem, akkor még azt is beleárazta, hogy a határ rossz oldalán van. Jah és az osztrák a környezetéhez képest a legmélyebben fekszik, ezt gondolom nem kell ecsetelenem miért baj (bár elég magas alapja van!)
Sokkal inkább kéne ez, amit te linkeltél, 200 ezerért mint a másik 150 ezerért. -
KROK640
nagyúr
válasz
hobizoli
#975
üzenetére
Ez a határ jó oldalán van.
Egyébként durva ez, hogy a határmenti osztrák kisvárosok (pl Cinfalva) még tele vannak olyan házakkal, amik akár valahol MO-n is lehetnének. Nyugatabbra meg már azért kezd eléggé jellegzetes lenni. (szerintem neked pont nem kell bemutatnom, hogyan változik a stílus mire Bregenzbe érsz) -
KROK640
nagyúr
Igazából ha ázik a fal, akkor bőven rossz. Kifelé nem tud szellőzni, befelé rohad. De ha belülről is megcsinálja az utólagos (látszat) alapot, akkor meg szalad fel a tetőig. Ha csak befelé tud "távozni" a nedvesség, akkor kivülről nem látszik egy ideig, hogy milyen rozzant is a ház valójában. Láttam már tetővonalig felázott házat, nem szép látvány.
-
KROK640
nagyúr
válasz
t72killer
#954
üzenetére
Már elvesztettem a fonalat, hogy pontosan mit is akarsz, de ha falusi környezetben házat, és Hajdú-Biharra esik a tekinteted, akkor Ebes (Opr és az én ajánlásommal Ebes), vagy Józsa. Debrecenhez közel, kiváló közlekedéssel, meredeken emelkedő ingatlan árakkal, érdemes lenne ott is körül nézned.
Debrecen most lesz felduzzasztva jelentősen, és a suburbanban vágyóknak ez a két település kiváló célpont, Ebes ráadásul egy népszerű fürdővároshoz Hajdúszoboszlóhoz is közel van. Nincsennek elemek (c type), viszont van ideköltöző tehetősebb réteg, folyamatosan növekvő árak. Mindkét településről a szegények folyamatosan kiköltöznek és egyre inkább a (felső) középosztály költözik be, ami komoly értéknövelő lehet.Havert meg nagyon irigylem, örökölt Szoboszló belvárosában egy lakást párszáz méterre a fürdőtől (full belváros) télga építésű parkettás kecót. Ez a tipikus '60-as évek vége, '70-es évek, 4 emeletes, öreg lakóközösséges ház. (Sajnos lift nélkül, retro desingnnal, bár ezutóbbi kifejezetten vonzó is lehet akár, ha eladod, hogy nem lepukkant szar, hanem érintetlen retro).
Igaz, hogy erősen felújítandó maga a lakás, de ha megtudja csináltatni, akkor airbnb-be egész évben tud üzelmelni (a gyógyfürdő télen is megy), szerintem éves szinten több millió ft kivehető az ingatlanból, minimális fenttartási költségekkel. 5-6 év alatt visszajön az ára, mire már dupla annyit fog érni
A tehetősebb németek mellett újabban a lengyelek, és a tehetősebb románok is felfedezték maguknak ezt a környéket. A környékbeli hotelek iszonyú drágák, szóval nem nehéz alájuk ígérni úgy, hogy haszon is legyen. (ha sok pénzem lesz Hajdúszoboszlón veszek egy belvárosi lakást, aranyat ér) -
KROK640
nagyúr
válasz
hobizoli
#945
üzenetére
Eleddig életemben kétszer laktam tengerközelben (egyik alkalommal kb 5 perc séta, ott 2 évet, másik alkalommal közvetlenül a parton, légvonalban kb 15 méterre a víztől, konkrétan az ablakom alatt terült el a strand, itt meg félévet) és szerintem kissé túl van értékelve.
Amikor ilyen közel van a tenger, bár itt a videóban pont nem látni, de általában van egy igencsak hangos strand is, watersportoló emberek, kicsit távolabb olykor kürtözgető hajók, szóval csendesnek nem mondanám, bár az állandó tengermorajlás tök jó ASMR tud lenni egy-egy csendes éjszaka.
