-
Fototrend

Új hozzászólás Aktív témák
-
Stitch
őstag
válasz
Stitch
#81715
üzenetére
Köszi a válaszokat. Egér nem hiszem, hogy befért volna, de bogaraknak tényleg szimpatikus lehet majd, úgyhogy nekiestem biztos, ami biztos. Mondjuk csak parketta fugázó volt kéznél.
Sokkal rosszabb talán nem lett kinézetre, meg próbáltam több irányból telenyomni. -
-
zaqrack
csendes tag
válasz
Stitch
#81715
üzenetére
Működésben nem okoz gondot, de ha van kert, akkor SOS tömítsd be, nálunk pont ilyen őszbe forduló időszakban bemászott a résen egy egér és beköltözött a beltéribe, kettőbe is. Simán felment az emeletre is a kondenzcsövön kapaszkodva.
Nem volt mókás a tisztítás.
Ha egy ötforintosnál kisebb a lyuk, akkor nem szóltam, ott nem fér be. -
arnyekxxx
veterán
válasz
Stitch
#80918
üzenetére
Nekem a régi házban volt konvektor, nem nevezném komfortosnak, amikor lehült a szoba akkor beintult (pattogva), ontotta a forróságot aztán leállt (pattogva) és újra lehült a szoba. Egy inverteres klíma ennél egyenletesebben fűt. Após lakásában (4emeletes téglalakás) ugyanez van, gyorsan felfűt aztán leáll és kihül. A klíma nálam sokkal egyenletesebb hőmérsékletet tart.
-
Vérboci
addikt
válasz
Stitch
#80607
üzenetére
3 literes kézi permetezővel dolgozok, aminek nincs tömlős szára. papíron 3 bar a kilépő nyomás.
pár kupak sanytolt teszek bele, de ezzel csak öblítem a korábban ráfújt tömény sanytolt.
a gőzpingvinnel is a lamellákat meg a mókuskereket fújom, kiválóan oldja a koszt, vegyszermentesen. a gőz nem csap szemközt
a mosózsákba főleg a mókuskerék mosásakor kerül lé, a lamellákról a tálcába majd a csőbe folyik.ha kész, 20 fokon járatom a klímát, így a kondenzvíz tovább öblíti. nem szárítgatok.
-
-
arnyekxxx
veterán
-
válasz
Stitch
#79801
üzenetére
Az azért megvan ugye hogy pl: a szóban forgó AY25, aminek a hűtési teljesítménye 2500W az nem a konnektorból fog neked 2500W ot felvenni, ez a hűtési teljesítménye ahoz hogy letudja adni ezt a 2500W körüli hűtő teljesítményt a konnektorból max 1000-1100W ot fog felvenni.
Tehát amikor te a konnektorba ilyen 60-80W okat mérsz akkor valójában 150-200W hűtési energiát ad le!
-
Sisco2
tag
válasz
Stitch
#79801
üzenetére
60W körüli érték alá letud menni ez az alja, úgy hogy megy a kompresszor még alapjáraton, saját mérésről nincs videom de másik gépekről egy-két link:
Mitsubishi LN35 low power consumption
Daikin FTXM20N
AP35VG consumption -
Shade45
senior tag
válasz
Stitch
#79795
üzenetére
Egy durva skicc a lakásról (elnézést, de jelenleg csak erre futotta):

