-
Fototrend
Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel
Új hozzászólás Aktív témák
-
N0zer0
senior tag
válasz
Fritz Teufel #27593 üzenetére
Nem értek az Androidhoz, de lehetetlennek tűnik, hogy a Google Linuxon fejleszti, és az Android is Linux-alapú, és pont azzal nem lehetne Androidos ROM-ot cserélni. Nem azt mondom, hogy lehetetlen, de nem tűnik valószínűnek.
Egyébként együtt tudok veled érezni, mert nálam is érik a Windows visszahúzása. Mióta qBittorrentről Deluge-ra váltottam, megszűnt a torrentgond, nem ellenőrizte újra a torrenteket. Az USB-s HDD felcsatolása is megoldódott, KDE-ben a Rendszerbeállítások, Cserélhető eszközök alatt be kellett pipálni az automatikus mountolást. Ment is jól a kóceráj, máig, mikor is 2 órája volt két mikroáramszünet, épp csak pár pillanatos kimaradás. Tudom, ez nem a Linux hibája, de Windows alatt ilyenkor az uTorrent nem ellenőrzött újra semmit, csak a hiba után újra kellett indítani, és minden ment tovább. Igaz, ahol ezelőtt laktam, ott nem volt áramszünet, de normálisan használtam évekig. Most megint ellenőriz végig több mint 1 TB-tot, és mivel USB2-es NTFS-ses meghajtó, ezért csiga lassú, holnap is egész nap ellenőrizni fogja, és fogja vissza a CPU-t, meg rontja a helyezésem a trackeren, míg végig nem ellenőrződik az összes. Majd szétb*** az ideg.
Még most kipróbálom az rTorrentet meg az uTorrent Server WebUI kap még esélyt, de ha az is ragaszkodik ehhez az újraellenőrzéses fastresume-os hülyeséghez, akkor nem tudok mit csinálni, menni fog rá vissza a Windows uTorrent-tel. Mint írtam már, ez nálam abszolút dealbreaker. Nem igaz, hogy ennél a fastresume szarnál nem lehet egyel ezelőtti mentéshez visszanyúlni, és mindenáron újra kell ellenőrizni. A fájlrendszert ellenőriztem, nem sérült, adat sem veszett el.
-
gery2123
őstag
válasz
Fritz Teufel #27597 üzenetére
Milyen készülék is ez? És ha már van rá egy custom rom, akkor kell rajta costum recoverynek is lenni, és onnan simán flasheled a rom .zip-et.
-
Fritz Teufel
addikt
válasz
gery2123 #27595 üzenetére
A Heimdall nem látja az eszközt. Winfos azonnal és pikk-pakk kész is van vele. Itt download módban bekötöttem és "ERROR: Failed to detect compatible download-mode device."
Azt tudom, hogy az md5-öt tar-ban ki kell csomagolni, de ha nem látja, akkor nem látja. Nem is merek ezzel a cuccal nekiállni. Winfos alól biztonságosan meg lehet csinálni.
-
Cyrin
addikt
válasz
Fritz Teufel #27593 üzenetére
pedig jópár telefonos topicban amit olvastam linuxról cseréltek romot a hozzáértők, szóval nem lehetetlen az.
-
gery2123
őstag
válasz
Fritz Teufel #27593 üzenetére
Hogy mi? Mit nem lehet? Nekem az N4 -et könnyebben root-olom mint windows alól. Ha meg van fennt CWM onnan olyan romot rakok fel amilyet akarok.
-
N0zer0
senior tag
válasz
joecontra #27592 üzenetére
Pedig ki lehet fogni olyan programot is, ami elsőre lefordul. Attól is függ, hogy hány csomag kell neki, egy nagyobb alkalmazásnál már tényleg sok minden hiányozhat. Amúgy nem nagy szám forrásból fordítani, csak esetenként időigényes lehet.
@Klaus Duran: mit csináljak, kellett az a progi. Nem volt nehéz procedúra, csak a cpio parancsnak kellett utánanézni.