Ellenben a tengerparton folyamatosan és állandóan fúj a szél (naná, hiszen nincs mi megfogja a tengerfelől) ami nem mindig kellemes dolog. Brodarica éghajlatát ugyan nem vágom de lehet, hogy télen simán OFFos a tenger (még a jóval délebbi Cipruson is az), azonban mint áremelő tényező igencsak komolyan jelen van, hogy tengerparti. BTW ilyen közel a tengerhez számolnod kell azzal is, hogy mindened gyorsabban rohad, az autód, a házad vakolása stb.
Én ilyen helyen tuti, hogy valami tengertől 10-15 perc sétányira lévő ingatlant választanék inkább, pláne ha az már jelentősen olcsóbb. Ha elindulok, hogy fürdök a tengerben, akkor úgysem fogok félúton megfordulni, mert messze van. (jó mondjuk amikor alaposan kiúszkáltam magam, akkor jó érzés volt, hogy csak 50 méter és otthon vagyok. Illetve a reggel meló előtti úszásoknak is jobban megfelelt).Amúgy erre a konkrét ingatlanra azt mondom, hogy ez nagyon korrekt lenne úgy féláron. Abban az erkélykorlátban nem lenne kb semekkora bizodalmam sem, legalábbis rátámaszkodni nem mernék.
-
KROK640
nagyúr
Szerintem ha ingyen lakást, netán érte még fizetést is szeretnél, akkor valld magad orosznak és költözz Mariupolba. Igaz kissé lelakott ingatlanok közül válogathatsz, de egy tökéletes airsoft meccs díszlet között élheted mindennapjait, olyan fölösleges zavaró tényezők mint Internet vagy melegvíz nélkül.
-
KROK640
nagyúr
válasz
t72killer
#940
üzenetére
Gondolom a 2200m2 plusz terület úgy jön ki, hogy nincs hátul kerítés, aztán "övé" ameddig ellát vagy ameddig a legközelebbi dokumentált objektum/kerítés van. Gondolom az amolyan senki földje / közterület.
Ez a két miniház nem ad ki összesen egye normálisat. Bár inkább kicsi és rendben lévő legyen, mint nagy és szarásig lelakott. -
KROK640
nagyúr
válasz
t72killer
#937
üzenetére
Az a szomorú igazság, hogy lassan bármelyik szomszédunkba jobban megéri átmenni vásárolni

Míg havernak megvolt a kocsija addig Debrecenből megérte elmenni Szerbiába vásárolni (nyilván nagyobb tételben).
Nyilván tömegközlekedéssel már nem játszik (nem tudsz annyi cuccot elhozni amiért megérné innen oda menni), de ha (sokka9 közelebb lennék akkor mai napig átjárnék vásárolni. -
KROK640
nagyúr
válasz
t72killer
#909
üzenetére
Debrecent jó, hogy említed, ugyanis kb 5 éve az elszaródás útjára lépett, és azóta csak gyorsul ez a folyamat.
Amikor bejelentették a BMW gyárat, rögtön ugrottak az albérletárak 20%-ot, mondván jajj moszt aztán lesz munkahely dögivel. Aztán bejelentettek egy nagy akku gyárat akkor ismét ez történt, pedig tudjuk jól, hogy egy darab magyar nem fog benne dolgozni. Mostmár olyasmit is hallani, hogy akár öt(!) akkugyár is lehet Debrecen környékén, ami szintén felfogja hajtani az ingatlanok árát, kivéve azokét amelyik valamelyik gyár közelében van, az elértéktelenődik.
Na, ebbe a környezeteben (már majdnem Pesti árak) helyezkedik el amúgy az ország egyik legcsóróbb régiója, a legalacsonyabb bérekkel. Bizton mondhatom, hogy sehol máshol az országba (vagy kábé sehol) nem költik az emberek a megkereshető pénzük akkora részét lakhatásra mint itt.A huxitot meg ne is emlegesd, mert ha az a kanyarba kerül akkor én összepakolok, mindent eladok és meg sem állok Bregenzig. És sajnos akkor valószínűleg szembe kell azzal nézzek, hogy sosem látom többet a szülővárosomat, ugyanis nem is nagyon lesz miért erre jönnöm azután.
