-
Fototrend
Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel
Új hozzászólás Aktív témák
-
rtom
senior tag
I. Ezt a parancsot bemásolod a terminálba és megcsinálja helyetted a tároló hozzáadását, már csak a Synaptic-kal telepítened kell a skype-ot.
II. Megoldható, de akkor keresned kell egy tároló címet, amit a szoftverforrásoknál megadhatsz, szórakoznod kell a kulcs letöltésével (hitelesítés nélkül, tehát vinnyogni fog, hogy ezt így nem szabad), majd frissíteni - a fenti parancs ezt egyszerre megcsinálja.
III. A Synaptic egy program, ami a meglévő tárolókban lévő csomagok telepítésében segít, tehát egy ablak a beállított tárolókra.
IV. Az Ubuntu megbírkózik a legtöbb deb fomátumű csomaggal, tehát ha ilyet találsz (pl. getdeb.net-en), akkor azokat duplaklikkel is telepítheted (vagy a Gdebi csomagkezelővel). Szerk.: A tárolóból telepítés azért előnyösebb, mert a tárolók tartalma ellenőrzött, így miminalizáható a káros kódot tartalmazó csomagok telepítése.
Port nyitás téma: Firestarter-t sosem használtam, részemről ezért javasoltam a beépített ufw tűzfal használatát, amit a guwf nevű alkalmazással tudsz állítgatni.
[ Szerkesztve ]
-
rtom
senior tag
1. Az aktuális torrent címe alatt ott van, hogy mennyi peer-rel van megosztva, ha 0, akkor nem tudod seedelni, mert nincs kinek. A másik, hogy seed-elni csak korlátozottan lehet, ha passzív módban vagy (nincs port nyitva a Transmission-nek). Ennek ellenőrzéséhez menj a Szerkesztés->Beállítások menüben a Hálózat fülre, "Port tesztelése" gombra megmondja, hogy nyitva van-e. Ha nincs, akkor kéne tudni, milyen tűzfalad van, esetleg router mögött vagy-e?
2. Ha saját torrentet akarsz készíteni, esetleg ebben a topicban érdeklődj, az 1. hsz elolvasását követően.
-
rtom
senior tag
Sosem használom a tálcára téve/minimalizálva, ha jól értem, akkor kéne villognia? Én általában leküldöm az értesítési területre, ha üzit kapok, akkor az ikonja helyén megjelenik egy smiley meg feljön egy buborék.
Ereshkigal: csak arra voltam kíváncsi, hogy az fbpanel-en van-e olyan terület (notification area), ahova pl. a IM vagy torrent alkalmazásokat elküldheted, hogy ne foglalják a helyet a desktopon.
[ Szerkesztve ]
-
rtom
senior tag
válasz Ereshkigal #9558 üzenetére
Olyat nem találtam, hogy villog az ikonja a tálcán, a többi lehetséges beállításhoz az Eszközök menüben a Bővítmények között nézz szét (Libnotify és üzenetértesítés bővítmények jöhetnek szóba) . Értesítési terület be van állítva a panelon?
-
rtom
senior tag
Nem tudom, hol az összefüggés az Operás levelező alkalmazás és az Opera beragadása között, de kinyírni úgy tudod, hogy pl.
ps -A
paranccsal kilistáztatod a futó processzeket, végigmazsolázod, ha megvan, megjegyzed a folyamat számát (PID), megölni a
sudo kill PID
paranccsal tudod. Vagy ha tudod a nevét, akkor a pidof paranccsal is lekérdezhető a PID.Speederer: az ntfs-en lévő adatok elszállnak, az ext3-on lévők viszont jó eséllyel túlélik az akciót (legalábbis abban a pár esetben, amikor ext3 méretét növeltem, nem volt gond az adatokkal). De az ördög nem alszik, tehát mindenképp ajánlott egy backup, mielőtt nekiesel.
[ Szerkesztve ]
-
rtom
senior tag
válasz #25954560 #9479 üzenetére
"sudo vi /boot/grub/menu.lst"
Ez nagyon durva volt, egy kezdőek ilyet javasolni , már évek óta linuxozom, de inkább elkerülöm a sudoers fájl szerkesztését, csak hogy ne kelljen vi közelébe kerülnöm, annyira megszokhatatlan volt számomra. Tudom, majd jönnek, akik ezzel dolgoznak nap mint nap és nagyon jó, de ezt nem az én agyamnak találták ki.
mzx: a gedit-es parancsot próbáld, ha nem akarsz sírva menekülni a géptől.