-
Fritz Teufel
addikt
De jó, tehetem vissza a Winfost. Kikönyököltem a Linux határait :s Nem lehet Android ROM-ot cserélni erről a szarról
-
joecontra
addikt
válasz
N0zer0 #27589 üzenetére
Igen, láttam hogy a repókból való telepítést javasoltad neki végső soron. Azért tettem a kis kiegészítést, mert elsőre úgy láttam nincsenek megemlítve a forrásból telepítés esetleges nehézségei.
Én is próbáltam forrásból telepíteni csak úgy kíváncsiságból de a második, harmadik sikertelen próbálkozás után inkább hagytam a csudába.
Üdv,
J -
-
Sleed
aktív tag
sziasztok,
az mitől lehet hogy a
*/5 * * * * /home/pi/anyscript.sh
lefut 5 percenként, de pl. a
20 18 * * * /home/pi/anyscript.sh
nem fut le 18:20-kor? az időzóna jól be van állítva, próbáltam az időt is kiíratni egy ilyen szkripttel és jó időpontot írt ki.
valami ötlet, hogy mit rontok el?
köszi -
N0zer0
senior tag
válasz
joecontra #27586 üzenetére
Sajnos előfordul, azért nem ajánlottam én sem. Ráadásul mikor a fordító dob ki hibát, akkor sokkal nehezebb kikeresőzni a neten, hogy konkrétan melyik csomag is hiányzik neki. Általában valami milliomodik lib vagy dev csomagnak van a rendszer híján, de nem írja ám, hogy hülye paraszt, ez-meg-amaz nevek alatt keresd a csomagot, de még csak a doksiban sem szokták leírni, hogy milyen függőségek fordulhatnak elő.
Egyébként meg csináltam már olyan manővert is, hogy Mint alatt kellett a aucdtect. Ez egy kicsi, 500KB-os parancssori szar, de sem forrásból, sem csomagból, sem semmiből nem telepíthető, csak egy rpm csomagot találtam (azt is valami régebbi archív oldalon eldugva a net legmélyebb bugyrába). Forrás az van hozzá, de egy teljesíthetetlen, elavult függőség miatt nem fordítható le, így csak az rpm csomag jött szóba. Szépen kibontottam Double Commanderrel, aztán a benne lévő másik archívumot terminálban cpio-val csomagoltam ki egy általam létrehozott mappába, és most is onnan fut nagy lelki nyugalommal portable módban, pedig már Kubuntu alatt futtatom. Tudom, maradjak az ilyen perverz dolgokkal csöndben, az ilyet élére fordított szívlapáttal kéne agyonverni
-
teleahocipöm
senior tag
Korábban írtam, "..ha a notebookban benne van a optikai meghajtó, akkor nem ismeri fel a HDD-t, amint kiveszem működik rendesen?? A HDD jó, állítólag az alaplap is. A gyári HHD-t felismeri, de az rossz."
A megoldás az optikai meghajtó a rossz, az érintkezővel lehet valami gond és ilyenkor előfordul, hogy akadályozza a HDD működését! A szervízben próbaképp beraktak egy másik DVD-írót és rögtön ment a gép. Az érdekes az, hogy eddig rendesn működött, semmi nem jelezte a hibáját.
-
joecontra
addikt
válasz
N0zer0 #27584 üzenetére
ha forráskódból kell telepíteni [...] a terminállal átváltasz oda, ahová kitömörítetted a forráskódot, és kiadod ezeket a parancsokat
./configure
make
make install
Ez sajnos nem mindig szokott így működni. Amikor a ./configure vagy make parancsnál elkezdi köpködni az error-okat azzal egy kezdő nem sokat fog tudni kezdeni vagy az aki még nem telepített forrásból.Véleményem szerint az apt-get install Debian/~ based vonalon vagy a pacman -S Arch/~ based vonalon a legmegbízhatóbb út.
Bocs, hogy belevau.
Üdv,
J -
N0zer0
senior tag
Ha nem találod a Szoftverközpontban (ez amolyan ingyenes alkalmazásboltféle), akkor próbálj neten rákeresni. Sokszor a csomagkezelő is felismeri a csomagot, csak beírod a terminálba, hogy a program nevét, mintha már lenne telepítve. Erre a rendszer egy kis gondolkodás után beböffenti, hogy ilyen nincs a gépen, de a franctudjamianeveacsomagnak nevű csomag tartalmazza és telepítheted a apt-get install franctudjamianevecsomagnak utasítással. Aztán már tudod is, hogy mit telepítsél. Nem ördöngösség.
