-
Fototrend
Mindenkinek, aki tanácsot szeretne az asztali gépe összeállításához / vásárlásához
Mielőtt kérdezel, az alábbi pontokat a lehető legrészletesebben próbáld meg leírni a további kérdéseiddel együtt:
1. Mire fogod elsősorban használni a gépet?
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél tartani?
3. Milyen alkatrészekre van szükséged? Mehet-e a Hardverapró, vagy mindenből új kell?
4. Mennyi a kereted rá?
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája?
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
-
(rögzített hozzászólás)
Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás.

Új hozzászólás Aktív témák
-
szasanyi
félisten
válasz
Paxker315
#151067
üzenetére
Értem én, semmi gond! Csak ha már új PC és nem 1 évre van tervezve, akkor úgy gondoltam olyan legyen ahol kevesebb a kompromisszu, és/vagy jobbak a komponensek.
Persze lehet, hogy így nem fog beleférni a 250k-s keretben, de azon - szerencsére - lehet valamennyit "nyújtani". Megnézem és megfontolom ezekt is.
-
szasanyi
félisten
válasz
Paxker315
#151050
üzenetére
Köszi, de...
- az a ház nem jó: nagyobb kábelmanagament kell, lehetőleg TG oldal és a legkisebb mATX méretű (?)
- táp is 500/550W GOLD legyen, egy későbbi dVGA sere miatt ne kelljen másik, talán ez
- lapból jobb, ezért MSI B450M MORTAR MAX lesz
- CPU jó, tehát Ryzen5 2600X lesz
- a RAM nem jó típus ezért Crucial 16GB DDR4 3200MHz CL16 Ballistix Sport LT Grey lesz
- dVGA jó, tehát ASUS ROG-STRIX-GTX1660S-O6G-GAMING
- HDD 1TB kell -
szasanyi
félisten
Üdvözlet PC Guruk!

Szeretnék összeállítani egy új, ITX méretű gamer PC-t.
1. Fő cél a játék (főként multiplayer de lesz singleplayer játék is)
2. Még semmi nincs.
3. Mindenre (ITX méretű ház, lap, CPU + hűtés, RAM, dVGA, HDD, PSU)
4. Bruttó 250k a keret (csak a gépre, ami valóban indokolt eseben lehet kicsit több)
5. 1080p 144Hz (G-sync kompatibilis) monitor (DP + HDMI)
+1. Fontos a kimondottan halk üzem, az ITX méret valamint a jó ár/érték arány.Nincs kimondott AMD/INTEL sem AMD/nVidia preferencia, sokkal inkább az ár/teljesítmény valamint a későbbi upgrade lehetősége a mérvadó.