Dr.Genya: nem lehet, hogy a Nagy linux topicban akartad ezt a kérdést feltenni? Ez nem feltétlenül kezdő szint.
[ Szerkesztve ]
-
rtom
senior tag
válasz Nagytalp #9390 üzenetére
Userful Multiplier, 1 gépből 2 esetén még ingyenes. Az ubi repókban is fent van.
-
rtom
senior tag
net: én a wicd nevű alkalmazást használom, mivel a network-manager többek állítása szerint a problémás, emlékeim szerint nem is kell autostartba betenned. egyszer beállítod, aztán hajrá (bár ő meg mintha wifi-vel problémázna)
új user: users-admin nevű GUI-s programocska kezeli (csak hogy ne parancssoros megoldást mondjak), ha telepítetted, akkor megjelenik az lxde menüben "Users and Groups" címen. Kérni fogja a jelszavad!
-
rtom
senior tag
A Firefox-hoz van noflash add-on, azzal érdemesebb, mert ha mégis meg akarsz nézni valami flash tartalmat, akkor csak rá kell kattintanod.
Rendszer hang téma: nem találom, hol lehetne a hangokat leállítani, így egyelőre csak egy olyan javaslatot tudok, hogy leszeded az ubuntu-sounds csomagot, ezzel az összes rendszer hangot eltünteted.
-
rtom
senior tag
Ha USB-s verziót szeretnél, akkor a leggyorsabb egy DSL, 50 Mb, de mivel 2.4-es kernelt használ, nem biztos, hogy minden hw-t felismer. Ha telepítenél, akkor erre a vasra egy könnyebb ablakozó ajánlatos:
[link]
[link]
[link] (Ubuntu az alap, mivel talán ez a legismertebb és a legkönnyebb hozzá segítséget találni) -
rtom
senior tag
válasz n0_gAboR #8925 üzenetére
Alapvetően igazad van, de FF-et szinte csak noflash-el használok, utóbbi hetekben a Chromium-ot is, ami valóban bogaras, de némi megalkuvással használható. Az OOO helyett pedig szándékosan ajánlottam az abiword-ot.
Az ATI kártyának utánaolvasgattam, ubuntufórumban volt pár xorg-os how-to, ez alapján úgy sejtem, hogy működőképes, más kérdés a teljesítménye.
-
rtom
senior tag
Én azért kipróbálnám a következő lehetőségeket is:
Ubuntu cli install ezen leírás szerint majd
-lxde telepítése - van szép menü, de jóval gyorsabb a felület, mint az xfce
- vagy esetleg enlightenment [link]
Crunchbang linux - minimalista design, villámgyors felületSzövegszerkesztésre pedig abiword.
-
rtom
senior tag
válasz lakatosturbo #8782 üzenetére
Valakinek ez az aláírása is: "Nem a linuxot megtanulni nehéz, hanem a Windows-t elfelejteni".
-
rtom
senior tag
válasz D4rkAv3ng3r #8776 üzenetére
Simán megy, de van alternatíva: Doublecommander, Gnome-Commander, Midnight Commander (DOS-Commander feeling), de nekem pl. nagyon bejött a pcmanfm több füles fájl kezelő: gyors, ügyes, tudsz vele meghajtókat csatolni, csak a hálózati meghajtókat nem tudja kezelni.
-
rtom
senior tag
Gugli barát nekem ezt dobta: link. Eszerint le kell töltened a hd_grub.iso image fájlt innen, dd-vel felmásolni a floppy-ra, aztán tenni rá egy módosított menu.lst-t itt egy script, ami segít, vagy kézzel is megcsinálhatod, a lényeg, hogy a floppy-ról indítson.
Szerk.: De ha lenne a gépen egy GRUB, akkor sokkal könnyebb dolgunk lenne...
[ Szerkesztve ]
-
rtom
senior tag
válasz leviske #8394 üzenetére
Blútyúkon vagy kábellel csatlakozik? Előbbit nekem nem sikerült összehozni, bár nem voltam túl kitartó, utóbbi esetben viszont ha rádugom a Nokia telefont, rögtön felugrik a hálózatkezelő, felismeri mint hálózati eszközt és 5 mp múlva (megadod a szolgáltatót) már hasít is a net, sztem függetlenül attól, milyen telefonról van szó.