Egyébként ez azért is lenne szomorú scenario, mert szerintem nem csak én gondolom így ezt, hanem még nagyon sokan, és rengeteg nyomott áron sürgősen eladó ingatlan lehet egy ilyen után (ahogy írtad Pripjat képek)." utóbbi is nagyot esett, az orbánista #éhenfagyanyugat propaganda bizony nem 100%-ban reklám, nálunk is realitás a 30-40% körüli reálinfla kontra <10% béremelés." - de ott még mindig van miből visszavenni, maximum kevesebbet tud félrerakni. (meg ugye eleve más az, ha úgy jön egy ilyen szitu, hogy több millás megtakarításod van, nem pedig semmi). MO-n az a baj, hogy egy átlagfizetésből (minimálbér) éppen csak el lehetett lenni eddig, de az utóbbi időben azt átom a környezetemben, hogy komoly anyagi gondokkal kezdenek kűzdeni az emberek, és én is nagyon megéreztem az utóbbi pár hónapot

De van itt a környéken egy kajálda, régen a szomszédok is, meg én is rendelgettem tőlük rendszeresen, mostmeg rendesen féltem őket, mert vagy 6 hónapja nem rendeletem tőlük egyszer sem, és ahogy látom a szomszédok sem (nem is látom erre a futárautót). És ennek két oka van : Az egyik, hogy nagyot emeltek az árakon (1 év alatt duplázódtak az áraik!) másrészt ahogy észreveszem az embereknek sokkal kevesebb pénze van amit ilyesmire tudnak költeni. -
KROK640
nagyúr
válasz
t72killer
#878
üzenetére
Igen, a termőföld jól kiadható, az tuti.
Az erőd mögötti koncepciót én sem értem, annyit tudok, hogy a báttya tagja valami vadász szövetségnek, meg valami erdőgadálkodási szövetségnek is.
Ezért évente (mérettől, fáktól stb ) függően kap évente X összeget, ebbe nem látok bele nagyon, de ha találkozok vele kikérdezhetem. A Lényeg az, hogy az erdő is hoz évente X összeg bevételt, de nem komoly összegekre kell gondolni, ha nincs "letermelés". Ezt pedig értelemszerűen nem az egészre kell érteni, különben a következő években kb nullát hoz. Hogy itt mi hoz pénzt amikor nincs termelés azt nem tudom
-
KROK640
nagyúr
válasz
t72killer
#875
üzenetére
Amúgy nem is tudom, hogy nem jutott előbb eszembe, hogy akár szimpla földet is vehetnél (jah, de mondtad, hogy kell ház is)
Mert amúgy most jut eszembe, hogy barátnőmék családjának van egy csomó földje, amit nem is művelnek, hanem bérbe adnak, és éves szinten több millió ft bérletidíj folyik be, úgy, hogy semmi dolguk a földdel.
Egy exemnek meg erdője volt, neki éves szinten pár százezer jött be, de ha "leteremelés" volt akkor bőven hétszámjegy és nem is eggyesel vagy kettessel kezdődően... (igaz ez csak pár évente volt opció, és akkor utána alig hozott az erdő)
Az alföldön ha nem is mindenhol de Hajdúbiharban pl kb mindenhol elmondható, hogy 20km-es körzetben van autópálya/vasút. -
KROK640
nagyúr
válasz
t72killer
#873
üzenetére
Na mondjuk Békés megye megint másabb kicsit.
A messze van ra, azt tudom mondani, hogy szerintem BPtől nincs sokkal messzebb mint Sopron, cserébe nem 30 Milliós telekárakkal borzolod az ideigeid, hanem 5 millióért már lakható házat is kapsz rá. Ha jól veszem ki, amire neked kell, arra ez is megtenné. Határ szintén van, Románia olcsóbb mint MO. ha még most nem is, de szerintem hamarosan ez is árfelhajtó tényező lesz.
A másik ahol nézelődnék még : A horvát, Szlovén határ közelében. -
KROK640
nagyúr
válasz
t72killer
#871
üzenetére
Na igen. Én leginkább Lausanne környékére költöznék (persze oda nem árt a francia nyelvtudás)
Gondolkodtál már esetleg a román határ környékén? Bagamér és környéként eléggé olcsóak az ingatlanok, egy lépésre a Román határ, odaát minden olcsóbb, és lassan nem csak vásárolni de majd dolgozni is megéri átjárni oda.