#151046) hobizoli : ez az igény, de ha enm kivitelezhető akkor egy kis méretű mATX is szóba jöhet. Fontos szempont, hogy könnyebben mozgatható (hordozható) legyen a PC kvázi az ATX kizárt.
-
szasanyi
félisten
válasz
Brantu
#136720
üzenetére
Saját tapasztalaton alapuló véleményem: én ezt a lapot jobbnak tartom (Dual BIOS, M.2 SSD hűtés, stb.). Ezen kívül vétek nem M.2 NVMe SSD-t tenni ezekbe a lapoba, mert sokkal gyorsabb, kevesebb helyet foglal, nuncs kábelezés.
A R5 2600 gyári hútője nem jó, nagyon melegen tartja a CPU-t míg egy 8-10k küri lényegesen hűvösebben. Picit drágábban ez a ház jobb választás.
-
szasanyi
félisten
válasz
asthma
#136504
üzenetére
Saját tapasztalatom, amit szerintem érdemes figyelembe venni:
- Samsung 970 EVO nagyon melegszik (passzív borda elkél, ha olyan a lap az előny de én inkább a WDS500G2X0C-t tartom jobbanak)
- a Seasonic FOCUS Plus 550 kiváló, jelenleg az egyik legjobb táp 10 év garival úgyhogy nagyon ajánlom (ilyet használok és most is csak ilyet vennék és ajánlanék)
- Pure Rock jó hűtő, de én tuti nem olyat tennék egy tuningos R5 2700X procira (Scythe Fuma remek, ~14k két nagyon jó ventivel)
Nem akarok okoskodni, csupán jóindulatból és tapasztalat alapján jegyeztem meg ezeket, aztán ahogy érzed.
-
szasanyi
félisten
válasz
palfitom
#136442
üzenetére
A célt szem előtt tartva a legjobb ár/érték arányú kell (uo. garanciális feltételek mellett) de ha csak 1 gyártót nézek az nagyon vagylagos. Jó ASUS vagy Gigabyte alternatíva mi lenne?
RAM kérdésben bizonytalan vok, mert még mindig drága és nem vagyok biztos abban, hogy arra a célra kell 16GB (nem sok, és profi fotószerkesztésről van szó csak retusálás, kisebb javítás, méretezés) viszont a tervezett használati idő miatt jól jöhet. Mi a véleményed, te mennyit raknál bele?
Korábbról nincsenek jó taapsztalataim a Toshiba HDD-kel (tartósságukkal). Persze ez változhatott, de miért pont ezt ajánlottad? -
szasanyi
félisten
Sziasztok! Egy teljesen új, korszerű multimédiás PC összeállításához kérnék szakértő segítséget!
Nem vagyok láma a témában, elképezélem is van de szeretnék több infót és alternatívát a biztosabb választáshoz. Egy nagyon jó, ideális esetben 3-5 évig megfelő gépet akarok összeállítani. Csak multimédia, játék nem lesz (net, YT és hasonló 4K/HDR viveók és 4K/HDR .iso movie, fotószerkesztés, irodai alkalmazások).
Az INTEL platfor jelenleg irreálisan drága és bár nem teljesen kizárt, alapvetően a jobb ár/érték arányú AMD Ryzen (mondjuk R5 2600?) felé kacsingatok. Sajnos ezzel saját tapasztalaton nincs, így ehhez lenne leginkéább szükségem az ideális komponensek kiválasztásához. Az anyagi keret nagyon max. br. 300k amibe bele kell férniie:
- szellős és jó minőségú de nem drága (15-20k lenne jó)) és semmiképpen sem csilivili mATX ház,
- min. 400W GOLD táp,
- mATX esetleg ITX alaplap,
- CPU + relatíve olcsó, de a gyárinál mindenképpen jobb hűtú,
- min. 2x4GB (nemtom lenne-e értlme 2x8GB-nak) 2666-3200Mhz RAM,
- a célnak legmegfelelőbb dVGA (talán RX 550 4GB?) dVGA,
- jó ár/érték arányú (128-240GB) M.2 NVMe SSD,
- 1TB SSHD / HDD)
Perifériák nem kellenek. Előny a minél több garancia, illetve ha van mellé promóciós ajánlat.
-
szasanyi
félisten
válasz
Peti102010
#116653
üzenetére
MSI B150M Mortar (3 év garancia) ~22,5k ha belefér, és meglátod elég-e a két megjelenítőhöz. Eddig iGP-vel nem kellett 1nél több megjelenítő használni tehát biztosan e témában nem tudok mondani. Viszont ha mégsem lesz jó, bármikor tehetsz bele egy dVGA-t.
-
szasanyi
félisten
válasz
Peti102010
#116651
üzenetére
Milyen VGA kimenet fontos a lapra? A 3év gari miatt más gyártó jobb lehet. Illetve a több megjelenítő miatt dVGA-t nem tervezel vagy igen, de csak később?
Házból inkább ezt ajánlom: Zalman Z3 Plus -
szasanyi
félisten
válasz
Peti102010
#116649
üzenetére
Fontos, hogy milyen áron és mennyi garanciával lennének ezek az összetevők. Attól függően lehet - esetlegesen - jobb alternatívát ajánlani.
-
szasanyi
félisten
válasz
dugo_
#116622
üzenetére
Röviden összefoglalva: tempó tekintetében az M.2 egyértelmű előnyben van a SATA Expresshez képest, bár ehhez a slot megfelelő konfigurálása, illetve az alaplap kialakítása is szükséges. Az M.2 formátumú SSD kompaktabb, helytakarékosabb. A gyártóknak nem kell becsomagolni, azaz házba helyezni a NYÁK-ot, ami a gyártási költségekre lehet jó hatással. Ezen felül az M.2 SSD kábelt sem igényel, hisz közvetlenül egy aljzatba ül bele. [link]
Ha nem kell sok SATAeszköz, akkor azok csökkenése sem lesz kritikus szempont. De majd eldönti, aki választás előtt áll.
-
szasanyi
félisten
-
szasanyi
félisten
válasz
dannyl
#116608
üzenetére
És akkor mi van? ~100k helyett... ráadásul új arról nem beszélve, hogy az elmúlt több, mint 15 év alatt nálam soha, semmilyen CPU meghibásodás nem történt. De még hallomás alapján is mint a fehér holló.. kivéve a hülyék esetében, akik reszelik, vágják, hegesztik meg mittomén miket művelnek vele. De hát a hülyeségre üzletben sincs garancia!