-
rtom
senior tag
válasz bocsika #8264 üzenetére
Sajna terminál nélkül nem megy, minimum az ablakozót kézzel kell telepítened, miután beállítottad a netet. Vagyis install a szerver lemezről (hogy a 128 Mb RAM ne legyen akadály), majd net beállítása, ha magától nem sikerül (ehhez jó lenne egy lspci és egy ifconfig parancs kimenete, dhcp van?), ha van net, akkor
sudo apt-get install lxde
az itteni ubuntu-desktop helyett (ez a legkisebb erőforrás igényű ablakozó, ami rendelkezik menüvel, parancsikonokkal, stb.), majd startx.
Ja, utána telepítés synaptic-kal, torrentre a transmission-t, letöltésre a downloader for x-et nézd meg, előbbinek web-es felülete is van.
[ Szerkesztve ]
-
rtom
senior tag
válasz bocsika #8261 üzenetére
Akkor esetleg próbáld ki az ebox-platformot, ha minden igaz, akkor ez egy szerver verzió valami saját grafikus felülettel. Sajna most éppen nem érhető el a weboldaluk, úh. nem tudtam megnézni, mi az a minimum vas, ami kellene alá Wiki
Vagy ha meggondolod magad, és mégis konzoloznál egy kicsit, az ebox gui bent van a tárolóban, tehát egy ubuntu szerver install után egy
sudo apt-get install ebox
és már tesztelheted is egy a LAN-on lévő másik gépről, csak a böngészőben kell az IP-címet megadnod.
-
-
rtom
senior tag
válasz pc-user #7831 üzenetére
Tapasztalatom sajna csak az LXDE-vel van, a Crunchbag-gel nincs, a különbség érzékelhető, az egyedi openboxos rendszer reszponzívabb, hamarabb áll fel, már persze ha nem tömöd tele automatikusan induló szolgáltatásokkal. Ezekért cserébe persze az "felhasználói élmény" nem kifejezetten magas
-
rtom
senior tag
Nem ugyanazt a rendszert fogod felépíteni, egyrészt a saját szád íze szerint fogod kialakítani (témák, háttér stb.), másrészt pedig a leírásban elég sok alternatíva van felsorolva, pl. panelre, ikon vagy háttér megjelenítésre. Én pypanelt, feh-et, wbar-t és rendszerinfóra conky-t használtam, de neked nem kell ezeket választanod. Csak győzd az olvasást!
-
rtom
senior tag
Figyu, most nem tudom, hogy én nem tudok olvasni vagy írni, de szerintem szájbarágósan le van írva a már linkelt doksiban, hogy a mini install után
$ sudo apt-get install xorg xfonts-base xterm xdm openbox openbox-themes obconf obmenu pypanel conky xscreensaver pcmanfm feh
aztán
$ sudo /etc/init.d/xdm start
és innen kezdheted a beállítgatást.
Vladi: ez is publikus nem? Esetleg vmi sugallat, hova tegyem? Egyébként mivel az eredeti szöveg még nincs teljesen lefordítva (és mostanában nem is érzek magamban késztetést erre), így a vége az google translate-es, azaz nem kész (csak röhögtetésre jó)
zodo: obconf, ez megadja az ablakok, menük, egér kurzorok témáját, ha volt openbox-themes telepítve, akkor van is miből válogatni. Aztán kell még panel, aminek lesz értesítési területe, a pcmanfm a fájlkezelőd, feh fogja megrajzolni a hátteret, de a pcmanfm is tudja kezelni stb. Olvass!
[ Szerkesztve ]
-
rtom
senior tag
Csak hogy én is belekotyogjak: ahogyan sh4d0w írta, az LXDE openboxra épülő desktop environment, azaz nem "üres", hanem mindenféle alkalmazások, témák települnek vele.
Ha magadnak akarod felépíteni a rendszert, az openbox az egy tényleg "üres" ablakozó, azon kívül hogy tud ablakot kezelni, nincs benne se háttér, se panelok, kapsz egy szürke képernyőt meg jobb klikkre egy menüt. Innen kezdheted az építkezést.
Megint belinkelem, mert ezek szerint nem olvastad el : openbox fordítás.
-
rtom
senior tag
válasz Major Major #7762 üzenetére
Arra az időre kell csak benthagyni, amíg a telepítés lefut, aztán a Szoftverforrásoknál kivenni előle a pipát és mehet tovább az élet.