Sajnos a Szoftverközpontban nem minden csomag látszik (bár a legtöbb látszik), ezért kell terminálból csomagkezelőzni. Néha a csomagkezelőnek meg kell adni alternatív tárolót, azt felveszi forrásként (add-apt-repository vagy a Szoftverközpont valamelyik fülénél is lehet ilyet hozzáadni, vagy a /etc/apt/sources.list fájlba is bele lehet szerkeszteni ), és utána már abból is lehet telepíteni, csak először kell hozzá egy apt-get update is, hogy átnézze a csomagkezelő az új tárolókat is, és nyilvántartásba vegye az azon lévő csomagokat is. Sok linuxos program weboldala eleve írja is, hogy hogyan kell telepíteni azt az illető programot Linuxra, milyen csomagnevet vagy tárolót kell megadni, csak be kell másolgatni a terminálba, de mindig csak 2-3 sor az egész, valami add-apt-repository vagy apt-get update, meg apt-get install az egész, rá fogsz ismerni, egy idő után kívülről fogok fújni ezeket a parancsokat.
Esetleg még az szokott előfordulni, hogy ha kézzel letöltött .deb (Debian) csomagból telepítesz (ritka az ilyen, csak akkor javallott, ha nincs meg a program a csomagkezelőben, és a terminálban sem lehet kideríteni, hogy melyik csomagban van), akkor a dpkg -i /elérési/út/letoltott-csomag.deb utasítással telepítesz. Ez is egy út, de érdemesebb a csomagkezelőt használni. Persze a .deb csomagos telepítésnél a rendszer néha kitalálja, hogy az adott csomaghoz xy csomagok még hiányoznak, és leállítja a telepítést, de ilyenkor nem szabad megijedni, mert kiadod az apt-get install -f parancsot, és felteszi a hiányzó csomagokat is, meg a telepítendő alkalmazást is. Ez a .deb csomag kicsit sarkítva olyasmi, mint Windowson az .msi installer.
Még ritkább eset, mikor tömörített bináris állományt telepítesz. Ez általában akármicsoda.tar.gz, vagy faxtudja.tar.bz2 formában van tálalva. Ez kibontod valamivel (terminálban tar xakármilyen kapcsolókkal, vagy valamilyen commanderes fájlkezelővel, vagy az Ubuntu archívumkezelőjével, ahogy tetszik) egy neked tetsző helyre és már futtathatod is, nem igényel külön telepítést, legfeljebb csinálsz neki kézzel ikont az indítómenübe vagy az Asztalra. Ritka, mikor még a futtatható állomány attribútumait át kell állítani, hogy futási jogokkal is rendelkezzen, általában a binárisok már eleve ilyen +x-es attribútumokkal jönnek. Arra figyelj, hogy Linux alatt nincs .exe fájl, a futtatható állományoknak nincs kiterjesztése (vagy ha ritkán mégis van, pl. .sh, x86 vagy x86-64, vagy akármi, de akkor sem fontos, mert a Linux ezeket nem kiterjesztésnek kezeli, hanem a fájlnév részének), legtöbbször csak programnév (nem pedig programnév.semmi) a fájl neve, ha belenézel valami viewerrel, akkor egy .exe fájlhoz hasonló krixkraxot látsz, csak nem MZ-blabla lesz az elején, hanem ELF-akármi, vagy ha szkript (kb. a .bat fájlhoz hasonlít), akkor #!/usr/bin/ bla-bla. A lényeg, hogy ezt el lehet indítani (rákattintasz fájlkezelőben, vagy a terminálba csak beírod a nevét, tipikusan /elérési/út/fájlnév formában vagy átváltasz: cd /elérési/út és utána új parancsként: ./fájlnév), ha van futási joga. Ez sem épp atomfizika.