-
szasanyi
félisten
válasz
dugo_
#116605
üzenetére
HA-n pedig ~68k egy, OEM i7-6700
Lehet jó nagy hülyeségeket beszélni, attól az i5-6500 boltból sem ér annyit szóval LGA1151 esetén az a jobb alternatíva amit írtam. Kivéve céges elszámoláshoz szükséges, ÁFA-s számlaigény esetén.vendingo #116606 - az alapján azt mondom, most engedd el a témát. ~1 év nagy idő hw téren és árak terén is.
-
szasanyi
félisten
Én arra hívnám fel a figyelmedet, hogy a VGA to DVI átalakító nem működik több új VGA-van sem, mert nem aa analóg jelet csak digitálisat. Ahhoz pedig aktív átalakító kell ami annyiba kerül, hogy lehet jobban jársz ha eladod a monitorodat és kipótolva digitális csatlakozóval szerelt változatra cseréled.
-
szasanyi
félisten
válasz
tejmaffia123
#116563
üzenetére
-
szasanyi
félisten
válasz
süttyő
#116537
üzenetére
i5 bolti ára nem jobb annyival, hogy ne érje meg megvenni a HA-s i7-et ~70k-ért, főleg hosszabb távra. Abból is ott kell nézelődni, ~15k-s árelőny érdekében mert ha boltban vesz i5-6600 BOX procit az ugyanennyi lesz.
De a CPU választás a vidókártyától a felbontástól és a játéktól is függ. 1080p-ben a 1060-hoz - kevés kivétellel - elég az i5 (de csak jó áron), de van több és egyre több lesz olyan játék ami 4 CPU szálnál többet képes kihasználni.. -
szasanyi
félisten
válasz
süttyő
#116532
üzenetére
Érdekes... tessék választani ízlés szerint.
Mert az alaplapba megy az M.2 slotba, hasonlóan a RAMokhoz (csak ez ugy párhuzamos a lappal). Nincs helyfoglalása és ami még fontosabb nincs tápkábel + SATA kábel ami kell a 2,5" meghajtók mindegyikéhez. Ha már ezen a lapon van M.2 foglalat, vétek nem kihasználni. Ráadásul ez az SSD nagyon strapabíró ezt tapasztalatból mondom. 
-
szasanyi
félisten
válasz
süttyő
#116530
üzenetére
Tessék, egy verzió az említett igényhez:
i7-6700 (új, OEM HA-ról) ~70k
be quite! Pure Rock ~10k
Gigabyte B150M-D3H ~20k
8GB DDR4-2133 HyperX Fury Black KIT (HX424C15FBK2/8) ~16k játékra javasolt inkább a
16GB DDR4-2133 HyperX Fury BlackKIT (HX421C14FB2K2/16) ~29k
128GB Transcend M.2 SSD (TS128GMTS800) ~16,5k
1TB WD Blure HDD ~14k
Zalman Z3 Plus ~12k
FSP HEXA+ táp dVGA-tól függően 400W ~12,5k vagy 500W ~16k -
szasanyi
félisten
A 1060 3GB ár-érték arányával nem nagyon lehet vitatkozni. Azt azonban elfelejtik sokan, hogy nem csak a -3GB VRAM különbség és a kettő együtt okozza a lényegesen jobb árat a 6GB verziókhoz képest.
És még valami: aki ezekkel tisztában van és szükség esetén nem duzzog ha egy vagy két fokozattal vissza kell venni a grafikai részletességet, annak jó és megelégedéssel fogja használni. Mert 1080p-nem nem kevés, de sok esetben ki fog futni a 3GB-ból az aki a legnagyobb részletességet állítja be.
Ezt csak a pontosság érdekében írtam le. -
szasanyi
félisten
válasz
huanpriest
#116433
üzenetére