Ez? 30 Milla 500nm üres telekért? Itt van egy elásott kincs és egy fel nem tárt olajkút is
esetleg palládium mező. -
KROK640
nagyúr
válasz
t72killer
#868
üzenetére
Én Bregenzben ténykedtem (konkrétan Bregenz belvárosában laktam tavaly) és Lauterachban dolgoztam. Átjárni Németországba volt érdemes, Lindauba vásárolni, ugyanis sokkal olcsóbb volt minden Németben mint Ausztriában. (egy 30-40%-ot simán lehetett spórolni a vásárláson) Bregenzből 7 perc vonattal.
Svájc más tészta, oda meglepően sz*r volt a tömegközeledkés (de megoldható) viszont St Gallennel és környékével kb Svájc legérdektelenebb részére lehetett jutni, és egyben a legcsóróbbra is. Ugyanakkor Voralberg (ahol Bregenz is van) Ausztria legmenőbb része (ott van Bregenz is), és az ottani fizetést Lindauban (a maradékot meg MO-n) realizálva a matek igencsak kijött.
2020-ban úgy dolgoztam Lauterachban, hogy Weiller-Simmerbergben laktam, az ingázás pénzben kb elvette azt amit spóroltam azzal, hogy nem Bregenzben lakok, viszont az idő még mindig az én veszteségem volt. Egy előnye viszont volt : nem hetente egyszer volt olcsó boltom, hanem mindig
(és nem, nem azt tapasztalom, hogy dupla lenne a fizu, sőt, a gyenge frank miatt megmerem kockáztatni, hogy közel egál... pláne ha hozzáveszem, hogy Svájcban viszont tényleg minden nagyon drága -- szerintem a Voralberg - Lindau viszonylatban jobban ki tudtam aknázni a dolgokat, főleg, hogy Svájcban a munkavállalás is körülményesebb)
-
KROK640
nagyúr
Teljesen igazad van.

UI : jah azt kifelejtettem a Lágymányosin a rohadt nagy menést, egy 1968-as Impalaval sikerült elkövetni.
(egyébként ugyanazon a napon Impalaztam meg Mercuryztam, és bár a két autó között 5 év különbség volt, teljesen más éra a kettő. A '63-as Mercury mégy gyakorlatilag belülről 1950-es évek volt (talán csak al ehúzható hátsó szélvédő volt ami a '60-as évekre utalt), addig a '68-as Impala belülről már '70-es, sőt európai mércével inkább '80-as évek volt)
(Ami már nekem is élhetetlenül fapad volt az az 1939-es Pontiac... Eleve csak az 1932 utáni (amerikai)autók tetszenek, de gyakorlatban 1957 és utána amire azt mondom, hogy élhető) -
KROK640
nagyúr
Az egyenesen menős autókban is lehet élmény. Tudod szeretem az amerikai autókat azok sem arról híresek, hogy szeretnek kanyariodni, arra vannak egyenesen húzod nekik. De mégis másabb : Amikor pár éve Pesten végig gurultam egy 1963-as Mercuryval akkor az emberek integettek, fotóztak, mindenki odafigyelt, olyan volt a kocsiban lenni, mintha valami nagyon híres sztár lennék.
Vagy amikor a Lágymányosi hídon olyan gázfröccs ment az autónak, hogy éreztem, hogy az első két kerék felemelkedhetett egy nagyon rövid időre... vagy Debrecenben a nyugati utcán, mikor az 1977-es Cadillacel (ami egy bazi nagy kocka tulajdonképp) otthagytuk a hülyegyerekek "tyúnyingolt" BMW-jét... Na ezek élmény autók!
De egy BMW, amiből tizenkettő egy tucat van itt Európában, és tele van negatív stereotípiával? Meg se venném, de ha lenne is adnám el ezerrel. Vennék helyett egy újabb Audit, vagy akár Dodge Charger/Challanger, Chevy Camaro, Mustang... -
KROK640
nagyúr
válasz
hobizoli
#842
üzenetére
Itt a dolog annyi, hogy nem akarja eladni azt a BMW-t. Nyilván örül neki hogy az van, hobbi autónak és mindenek felettinek tartja, aztán ennek van alárendelve az élet többi része. Ez rendben van, amíg nincs család, de utána apuka játszós autójának nagyon alacsony prioritásba kellene kerülnie, főleg ha egyértelműen jobb lenne pár változás.