A legritkább az, ha forráskódból kell telepíteni, mert tényleg nincs meg az adott progi más formában, vagy megvan, de neked a legújabb verzió kell. Ilyenkor letöltöd a forráskódot, ez is tar.gz szerűség, ezt kitömöríted valahová. Általában tartalmazni szokott szöveges fájlban leírást (mondjuk majdnem mindig csak angolul), hogy hogyan kell lefordítani, telepíteni, de általában a telepítés menete a következő: a terminállal átváltasz oda, ahová kitömörítetted a forráskódot, és kiadod ezeket a parancsokat
./configure
make
make install
Az első a forráskódok között lévő fordító szkriptet futtatja el, ezzel beállítódnak a fordítási paraméterek, lehet, hogy a szkript adatokat is be fog tőled kérni, és létrehozza a fordítási szkriptet. A make paranccsal történik a tulajdonképpeni lefordítás, amit a fordítási szkript vezérel le. Ha ezzel kész van, akkor már a program használható, de általában itt még nem állnak meg, hanem a make install paranccsal beteszik a többi program közé, tipikusan a /usr/bin mappába, de ez nem kötelező (bár egyes esetekben javallott lehet).A forráskódból telepítésnek egy speciális válfaja az SVN-ből vagy Git-ből telepítés. Ennek a menete is azonos a sima forráskódos telepítéssel, legfeljebb a szokásos configure/make-es parancsokat megelőzi az:
svn -kapcsolók svn://szervercíme.org/bla-bla/programneve
vagy
git clone -kapcsolók http://github.com/bla-bla/programneve.git
sor. Ilyenkor ezekből a forrásokból tölti le a forráskódot, amit aztán le lehet fordítani. A legtöbb programnál a weboldalon írják, hogy hogyan kell Gitből vagy SVN-ből telepíteni, szóval nem neked kell kitalálni, csak a konkrétumokat egy az egyben be kell illeszti a terminálba. Persze ez csak a legelvetemültebbeknek van, az az előnye, hogy így az adott alkalmazásnak a legfrissebb verzióját töltheted le és fordíthatod le, gyakran olyan frisset, hogy még forró és ropog, 1 vagy 0 napos, esetleg néhány órás vagy pár perces. Viszont kezdőként nem erre kéne rámenned, hanem alapvetően a Szoftverközpontot és a csomagkezelőt kéne használnod. Minden szempontból az a legbiztosabb, legproblémamentesebb, legkényelmesebb. Elsőre mindez egy áttekinthetetlen, túlbonyolított katyvasznak tűnik, de időben át lehet látni. -
akom
őstag
Sziasztok!
Samba megosztásnál hogy tudom megoldani, hogy csak egy adott IP range érje el a megosztást?
(Pl 192.168.1.10-től 192.168.1.50-ig.)
hosts allow? -
N0zer0
senior tag
Nagy professzorság nem kell hozzá. Elindítod az Ubuntu Szoftverközpontot, az szépen magyarul mutatni fogja, hogy milyen programok elérhetőek rá, egy gombnyomásra telepíti neked, amit kiválasztasz. Esetleg, ha valamit nem találnál meg a csomagkezelőben, akkor nyitsz egy terminált
sudo apt-get install csomagneve
paranccsal telepíted, ami kell. Alapvetően ezzel el lehet indulni. Esetleg a linuxos-unixos könyvtárszerkezetet kell megszokni, hogy nincs C: meghajtó meg Progam Files, sem Document and Settings, hanem helyette root (jele: /) van, meg /home, meg /usr, stb. Könyvből ezt nem nagyon tudod megtanulni, azok túl elméletiek, meg legtöbbször elavultak is. Inkább keress a neten ubuntu linux kezdőknek kulcsszavakra leírásokat, ha elakadtál, kérdezel az Ubuntu fórumán, vagy itt ebben a topikban. A gyakorlattal elég rövid idő alatt ki fog alakulni, és meg fogod szokni. -
Tim82
félisten
Első körben szerintem éppen elég minden Windows-on használt alkalmazásodra (nem játékokra
) megkeresni a legjobb megfelelőt.
Pl. Dropbox, Skype Linuxra is van, Evernote natívan nincs, de 3rd party kliens van (NixNote). A
SkyDriveOneDrive felejtős (kettőt találhatsz, hogy mi lehet az oka) undzovejter.