Mindenképpen a 1060-at vedd 1080p-hez, a 950 gyenge..
-
szasanyi
félisten
válasz
JosieMaran
#116412
üzenetére
De tessék, itt egy relatíve tartós és jó minőségű konfig-variáció:
MSI B150 Gaming M3 ~30k
i5-6500 ~60k vagy i7 6700 új, OEM a hardverapróról 68k
Gigabyte GTX1060 G1 GAMING 6G ~90k
be quiet! Pure Rock ~10k
16GB G.Skill Ripjaws V KIT ~27k
Transcend 128GB M.2 SSD ~16k + WD Blue 1TB ~14k vagy Seagate 1TB SSHD ~20k
FSP Raider 550 ~17,5k
Zalman Z3 Plus ~12k -
szasanyi
félisten
válasz
JosieMaran
#116412
üzenetére
Nem is tervezel felbontást (monitort) váltani a közeljövőben? Csak mert ez nagyon kicsi, ide izmos CPU kell ám, másrészt az 1080p már az általánosan használt felbontás.
-
szasanyi
félisten
válasz
Trex3399
#116409
üzenetére
Ez vmi egyéni bizalmatlanság, amit érdemes elfelejtened az újabb típusok tekintetében [link]
Házból ajánlom a Fractal Design Define típusokat amit vastag lemezből (nagyon stabil kialakítással), minőségi tálalásban, rendkívül jó szerelhetőséggel és jól szellőző kialakítással rendelkeznek Persze a dizájn szubjektív, ez ügyben csak te tudsz dönteni. -
szasanyi
félisten
válasz
Sirandrish
#116378
üzenetére
Gigabyte H110M-S2H ~17,5k
Core i5 6400 BOX ~52,5k
8GB HyperX Fury HX424C15FBK2/8 KIT ~15k
Gigabyte GTX1060 3GB ~67,5k
FSP HEXA+ 500W ~16k
Zalman Z3 Plus ~12kÉn ez alá nem mennék sem minőség, sem teljesítmény tekintetében.
-
szasanyi
félisten
válasz
Cray Tyler
#116350
üzenetére
Proove it!
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
szasanyi
félisten
válasz
Szeg_Tomi
#116340
üzenetére
Az általam javasolt lap nem mATX hanem ATX (tehát kis méretű, csak mATX lapot fogadó házba nem is fér be) így több a bővíthetőség. Szerintem az alkatrészek és az alaplapi AUDIO minősége is jobb, az MSI customer service (ha bármi probléma adódna) szintén remek ezt tapasztalatból mondom.
-
szasanyi
félisten
válasz
Szeg_Tomi
#116338
üzenetére
Ha az olcsó kategóriában maradunk, akkor is inkább MSI B150 GAMING M3 lap ~23k, a táp pedig inkább FSP 500W HEXA+
-
szasanyi
félisten
válasz
piusz18
#116317
üzenetére
Igen, de az sem mindegy milyen a ház anyagvastagsága, a ház szellőzése, hány (és milyen, mert pölö a CM ventik konkrétan sz@rok) ventik vannak benne gyárilag, a kábelrendezője mekkora. Mint mondtam a házválasztás nagyon szubjektív dolog, de ezek objektív szempontok amiket meg kell nézni és figyelembe kell venni a választáskor (és amik nyilván befolyásolják az árat).
-
szasanyi
félisten
válasz
piusz18
#116315
üzenetére
A házválasztás nagyon szubjektív (a különböző ízlésvilág, elhelyezési környezet, árigény, stb. miatt) , így ezt inkább neked kell eldöntened. Nekem Fractal Design Define S jön be az egyszerű és letisztul tervezésével - amúgy pedig remek minőségű, stabil és masszív ház, jó szellőzéssel és hatalmas kábelrendezővel.