-
rtom
senior tag
válasz Major Major #7759 üzenetére
Jelzem, kötözködöm: ma ilyen napom van, no meg nem szeretek forrásból feltenni dolgokat, nem gentoo ez
és egy Debian unstable repót hozzáadva nem lett volna egyszerűbb a 2.0-át telepíteni? Az Audacious honlap szerint ott már elérhető.
[ Szerkesztve ]
-
rtom
senior tag
Találtam egy kifejezetten szerver feladatok kezelésére fejlesztett, egyszerűnek tűnő GUI-val rendelkező alkalmazást: eBox
Valaki használta már? Otthoni szerverre pont jó lehetne, így a screenshotok alapján.
-
rtom
senior tag
válasz Csakénvagyok #7459 üzenetére
No, akkor ezzel a leírással kellene megpróbálni, ez kifejezetten a sopcast helyettesítésére szolgál.
-
rtom
senior tag
válasz Csakénvagyok #7451 üzenetére
Ha a böngészőben szeretnél TV-zni, akkor a video-lejátszó pluginra lesz szükség, pl. a vlc-é mozilla-plugin-vlc, de van mplayer-hez meg totem-hez is.
Online TV-hez egyébként MIRO (ő is a repo-ban van).
-
rtom
senior tag
Mivel az Ubuntun alapszik, gondolom a KIWI-n is le lehet cserélni a desktop környezetet, Openbox vagy LXDE jobban fut rajta, de a memóriától velszeg elketyeg a gnómmal is.
Nálam hasonló képességekkel rendelkező gépen Openbox futott, kellemes sebességgel (még ma is azt a gépet használnám, ha az alaplap nem adja meg magát). Ha érdekel, hogyan kell beállítani, fordítgattam.
-
rtom
senior tag
-
rtom
senior tag
Nyitsz egy terminált (Rendszer->Kellékek) és bemásolod ezt így ahogyan van:
numlockx on
Ha felgyulladt a numlock led, akkor működik, tehát a munkamenetek közé beteheted, ugyanezt a szöveget (tehát nem /usr/bin/numlockx, a programocska elindításával nem kapsz eredményt, meg kell mondani neki, hogy bekapcs "on").
-
-
rtom
senior tag
Mindenki kezdőként indul neki , ha van egy kis időd, valamint angol nyelvtudásod, akkor nem gond, sok helyen, jól dokumentált leírások találhatóak a neten. A DSL-t speciel én sem ismerem, elhagytam vhol a 128Mb-s pen-t, amin fen volt, úh. én is kutatással indulnék neki. De sztem épp ez a szép benne, hogy nem a szádba adják egyes szituációkban a megoldást, hanem neked kell megküzdeni érte, és ezzel is tanulsz.
-
-
-
rtom
senior tag
Idézet: "ubi jo lenne, de annyira nem ertek a linuxhoz h egy alternate cd-t osszehozzak"
Nem nagy cucc, a következőképpen kell eljárni:
minimal vagy cli install ahogyan sh4d0w leírta, majd amikor fent van a rendszer, akkor nem gnome-ot telepítesz, hanem lxde, kb. így:sudo apt-get install xserver-xorg lxde xfonts-base pmount gnome-mount synaptic -y
és kész is, újraindíthatsz.
A Xubuntu az egy xfce desktop környezetet használó ubi alapó disztribúció, én az említett gépen a gnome-hoz képest gyorsulást nem tapasztaltam vele, ellenben az lxde hasított.
[ Szerkesztve ]
-
rtom
senior tag
Az nagyon occsó, nincs még egy?
A puppy-nak mi baja a vassal? Hibaüzi?
A DSL-t azért írtam, mert hasonló vashoz adnak előtelepítve is, egy próbát megér. (DSL<>Puppy!)
Ha az Ubi-t csak minimal-ban teszed fel (pl. alternate CD-ről) és arra telepíted az lxde ablakkezelőt, nem eszik sokat (nekem egy 933-as PIII-on lazán futott, 512 RAM társaságában).
-
rtom
senior tag
PDF-olvasót kapsz magával az oprendszerrel, ha Mozilla alatt a Firefox-ot érted, az is települ.
Telepítés: kiírni, cd bebootul, kérdésekre válaszol, Ubi helyetted formatál is (+ olvasnivaló)
Bálint133: itt azt mondják, hogy 2.6.22 kerneltől alapból menni kellene annak a wifi-nek. A kernel verziót terminálba az
uname -r
paranccsal csalogathatod elő. Továbbiakban pedig a megfelelő topic itt.