Érdemes ilyen apróságoknak is utánanézni, hogy pl. SSD Trim-et hogyan lehet belőni Linuxon (asszem, én is egy innen linkelt leírás alapján állítottam be), meg ha már T61-ed van, akkor olvasgass a ThinkWiki-n pl. energiagazdálkodással kapcsolatban. Nem muszáj mindent azonnal használnod, beállítanod, értened, a lényeg az, hogy fokozatosan rutint tudj szerezni. (Én is kb. ebben a fázisban vagyok.
)
-
Fritz Teufel
addikt
válasz
Fritz Teufel #27574 üzenetére
Nagyon jó kis összefoglaló, a telepítés utáni belakásról. Tippek, trükkök és rengeteg alkalmazás bemutató:To do list after installing Ubuntu 14.04 Trusty Tahr OS
Noonbslab - olyan mint az OMG! Ubuntu!, nagyon jó kis lap. A Google Earth telepítésénél linkelem neked.
Egyenlőre ennyi jutott eszembe, ejnoy!
-
MurdR
veterán
-
Fritz Teufel
addikt
Itt mindig akadnak érdekes tippek és friss, aktuális témáh, hírek: OMG! Ubuntu! Én is ezt bújtam többek között, amíg Buguntuztam...
-
MurdR
veterán
Na akkor egy kis kezdőlöketet is kérek mindenkitől. Fent van az ubi, tetszik meg minden, de nem tudom, mit kezdjek vele, miképp ismerkedjünk.
ezt az utóbb említett téma is érdekelne, mert hatalmas fekete foltok vannak.
-
BomiBoogie
MODERÁTOR
Kérek mindenkit, mellőzze a személyeskedő, csipkelődő megjegyzéseket, és a témával foglalkozzon, ne a másik személyével!
Akinek inge, vegye magára!
Erre a hozzászólásra lehetőség szerint nem kérek külön reakciót.
-
N0zer0
senior tag
válasz
teleahocipöm #27550 üzenetére
Cserélj alaplapot, vagy szerezz be új gépet. 8 év után az alkatrészek szép lassan elhaláloznak, száradnak ki a kondik, és még csak látni sem látod rajta, mert nem púposodnak fel. Láttam már én is tömegesen 7-8 éves gépeket, véletlenszerűen fagytak, memóriahibát produkáltak (mikor a RAM-ok másik gépbe áttéve hibátlanul mentek), és semmi nem használt nekik. Csak magadat szopatod az ilyennel teljesen feleslegesen.
-
válasz
Klaus Duran #27561 üzenetére
Igazad van, írd tavaj- nak, ha úgy esik jól! Sok jelentősége nincs.
csak szurkálódok állandóan(#27562) Decepticon
Pedig megfogadtam, hogy ma ritkábban kötök bele hibákba, de úgy látszik született gonosz vagyok!jön a dzsi... jajajjjj
-
válasz
Klaus Duran #27554 üzenetére
Elég durva, még 40% proc terhelés is!
Az a tavaj az teavaj akart lenni?
(#27556) _Dumber_
Ügynök nem kap csillagot!Nem őrmester.
-
-
teleahocipöm
senior tag
válasz
CPT.Pirk #27541 üzenetére
2006-os a gép és BIOS frissítése nem volt még, de ebbe nem merek belevágni.
Két szervízben is volt a gép egyikben azt mondták alaplapi chipset hibás és javíthatatlan -szerintem hozzá sem nyúltak- a másikban azt mondták jó az alaplap, kipróbálták egy másik HDD-vel és azzal müködött amivel bevittem az viszont bootszektor hibás. Visszavittem a HDD-t akitől vettem, berakott egy másikból kivett XP-s vinyot, nem működött, kivette a dvd-írót és, rendesen bootolt a gép, de sajnos megoldást nem tudottm ondani. -
válasz
Klaus Duran #27547 üzenetére
-
válasz
Fritz Teufel #27543 üzenetére
Unity jobban fájt, mint ahogy a verés fog.