-
-
szasanyi
félisten
Igen, de itt a lapodhoz tartozó memory list amivel biztosan nem lesz gondja a lapnak. Ha gondolod nézz szét mi mennyiért érhető el.
-
szasanyi
félisten
Bármilyet is teszel bele csak 2133Mhz-en fog menni, ti. a B150 / H170 chipset csak azt támogatja.
Annyit pontosítanék, hogy nem teljesen mind1 mert azért van olyan RAM KIT amit nem ismer fel és el sem indul vele. De amúgy is fölösleges drágábban gyors RAMokat venni (max 2400-ast, ha nem drágább mint a 2133-as)
-
szasanyi
félisten
válasz
Songo
#116295
üzenetére
Tessék, egy igazán minőségi Gamer PC tartósabb alkatrészekből, hosszú távra::
Asus Maximus VIII Hero ~65k (ennél kiváló a hang is)
Core i7-6700K ~102k
16GB G.Skill DDR4-2400 ~27k
Samsung SSD 950 PRO 256GB ~55k
WD Red 3TB ~32k
MSI GTX1080 GamingX 8G ~232k
Corsiar RM650x ~35kEkkora keretnél, ilyen konfighoz javaslom: Fractal Design Define R5 ~35k
Javaslat minőségi, 4K Gamer monitorra: Acer Predator XB271HKbmiprz~280k
-
szasanyi
félisten
Én legalább ilyen lapot raknék egy i7 + 1070 duo alá és inkább 2x4GB DDR4 RAMot. Tápegységből FSP Raider 550 lenne jobb hozzá, szóval igen nagyon minimum. A ház sem elég szellős szóval a 350k-ból sem lehet csodát tenni.
-
szasanyi
félisten
válasz
dredbiro
#116238
üzenetére
Tessék, iit egy másik alternatíva:
MSI B150M Gaming Pro - 22,5k
Core i5 6500 BOX - 60k
HYPERX Fury Black KIT 8GB - 15k
Gigabyte GTX1060 6GB - 86k
Corsair CX 430W - 14k
Zalman Z3 Plus - 12kEz picit több, de ha megoldható ezzel jobban is jár. Monitorból 60k-s áron nem láttam igazán jót, a Dell P2417H nem rossz ha kifogsz egy jó példányt (sajnos lutri, elég nagy különbségek lehetnek uo. típus között).
-
szasanyi
félisten
válasz
ggbuffon1897
#116225
üzenetére
Én is vettem egy olyan monitort, mondhatom remek! Ha megnézed a hasonló 1080p-s de olcsóbb monitorokat (60-75k ársávban) mind sokkal sokkal gyengébb (mi egy barátommal 4et vettünk, és küldtünk vissza egymás után
). Szóval nem feltétlenül az olcsóbb kerül kevesebbe, és hát majd eldönti mi rovására tudja, vagy nem tudja megvenni. De legalább tudja melyik az ami jó, és egyértelműen ajánlott. -
szasanyi
félisten
válasz
Ezustroka
#116219
üzenetére
Ezekre nem biztos, hogy az i5 és a 8GB RAM elég lesz, valamint a GPU-ból is érdemes olyat választani (ha van olyen) ami gyorsítja a műveletet. Esetleg ennek nézz utána az általad használt programok ismeretében, hogy az azoknak leginkább megfelelő hw-t választ.
ggbuffon1897: azért írta amiért én is leírtam azt ami itt áll. Ti. sem gépet, de monitort főleg nem 1 évre vesz az ember. És elsőre megvenni a jobbat mindig kevesebbe kerül, mint utána cserélni mert csak nem olyan jó az olcsóbb.
-
szasanyi
félisten
-
szasanyi
félisten
-
szasanyi
félisten
válasz
Citroware
#116196
üzenetére
A tesztekben szereplő értékek megtévesztőek lehetnek, mert nem mindenhol ugyanúgy (ugyanolyan készülékkel, ugyanolyan távolságból) mérik a zajszintet és van ahol ez fel sincs tüntetve. Ja, és nézd meg a vízhűtéseknél szereplő zajszintet és azután mondd, hogy a léghűtés rossz.
-
szasanyi
félisten
válasz
Sgt. Chris
#116181
üzenetére
Ezt a konfig vagy marad vagy cseréled egyben. Egyedül a VGA amit tudsz külön upgradelni, de ott meg - a VGA és a felbontás függvényében - a CPU lehet kevés. És persze egy stabil, jó minőségű 450-500W táp mindig kell.
-
szasanyi
félisten
válasz
Sgt. Chris
#116172
üzenetére
Intel B150 lap + i5 6500 + 2x8GB DDR4 (akár használtan, garival) - de ez valszeg nem fog bele férni a keretbe, viszont ez jó.
VGA esetében 1060 amit inkább ajánlanék, de ahhoz a CPU lesz gyengécske. El kellene döntened jelenleg melyiket preferálod, mennyi a maximum összeg mert ez a további ajánlásokhoz is kelleni fog. -
szasanyi
félisten
válasz
ggbuffon1897
#116169
üzenetére
Ez pont előny, és pontosan azért nem 2,5" SSD-t használok. Minek a vezetékes összeköttetés ha nem muszáj?