[ Szerkesztve ]
-
rtom
senior tag
Én múlt héten telepítettem Vista mellé Ubi-t, sztem így megspórolsz egy GRUB telepítést, tehát először Vista telepítés, majd Ubi (partícionálás résznél kézi-ben megadhatod neki, mit hova csatoljon), így a GRUB is fenn lesz ill. Ubi az alapértelmezett (az Ubi utáni első Vista indításnál lefutott egy scandisk-szerűség és ennyi).
-
rtom
senior tag
A puppy linuxnak éppen az a lényege, hogy kicsi, miután betöltődik, csak a memóriából megy, ezért gyors. Így szerintem felesleges HDD-re telepíteni, mivel LiveCD-ként is ugyanolyan sebességgel fut, de még jobb lehet USB-ről, mert a beállításaidat is el tudja menteni. Így megúsznád a GRUB installt.
-
rtom
senior tag
A GRUB menu.lst állományát kell szerkesztened (mivel ez a root-é, ezért sudo-val kell csinálnod, pl. sudo gedit /boot/grub/menu.lst, majd megadod a jelszavad). Ebben van a default érték, ami azt jelzi, alapértelmezésben melyik sor van kijelölve, az első sor 0, és a timeout, ami a várakozási idő. Tehát ha alapból Win-t szeretnél indítani, akkor a default értéket 4-es értékre állítva automatikusan az indul (feltéve, hogy nem volt kernel frissítés, ez esetben az új kernel szám is megjelenik a listában, 2-vel tolva a Win számát.)
-
rtom
senior tag
-
rtom
senior tag
Ne törölgess, könnyű olyan dolgokat leszedni, amik kellenek. apt-get remove paranccsal terminálból próbálj meg inkább csomagokat leszedni, amik nem feltétlenül kellenek, apt-get clean és apt-get autoremove segíthet még (ha nem takarítottál magad után).
Ha végképp nem megy a dolog, akkor áthelyezel (ezt csak recovery módban), majd ha kész a compile, vissza.
-
rtom
senior tag
terminálra vált (Ctrl-Alt-F1), xrandr parancs kilistázza a lehetséges felbontásokat, majd pl.
xrandr --size 1280x1024
beállítja, ekkor Ctrl-Alt-F7 visszavisz a grafikus felületre. Ha nem sikerült, akkor
sudo dpkg-reconfigure xserver-xorg
és végig a felkínált választási lehetőségeken (felbontás beállítása, meghajtó kiválasztása, bill. és a többi)
-
rtom
senior tag
válasz ngabor2 #7012 üzenetére
Ezen fórum szerint nem fog menni. Én úgy tudtam ubuntu-s mini.iso-ból bootolni, hogy bemountoltam az iso-t (tök mindegy, hova), a rajta lévő fájlokat betettem a /boot könyvtárba és e grub menu.lst-be tettem egy új bejegyzést, hogy ezeket (kernel ill image) indítsa. De ez a te esetedben nem biztos, hogy működik (vagy biztos, hogy nem működik ).
-
rtom
senior tag
No, hosszas guglizás után ezt találtam, nem biztos, hogy működik az új kernellel, de hátha (bár mindenhol azt írják, hogy 8.10-es Ubiban lévő kernel már ismeri ezt a típust, de én is szívtam már egzotikus gyártó hardverével).
Kicsomagolod, belépsz a könyvtárába, sudo ./makedrv majd sudo ./wlan0up (ahogy a readme fájlban van leírva) és kíváncsian várjuk, hogy megy-e (pl. iwconfig parancs elmeséli, hogy létrejött-e wlan interface, majd iwlist "interface" scan megmutatja az elérhető hálózatok listáját)
-
rtom
senior tag
Pillanat, ez most kártya vagy USB-s? Mert utóbbi esetben lsusb parancsra kéne látszania....
Szerk.: googli találat alapján a 2.6.27-es kernelben már benne kéne hogy legyen a driver, úh. javaslom vezetékes hálóról frissíts (ha fent vagy a neten, magától végignézi a repókat és megjelenik a tálcán egy kis ikon "Frissítések érhetőek el" vagy mi a szöveg).
[ Szerkesztve ]
-
rtom
senior tag
Mi is kérünk segítséget, hogy segíthessünk
Szóval nyiss egy terminált (valahol a menüben megtalálod), add ki az lspci parancsot, keresd meg a wifi-re vonatkozó bejegyzést, írd be a fórumba és lesz válasz.