Nem tudom, hogy hová jár dolgozni de Dornbirnből maximum Bregenz/Lauterach vonalig mennék (tudod én is éltem ott egy ideig), és nem tovább. Gondolom Sopronól nem a környékre jár melózni, hanem ezekszerint egy új melóhelyet is le kellett akasszon. -
KROK640
nagyúr
csak egyetérteni tudok veled. Innentől ha nincs három gyereked (és h jót akarsz magadnak akkor ebben az országban még kettőt is meggondolod) akkor komoly masszív hátrányban vagy!
Annyi történt, hogy még nehezebé tették széles társadalmi rétegek számára a saját lakás megszerzését.
-
KROK640
nagyúr
válasz
dellfanboy
#823
üzenetére
Sajnos én is ezt tapasztalom
-
KROK640
nagyúr
válasz
t72killer
#822
üzenetére
Igen, ez a home officeos dolog sokat menthet még a dolgokon.
Ott van pl barátnőm húga, aki sokáig dolgozott Svédországban, de amikor jött a covid akkor a cég küldte őket home officeba. Miután lement a covid, a cég meghagyta a home office-t, mert rájöttek, hogy olcsóbb némi extra támogatást adni a munkatársaknak mint irodaházat bérelni, és bejárási támogatéást fizetni, így barátnőm húga gondolt egy merészet és hazaköltözött a magyar vidékre, Stockholmi állással és fizetéssel. Még valami extra lakhatási támogatást is kap, és mivel nem albérletben van hanem sajátban, így a lakhatási támogatásból megvan a rezsije, minden másra meg a külföldi fizetése + magyar árak.
Egy haverom gondolkodott még a covid végefelé, hogy ha ők is maradnak full home office-ba akkor elköltözik Ukrajnába. Magyar fizetéssel Ukrajnában igencsak jól kijött volna, amúgyis szereti a (post)szovjet kultúrát, neki az remek lett volna. Csak aztán jött az, hogy a cég jómagyar cégként úgy gondolta, hogy heti 2-3 alkalommal igenis legyen már ott a munkavállaló (mert különben jajj nincs kontroll), a másik, hogy Ukrajnában is kitört a háború, szóval a jónak hangzó terv kútbaesett.
(de tudok még két hasonlót említeni, már túl sok részletet nem tudok, de : Élet egy Luxemburgi fizetéssel Bulgáriában, és a Magyar nyugdíjjal Kubában -- szintén érdekes történetek a nagyon távoli ismerősi körömben).
-
KROK640
nagyúr
válasz
t72killer
#820
üzenetére
Igen, és most is másik szeletet néztél. Én arra céloztam, hogy pl egy Pesti panellakás, meg ugyanez Bregenzben.
De mást mondok Hobbizoli rakott ide be régen különféle, pl spanyol ingatlanokat amik Pesti lakás árában a tengerparton kínálták magukat. (Spanyolban is meglehet keresni különösebb nehézség nélkül az 1500-2000 eur-t, aminek még az alja is messze van a magyar átlagbértől)Egyébként általános megfigyelésem az, hogy az osztrák fizetések azonos munkakörben kb 3,5-4-5× a magyar béreknek (biztos akad kivétel), tehát a 3× telekár egyáltalán nem rossz, de talán még a 4×-es sem.
(Amúgy ha jól értelmezem akkor te most Angliában élsz családdal, és nagytelkes ingatlant vennél befektetési céllal itthon, a Dunántúlon)
-
KROK640
nagyúr
válasz
t72killer
#818
üzenetére
Alapvetően azért felfelé megy az ingatlanok ára (láttad mostanság a garázsok árát? Lakótelepek környékén rakétaként lőnek ki, bérelni meg kb kihalásos alapon lehet) az ilyen CSOK és társai csak ráraknak.
Egyébként nem mondanám, hogy nyugaton drágábbak az ingatlanok, pláne az elérhető fizetés fényében nem. Ott inkább a kultúra olyan, hogy csak bérelgetnek. Begenzben simán vannak annyiért lakások mint Budapesten, csak épp Budapesttel ellentétben egy olyan orsztrák településről beszélünk ami (amellett h sokkal szebb mint BP), a svájci, német határon van és Liechtenstein is egy ugrása van csak.
De mást modnok, ismerősömnek van franciaországban Grenoble-ben egy háza és egy lakása is. 15 éve van kint, emeleltt család is van, mégis összetudta hozni magának.