-
szasanyi
félisten
Nem a témába vágó kérdéssel fordulok hozzátok, de máshol (sem az ajánlott-, sem a feketelistás webshopok topikjában) nem találtam infót ezért bocsássátok meg kéretlenségemet.

Az iTech Shop az ami érdekelne: megbízhatóság, garanciális háttér, stb. Csak ott van jó áron olyan hw ami érdekelne, és gondoltam az itteni topiklátogatók találkozhattak vele, esetleg vásárolt már vki ott ezért lehet infó róla.
-
szasanyi
félisten
válasz
membrandj
#100598
üzenetére
Szerintem nem így van. Én azt tapasztaltam több PC / laptom esetében, hogy érezhetően gyorsabb a rendszer (Win betöltésétől a programok indításáig mindenhol). Ezért az 5k felárét meg is éri annak, aki nem tudja az SSD árát belekalkulálni a költségvetésébe (vagy rövid időn belül nem tervez SSD-t). De én nem akarok senkit sem meggyőzni, nekem ugyanmind1 ki mit és mennyiért vesz. Viszont úgy gondolom az a korrekt, ha adott esetben legalább megemlítitek mint alternatívát és ezért szóltam hozzá.
-
szasanyi
félisten
válasz
IMIIKE1998
#100244
üzenetére
Működés közbeni problémák miatt inkább itt érdemes segítséget kérni.
-
szasanyi
félisten
válasz
jim bcs
#98777
üzenetére
Mint mondtam nem új keletű a dolog, én is szóvá tettem már 1 éve - több hasonló után, nem elsőre! Nem tudom mi lenne a megoldás, de semmiképpen sem jó az, ha vki félrevezet egy másik embert a hozzá nem értése és/vagy tapasztalatlansága okán. És az enyhítő körülmény, hogy nem szándékosan (mert mondjuk hsz gyűjtő szenvedélye miatt irkál / ollózik be). Ez az egyik oka, hogy csak nagyon ritkát olvasgatok itt.
-
szasanyi
félisten
válasz
Kristof9094
#84040
üzenetére
& tranceplanet: OK, köszi srácok erre még alszunk 1et.
-
szasanyi
félisten
AMD lap + CPU terén nem vagyok járta ezért kérnék konkrét javaslatokat erre. A keret ~60k és a cél net és full multimédia (1080p felbontásban) illetve néha játék. Kellene jó teljesítmény, moderált fogyasztással és elfogadható melegedéssel - DeepCool ICEEDGE 400 FS procihűtő megy rá amit nem akarok cserélni, és ami vidáman hűz i5 és i7 procikat is..
Egyelőre nem lesz dVga, később vagylagos. HypeX Predator DDR3-2400 (1,65V@CL11) RAM KIT már van, remélem ez jó lesz hozzá. -
szasanyi
félisten
válasz
#75128832
#80062
üzenetére
Aha... és azt nem vetted észre, hogy ezt 1866Mhz-en tudja, 1.50V mellett?

juve600: ez így nem egészen igaz. Sajnos a PCX szeret trükközni a garanciaidők sunyi változtatásával (amit nem is mindenki veszi észre, esetleg csak a párezer Ft-tal kedvezőbb árat), de attól az érvényes rá. megkérdeztem, ahol nincs feltüntetve 12 hó a gari, ahol igen ott meg annyi, amennyit odaírtak! Más kérdés, hogy a saját költségen, külföldre küldve hogyan lehet a gyártó garanciát érvényesíteni.
-
szasanyi
félisten
válasz
juve600
#80060
üzenetére
Egy javaslat, hogy még jobb legyen: ez a RAM KIT jobb választás.

-
szasanyi
félisten
válasz
membrandj
#80048
üzenetére
Lehetne még mondani párat ahol a minimális ártöbblet mellett jobb választás mint a másik. Olcsó kellett, és csak azért nem a legolcsóbbat linkeltem, hogy legalább egy digitális kimenete legyen. Aztán van olyan is, amin csak HDMI van... majd elválik ha van pontos összeg, addig úgyis csak "körbelőni" lehet.
-
szasanyi
félisten
Ezek új, számlás árak (PCX). Ház, HDD / SSHD ízlés és igény szerint. Szvsz ez a minimum amit érdemes megvenni: Asrock H81M-DGS R2.0 és egy G3220 BOX illik bele, ha nincs annyi akkor sajna az olcsó Celeron marad. Memória mind1 mert úgyis csak 1333Mhz-en fog menni bármilyet teszel bele.
-
szasanyi
félisten
Új vagy használt? Ha új számlával vagy anélkül?
MOD: milyen VGA kimenetek kellenek? Mert az olcsó lapokon nem nagy a választék, vagy csak az egyik van rajta a 3 lényegesből.
Alapvető INTEL konfigba H81 ~11k / Celeron G1820 ~9,5k Pentium G3220 ~13,5k / 4GB DDR3 ~10k / FSP 350W 60APN 85+ ~10k
-
szasanyi
félisten
válasz
BomiBoogie
#79973
üzenetére
Vagy ha nem stopperrel indítja a gépet még jobb megoldás egy SSHD - töredék árért gyors, és nagy tároló kapacitás egyben.

-
szasanyi
félisten
válasz
VincentVG
#78767
üzenetére
Olyan brutálisan nagy a GTX970 vs 980 közötti árkülönbség (50%+) ami miatt nem éri meg, mert teljesítményben csak az árkülönbözet töredékét hozza. Egyszóval az ár / teljesítmény aránya rossz. Persze ha csúcskártya köll, mert jó vastag a buxa akkor ez valszeg nem számít.

Ezen kívül a 780Ti nagyon erős kártya, biztosan nem éri meg lecserélni (anyagilag) inkább pár hónaposan és jóval olcsóbban megvenni mellé a párját - bár, ha SLi nem vagy rosszul támogatott akkor nem. Ahova az nem elé oda lehet, hogy a 980 sem lesz. Én tuti nem cserélném a 780Ti-t 980-ra ráadásul lehet, hogy érkezi fog a 980Ti változat arra talán.
Egyébként ez inkább a Milyen videókártyát? topikba tartozó téma, ott bővebbel lehet(ne) ezzel foglalkozni. -
szasanyi
félisten
De itt hozzáértő, tapasztalatokkal rendelkező embereknek kell(ene) infókat adni, javaslatot tenni! Ezen belül is az ár és/vagy teljesítmény-kategóriába tartozó legjobb vételt szeretné mindenki, tehát az sem elég amit írsz, hogy akkor vegyen jó drágát oszt jóvvan. Szerintem megfelelő ismeretek, tapasztalok nélkül félrevezeted az embereket, amin az sem változtat ha ezt nem rossz szándékból teszed.
Úgy gondolom ez a topik pont egyike azoknak ahol nem lenne megengedhető a "kontárkodás" sem a hsz gyűjtő tevékenység, mert az itt elhangzott és helytelen információknak más láthatja kárát.
-
szasanyi
félisten
Az egy fos, már ne is haragudj. Rossz a hűtése, wiring space nulla, gyenge az anyagminősége és a HDD felfogatás... egy kerítésléccel agyon kéne ütni azt, aki ezt a házat kitalálta - ez nem FD minőség, hanem inkább Codegen. Zalman Z9 alig drágább, de ehhez képest NASA minőség.
A múltkor amikor benéztem éppen egy 90k-s, GTX770 2GB VGA-t ajánlottál mint jó vételt, most meg ez a ház...
MOD - ha már említve lett: a CM N200 sokkal jobb vétel, minden szempontból!
-
szasanyi
félisten
90k-ért jól járna egy kifutó típussal, 2GB VRAM mellett?
Ez vmi vicc ugye? Hasznát, pár hónapos hivatalos garral ~60k-ért talán... MSI R9 290 Gaming 4GB 93,5k - na, ezt már érdemes lehet megfontolni! 
-
szasanyi
félisten
válasz
optikal
#76366
üzenetére
ASUS és MSI esetében én azt mondanám az 1ik 19 a másik 1 híján 20. Mind2 gyártó jó, minőségi alkatrészekkel dolgozik és mind2 3 év garanciát ad a termékeire kvázi rosszul 1ikkel sem járhatsz. Én azt venném amelyik olcsóbb, ti. lényeges különbség nem lesz, A tuning lutri mind2 esetben, és akár hibás darabba is bele lehet nyúlni. Ez ilyen.
-
szasanyi
félisten
válasz
optikal
#76362
üzenetére
Az iPON oldalán volt olvasható az eVGA ACX kártyáknál, hogy 3-ból 3 volt hibás. Érdemes ránézni, hogy a "mezei" felhasználók ott milyen visszajelzéseket adnak. Mondjuk a kereslet-kínálat el van csúszva, ezért kevés van és magas áron (pölö a Gigabyte volt ~102k most már 128k) szóval nem biztos, hogy kapkodni kell. Persze ezt Te tudod, csak megjegyeztem...
-
szasanyi
félisten
válasz
Kristof9094
#76350
üzenetére
Mint mondtam másféléket már láttam amik egy hajítófát nem értek, kvázi ha ott az eladó bemondja az unalmast mehetnek az Istenhez panaszra, mert azzal több lehetőségük tuti nincs. Pont azért érdekelt volna, hogy a LeC-féle különbözik-e azoktól és egy esetleges probléma, vitás ügy esetén az eladó jóindulatán kívül számíthatnának-e bármilyen jogorvoslati lehetőségre. És mint mondtam csak kíváncsiság, nem konkrét dolog miatt.
-
szasanyi
félisten
válasz
Kristof9094
#76347
üzenetére
Mesélj, kíváncsi lettem.
Már csak azét is, mert amiket én eddig láttam, azzal - egy említett vitás esetben - kitörölheti a tulaj, mivel annyi érdemi adat sem volt rajta amivel bárhova fordulhatna jogorvoslati lehetőségért. -
szasanyi
félisten
válasz
juve600
#76334
üzenetére
Nem rossz, de ugye nála se számla se hivatalos gari. De ebbe ne nagyon menjünk bele, maradjunk annyiban: az is egy alternatíva, és ha az előzőek nem fontosak annak jó lehet.
MOD - érdekes, dolog, hogya PCX hsz-ek között ott van, hogy a weboldalon szereplő 1 év helyett nála a számlán / garjegyen 3 év gari volt feltüntetve.
-
szasanyi
félisten
válasz
Lolka Bolka
#76329
üzenetére
Igen, de ezek száma jelenleg még nem arányos azzal a 1,5x árral amit az i7-ért le kell szurkolni. Egyszóval nem éri meg annak, aki egyébként nem használja ki egyéb programok futtatása / munka során is, csak abban az 1-2-3 játékban ami támogatja - és persze miltizik, mert ott is csak abban lesz jelentősebb előnye.
Persze a tele van abuxa akkor minden más.
-
szasanyi
félisten
válasz
membrandj
#75620
üzenetére
Nem látni köll azt, hanem kipróbálni!
Addig fölösleges hasonlítgatnod mert nem tudod mit hasonlítasz.
8 GBos ssd rész van csak benne... Arra még egy oprendszer se fér fel.- SSHD esetén ez nem pont úgy működik mint SSD + HDD esetében.
Azért nem minden esetben jobb az általad ajánlott SSD+HDD kombó mivel:
- SSHD esetén nem kell SSD/oprendszer optimalizálást végezni az élettartam érdekében,
- használat közben nem is veszed észre a különbséget (noti és asztali PC is van amit teszteltem, ill. raktam össze SSHD-val szóval tapasztalatból mondom) inkább tesztprogrammal mérhető jó (de kit érdekel?)
- és term. nem azt mondom, hogy jobb hanem azt: az SSHD mindenképp megfontolandó és kellemes kompromisszum jó áron [link]Javaslom mindenképp próbáld ki, és első kézből a tapasztaltak alapján mondj véleményt!

BomiBoogie: nincs ilyen adat, tapasztalat meg főként... de gondolom az SSD része nagyjából olyan strapabírású lehet mint általában az SSD-k. Inkább lesz lényeges különbség, hogy ha ebben "lehal" a 8GB SSD része, attól normál HDD-ként (mondjuk adattárolásra) ugyanúgy használható lesz, ellenben egy tökre írt/ment SSD-vel. A sebességkülönbség általános felhasználáskor valóban nem érezhető, de tesztekkel jól kimutatható illetve egyes programok valszeg lehetnek jól érezhetően SSD-n.
-
szasanyi
félisten
válasz
Macsugape
#75617
üzenetére
A kérdésed alapján nekem úgy tűnik, hogy indokolt tájékozódnod a megfelelő topik felkeresésével. SSD ellenében pedig nézz utána és fontold meg az SSHD-t, ami alig lassabb (használat közben nem is biztos, hogy érezhető) ellenben az 1TB SSHD ~20k ellenében baráti, és igen jó alternatíva.
Új hozzászólás Aktív témák
- Mielőtt kérdezel olvasd el a téma összefoglalót!
- Hirdetni csak a Hardveraprón szabad!
- Beárazást kérni a beárazós topikban lehet!
- Gamer PC - i5 12400f, RX 6900 XT és 32gb RAM + GARANCIA
- i5 9600k RX 6800 16GB DDR4 500GB SSD
- GAMER INTEL I5 8500/16GB DDR4/GTX 1660Ti/256GB NVME SSD/500GB HDD
- Erős gamer / munka PC AORUS X570. Ryzen 7 5800X - 32GB DDR4 + RTX 5070 AEOR OC
- HP EliteOne 800 G6 All-in-One i5-10500 32GB 1000GB 24" Érintőkijelző!! 1 év garancia
- Keresünk Galaxy S22/S22+/S22 Ultra
- Bomba ár! HP EliteBook 840 G6 - i7-8GEN I 16GB I 512GB SSD I 14" FHD I HDMI I Cam I W11 I Gari!
- Apple iPhone 13 Mini 128GB,Újszerű,Dobozával,12 hónap garanciával
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! R5 5500 / RX 6700XT 12GB / 32GB RGB DDR4 / 1TB SSD
- Apple iPhone 14 128GB,Újszerű,Dobozával,12 hónap garanciával
Állásajánlatok
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest



Lehet jó nagy hülyeségeket beszélni, attól az i5-6500 boltból sem ér annyit szóval LGA1151 esetén az a jobb alternatíva amit írtam. Kivéve céges elszámoláshoz szükséges, ÁFA-s számlaigény esetén.

![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Mondjuk ez nem jelenti azt, hogy nincs igazad.


deathcrow42