Zölddel jelöltem a klímákat, bal oldalt végig szomszéd, szigeteletlen őskori salakbeton épület. Ablakok műanyagok, plusz redőny mindenhol.
A nap a klímás oldalt szinte egész nap süti.A jobb felső szobába került egy AY25, a bal felső szobában dolgozik az AP35.
Ajtókat nyitva szoktuk hagyni, hogy tudjon terjedni a hideglevegő minden helyiségbe, plusz a napos oldalon lehúzva tartjuk a redőnyöket.Amíg csak az AP35 volt a jobb felső szoba kb 28-29 fokosra melegedett, miközben 25-26-ra volt állítva. Próbáltam ventilátorral átfújni a folyosón keresztül, de nem sokat jelentett. Így úgy döntöttem kap a jobb felső szoba is egy klímát.
Arra viszont nem számítottam, hogy ennyire "könnyű" lesz a dolga, és ennyire gyorsan és hatékonyan tudja hűteni azt a részt.Mérés:
Az AP35 egésznap kb 250-300W-tal ketyeg, az AY25-öt még mérnem kell, mert ott csak a hűtés megkezdéséről vannak számaim (400-500W), majd miután leáll a külső egység 7-9W. A leszabályzási pontot még nem sikerült elkapnom. de sort kerítek arra is, hogy kizárjam a hibás működést.Alacsonyabbra nem fogom tudni állítani a hőmérsékletet, mert a jobb felső szoba a gyerekszoba, azt sem akarom, hogy megfázzon a gyerek.
-
Miklósbácsi
tag
válasz
Stitch
#78214
üzenetére
Én kiveszem, a kádnál befújom valamilyen teljesen közönséges tisztítószerrel. Majd erős zuhannyal leöblítem.
Utána egy puha ronggyal letörlöm a maradék vizet. Ha marad is nedvesség, majd megszárad a helyére rakva. Egy beltéri ennél sokkal több nedvességgel, sőt vízzel találkozik életében.Ha nagyon lassan csinálom, akár tíz percig is eltart ez a munka..... Hat év alatt mindig bevált.
-
Atomgeszi
nagyúr
válasz
Stitch
#77676
üzenetére
Plusz ott van az egyedi tűrőképesség. Ami mindenkinél más.
Egy jól szigetelt házat viszont, ahol az alapból 24-25 fokból csinálsz 22 fokot nem fog akkora energiabefektetéssel sem járni, mintha egy szigeteletlen folyamatos hőnyomásnak kitett épületből próbálsz 33 fokból 22-t csinálni.
-
válasz
Stitch
#77670
üzenetére
változó, hogy egy szervezet mennyire tud alkalmazkodni. vannak betegek, idősek, terhesek, cukorbetegek stb. stb. a lakások is változók, van, aki irigykedve nézi a 26-27 fokot. szóval korlátos az akklimatizációs képesség azért, a mostani, tartós hőhullám pedig minden szinten gond.
ezzel együtt persze kénytelenek is vagyunk akklimatizálódni, és kinti 38 fok mellett 22 fokra fagyasztott (és a külső környezetet így ezerrel felfűtött) lakás az nagyon kevéssé nevezhető annak.
-
arcitec
addikt
válasz
Stitch
#77660
üzenetére
Egyáltalán nem ellentmondó, mivel a "jobb" környezet is segíthet, mint nálunk vannak fák, árnyék, jól szigetelt ház és a klima 5-6 órákat megy csak és csak is az ilyen nagyobb melegekben. A klíma használata is energia felhasználás, kvázi környezet romboló.
Szóval, nagyon is jól megfogalmazta a gondolatait...
-
kisfakir
csendes tag
válasz
Stitch
#76593
üzenetére
Most néztem,Mitsu HR35VF Cooling Capacity (kW)3.4(0.9-3.4).Ugyanaz az erték mint az AY25-nél.Csak ott,ezek szerint ,a "plafon"értéket adják meg a klíma hűtési teljesítményeként(3.4).Ergo egyformák hűtésben,érdekes...😁AY3.5 leíras alapján hasonlóan le tud szabályozni mint a kistesója,viszont a kültéri hűtésben +2dB(47 vs 49).Társasházi problémak elkerülése végett minél halkabbat rakatnék,ha egyáltalán számít ez a különbség.
-
TeeJay
félisten
válasz
Stitch
#76615
üzenetére
Panelban múlt hét pénteken 2 méterrel raktam bentebb egy beltéri egységet mert az agyhalott mekkmester 1 méter csővel telepített és így a hollander pont a falba került azt meg úgy nehéz azért újra peremezni meg szivárgás vizsgálatot csinálni... Ha 3 méterre rakta volna nem lett volna gond. Legtöbb gyártó kér azért 3 méter cső távot Daikin azt hiszem másfél méterrel is megelégszik. Igen tudjuk pjen klímája 10 éve szendvicsben tökéletes de sokszor meg rezonálás egyéb érdekességek jönnek elő túl rövid csőtáv esetén
Új hozzászólás Aktív témák
- Eladó WHIRLPOOL PACW29HP Hűtő-Fűtő Mobilklíma Fekete
- 2x YEELIGHT Cube Smart Lamp cube spor + base
- SZUPER Akcióban Új Bontatlan Dyson V15 Origin 3 év gyártói garanciával Azonnal Átvehető
- Olcsóbb! Új, felbontott Bosch GWX 17-125 PSB 1700 W X-lock prof. sarokcsiszoló flex - 1,5 év gari!
- LG mosógép és hőszivattyús szárító összeszerelő konzollal
- iKing.Hu - Samsung Galaxy S25 Ultra - 12/256 GB Használt, karcmentes 6 hónap garancia
- LG 27GR95QL - 27" OLED / Limitált LoL Edition / QHD 2K / 240Hz & 0.03ms / NVIDIA G-Sync / FreeSync
- Huawei P20 Pro / 6/128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
- HIBÁTLAN iPhone 13 mini 256GB Midnight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4078
- Samsung Galaxy Tab A8 32GB, Újszerű, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: ATW Internet Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest

![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Kikerekedett a szemunk