Valahol olvastam/hallottam pár hónapja, hogyha MO-n most anynit kéne dolgozni egy házért/lakásért mint az 1980-as években, akkor 1 milla körüli netto fizetéseknek kellene lenniük a jelenlegi ingatlan árak mellett. (mondanom sem kell, ismerve ezt a nyomorult szar országot, ha holnaptól netto 1 milla lenne a minimálbér, akkor minden ingatlan ára azonnal kapna egy 5× szorzót, plusz kb minden másnak is az ára mert miért ne... önsorsrontás lenne az egész. Néha at gondlom, hogy MO azért nem fog sosem kijönni a kátyúból mert az itt élő birkák valójában nem is szeretnék. )A #805-ben linkelt fóliás tanya áralakulása azt mutatja, hogy a tulaj mostmár nem árulni, hanem eladni szeretné*. Figyelembe véve, hogy már 1+ éve hirdeti még ingatlanossal is, szerintem nem lehetett valami nagy rá a tolongás, ha egyáltalán volt.
Anno ingatlanos koromba beesett egy ház amit már 5 éve(!) árult a tulaj, mikor megunta és hozzánkfordult. Persze mondanom sem kell a probléma forrása az volt, hogy durván túlárazva hirdette, reálisan kb a felét érte... mikor erre felhívtam a figyelmét elkezdett duzzogni, aztán mondtam neki, hogy nem gondolja, hogy az egy jel, hogy 5 éve nem tudja eladni? Az meg, hogy ingatlanos vagyok azt jelenti, hogy segítek az eladásban, nem azt, hogy az általa megálmodott (álom) áron eladom. (pedig a százalékos jutalék miatt nekünk is nyilván jobb volt minél többért meg el az ingatlan)* esteleg az ingatlanos gyakorolt rá nyomást, nekem is az volt amelyik tartósan nem vonzotta az érdeklődőt ott a kedves eladót megpróbáltam rávenni az árcsökkentésre, lévén mindkettőnknek az az érdeke, hogy elmenjen az ingatlan. (Sőt, nekem kifejezetten ez volt az érdekem, nem volt öröm valaminek a kiemelt/fizetett/prémium hirdetését hónapokig hosszabbítgatni (ráfizetéssel a saját zsebemből), hátha egyszer észreveszi végre valami madár)
-
KROK640
nagyúr
válasz
t72killer
#814
üzenetére
csak ha belegondolsz akkor ma nem nagyon van más lehetősége, minthogy túlárazva megpróbálja valakire rásózni. Ugyanis ma már hála a CSOKnak és egyéb dolgoknak olyan szinteken járnak az ingatlanok árai, hogy mindent meg kell próbálni, hogy egy lakhatóbba be tudjanak szállni.
Egyébként ezeket a világvégi wellnes szállós ötleteket én sem veszem komolyan, ha olyan jó business lenne az ingatlanos maga csinálná meg, így csak abban bízik hátha valaki meglátja benne a lehetőséget és megveszi, onnantól őt nem érdekli az egész.Már szerintem írtam a fórumon (csak legfeljebb nem itt a topicban) hogy egy ideig én is dolgoztam ingatlanosként, és azzal együtt, hogy érdekelt a meló és az épületek sem volt egy álommeló a jutalékos rendszer miatt.
Imádtam egyébként csinálni, nekem bejött ez a munka, de sajnos a jövedelem hektikussága, közép és hosszútávon demoralizálta a helyzetet számomra. Amikor már harmadik hónapja jársz úgy dolgozni h nem kaptál 1ft-ot sem, akkor nem nehéz a helyzet árnyoldalait látni. (ahogy királynak sem érezni magad, mikor egyik nap arra mész be, hogy kerestél egy hat-hét számjegyű összeget)
vagy egy tipikus megtörtént példa :
barátnő (június elején) : Szívem, idén megyünk nyaralni?
KROK : majd kérdezd meg szeptemberben, hogy voltunk-e nyaralni!
Aztán, hogy a válasz szeptemberben Málta/Kréta vagy épp a járda szigetek voltak, azt maximum utána tudta meg az ember
A másik árnyoldala az volt, hogy mivel az emberek hétvégén értek rá házakat nézegetni, szombat kora reggeltől vasárnap kora estig az embernek szabadieje nem volt, míg hétköznap (különösen délelőtt) simán elfordult, hogy az ember csak a falat nézte.