Vagy másik irány: milyen formátumban van a linuxos driver? Ettől függ, hogyan kell telepíteni.
-
rtom
senior tag
Szevasztok!
Egy ismerősöm szeretne egy linux-os webszervert csinálni, abszolúte kezdőként, mivel én csak a desktopokhoz értek (ahhoz is csak korlátozottan), így nem tudok neki segíteni, tudnátok ajánlani pár olvasnivalót, aminek segítségével el tudna indulni a srác? Apache, mysql, php téma.
Kösz
-
rtom
senior tag
válasz g.gergo #6858 üzenetére
1. A root jelszó birtokában (ha te telepítetted, akkor a te jelszavad is megteszi) tedd a következőket
2. nyiss egy terminált és futtasd az alábbi parancsokatsudo apt-get update
(kérni fogja a jelszót)
sudo aptitude install --assume-yes libcupsys2 libcupsys2-dev cupsys-bsd libdbus-1-dev build-essential gs-esp openssl libjpeg62-dev libsnmp9-dev build-essential libtool libusb-dev build-essential python-imaging python-qt3 python-ctypes python-dbus python2.5-dev python python python-reportlab libsane libsane-dev libsane xsane
3. töltsd le a tarball-t, navigálj oda, ahova leszedted
cd "download könyvtár"
majd
tar xvfz hplip-2.8.10.tar.gz
és
cd hplip-2.8.10
4.
./configure --with-drvdir=/usr/share/cups/drv/hp/ --with-hpppddir=/usr/share/ppd/hpijs/HP --prefix=/usr --disable-qt4 --disable-foomatic-ppd-install --enable-doc-build --enable-qt3 --enable-gui-build --enable-foomatic-drv-install --disable-pp-build --enable-network-build --enable-dbus-build --disable-hpijs-only-build --enable-scan-build --enable-fax-build
remélem, 32 bit-es verziód van
5.make
6.
sudo python ./installer/fix_symlink.py
sudo make install
7. USB kábel kihúz-bedug; PC restart
8.sudo hp-setup
innentól grafikus felületen bütykülheted, hajrá!
[ Szerkesztve ]
-
rtom
senior tag
válasz body007 #6824 üzenetére
Idézet: "Enyémben 192, ennyivel elmenne a Debian"
Attól függ, hogy mi kerül betöltésre, Debian-ból is lehet óriást építeni, vagy akár "törpét". Pl. nálam az Ubuntu rendszer + openbox ablakozó firefox alatt 3-4 ablakkal ~200 Mb-t fogyaszt.
Ehhez először alternate cd-ről egy ún. command line installt kell csinálni (ez kb. a kernel, csicsa nélkül), majd telepíteni a szívedhez közel álló ablakkezelőt. Sh4d0w kollegának van ilyesmi írása.
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux disztribúciókkal még csak ismerkedők számára. A szerveres kérdések nem ebbe a topicba tartoznak.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Milyen program ami... [link]
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Vélemény Ubuntu 20.04 LTS
- Vélemény Linux Mint Debian Edition 4
- Tudástár MX-Linux 19
- Bemutató Linux a mindennapokban: Manjaro KDE
- Bemutató Linux a mindennapokban
- Hír Zöld utat adott a nyílt forráskódú Linux meghajtóknak az NVIDIA
- Hír A Steam Play hozza el a Windowsra írt játékokat Linuxra
- Hír Hova jut a világ? Linuxot kínál a Windows Store!
- Mikrotik routerek
- Drive! - Az utolsó gurulás idén a Quadrifoglio-val
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Digitális Állampolgárság Program
- AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- EA Sports WRC '23
- Kertészet, mezőgazdaság topik
- PlayStation 5
- Garmin Fenix 7 és 7S - profi sport megszokásból
- Asszociációs játék. :)
- További aktív témák...
- Adobe Creative Cloud - 2024. 04. 05 - 2025. 04. 05-ig
- Játékkulcsok a legjobb áron: Steam
- Számlás!Steam,EA,Epic és egyébb játékok Pc-re vagy XBox!
- Microsoft licencek KIVÉTELES ÁRON AZONNAL - UTALÁSSAL IS AUTOMATIKUS KÉZBESÍTÉS - Windows és Office
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Axon Labs Kft.
Város: Budapest