(#27545) ubyegon2
Nem mindegy melyik esz meg 800+MiB-ot 3 hét után -
MurdR
veterán
Wine-t honnan szedhetek le? A letöltőközpontban nem találtam
-
válasz
Fritz Teufel #27543 üzenetére
Szerencsére van Gnome, mert jó alapja a Cinnamonnak.
Azt azért tisztázzuk, hogy most WM avagy DE a Gnome!? Vannak jó dolgok abban is, de...csak nem fogom a KDE- t dícsérni.
Azt legalább nem kellett a MINT csapatnak átdolgozni, hogy használható legyen.
(#27544) _Dumber_
Igaz! Viszont lehet, hogy azt se értem meg könnyen.(#27546) MurdR
Synapticban sincs? -
Fritz Teufel
addikt
válasz
Klaus Duran #27537 üzenetére
A Gnome-ért itt agyon fognak verni
Pedig szerintem is a legjobban sikerült WM
Próbálkoztam az xfce-vel, de az össze-vissza tearing-el, az Openbox meg még nekem is sok vagy kevés vagy mi.
-
válasz
_Dumber_ #27538 üzenetére
Tényleg nem bonyolult, én lehetek nehéz felfogású. Mifelénk a törlés/pucolás szónak nem szinonímája a lett összevonva forma, ez okozhatta a félreértést.
Ha legközelebb az asszony aszongya, hogy megyek, összevonom már az étkező helyiségben az edényzetet, akkor tudni fogom, hogy kiment végre mosogatni!Félve mondom, hogy mifelénk ezt se így használják: kirítottam - gyanítom, ez se bonyolult egyébként.
Menek kissé megbürgenyézem a dörgehinnye hurnyékosítóját. Átojításúlag persze, sugornyába!
(#27537) Klaus Duran
na meg ezt lehet frissíteni egyszerűen kiadásról kiadásra.
Az tényleg nagy előny, a piszok MINT 17- et meg telepíthetem újra 5 év múlva! -
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
teleahocipöm #27540 üzenetére
Bios / uefi frissítés volt már?
-
teleahocipöm
senior tag
Mi lehet az oka annak, ha a notebookban benne van a optikai meghajtó, akkor nem ismeri fel a HDD-t, amint kiveszem működik rendesen?? A HDD jó, állítólag az alaplap is. A gyári HHD-t felismeri, de az rossz.
Legközelebb majd a kövi hónap végén kel utalnom, feltelepítetettem az openjdk7-etés maj kiderül segítette-e valamit.
-
MurdR
veterán
Basszus...
Egér: trackpoint.
Érintőtábla: Touchpad.Mission complete.
-
-
válasz
joecontra #27532 üzenetére
Igazad van effendi, bár én csak figyelmeztettem egy fórumtársamat, de a poenja akkor is jó volt és főleg nem sértő!
béka
(határozottan elnézést kérek, ha hozzászólásom zaklató jellege felfedezhető akár csak nyomokban is)(#27531) Klaus Duran
MINT- et cseréltél le Win+Ubi párosra és csodálkozol?(#27533) _Dumber_
win7+NTFS lett összevonva egy ext4-re
Ezt tényleg nem értem. -
_Dumber_
őstag
válasz
Klaus Duran #27534 üzenetére
Csak ajánlani tudom, hogy hagyd az automatát a fenébe.
Ha nincs fontos dolog a gépeden, és ilyen könnyedén cserélgetsz, akkor én biztos, hogy kézi particionálást és telepítést próbálgatnám. Nem veszíthetsz semmit.Én olyan élő rendszer mellé telepítgettem elsőnek is kézzel, amin másnap dolgoznom kellett. (persze azért lepróbáltam vmware alatt, és clonezillával lementettem előtte
)
-
válasz
_Dumber_ #27533 üzenetére
Én sem értem igazán, mert korábban a win7 után telepítettem a 12,04-et és látta, fel is ajánlotta hogy mellé. Most viszont a win7 hez nem ajánlotta, de amikor lecseréltem Ubuntura, a Gubuntu felajánlotta hogy mellé is telepíthetem. Win7 cd ubu+gubu usb-röl. Ha ha már nagyon unom magam megpróbálom újra.
ui.
