Új hozzászólás Aktív témák

  • vadkörte

    addikt

    válasz zebra_hun #77441 üzenetére

    "...TV mellől eladtam a régi gépem, amit csakis 'médiagépként' használtam. Még volt ára, pénzt kaptam érte, ennyi. Azt hittem felesleges, de most, hogy nincs, rájöttem, jó lenne mégis csak egy ilyen házimozis, youtubos masina."
    :DDD :DDD Ismerős az érzés.

    "Régi félretett, kidobni sajnált cuccaimból összeraktam erre a célra egy régi masinát."
    Nem mindig jó ötlet, pont a kor miatt.

    "...XP-t tettem rá, de update nem is megy..."
    Ne csodálkozz, elég régóta nem túlzottan támogatott a rendszer, bár ha szeretsz veszélyesen élni... :U

    Itt kezdődnek az érdekességek. A hw környezet kicsit Jánusz arcú. Felemás. A hangkártya prémium, a többi erősen véleményes, legalábbis szerintem. Kicsit ágyúval verébre, de olyan ágyúval, aminek repedt a csöve.
    Az alaplap elég vén, az nForce4 chispet sem a megbízhatóságáról híres. Bár, ha működik, jó alap. lehet, a CPU nem egy erőmű és nem is túlzottan energiatakarékos. A rendszerben az egyetlen komponens ami ellen ha akarnék sem tudnék ellenérvet mondani, az a hangkártya. Az elődjét használom - Audigy ZS - és a hangja eléggé fejbeverős. :DDD Win10 alatt bár sikerült beüzemelni, de mindegyik nagy frissítés kinyírja - KM driver kellett neki, de az X-fi kernelével - linux alatt ehhez képest natívan működik. A VGA nem rossz, de egy médiaPC-be kicsit túlzásnak érzem.
    Ha csak és kizárólag médiatartalom fogyasztása a cél és nem kell az asztali környezet, elgondolkodnék a LibreELEC és az OpenELEC telepítésén. Ezek különböző mértékben kiherélt linux (általában Debian) alapok, a médialejátszás svájci bicskájával, a KODI-val bővítve. (NEM kell telepíteni, tartalmazzák!) Csak erre alkalmasak, egyéb asztalkezelő nincs rajtuk.
    Háttértárnak, ha másra nem fogod használni a 8(16)-120GB elég, utóbbi bőségesen, nálam komplett rendszerek futnak ekkora SSD-ken. A partíciók kialakításával abszolút kezdőként NE foglalkozz, bízd nyugodtan a telepítőre, jobban jár mindenki! Ha a gép képes USB-ről boot-olni, természetesen telepíthető így a mai linuxok kb. 100%-a. Nem, vagy nagyon ritkán kell(het) drivereket telepíteni, a linux - Unix-like - rendszerek driverkezelése "kicsit*" más, mint a Windows-é.

    *: kicsit=teljesen

    Media player-nek én inkább valami kissebb fogyasztású passzív gépet javasolnék.
    Pl.:
    S902/915 alapú lejátszók, Raspberry Pi (2-4), DELL Wyse 3040, HP/Lenovo USSF gépek, stb... (én egy RPi2-t használok lejátszónak LibreELEC-kel)
    Az ad-block megoldható, de erre majd más válaszol.

    Üdv. V. Körte

Új hozzászólás Aktív témák