"Ha nem kenyérre kéne" hanem lenne letámasztva 20-30 millám (vagy létezne Magyarországon alapjövedelem), szerintem visszamennék csinálni... -
KROK640
nagyúr
válasz
t72killer
#806
üzenetére
Az első kép alapján nagyon hangulatos
De aztán a többin is, ha figyelembe veszed :
- ide nem fog kijönni a mentő (belátható időn belül)
- nem árt ha saját biztonsági szolgálatod van, mert ami ennyire kint van az a tolvajok/betörők kiemelt célpontja lehetAmúgy a kis fehérházban belülről olyan repedések vannak, plusz kívülről a hullámos tető (Párizsban láttam ilyet a 180-200 éves elhanyagolt épületeknél) hogy szerintem azon csak a dózer segíthet.
(Ez a Romfa Anikó szereti az ilyen romokat) -
KROK640
nagyúr
válasz
t72killer
#802
üzenetére
Igazad lehet, csak másképp mértem. De tényleg, még ha történetesen a legelsőbb falvak valamelyikében is talál munkát akkor is, napi 40km, ami azért nem kevés. Graz meg már csak úgy jöhet szóba, ha csak hétvégére megy Magyarszecsődre, de aki ezért költözne oda az inkább bérel Grazban valamit és ott van egész héten.
És amin írtad, pláne, hogy ez nem költözhető azonnal. Szóval nem nagyon értem ki akarna lenni a célközönség.Talán az, aki elakar vonulni a nagyvárostól vidékre, és szereti magának megbarkácsolni a házat, de za meg nem fog érte ennyit adni, mert nagyon jól tudja, hogy milyen sokat kell belelocsoljon.
Ha jól látom a tető enyhén hullámos, tehát az alatta lévő gerendák is gyanúsan csereérettek, pláne, hogy a ház ránézésre 100+ éves lehet.
Az külön érdekes, hogy a ház hátsó részén, különösen lent miért estek ki ennyire a téglák, de én ott valami egészen komoly problémát vélek felfedezni.Jah és ha áram a kapuban* van, akkor miért van (egy nagyon réginek tűnő) parabola antenna a házon? szerettek gyertyafény mellett TVzni? (amúgy lehet látni, hogy be van vezetve az áram --- és hogy le van vágva, feltehetőleg tartozás miatt, szóval ha áramot akarsz akkor még egy ki tudja mekkora számlát is ki kell fizess)
* BTW a kerítés is eléggé rozoga, és csak nagykapu van, tehát én azt is újracsinálnám az egészet, sokkal okosabban.
-
KROK640
nagyúr
válasz
dellfanboy
#799
üzenetére
A közel is relative, mert 40km, az azért már elég sok egy Ausztriában dolgozós napi ingázáshoz (oda-vissza 80km)
-
KROK640
nagyúr
https://ingatlan.com/33467943
Akinek annyi lóvéja van az inkább valami tengerparton vesz egy kéglit. Kint van a halál fhaszán, plusz a külső medencének ezen az éghajlaton nem sok értelmét látom, szerintem több vele a baj, mint amennyi előnye származik belőle. -
Új hozzászólás Aktív témák
- Mika 6EU Konvektor helyére szerelhető gázkazán (Sosem használt,Digitális,ventillátoros,zárt égéstér)
- LIDL akkumulátor és generátor teszter
- Eladó Spirit Of Gamer Headquarter 300 gamer asztal
- TCL Elite 2.6kW és 3.5kW klíma AKCIÓ
- Hankook Winter I cept evo téli 205/55 R16 91 H TL / Gyári acélfelni gumival 16x6,5 Salgótarjánban
- Apple iPhone 13 Pro Max 256GB - ÚJSZERŰ, Kártyafüggetlen, Ezüst, 100% Akku - 1 Év Garanciával
- HP EliteBook 640 G11 Core Ultra 5 125U 32GB 1TB FHD 1 év gar
- S22 Ultra 512/12
- Új és használt laptopok , üzletitől a gamerig , kedvező áron. Garanciával !
- Apple iPad Air 5 13' 128GB (2029.02.09-ig Garancia) Csak kibontva volt, Aktiválatlan!
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

(sőt, csak azt mutatja, hogy manapság az egyszeri magyar polgár egy élhető modern kertestől mily rohadt messze került). Mert még Bélabá 1967-ben épült Kádárkockájához is 30 év adósság kell, hogy megvehesse.
A kamat és az értéknövekedés meg sok tényező függvénye, nagyon utána kellene ennek számolni adott esetben.
![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)