Bármit fel lehet rakni ha az ember ért hozzá és van türelme. De nekem csak 2 program miatt kéne. -
_Dumber_
őstag
válasz
Klaus Duran #27531 üzenetére
Ebből a leírásból nem tudni mit néztél be, de valamit biztos..
Nekem volt ilyen is:Win7_boot+Win7_system+ NTFS_DATA+Kubuntu+Manjaro+Chakra+Swap
És most is csak a win7+NTFS lett összevonva egy ext4-re, valamint a Chakra lett kicserélve másra.
szóval bármit fel lehet rakni... -
Sok rizsa között a lényeg.
Gondoltam egyet hogy lecserélem a LM16-ot win7+14,04 kombóra.
Feldobtam a Win7. Telepíteném a Gubuntu-t. Nem lehet mellé. Oké csere Ubira, ezzel sem lehet.
Akkor fel a Ubi. 2 óra múlva maradandó agykárosodással csere. Fel a Gubuntu, bezzeg ezt meg lehetne mellé.12,04-nél lehetett mellé, most mit néztem el hogy hogy nem bírtam Winfos mellé feldobni?
-
válasz
Fritz Teufel #27512 üzenetére
No, ebből dzsihád lesz!
De legalább jó poen volt és Te leszel a fő célpont, remélem!
Bocs a képért, de most ide kívánkozott!
MZ/X MZ/X jelentkezz, jelentkezz-kapcsford -
MurdR
veterán
válasz
Fritz Teufel #27523 üzenetére
T61 beépített táccsped
-
Fritz Teufel
addikt
válasz
Fritz Teufel #27523 üzenetére
A kurzor szenzivitását (érzékenységét) is érdemes visszavenni. Ezen két paraméter állításának kombinációjával lehet elérni a kívánt sebességet és pontosságot.
Természetesen manuálisan is állítható, terminálban:
xset m 12 60 <-ez az általános érték
12 érzékenység
60 sebesség -
BoB
veterán
-
Jim-Y
veterán
Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni, tudna valaki írni 2-3 hasznos parancsot példával keresésre?
Pontosítok:
1: megkeresni egy adott fájlt rekurzívan egy könyvtárban
eddig ezt így csináltam: find . -name akarmi.xml2: megkeresni egy adott stringet rekurzívan egy könyvtárban
eddig ezt így csináltam: grep -R "ezt keresd" .
ez nem működik, pedig ez kéne: grep -R "ezt keresd" *.xml
ez sem működik: cd .. ; grep -R "ezt keresd" dir/*.xmlEsetleg még: locate ant.sh
Ilyen és ehhez hasonló keresési parancsokra szeretnék ötleteket kérni, mert mostanában sokat kell keresnem, és szeretném minél gyorsabban, és hatékonyabban megkeresni amit kell. Mármint real -time időben, nem a keresési sebességre gondolok
Üdv
-
pitman
őstag
válasz
bazsi83vp #27389 üzenetére
Azért mert abban akarom látni a végeredményt. Nincs különösebb szükségem az .odf formátumra, mert az meg MS oldalról tud kellemetlen lenni. (Addig, amíg az odf konverterek MS alatt nem adják vissza azt, amit Libre alatt látok, illetve a Libre alatt nem azt látom, mint Excel alatt, addig elég kellemetlen a helyzet, mert soha nem tudhatja az ember, hogy a valós végeredmény van-e a szeme előtt.)
A fő problémám az, hogy úgy jönnek ki sorra az új Libre verziók (akár főverzió is), hogy alapvető hibákat tartalmaznak. Ezek egy része már akkor látszik, amikor megnyitok egy állományt, a súlyosabbak azok, amik csak a mentés és újranyitás után válnak nyilvánvalóvá. Ezek képesek tönkretenni a megnyitott állományt és nincs visszaút. Az is elszomorító, hogy pl. a 4.2-es sorozat visszahozott olyan hibákat, melyeket a 4.0-ás okozott, majd javították és a 4.1.x-es sorozatban már jó, most megint nem.
Arról nem beszélve, hogy egészen alap funkciók esetén már többször belefutottam ebbe a jelenségbe, még azt sem mondhatom, hogy speciális, egyedi problémáról lenne szó. Nem hiszem, hogy az lenne a normál ügymenet, hogy minden egyes verziófrissítést követően azzal kell kezdeni, hogy megnyitom a kritikus állományokat és tesztelem, hogy minden jó-e? Sajnos most ezt kell tennem. Felvetődhet persze a kérdés, akkor minek frissítgetek: mert várom azt a verziót, ami működik és a sebessége is összevethető végre az Excel teljesítményével, már annak örülnék, ha csak megközelítené azt. Lehet, hogy jó a nyílt formátum, de nem vagyok kisegítve vele, mert ha nem klappol valami ugyanúgy nem tudok vele mit kezdeni, mintha MS alatt tenné ezt. MS alatt visszamenőleges kompatibilitási problémával eddig szerencsére nem találkoztam, pedig gyakorlatilag minden verzióból vannak állományaim, nem is kevés - bízom benne, hogy a jövőben sem futok bele ilyesmibe.
„Kívülálló” szoftverként pedig azért várom el, hogy tökéletesen megnyissa és mentse az MS dokumentumait, mert örülnék neki, ha eljönne az idő, amikor tényleg ki lehetne vele váltani az MS termékét. Amíg erre nem képes, addig az első bekezdésben leírtak az érvényesek. Próbálom követni a Libre fejlesztéseket és látom, hogy nagyon jó dolgokat is tud, viszont azt is látom, hogy bizonyos területeken mennyire le van maradva a vetélytárs mögött. Vannak olyan dolgok, amik jobban tetszenek, mint MS alatt, de olyanok is, amiket kár volt „újra feltalálni”, simán átvehették volna a konkurenciától vagy esetleg más szoftverből (pl. kiadványszerkesztők) azt ott már kiforrott és jól használható megoldásokat.
Elnézést, hogy kicsit hosszú lett, de jelenleg ez a véleményem a kérdéskörről és így talán érthetőbb, hogy mit is szeretnék. -
MurdR
veterán
Na, megtörtént a telepítés, rendszer megy, minden ok, arról pötyögök.
1.: A telepítőre bíztam a sorsomat, nem találom a win7-et
Grub be sem jön, egyből a linuxot tölti be.
2.: rohadt gyors az egér, pedig a beállításokban minimumra van véve. Erre van valami megoldás? Eléggé kényelmetlen, mert hozzáérek a TP-hez, és már 3-4centivel odébb van a nyilacskám. -
MurdR
veterán
Na azt hiszem ma Neki is ugrok a próbálgatásoknak
Abban bízok, hogy a Lenovo T61 egy nagy darabszámban eladott noti, csak nem lesznek problémák driver szinten...A partíciókiosztás hogyan alakuljon 60 gigán?
30-on hagynám a C-t, amin a W7 van. -
CloZee
aktív tag
Megoldódott. Csináltam egy EFI partíciót és jó lett.
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux disztribúciókkal még csak ismerkedők számára. A szerveres kérdések nem ebbe a topicba tartoznak.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Milyen program ami... [link]
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Vélemény Ubuntu 20.04 LTS
- Vélemény Linux Mint Debian Edition 4
- Tudástár MX-Linux 19
- Bemutató Linux a mindennapokban: Manjaro KDE
- Bemutató Linux a mindennapokban
- Hír Zöld utat adott a nyílt forráskódú Linux meghajtóknak az NVIDIA
- Hír A Steam Play hozza el a Windowsra írt játékokat Linuxra
- Hír Hova jut a világ? Linuxot kínál a Windows Store!
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Vírusirtó, Antivirus, VPN kulcsok
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
- Assassin's Creed Shadows Collector's Edition PC
- Update 07.03. Bomba árak 2025-ben is! Üzleti - Consumer laptopok DELL FUJITSU HP LENOVO
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad P43s - i7-8G I 8GB I 256GB SSD I Nvidia I 14" FHD I Cam I W10 I Garancia!
- Telefon felvásárlás!! iPhone 12 Mini/iPhone 12/iPhone 12 Pro/iPhone 12 Pro Max
- 15,6" Dell Latitude laptopok: E6540, E5550, E5570, 5580, 5590, 5500, 5501, 5510/ SZÁMLA + GARANCIA
- Honor 400 lite 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest