- Fórumok
- TV & Audió
- Milyen TV-t vegyek?
- (kiemelt téma)
-
6100 - 6001
106093 - 106001 106000 - 104001 104000 - 102001 102000 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 7901 7900 - 7801 7800 - 7701 7700 - 7601 7600 - 7501 7500 - 7401 7400 - 7301 7300 - 7201 7200 - 7101 7100 - 7001 7000 - 6901 6900 - 6801 6800 - 6701 6700 - 6601 6600 - 6501 6500 - 6401 6400 - 6301 6300 - 6201 6200 - 6101 6100 - 6001 6000 - 5901 5900 - 5801 5800 - 5701 5700 - 5601 5600 - 5501 5500 - 5401 5400 - 5301 5300 - 5201 5200 - 5101 5100 - 5001 5000 - 4901 4900 - 4801 4800 - 4701 4700 - 4601 4600 - 4501 4500 - 4401 4400 - 4301 4300 - 4201 4200 - 4101 4100 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2023-12-13 02:30 Téma összefoglaló
TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)
Új hozzászólás Aktív témák
-
BBéci
legenda
Felét nem értem amit írtál

Azt hiszem én kicsit laikusabban fogalmaztam, ezért is írtam hogy javítsatok ki. Ebből tanul az ember.
Egyébként mit jelent végülis az interpoláció TV esetén?
Ezt meg már meg akartam kérdezni, mert ez szintén nem világos, hogy mi értelme van ugyanazt a képkockát felszorozni 4x hisz ugyanúgy 24 képkockának megfelelő 96 képkockát fogsz látni a gyakorlatban.A kiszámolt és beszúrt köztes képkockák jelentik az interpolációt.
A filmes mozivetítők mindegyik képkockát háromszor jelenítik meg (3x24=72), mert különben nézhetetlenül szaggatott, döcögős lenne a mozgás. A tévék (az újabbak) képesek a 4:4 pulldown-ra, ami azt jelenti, hogy 96 hertzen (vagy 4x23,976-on) kapod a filmeket. Ezért nem riceg brutálisan.
(#6099) Pól2
Honnan veszed, hogy a WD757 50 hertzes? -
Pól2
csendes tag
Köszönöm mindenkinek az információt a Hz tekintetében, most már csak egyetlen egy kérdés maradt nyitva, hogy mit ajánlanátok,
2016-os KDL 43WD 755,757 sorozatú Tv, vagy a kifutó 2015-ős Sony KDL W755C típust illetve még a Samsung UE40J6200 re is gondoltam.
Van rá 200 ezer Ft-om, cserébe egy megbízható, szép képpel rendelkező 40-43 colos készüléket szeretnék, nem érdekel a 3D, sem az android.
2016-os KDL 43WD 755,757 sorozatú Tv-től egyedül az 50 HZ kép frissítés tart csak vissza.Nagyon megköszönném az információt.
-
he7edik.
addikt
Urak! 300-400 kategóriában szeretnék UHD tévét venni 49-55" méretben. Milyet ajánlotok aminek kiemelkedően alacsony az input lagja? Úgy tudom ebből a szempontból a Sony tévék viszik a pálmát.
-
warezxts
senior tag
Több tévedésedet próbálom javítani.
"Ezek ilyen reklámértékek, amibe beleszámolnak minden baromságot."
Nem reklám és nem baromság egyik sem.
Mert valóban javítják a mozgásmegjelenítést és növelik a mozgóképfelbontást, ráadásul digitális artefaktok nélkül.
A linkelt oldalon és a szóhasználatodban téves a "real", mert az interpolálással növelt frekvenciát nevezik annak. Nem a kijelző panel tudja azt, hanem a vezérlő elektronika.
"(24p=24Hz) fel tudja szorozni olyan képkockaszámra ami nagyon folyamatos mozgást eredményez.Ha ezt túlzásba viszed, akkor elérhető az ún. szappanopera hatás, ahol már természetellenesen smoothos a kép. "
A "felszorzástól" (4:4 pulldown) nem lehet szappanopera hatás, az csakis az interpoláció következménye.Felét nem értem amit írtál

Azt hiszem én kicsit laikusabban fogalmaztam, ezért is írtam hogy javítsatok ki. Ebből tanul az ember.
Egyébként mit jelent végülis az interpoláció TV esetén?
Ezt meg már meg akartam kérdezni, mert ez szintén nem világos, hogy mi értelme van ugyanazt a képkockát felszorozni 4x hisz ugyanúgy 24 képkockának megfelelő 96 képkockát fogsz látni a gyakorlatban. -
BBéci
legenda
Ez a Hz dolog nem teljesen így van.
A gyártók elkezdtek egy nagyon szép értékekkel dobálózni.
Ilyenek a Motionflow, TrueMotion, ClearMotionRate stb....
Ezek ilyen reklámértékek, amibe beleszámolnak minden baromságot.
Az igazi érték az amit a panel tényleg tud.. Ez alsó kategóriában 50/60Hz, közép kategória 100/120Hz, felső kategóriában megvan a 200/240Hz is. A különbség (50/60) abból adódik hogy magyarországon a PAL szabvány él ami 50Hz, Amerika pl. NTSC (60Hz).
Szóval nem kell bedőlni a hangzatos 800, 1200 stb Hz-eknek, hanem innen megnézheted hogy mennyi is az annyi valójában. Nézd meg az évjáratot is, mert még 2014-es modell (pl. Sony) a 800Hz valós 200Hzes panelt takar, addig a 2015-sök már csak 100-ast.
De akkor mire is jó ez? Miért kell így trükközni? Nyilván a nagyobb számokra jobban ugranak a laikusok, illetve ha szeretnél filmezni (24p-s mozi), akkor nem baj ha ezt (24p=24Hz) fel tudja szorozni olyan képkockaszámra ami nagyon folyamatos mozgást eredményez.Ha ezt túlzásba viszed, akkor elérhető az ún. szappanopera hatás, ahol már természetellenesen smoothos a kép. Én pl. nagyon szeretem ezt. Ilyenkor kiszámol a két képkocka közé egy kettőből összerakott köztes képkockát (akár többet, többször).
Jómagam vettem 3 hete egy samu H6400-ast de elálltam a vásárlástól, mert nem voltam megelégedve a mozgás minőségével, és vettem végül egy Sony KDL-65W857C-t. Androidos, és nagyon meg vagyok elégedve. Teljesen másképp számolja a gyors mozgást. Megpróbálom leírni:
A samsungnál: Avatar film sample videó. Ott van egy rész ahol a repülő a felhők közt van és a szárnya meg a felhő keresztezik egymást. Ugye ilyenkor a köztes képkockát a két képből kell összeraknia. Ez a samunál elég érdekes volt. Bármire is állítottam valahogy a szürkésfekete (repülő szárnya) és a fehér (felhő) olyan hatást nyújtott mintha egy csík felhő, egy csík szárny lenne. és ez mozgásnál olyan "töredezett" hatást keltet. A Sonynál viszont valahogy a szárnyat meghagyta és körülötte számolt ilyen zagyva de szürkésfeketefehér képet. Kicsit hülyén mondtam el, de ez mozgásnál nem zavaró a plusz elmosás miatt. Na ezért fontos melyik TV mennyire tudja ezt megoldani, és itt jönnek képbe azok a számok mint a 800-100 és stb Hz.
Ha valamiben tévednék (nem vagyok profi), akkor kérem a fórumlakókat javítsanak ki.Több tévedésedet próbálom javítani.
"Ezek ilyen reklámértékek, amibe beleszámolnak minden baromságot."
Nem reklám és nem baromság egyik sem.
Mert valóban javítják a mozgásmegjelenítést és növelik a mozgóképfelbontást, ráadásul digitális artefaktok nélkül.
A linkelt oldalon és a szóhasználatodban téves a "real", mert az interpolálással növelt frekvenciát nevezik annak. Nem a kijelző panel tudja azt, hanem a vezérlő elektronika.
"(24p=24Hz) fel tudja szorozni olyan képkockaszámra ami nagyon folyamatos mozgást eredményez.Ha ezt túlzásba viszed, akkor elérhető az ún. szappanopera hatás, ahol már természetellenesen smoothos a kép. "
A "felszorzástól" (4:4 pulldown) nem lehet szappanopera hatás, az csakis az interpoláció következménye. -
sbravub
csendes tag
Plazma után mellbevágóan lehangoló lesz IPS-t bámulni.
VA panelest keress, mert sokkal jobb a kontrasztaránya és nem szürke a fekete. (elsősorban samsung és panasonic szállít VA panellel, néha LG is, de én nem találtam)
Cserébe ha nagyon oldalról nézed, akkor kicsit megkopnak a színek, de gondolom szemből nézitek.olvastam a hozzászólásokat hogy VA panelest keres mindenki, ezt webshopos vásárlás esetén csak úgy derül ki ha külön rákérdezek igaz ? nyilván boltban megtekintve találok rajta olyan matricát ami ezt jelöli.
Egyébként Panasonicból tudsz egy konkrét típust mondani ? mert itt általában mindenki a samsung, lg vonalat erőlteti, ritkábban sonykat és még ritkábban a panákat.
-
shouryuken
senior tag
sziasztok.
42" Panasonic HD ready plasma Tv-m 9 év után befosott. (TH-42PV60A) nagyon meg voltam elégedve vele, bár az utóbbi jó pár évben a gyors technikai fejlődés miatt, egyre inkább kezdett elavultnak számítani, de még mindig nem annyira, hogy megérje kidobnom (mert eladni nem nagyon lehetett volna, 2006 ban 280e HUF ért vettem
) és helyette egy újat venni. viszont most eljött az idő, hogy beszerezzek egy új készüléket
folyamatosan nézelődtem fórumokon korábban is, de most az elmúlt 2 napban jó sokat olvasgattam a témában. Nagyjából körvonalazódott is mit szeretnék de maradt azért kérdésem. A hirtelen jött csere miatt most kb felét tudom rászánni mint annó 130-140e Huf.LG vagy Samsung érdekelne. Leginkább a LG 42LF652V lenne számomra telitalálat. De a 3D re nincs szükségem egyáltalán. Viszont a 632 meg annyival nem olcsóbb...
Nincs esetleg egy olyan javaslat ami a 3D helyett valami más paraméterben ad plusz értéket ugyan ennyiért ? -vagy egyel nagyobb is szóba jöhet hely van...
Smart részből csak az fontos hogy hálózatról és pendriveról játsszon le médiát.
Amire használom: UPC, hd csomagokkal, filmeim sorozataim NAS on vannak lejátszó nélkül (kábelen vagy laptopon keresztül) illetve van egy minimális XBOX360 használat.
Előre is kösz a segítséget.
Plazma után mellbevágóan lehangoló lesz IPS-t bámulni.
VA panelest keress, mert sokkal jobb a kontrasztaránya és nem szürke a fekete. (elsősorban samsung és panasonic szállít VA panellel, néha LG is, de én nem találtam)
Cserébe ha nagyon oldalról nézed, akkor kicsit megkopnak a színek, de gondolom szemből nézitek. -
sbravub
csendes tag
sziasztok.
42" Panasonic HD ready plasma Tv-m 9 év után befosott. (TH-42PV60A) nagyon meg voltam elégedve vele, bár az utóbbi jó pár évben a gyors technikai fejlődés miatt, egyre inkább kezdett elavultnak számítani, de még mindig nem annyira, hogy megérje kidobnom (mert eladni nem nagyon lehetett volna, 2006 ban 280e HUF ért vettem
) és helyette egy újat venni. viszont most eljött az idő, hogy beszerezzek egy új készüléket
folyamatosan nézelődtem fórumokon korábban is, de most az elmúlt 2 napban jó sokat olvasgattam a témában. Nagyjából körvonalazódott is mit szeretnék de maradt azért kérdésem. A hirtelen jött csere miatt most kb felét tudom rászánni mint annó 130-140e Huf.LG vagy Samsung érdekelne. Leginkább a LG 42LF652V lenne számomra telitalálat. De a 3D re nincs szükségem egyáltalán. Viszont a 632 meg annyival nem olcsóbb...
Nincs esetleg egy olyan javaslat ami a 3D helyett valami más paraméterben ad plusz értéket ugyan ennyiért ? -vagy egyel nagyobb is szóba jöhet hely van...
Smart részből csak az fontos hogy hálózatról és pendriveról játsszon le médiát.
Amire használom: UPC, hd csomagokkal, filmeim sorozataim NAS on vannak lejátszó nélkül (kábelen vagy laptopon keresztül) illetve van egy minimális XBOX360 használat.
Előre is kösz a segítséget.
-
warezxts
senior tag
Üdv az Uraknak
Tv- szeretném lecserélni de tanácstalan vagyok, a Sony fórumban is feltetem a kérdést de sajnos nem kaptam rá választ.
Olvasom, hogy a 2016-os KDL 43WD 755,757 sorozatú Tv képfrissítése 50 Hz, /viszont a 2015-ős Sony KDL W755C Tv képfrissítése 800 Hz/, a miért ez a visszalépés ,ebből mi vehető észre,?
akkor inkábba tavalyi Sony Tv ? vagy válaszam inkább a Samsung J6200-as típust, kizárólag film, sport, nézésre kellene.Tisztelettel várom a válaszaitokat.
Ez a Hz dolog nem teljesen így van.
A gyártók elkezdtek egy nagyon szép értékekkel dobálózni.
Ilyenek a Motionflow, TrueMotion, ClearMotionRate stb....
Ezek ilyen reklámértékek, amibe beleszámolnak minden baromságot.
Az igazi érték az amit a panel tényleg tud.. Ez alsó kategóriában 50/60Hz, közép kategória 100/120Hz, felső kategóriában megvan a 200/240Hz is. A különbség (50/60) abból adódik hogy magyarországon a PAL szabvány él ami 50Hz, Amerika pl. NTSC (60Hz).
Szóval nem kell bedőlni a hangzatos 800, 1200 stb Hz-eknek, hanem innen megnézheted hogy mennyi is az annyi valójában. Nézd meg az évjáratot is, mert még 2014-es modell (pl. Sony) a 800Hz valós 200Hzes panelt takar, addig a 2015-sök már csak 100-ast.
De akkor mire is jó ez? Miért kell így trükközni? Nyilván a nagyobb számokra jobban ugranak a laikusok, illetve ha szeretnél filmezni (24p-s mozi), akkor nem baj ha ezt (24p=24Hz) fel tudja szorozni olyan képkockaszámra ami nagyon folyamatos mozgást eredményez.Ha ezt túlzásba viszed, akkor elérhető az ún. szappanopera hatás, ahol már természetellenesen smoothos a kép. Én pl. nagyon szeretem ezt. Ilyenkor kiszámol a két képkocka közé egy kettőből összerakott köztes képkockát (akár többet, többször).
Jómagam vettem 3 hete egy samu H6400-ast de elálltam a vásárlástól, mert nem voltam megelégedve a mozgás minőségével, és vettem végül egy Sony KDL-65W857C-t. Androidos, és nagyon meg vagyok elégedve. Teljesen másképp számolja a gyors mozgást. Megpróbálom leírni:
A samsungnál: Avatar film sample videó. Ott van egy rész ahol a repülő a felhők közt van és a szárnya meg a felhő keresztezik egymást. Ugye ilyenkor a köztes képkockát a két képből kell összeraknia. Ez a samunál elég érdekes volt. Bármire is állítottam valahogy a szürkésfekete (repülő szárnya) és a fehér (felhő) olyan hatást nyújtott mintha egy csík felhő, egy csík szárny lenne. és ez mozgásnál olyan "töredezett" hatást keltet. A Sonynál viszont valahogy a szárnyat meghagyta és körülötte számolt ilyen zagyva de szürkésfeketefehér képet. Kicsit hülyén mondtam el, de ez mozgásnál nem zavaró a plusz elmosás miatt. Na ezért fontos melyik TV mennyire tudja ezt megoldani, és itt jönnek képbe azok a számok mint a 800-100 és stb Hz.
Ha valamiben tévednék (nem vagyok profi), akkor kérem a fórumlakókat javítsanak ki. -
#94529552
törölt tag
Sziasztok!
Épp akartam venni egy Sony fhd tévét, mikor olvastam, hogy néha lefagynak, sőt újraindulnak. Ez az LG és Samsung tévék esetében is előfordul? Vagy a Sony saját fejlesztése?A másik dolog: futárral szabad tévét rendelni? Vagy lehet, hogy valamiféle "leesett a kamionról" meglepetés ér?
Aki nem használta a smart részét, annak elvileg nem fagyogatott eddig sem. Egyébként minimum egy évig tartott, amíg ezt a hibát kijavították. A többinél nincs ilyen, egyedül a szintén droidos Philips még a fagyós tv.
Igen, futárral is lehet hozatni,. A legjobb, ha megvárja a futár, hogy kibontod és be üzemeled. Ha ez nem megy, akkor a doboz sértetlenségéről kell meggyőződni.muzsi19 Az nem belépő, mert nem 3D-s, de amúgy megfelelő választás. Csak szemüveg kell, és lehet is használni.
-
elektrotank
aktív tag
Sziasztok!
Bár jelenleg nem aktuális, de várhatóan a közeljövőben az lesz. Szeretnénk lecserélni a hagyományos képcsőves tévénket a nappaliba egy kicsit jobb minőségűre. Érdemes a népszerűbb márkákban gondolkodni (LG, Samsung, esetleg Sony), vagy a kisebb márkák is megbízhatóak?
A Philips 49PUS7150/12-t tévét néztem első körben. Ez elég sok mindennel rendelkezik, de hallottam róla hideget, meleget. Van valakinek az otthonában egy ilyen készülék vagy az 55" társa? Tapasztalatok vele? Olvastam valahol, hogy az olcsóbbik fajtája (bár az nem ambilightos) nem túl jó.A fent említett példából, ha többet nem is, azt meg tudtátok, hogy kb. ekkora a végösszeg, amit TV-re szánnék (szánnánk).
Tehát:
-250-60k végösszeg
-3D nem számít, ha van jöhet, ha nincs, akkor is
-Inkább 4k
-49" vagy 55"
-Ívelt nem kell
-Nem baj, ha nincs Ambilight, nem szükséges
-A tévé kb. max. olyan 2 méterről lesz nézve a nappali méretéből adódóan
-Amire használnánk: nem feltétlen csatornák bámulására, hanem multimédiák lejátszására (film, zene, játék).Köszönöm előre is a válaszokat. Sajna komolyabb tévénk még nem volt, így bátorkodtam feltenni a kérdést a tőlem nagyobb szakértelemmel rendelkezők felé!

-
Pól2
csendes tag
Üdv az Uraknak
Tv- szeretném lecserélni de tanácstalan vagyok, a Sony fórumban is feltetem a kérdést de sajnos nem kaptam rá választ.
Olvasom, hogy a 2016-os KDL 43WD 755,757 sorozatú Tv képfrissítése 50 Hz, /viszont a 2015-ős Sony KDL W755C Tv képfrissítése 800 Hz/, a miért ez a visszalépés ,ebből mi vehető észre,?
akkor inkábba tavalyi Sony Tv ? vagy válaszam inkább a Samsung J6200-as típust, kizárólag film, sport, nézésre kellene.Tisztelettel várom a válaszaitokat.
-
muzsi19
tag
Sziasztok!
Erről a tv-ről vkinek van tapasztalata, esetleg vélemény. Érdemes megvenni, ár-érték arányban jónak számít-e ez a leárazás. Mert számomra a képernyőméret tökéletes lenne, gondolom ez a +D világába belépő kategóriának számít. Ehhez még kell szemüveg, de azonkívül más nem?
SAMSUNG UE48H6200 3D Smart LED televízió
http://www.mediamarkt.hu/hu/product/_samsung-ue48h6200-3d-smart-led-telev%C3%ADzi%C3%B3-2-%C3%A9v-samsung-garancia-1138117.html
Köszönöm a segítséget fórumozűk!
-
vitemerius
tag
Amúgy sportműsorokhoz milyen paraméterekben kell jónak lennie a tévének? Vagy nem lehet így elkülöníteni? Van esetleg olyan fhd 43-as méretig, ami még kapható, s kifejezetten jó ebben?
-
vitemerius
tag
A fagyas,ujraindulas meg a kezdetekkor volt mikor megjelent a szeria.Utana szogeltek parszor a droidot es megszuntek a panaszok. Azota is rendben van hisz nincs panasz ez iranyban a sajat topikjaban. Ha benezel lathatod,kerdezhetsz a droid tulajoktol....
Sony tv topic
Köszi a gyors infót! Nagyon helyes, hogy a cégnél a szoftverrel is foglalkoznak.

-
Tegla80
addikt
Sziasztok!
Épp akartam venni egy Sony fhd tévét, mikor olvastam, hogy néha lefagynak, sőt újraindulnak. Ez az LG és Samsung tévék esetében is előfordul? Vagy a Sony saját fejlesztése?A másik dolog: futárral szabad tévét rendelni? Vagy lehet, hogy valamiféle "leesett a kamionról" meglepetés ér?
A fagyas,ujraindulas meg a kezdetekkor volt mikor megjelent a szeria.Utana szogeltek parszor a droidot es megszuntek a panaszok. Azota is rendben van hisz nincs panasz ez iranyban a sajat topikjaban. Ha benezel lathatod,kerdezhetsz a droid tulajoktol....
Sony tv topic
-
vitemerius
tag
Sziasztok!
Épp akartam venni egy Sony fhd tévét, mikor olvastam, hogy néha lefagynak, sőt újraindulnak. Ez az LG és Samsung tévék esetében is előfordul? Vagy a Sony saját fejlesztése?A másik dolog: futárral szabad tévét rendelni? Vagy lehet, hogy valamiféle "leesett a kamionról" meglepetés ér?
-
#94529552
törölt tag
-
llacee
őstag
-
Batib
őstag
Sziasztok!
Kis segítséget szeretnék kérni!
Van egy Samsung 40H6500-as TV-m, múlt év májusban vettem.
Ma elkezdte azt csinálni, hogy ha a smart gombot megnyomom és elő jön a smart menü egyik távirányítóra sem reagál, tehát mondjuk a youtube-ot sem tudom kiválasztanii, majd újraindul.
Áramtalanítottam, kikapcsoltam, nem tudom mit lehet még csinálni.Van valami ötlete valakinek?
Esetleg távirányító probléma is lehet?
Köszi!
Nézz át a Samu topikba, ott is hasonló gondokat jeleznek. Vmi gond van a Samu szerverével. Vedd el tőle a netet míg meg nem oldják. (Mondjuk nálam semmi baj, H6400)
-
llacee
őstag
Sziasztok!
Kis segítséget szeretnék kérni!
Van egy Samsung 40H6500-as TV-m, múlt év májusban vettem.
Ma elkezdte azt csinálni, hogy ha a smart gombot megnyomom és elő jön a smart menü egyik távirányítóra sem reagál, tehát mondjuk a youtube-ot sem tudom kiválasztanii, majd újraindul.
Áramtalanítottam, kikapcsoltam, nem tudom mit lehet még csinálni.Van valami ötlete valakinek?
Esetleg távirányító probléma is lehet?
Köszi!
-
SenorChang
csendes tag
Sziasztok!
TV vásárláshoz szeretném a tanácsotokat kérni.
-150-200 ezer forint lenne rá a keret. (lehet így egy kicsit tág kategóriát adtam meg)
-
-107-120 centi között legyen a mérete
-FullHD-s legyen szép képpel, minimum 100 hertzes
-Legyen egy normális médialejátszója
-3D meg smart funkció nem igazán lényegesSegítségeteket előre is köszönöm!
-
Kerek
csendes tag
Nem azért jobb, mert 3D-s, hanem mert az FHD-ben magasabb kategóriát képvisel, mint a másik, ami csak belépőszintű 4k-s tv. Azok a FHD-k közül bármelyik megfelelő lehet, és attól hogy 3D-s valamelyik, nem kötelező azt a funkcióját használni, szóval nyugodtan maradhatsz a márkánál a DS630E-vel.
pitepeti71 Azért előbb egy tv szakit megkérdezhetnél hogy javítható-e a hiba és mennyiből, mert az ilyen pixelcsík hiba nem biztos, hogy ennyiben marad és nem romlik. Nem kaphatott esetleg folyadékot? Amúgy remek tv lenne.
Köszönöm, de egy dolog nem tiszta a válaszodban. A másik Pana nem 4k-s, hanem FHD 3d nélkül. 4k-n majd akkor gondolkodok el ha több tartalom lesz hozzá.
-
#48613632
törölt tag
-
#94529552
törölt tag
-
#48613632
törölt tag
Nem azért jobb, mert 3D-s, hanem mert az FHD-ben magasabb kategóriát képvisel, mint a másik, ami csak belépőszintű 4k-s tv. Azok a FHD-k közül bármelyik megfelelő lehet, és attól hogy 3D-s valamelyik, nem kötelező azt a funkcióját használni, szóval nyugodtan maradhatsz a márkánál a DS630E-vel.
pitepeti71 Azért előbb egy tv szakit megkérdezhetnél hogy javítható-e a hiba és mennyiből, mert az ilyen pixelcsík hiba nem biztos, hogy ennyiben marad és nem romlik. Nem kaphatott esetleg folyadékot? Amúgy remek tv lenne.
Nem tudom sajnos.
Miért? Ez tovább romolhat? -
#94529552
törölt tag
Szevasztok!
Tévé csere előtt állok, és a lehetőségeimhez képest alaposan körüljárom a dolgot. A jelenleg is üzemelő Panasonic helyett másik Panát akartam, de a kinézett TX49DS500E-ről a saját fórumán azt kaptam hogy rossz a képe, helyette legyen TX50DS630E. Ez utóbbi 3d-s, amire nekem semmi szükségem, elég egy full hd.
Ehhez kapcsolódik az első kérdésem: valóban ennyivel jobb egy 3d-s panel 2d-ben is?
Az esetek nagy többségében film, természetfilm nézése lesz tévéről, médialejátszóról vegyesen. Sportesemény elhanyagolható mennyiségben, az nem szempont.
Az alábbi tipusokat néztem ki. Ezek közül melyiket ajánlanátok leginkább? Esetleg alternativa max 210K-ig. LG-től idegenkedek, de lehet ez csak régi beidegződés, ami mára idejétmúlt.
Samsung UE48H6400, UE48J6200
Panasonic TX50DS630E
Sony KDL50W755C, KDL50W805CKöszönöm a rám szánt időt.
Nem azért jobb, mert 3D-s, hanem mert az FHD-ben magasabb kategóriát képvisel, mint a másik, ami csak belépőszintű 4k-s tv. Azok a FHD-k közül bármelyik megfelelő lehet, és attól hogy 3D-s valamelyik, nem kötelező azt a funkcióját használni, szóval nyugodtan maradhatsz a márkánál a DS630E-vel.
pitepeti71 Azért előbb egy tv szakit megkérdezhetnél hogy javítható-e a hiba és mennyiből, mert az ilyen pixelcsík hiba nem biztos, hogy ennyiben marad és nem romlik. Nem kaphatott esetleg folyadékot? Amúgy remek tv lenne.
-
#48613632
törölt tag
ez alapján én a felső kategóriába sorolnám. Ha nem nagy kitérő vess rá azért egy pillantást. Vigyél tesztanyagot. Ha feltűnik nagyon,vagy zavar,akkor ne vedd meg,mert akkor feszt azt fogod nézni,idegesíteni fog. (magamat ismervén én tuti azt tenném,ezért nem vennék ilyet) de te dönthetsz máshogy is.
Okés, köszi szépen, holnap délben megyek is érte

-
Soká
senior tag
Megérkezett a tv. Szerencsére nem volt semmi probléma. Az Atomtv nagyon korrekt cég. Rendelés után felhívtak, hogy rendeltem egy tévét és részletes tájékoztatást kaptam, hogy mikor és hogyan adják fel, mikor fogom megkapni. Csütörtökön rendeltem, pénteken délután már a nappaliban volt a tv. Még a futár érkezése előtt kaptam egy mail-t a bolttól amiben jó tanácsokkal láttak el a tv-vel kapcsolatban. A dobozon pedig nagy betűkkel rajta volt egy papíron, hogy csak állítva szállítható, hogy a futár is tudja. A csomagot tételes átvétellel adták fel így kibonthattam a futár jelenlétében és meggyőződhettem a tv sértetlenségéről. Ilyen profi magas szintű mindenre kiterjedő kiszolgálással még nem találkoztam egy cég részéről. A tv pedig egy álom. Nagyon tetszik. Nálam bevilágítás gond sincs. Szinte egységes a fekete háttér. Talán annyi, hogy lehetne egy picit feketébb a fekete, de ez nem plazma szóval teljesen elégedett vagyok mindennel. Még egyszer köszönöm a segítséget mindenkinek.
Én két hete nagyjából ugyanezeket írtam le.

Az atomtv és a tvraktar egy és ugyanaz a cég. -
ateszm
senior tag
£330 + El kell mennem érte London mellé, ami + £30 és a smart távja sincs meg. Az is pótolható viszont, kb £35
De nem annyira lényeg, mert a sima távja megvan.
Ja és nincs hozzá szemcsi .. de ez passzív cucc, szóval, szerintem a gagyi is megteszi.
Ha esetleg tévednék valamiben, akkor várom a hsz-eket
köszi

szerk:
Ez egyébként milyen kategóriás TV? Úgy értem, belépő szint, vagy magasabb? ... stb
ez alapján én a felső kategóriába sorolnám. Ha nem nagy kitérő vess rá azért egy pillantást. Vigyél tesztanyagot. Ha feltűnik nagyon,vagy zavar,akkor ne vedd meg,mert akkor feszt azt fogod nézni,idegesíteni fog. (magamat ismervén én tuti azt tenném,ezért nem vennék ilyet) de te dönthetsz máshogy is.
-
#48613632
törölt tag
£330 + El kell mennem érte London mellé, ami + £30 és a smart távja sincs meg. Az is pótolható viszont, kb £35
De nem annyira lényeg, mert a sima távja megvan.
Ja és nincs hozzá szemcsi .. de ez passzív cucc, szóval, szerintem a gagyi is megteszi.
Ha esetleg tévednék valamiben, akkor várom a hsz-eket
köszi

szerk:
Ez egyébként milyen kategóriás TV? Úgy értem, belépő szint, vagy magasabb? ... stb
-
Kerek
csendes tag
Szevasztok!
Tévé csere előtt állok, és a lehetőségeimhez képest alaposan körüljárom a dolgot. A jelenleg is üzemelő Panasonic helyett másik Panát akartam, de a kinézett TX49DS500E-ről a saját fórumán azt kaptam hogy rossz a képe, helyette legyen TX50DS630E. Ez utóbbi 3d-s, amire nekem semmi szükségem, elég egy full hd.
Ehhez kapcsolódik az első kérdésem: valóban ennyivel jobb egy 3d-s panel 2d-ben is?
Az esetek nagy többségében film, természetfilm nézése lesz tévéről, médialejátszóról vegyesen. Sportesemény elhanyagolható mennyiségben, az nem szempont.
Az alábbi tipusokat néztem ki. Ezek közül melyiket ajánlanátok leginkább? Esetleg alternativa max 210K-ig. LG-től idegenkedek, de lehet ez csak régi beidegződés, ami mára idejétmúlt.
Samsung UE48H6400, UE48J6200
Panasonic TX50DS630E
Sony KDL50W755C, KDL50W805CKöszönöm a rám szánt időt.
-
ateszm
senior tag
Sziasztok
Lehetőségem adódik olcsón hozzájutni, egy kis hibás PANASONIC VIERA TX-55AX902B készülékhez, pixelhibával.
Egy pixelnyi szélességű, fekete csík van a készülék jobb oldalán, kb 1cm-re a kávától.
Azt szeretném kérdezni, hogy szerintetek megéri e megvennem? Vagy nagyon zavaró ez a hiba, vajon?Sosem láttam még 4k TV-t üzem közben, vagy ha igen, nem igazán emlékszem. A valóságban mennyi az az egy pixel UHD esetén? Nagyon látszik?

Mennyi az annyi? Korábban valaki linkelt egy "bézbózütős" megoldást, ahol lehetett így javítani pixelhiba csíkot!

-
#48613632
törölt tag
Sziasztok
Lehetőségem adódik olcsón hozzájutni, egy kis hibás PANASONIC VIERA TX-55AX902B készülékhez, pixelhibával.
Egy pixelnyi szélességű, fekete csík van a készülék jobb oldalán, kb 1cm-re a kávától.
Azt szeretném kérdezni, hogy szerintetek megéri e megvennem? Vagy nagyon zavaró ez a hiba, vajon?Sosem láttam még 4k TV-t üzem közben, vagy ha igen, nem igazán emlékszem. A valóságban mennyi az az egy pixel UHD esetén? Nagyon látszik?

-
kinghaxor
aktív tag
Köszönöm a segítséget! Megrendeltem az 50lf652v-t az Atomtv-től. Ha minden igaz ma meg is jön. Páran ajánlották nekem őket a Tv raktárral meg a Digitalko-val együtt. Műszaki shopban és Digitalko-ban lett volna a legolcsóbb de náluk az árukeresőn kiírtak ellenére nem ingyenes a szállítás. Plusz Atomtv tételes átvétellel adja fel így talán a szállításból eredő sérülések miatti hercehurcát is ki lehet védeni. Remélem nem lesz probléma, tv-t még nem rendeltem futárral. A munkámból kifolyólag sajnos tudom hogyan bánnak a csomagokkal. Rengeteg extrém esetet láttam már.
Megérkezett a tv. Szerencsére nem volt semmi probléma. Az Atomtv nagyon korrekt cég. Rendelés után felhívtak, hogy rendeltem egy tévét és részletes tájékoztatást kaptam, hogy mikor és hogyan adják fel, mikor fogom megkapni. Csütörtökön rendeltem, pénteken délután már a nappaliban volt a tv. Még a futár érkezése előtt kaptam egy mail-t a bolttól amiben jó tanácsokkal láttak el a tv-vel kapcsolatban. A dobozon pedig nagy betűkkel rajta volt egy papíron, hogy csak állítva szállítható, hogy a futár is tudja. A csomagot tételes átvétellel adták fel így kibonthattam a futár jelenlétében és meggyőződhettem a tv sértetlenségéről. Ilyen profi magas szintű mindenre kiterjedő kiszolgálással még nem találkoztam egy cég részéről. A tv pedig egy álom. Nagyon tetszik. Nálam bevilágítás gond sincs. Szinte egységes a fekete háttér. Talán annyi, hogy lehetne egy picit feketébb a fekete, de ez nem plazma szóval teljesen elégedett vagyok mindennel. Még egyszer köszönöm a segítséget mindenkinek.
-
A_ScHuLcZ
addikt
Úgy tűnik most hétvégén nem lesz MM akció, vagyis az oldalukon semmi erre utaló jelet nem látok. Vajon várható még az EB ideje alatt?
Hol máshol érdemes nézelődni, ahol kedvezőek az árak, és rendes gyártói garanciával árulják a készülékeket?
-
#94529552
törölt tag
Érdemes venni, ha elég nagyot tudsz venni, és jó minőségben. Pl. 40-43"-ost nem lehet kihasználni, mert túl közelről kellene nézni, és a belépőkategória helyett, a jobb minőségű darabokat kell keresni, amik jóval drágábbak, mint a hasonló méretű FHD-s megfelelői. Nem az adott márkából fellelhető legolcsóbb típus a megfelelő választás. Például a Samsunknál kerülni kell a leggyengébb JU vagy KU6000-est, és az egész 6-os UHD szériát. Ugyanígy a többi márkánál is hanyagolni kell az alsó kategóriákat, kivéve ha megnézted, és a céljaidnak mégis megfelelnek.
geryyyy Neked is ugyanezt mondanám. -
DirtyFREE
tag
-
geryyyy
tag
sziasztok!
TV vásárlás előtt állok.
Még most konkrét dolgokat nem mondanék, még csak szeretném leszűkíteni a kört.
Nappaliba lenne, egy komolyabb szerkezetet szeretnék (ez lenne a fő TV-m).Mindenképp fontos számomra a jó kép- és hangminőség, külső tárhelyről való akadálymentes lejátszás, 3D, Smart funkciók, Wi-Fi.
Annyira nem vagyok képben a mai technológiával, mit gondoltok a 4K-ról?
Hosszabb befektetés lenne a TV (mai szinten hosszabb, 5 évnél több azért).
Csak valamiért nem tudom elképzelni, hogy egy kb. 120 centis (vagy afölött nem sokkal) TV-n olyan durván észrevehető a különbség a 4k és a full HD között.Szóval így első körben a 4K kérdés lenne a fő kérdésem.
Köszi előre is.
Erre valaki? Mennyire éri meg a 4K manapság? Mennyire lehet kihasználni egy mezei felhasználónak, aki azért az átlagnál többet filmezik?
-
kinghaxor
aktív tag
Sokan vesznek tévét náluk, meg elég régóta működő üzlet is, de ugye ezt mindenki maga dönti el. Ha nem sürgős, talán pénteken lesz még akcióban megint a multiknál. Mert a fullos biztonság csak a hivatalos boltokkal van meg, mint EDigi, vagy MM. Én mondjuk a Mall-tól se félnék, mert egy nemzetközi cég, ht gépeket már vettem náluk, vagy a tévéraktártól, stb. Más az aquában bízik meg, de valaki nem venne onnan, mindenki másképp látja. A Garanciával nem lesz gond, mert az LG-nél a gyári szerviz teljes 2 évig ellátja, vagyis a boltit nem is kell/érdemes igénybe venni. Samsungnál sajnos csak 1 évig vállalják, ezért ennél inkább ajánlott a hivatalos gari, ha mód van rá.
kinghaxor Ugyanezt mondanám, hétvégén ennyi volt az MM-ben is, esetleg péntekig vársz, hátha, de az még nem biztos. Talán nézz be a topikba is. Van ott fontos Összefoglaló is.
Köszönöm a segítséget! Megrendeltem az 50lf652v-t az Atomtv-től. Ha minden igaz ma meg is jön. Páran ajánlották nekem őket a Tv raktárral meg a Digitalko-val együtt. Műszaki shopban és Digitalko-ban lett volna a legolcsóbb de náluk az árukeresőn kiírtak ellenére nem ingyenes a szállítás. Plusz Atomtv tételes átvétellel adja fel így talán a szállításból eredő sérülések miatti hercehurcát is ki lehet védeni. Remélem nem lesz probléma, tv-t még nem rendeltem futárral. A munkámból kifolyólag sajnos tudom hogyan bánnak a csomagokkal. Rengeteg extrém esetet láttam már.
-
BBéci
legenda
Köszönöm a válaszokat, segítséget. Most nagyon gondolkodóba estem, hogy mégis melyik lenne a jó. Azt mint jelent, hogy funkcióiban nem olyan jó a Philips?Mint Smart TV nem funkcionál jól?Ahogy néztem a Philipsnek a legnagyobb a felbontása, de a Samsung képméretben nagyobb. Olyan 3 méterrel lenne nézve a tv, kicsi nappaliba szánom (40 nm lakás nappalijába)
Mit érnél azzal a legnagyobb felbontással? 43 colos UHD-t 1,2 méterről kellene nézned ahhoz, hogy valami értelme legyen.
50 colos full HD tévémet 2 méterről nézem, ha látni és élvezni akarom a felbontás nyújtotta előnyöket. Jó példa erre a foci EB. -
HUNgaroczel
tag
Sziasztok!
130k-ért keresek maximum 42 inches (max 100cm széles fér el) TV-t, az okos funkciók nem olyan fontosak, egy IPTV set-top boxról menne.
Előre is köszi!
-
Roachy
senior tag
Szívesen!
Digitális adással megy? A jobb hangzás miatt mondtam volna a 42LF561V-t például, de most már késő.Bzzz 40"-os Sonyból csak alacsonyabb kategóriásak vannak: Sony Bravia KDL-40WD650B és Sony Bravia KDL-40W705C. Nézd meg esetleg a Panát. Talán a Samsungoknál jobb feketéje van. Van fóruma is. A Philips nem nyert?
Megy azzal is igen. De van set top box abból már kivittem a hangot a mini hifijére, így már az sem gond.
-
muzsi19
tag
Köszönöm a válaszokat, segítséget. Most nagyon gondolkodóba estem, hogy mégis melyik lenne a jó. Azt mint jelent, hogy funkcióiban nem olyan jó a Philips?Mint Smart TV nem funkcionál jól?Ahogy néztem a Philipsnek a legnagyobb a felbontása, de a Samsung képméretben nagyobb. Olyan 3 méterrel lenne nézve a tv, kicsi nappaliba szánom (40 nm lakás nappalijába)
-
#94529552
törölt tag
Sziasztok!
Most állok TV vásárlás előtt és nagyon megtetszett egy Philips TV. Most úgy látszik, szépen le is van akciózva. Érdekelne a véleményetek. Láttam, hogy nem túl jó a vélemény a Philipsekkel kapcsolatban, de ez a TV nagyon jónak tűnik! Vagy esetleg tudtok-e ajánlani hasonló paraméterekkel rendelkező TV-t, ennél semmiképpen sem drágábban, sőt inkább kicsit szolidabb áron.http://www.mediamarkt.hu/hu/product/_philips-43pus6501-12-ultrahd-android-smart-ambilight-led-telev%C3%ADzi%C3%B3-1197935.html
Ha megveszed, majd okosabbak leszünk biztos a tapasztalataiddal. Tévézéshez a képminősége lehet hogy jó lenne, de inkább a funkciókkal, és a tartóssággal van a legtöbb gond velük(a többit már biztos olvastad) Nemtom milyen távolságról néznéd, de azt a cikket olvasd át azért, a méretválasztás miatt.
Elég szépen leakciózták most ezt a Sony KDL43W755C-t például. De annyiból lehet venni egy méretesebb Samsung UE48J6200A tévét is.wednesday Igen, amikor belenyúltak a fejlesztésbe és a gyártásba, akkortájt kezdődtek a problémák.
-
Bzzz
senior tag
Sziasztok!
Most állok TV vásárlás előtt és nagyon megtetszett egy Philips TV. Most úgy látszik, szépen le is van akciózva. Érdekelne a véleményetek. Láttam, hogy nem túl jó a vélemény a Philipsekkel kapcsolatban, de ez a TV nagyon jónak tűnik! Vagy esetleg tudtok-e ajánlani hasonló paraméterekkel rendelkező TV-t, ennél semmiképpen sem drágábban, sőt inkább kicsit szolidabb áron.http://www.mediamarkt.hu/hu/product/_philips-43pus6501-12-ultrahd-android-smart-ambilight-led-telev%C3%ADzi%C3%B3-1197935.html
Ahogy nézem a Youtubos videókat a TV-ről a csatorna váltások nekem elég lassnak tűnnek

-
denko
senior tag
-
wednesday
őstag
Sziasztok!
Most állok TV vásárlás előtt és nagyon megtetszett egy Philips TV. Most úgy látszik, szépen le is van akciózva. Érdekelne a véleményetek. Láttam, hogy nem túl jó a vélemény a Philipsekkel kapcsolatban, de ez a TV nagyon jónak tűnik! Vagy esetleg tudtok-e ajánlani hasonló paraméterekkel rendelkező TV-t, ennél semmiképpen sem drágábban, sőt inkább kicsit szolidabb áron.http://www.mediamarkt.hu/hu/product/_philips-43pus6501-12-ultrahd-android-smart-ambilight-led-telev%C3%ADzi%C3%B3-1197935.html
Szerintem a szervíz miatt meg a különféle ügyintézések miatt nem ajánlott a Philips. Régen a Philipseknek volt az egyik legjobb képük. Most nem tudom, hogy állnak, mióta kínaiak tolják. Lehet most se rossz a látvány, csak a garancia lehet nyűgös, HA baja van. Ha nem akkor nem.....
-
muzsi19
tag
Sziasztok!
Most állok TV vásárlás előtt és nagyon megtetszett egy Philips TV. Most úgy látszik, szépen le is van akciózva. Érdekelne a véleményetek. Láttam, hogy nem túl jó a vélemény a Philipsekkel kapcsolatban, de ez a TV nagyon jónak tűnik! Vagy esetleg tudtok-e ajánlani hasonló paraméterekkel rendelkező TV-t, ennél semmiképpen sem drágábban, sőt inkább kicsit szolidabb áron.http://www.mediamarkt.hu/hu/product/_philips-43pus6501-12-ultrahd-android-smart-ambilight-led-telev%C3%ADzi%C3%B3-1197935.html
-
#94529552
törölt tag
Sziasztok!
1x már kaptam itt segitséget és beváltak az ajánlatok, most ismét kérdeznék tőletek.
Héten elromlott 1 ismerősemnek 6xxx szériás 40 colos 3 éves Samsung TV -jé, kijelzője kuka lett.
Keres valamit helyette ami minőségibb lenne:
-Nem kell 3D
-Nem kell UHD- nem ez a lényeg
-Nem kell hogy Ivelt Legyen-40-50 Coll között
-Inkább Szép képe legyen
-120-150 max adna rá
-Lehet Okos, lehet nem is.Mik a nyerő Szeriák ebben a kategoriában?
Köszönöm előre a válaszokat!
-
denko
senior tag
Sziasztok!
1x már kaptam itt segitséget és beváltak az ajánlatok, most ismét kérdeznék tőletek.
Héten elromlott 1 ismerősemnek 6xxx szériás 40 colos 3 éves Samsung TV -jé, kijelzője kuka lett.
Keres valamit helyette ami minőségibb lenne:
-Nem kell 3D
-Nem kell UHD- nem ez a lényeg
-Nem kell hogy Ivelt Legyen-40-50 Coll között
-Inkább Szép képe legyen
-120-150 max adna rá
-Lehet Okos, lehet nem is.Mik a nyerő Szeriák ebben a kategoriában?
Köszönöm előre a válaszokat!
-
leslieke
Jómunkásember
-
nonozoom
tag
Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy kb. 2,5 m távolságra mekkora méretű tv-t javasoltok? Talán még a 40" lenne ideális, de sajnos ahogy látom kezd teljesen eltűnni ez a méret. Attól tartok, hogy a 42-43" meg már ki fog nézni a szobából...
-
katonaza
csendes tag
Kedves Fórumtagok,
keresem a 15 éves Sony Trinitron utódját, hátha tart már ott a technika, hogy együtt tudnék élni egy panellel.
Méret: max. 94cm szélesség (~40")
Alapkövetelmény:
- Nincs diavetítés (azaz ultragyors mozgás megjelenítés, tehát a lehetséges maximális MCI/PMI/BMR/...)
- Nincs zsizsegés (állókép hátterének folytonos változása)
- Nem tükröződő kijelző (nem pipere tükörnek lesz)
- Szobában, világosban is legyen teljesen élvezhető
- CI slotJó lenne:
- Dual tuner, PIP/PAP, amivel a reklámok alatt nézhetek más csatornán értelmesebbet.Nem kell:
- 3D
- Android
- UHD, 4K
- Ívelt kialakításSzeretném kérni véleményetek, javaslatotok.
Lehet új, de akár használt is érdekes lehet.Köszönöm,
Zoltán -
geryyyy
tag
sziasztok!
TV vásárlás előtt állok.
Még most konkrét dolgokat nem mondanék, még csak szeretném leszűkíteni a kört.
Nappaliba lenne, egy komolyabb szerkezetet szeretnék (ez lenne a fő TV-m).Mindenképp fontos számomra a jó kép- és hangminőség, külső tárhelyről való akadálymentes lejátszás, 3D, Smart funkciók, Wi-Fi.
Annyira nem vagyok képben a mai technológiával, mit gondoltok a 4K-ról?
Hosszabb befektetés lenne a TV (mai szinten hosszabb, 5 évnél több azért).
Csak valamiért nem tudom elképzelni, hogy egy kb. 120 centis (vagy afölött nem sokkal) TV-n olyan durván észrevehető a különbség a 4k és a full HD között.Szóval így első körben a 4K kérdés lenne a fő kérdésem.
Köszi előre is.
-
#94529552
törölt tag
Felhívtam egy pár webshopot, ahol még van a samsungból, sok a bolti garanciás, de találtam egy két céget, ahol hivatalos 2 év samsung garival adják a tv-t, és az ár is kellemeske.
Igen, van olyan, hogy online már elfogyott, és van 1-2 db, pl az MM-ben. Egyébként Edigi, MM, Euroncs, meg a multiknál van gyári gari, a webshopokban nem valószínű, de majd kiderül, hogy be tudod-e regisztrálni. Amit írtam összefoglalót, ott van minta a topikban a hivatalos garipapírra, valamint megkérdezheted őket a konkrét üzletekről.
-
shouryuken
senior tag
Az nem egyszerű, ha esetleg valamelyik multinál nem találsz kirakva. Telefonon nemtom mennyire sikerülhet keresni? Régebben az atom/raktár nevű boltoknál ki volt írva, hogy éppen melyik panelos van nekik az adott méretben, vagy mind2, mert olyan is volt. Ezért ők már ismerhetik a dolgot, a többit nem tudom.
Felhívtam egy pár webshopot, ahol még van a samsungból, sok a bolti garanciás, de találtam egy két céget, ahol hivatalos 2 év samsung garival adják a tv-t, és az ár is kellemeske.
-
Bzzz
senior tag
Az itthoni Samsung képviselet kedvezőtlenebb hozzáállása miatt ajánlatos hivatalos garival venni, de ezt itt is leírták, csak el kell olvasni. Sőt, én extra garit is vennék a Samsunghoz, a vétel utáni regisztrációnál is lehet venni, a honlapon +2 évet. A menü csak az elején lesz használva.
Bzzz Ha átolvastad a Philips topikját, akkor az összes mostani tévéjükkel problémák vannak, maga a topikgazda is írta nemrég. Az android ott csak minimális szerepet kapott, szóval nem pont az ott a hibák fő forrása, hanem általános. A garancia és a nyűgös, gyenge hatásfokú szerviz sajnos további elijesztő tényező.
Igen pontosan ezért esett ki a Philips!
-
norrberth
addikt
-
#94529552
törölt tag
Ez elég baj. Akkor ezekszerint lg-vel ilyen szempontból jobban járok, mert a webshopokból is hivatalos garival kapom.. Na, már csak találnom kell valakit, aki túr egy VA paneleset.
Az nem egyszerű, ha esetleg valamelyik multinál nem találsz kirakva. Telefonon nemtom mennyire sikerülhet keresni? Régebben az atom/raktár nevű boltoknál ki volt írva, hogy éppen melyik panelos van nekik az adott méretben, vagy mind2, mert olyan is volt. Ezért ők már ismerhetik a dolgot, a többit nem tudom.
-
shouryuken
senior tag
Ez elég baj. Akkor ezekszerint lg-vel ilyen szempontból jobban járok, mert a webshopokból is hivatalos garival kapom.. Na, már csak találnom kell valakit, aki túr egy VA paneleset.
-
#94529552
törölt tag
És az extra samsungos garit a webshopos garira lehet venni?
Nem, azt csak a hivatalosra. A webshopokban más jellegű, biztosítási alapú garit lehet venni.
-
shouryuken
senior tag
Az itthoni Samsung képviselet kedvezőtlenebb hozzáállása miatt ajánlatos hivatalos garival venni, de ezt itt is leírták, csak el kell olvasni. Sőt, én extra garit is vennék a Samsunghoz, a vétel utáni regisztrációnál is lehet venni, a honlapon +2 évet. A menü csak az elején lesz használva.
Bzzz Ha átolvastad a Philips topikját, akkor az összes mostani tévéjükkel problémák vannak, maga a topikgazda is írta nemrég. Az android ott csak minimális szerepet kapott, szóval nem pont az ott a hibák fő forrása, hanem általános. A garancia és a nyűgös, gyenge hatásfokú szerviz sajnos további elijesztő tényező.
És az extra samsungos garit a webshopos garira lehet venni?
-
#94529552
törölt tag
Sziasztok!
Egy ue55h6400 vásárlásán töröm a fejem, a tuti VA panel és a menü sebessége miatt döntöttem emellett.Szerintetek hol érdemes megvenni? Az aquaban két év garival adják, de gondolom ez nem a klasszikus samsung garancia. Ez miben is tér el attól?
Az edigitalban 15k-val drágább, de ha azt mondtjátok megéri - akkor inkább ott veszem.A másik kérdésem az lenne, hogy 3d-s filmet pc-ről gond nélkül le tudok majd játszani régi hdmi kábellel?
(teljes felbontású, illetve interlaced) vagy cserélnem kell?Köszi!
Az itthoni Samsung képviselet kedvezőtlenebb hozzáállása miatt ajánlatos hivatalos garival venni, de ezt itt is leírták, csak el kell olvasni. Sőt, én extra garit is vennék a Samsunghoz, a vétel utáni regisztrációnál is lehet venni, a honlapon +2 évet. A menü csak az elején lesz használva.
Bzzz Ha átolvastad a Philips topikját, akkor az összes mostani tévéjükkel problémák vannak, maga a topikgazda is írta nemrég. Az android ott csak minimális szerepet kapott, szóval nem pont az ott a hibák fő forrása, hanem általános. A garancia és a nyűgös, gyenge hatásfokú szerviz sajnos további elijesztő tényező.
-
shouryuken
senior tag
Sziasztok!
Egy ue55h6400 vásárlásán töröm a fejem, a tuti VA panel és a menü sebessége miatt döntöttem emellett.Szerintetek hol érdemes megvenni? Az aquaban két év garival adják, de gondolom ez nem a klasszikus samsung garancia. Ez miben is tér el attól?
Az edigitalban 15k-val drágább, de ha azt mondtjátok megéri - akkor inkább ott veszem.A másik kérdésem az lenne, hogy 3d-s filmet pc-ről gond nélkül le tudok majd játszani régi hdmi kábellel?
(teljes felbontású, illetve interlaced) vagy cserélnem kell?Köszi!
Utánaolvasva az aquat inkább kerülöm. Szóval marad az edigital.
Vagy mégsem... ebben a pillanatban fogyott el
-
Bzzz
senior tag
Szívesen!
Digitális adással megy? A jobb hangzás miatt mondtam volna a 42LF561V-t például, de most már késő.Bzzz 40"-os Sonyból csak alacsonyabb kategóriásak vannak: Sony Bravia KDL-40WD650B és Sony Bravia KDL-40W705C. Nézd meg esetleg a Panát. Talán a Samsungoknál jobb feketéje van. Van fóruma is. A Philips nem nyert?
Igazábóla Philipsről itt a fórumon lebeszéltek hogy bár szép a képe de az androidos része miatt felejtős és a garancia is része is macera ha valami gond lenne vele.
-
shouryuken
senior tag
Sziasztok!
Egy ue55h6400 vásárlásán töröm a fejem, a tuti VA panel és a menü sebessége miatt döntöttem emellett.Szerintetek hol érdemes megvenni? Az aquaban két év garival adják, de gondolom ez nem a klasszikus samsung garancia. Ez miben is tér el attól?
Az edigitalban 15k-val drágább, de ha azt mondtjátok megéri - akkor inkább ott veszem.A másik kérdésem az lenne, hogy 3d-s filmet pc-ről gond nélkül le tudok majd játszani régi hdmi kábellel?
(teljes felbontású, illetve interlaced) vagy cserélnem kell?Köszi!
-
#94529552
törölt tag
Köszönöm a választ, végül egy LG 43LF5400 lett a Bestbyte-ból.
Megkérdeztem anyámat és győzött a méret mint elsődleges szempont.
Szerintem jó kis tv, remélem nem nyúltam vele nagyon mellé.
Eddig egy 72centis képcsöveset nézett, amikor beüzemeltem neki majd leeset az álla, hogy mekkora. Az alap gyári beállítás viszont elég szar, szürkés, élettelen képet ad. Meg is ijedtem elsőre, de jól beállítva nagyon szép a képe, csak tökölni kell vele. A hangminőség nekem elég gagyi, de anyám elégedett vele.Szívesen!
Digitális adással megy? A jobb hangzás miatt mondtam volna a 42LF561V-t például, de most már késő.Bzzz 40"-os Sonyból csak alacsonyabb kategóriásak vannak: Sony Bravia KDL-40WD650B és Sony Bravia KDL-40W705C. Nézd meg esetleg a Panát. Talán a Samsungoknál jobb feketéje van. Van fóruma is. A Philips nem nyert?
-
Roachy
senior tag
Olvasni kell a teszteket, a felhasználói véleményeket, fórumokat, stb. Egyébként egy 40-43"-os UHD tévé nagyon még monitornak sem alkalmas. Még a jobb minőségűek sem.
Roachy Abból a 4 tévéből egyiket se venném, ha mégis nagyon választani kell, akkor a Samsung és Sony közül, inkább utóbbit. Hát elég vicces az a bolt, ami meegfelelő lenne, abból csak korlátozott helyi készlet van, pl. Samsung UE40J5100A (105k), mert : Ez a termék csak üzleteinkben vásárolható meg. Viszont van az MM-ben: [Samsung UE40J5100, most 80k-ból megkapod. Ez jobb a J5200-nál, és bomba áron van, amíg van. Hitel van ott is, érdemes megnézni.
Most néztem a szórólapot[link],
10 havi 0 THM hitel, vagy választható + 2 év MM-os garancia a tévékre. Smart tévének meg itt egy 42"-os LF5800-as.Köszönöm a választ, végül egy LG 43LF5400 lett a Bestbyte-ból.
Megkérdeztem anyámat és győzött a méret mint elsődleges szempont.
Szerintem jó kis tv, remélem nem nyúltam vele nagyon mellé.
Eddig egy 72centis képcsöveset nézett, amikor beüzemeltem neki majd leeset az álla, hogy mekkora. Az alap gyári beállítás viszont elég szar, szürkés, élettelen képet ad. Meg is ijedtem elsőre, de jól beállítva nagyon szép a képe, csak tökölni kell vele. A hangminőség nekem elég gagyi, de anyám elégedett vele. -
Bzzz
senior tag
Sziasztokl!
Végre sikerült kicsit leszűkíteni a kört, az alábbiak lettek a kiszemeltek:
SONY KDL43W756CSAEP (ebből nincs valami ugyanilyen csak 40-esben?)
PANASONIC TX-40DS630E
SAMSUNG UE40H6400
SAMSUNG UE 40 J5500AWXXH
SAMSUNG UE40J6200Szerintetek melyik lenne az ideális,az alábbi dolgok figyelembe vételével:
Szép legyen a feketéje,élénk színek, ne legyen felhősödés (ezért esett ki a "néptévé" LG 42LF652V).
SMART TV, ami lehetőleg gyors is legyen.
Beépített wifi.
Csatorna váltás gyors legyen.
USB/HDD-ről menjen jól a filmek lejátszása.Köszönöm előre is a segítségeteket.
-
Ninja-Metal
tag
32"-os alap tévék, vagy egy 40" J5100, ami webshopban rendelhető 90k alatt, viszont ajánlott lenne inkább hivatalos helyről venni, még ha drágább is, a 2 év gyári garancia miatt.
Bacusuz Ha engem kérdezel, most válaszoltam egy hasonló kérdésre a (#6013)-as hsz-ben. Ha abból nem derülne ki, annak a tv-nek nem a Sharp cég a gyártója, hanem ismeretlen szlovák, román vagy talán török cég/ek.
Köszönöm szépen a segítséget!

-
#94529552
törölt tag
Sziasztok!
Hosszas olvasgatás után arra jutottam, hogy az LG 42LF652V-t szeretném megvenni. Egy olyan kérdésem lenne, hogy mi a véleményetek a 220Voltról? Csak a garancia miatt érdekelne.

A választ előre is köszönöm!
Sokan vesznek tévét náluk, meg elég régóta működő üzlet is, de ugye ezt mindenki maga dönti el. Ha nem sürgős, talán pénteken lesz még akcióban megint a multiknál. Mert a fullos biztonság csak a hivatalos boltokkal van meg, mint EDigi, vagy MM. Én mondjuk a Mall-tól se félnék, mert egy nemzetközi cég, ht gépeket már vettem náluk, vagy a tévéraktártól, stb. Más az aquában bízik meg, de valaki nem venne onnan, mindenki másképp látja. A Garanciával nem lesz gond, mert az LG-nél a gyári szerviz teljes 2 évig ellátja, vagyis a boltit nem is kell/érdemes igénybe venni. Samsungnál sajnos csak 1 évig vállalják, ezért ennél inkább ajánlott a hivatalos gari, ha mód van rá.
kinghaxor Ugyanezt mondanám, hétvégén ennyi volt az MM-ben is, esetleg péntekig vársz, hátha, de az még nem biztos. Talán nézz be a topikba is. Van ott fontos Összefoglaló is.
-
#94529552
törölt tag
-
kinghaxor
aktív tag
Köszönöm a segítséget! Igazából belefér a 163 is, az a 13 már nem oszt nem szoroz. Úgy sem egy évre venném. Azt még azért megkérdezném, hogy azok közül a boltok közül ahol ennyi az ára, melyik számít ajánlottnak, megbízhatónak?Árukereső szerint elég sok helyen van 163 körül. Melyik boltban lenne érdemes megvenni garancia szempontjából?
-
bowlinggolyo
csendes tag
Sziasztok!
Hosszas olvasgatás után arra jutottam, hogy az LG 42LF652V-t szeretném megvenni. Egy olyan kérdésem lenne, hogy mi a véleményetek a 220Voltról? Csak a garancia miatt érdekelne.

A választ előre is köszönöm!
-
Bacusuz
őstag
32"-os alap tévék, vagy egy 40" J5100, ami webshopban rendelhető 90k alatt, viszont ajánlott lenne inkább hivatalos helyről venni, még ha drágább is, a 2 év gyári garancia miatt.
Bacusuz Ha engem kérdezel, most válaszoltam egy hasonló kérdésre a (#6013)-as hsz-ben. Ha abból nem derülne ki, annak a tv-nek nem a Sharp cég a gyártója, hanem ismeretlen szlovák, román vagy talán török cég/ek.
Köszi!
Édesapámnak kellene egy 40-43" tv de a keretek elég szűkösek,max 95e ft volna neki rá.
Tudnál valamit ajánlani?
Különös elvárás nincs,talán csak a megbízhatóság.
előre is köszi -
Spenike
tag
Sziasztok
Tv vásárlás előtt állok én is T-től venném a lehetőségeim:
- Samsung UE40J6300
- Samsung UE43JU6000
- Samsung UE43J5500esetleg
- Samsung UE48H6400
De ez szerintem már felesleges lenne nekem nagy ..Amire kell csak Tv nézés nettezés...
-
#94529552
törölt tag
Sziasztok. Tudna nekem segíteni valaki tv vásárlás ügyében? A tv-khez nem igazán értek és nem szeretnék nagyon mellé nyúlni. A keret maximum 150000 Ft. A kritérium annyi lenne vele szemben, hogy legyen kicsi az input lag-ja és legyen szép a képe. A későbbiekben egy konzol és egy htpc is rá lenne kötve. (Egyenlőre csak a htpc van meg. Azt HDMI-n csatlakoztatnám. Gondolom a konzol is azon keresztül csatlakozik majd.) A nappali elég nagy, kb. 4 méter a nézési távolság. Nem tudom mekkora jönne ki normális minőségben az adott keretből. Smart, 3D funkciók nem kellenek. Nem tudom mennyit számít, de a csatornák kábelen jönnek, nincs beltéri egység, sima koax csatlakozó van. Van most valami best buy az említett keretből ami megfelelne nekem? Tudtok ajánlani valamit merre induljak el?
-
#94529552
törölt tag
Sziasztok!
Szeretném a segítségeteket kérni.
Milyen TV-t érdemes venni az alábbi feltételekkel?
- Maximum 90 ezer Forint
- Teljesen átlagos használat
- 3 méterről lenne nézve
- 80-102 cm-es ideális képernyő átmérő
- Nem kell "smart-nak" lennieElőre is köszönöm.
32"-os alap tévék, vagy egy 40" J5100, ami webshopban rendelhető 90k alatt, viszont ajánlott lenne inkább hivatalos helyről venni, még ha drágább is, a 2 év gyári garancia miatt.
Bacusuz Ha engem kérdezel, most válaszoltam egy hasonló kérdésre a (#6013)-as hsz-ben. Ha abból nem derülne ki, annak a tv-nek nem a Sharp cég a gyártója, hanem ismeretlen szlovák, román vagy talán török cég/ek.
-
Bacusuz
őstag
Sziasztok
Erről a sharp tv-ről mi a véleményetek?
-
Ninja-Metal
tag
Sziasztok!
Esetleg erre valaki? Nem találtam érdemleges alternatívát, hiába olvastam vissza.
-
kinghaxor
aktív tag
Sziasztok. Tudna nekem segíteni valaki tv vásárlás ügyében? A tv-khez nem igazán értek és nem szeretnék nagyon mellé nyúlni. A keret maximum 150000 Ft. A kritérium annyi lenne vele szemben, hogy legyen kicsi az input lag-ja és legyen szép a képe. A későbbiekben egy konzol és egy htpc is rá lenne kötve. (Egyenlőre csak a htpc van meg. Azt HDMI-n csatlakoztatnám. Gondolom a konzol is azon keresztül csatlakozik majd.) A nappali elég nagy, kb. 4 méter a nézési távolság. Nem tudom mekkora jönne ki normális minőségben az adott keretből. Smart, 3D funkciók nem kellenek. Nem tudom mennyit számít, de a csatornák kábelen jönnek, nincs beltéri egység, sima koax csatlakozó van. Van most valami best buy az említett keretből ami megfelelne nekem? Tudtok ajánlani valamit merre induljak el?
-
Bóti
senior tag
Samsung UE40J6200 [link] Vagy az itt korábban ajánlottak közül is nézelődhetsz. Sajnos az MM-ben most értek véget az akciók , de biztos lesz még(talán a hétvégén megint).
DVB-T, DVB-C szabványok, azok a földi és a kábeles vételt jelentik. Van még a DVB-S/S2, ami műholdas vételt jelent.66zio Vannak igen, ha visszaolvasol, mert méretet nem is írtál.
Vissza is olvasgattam, meg kicsit jobban bele is ástam magam a dologba, így módosult is egy-két dolog.
Képátló: jó lenne a 100 cm körüli, de nem biztos, hogy megér 20.000 Ft-ot (nekem) a 80-ashoz képest.
Mindenképp kéne scart, legalább 1.
Miracast is kellene, ugyanis mindkét telefonunk képes rá.
HDMI az ugye alap, az a laptopok miatt, de az kb mindben van.Néztem a samut, és visszább az egyik LG-t is, a samsungban nincs scart...

Emellett a képfrissítést nem találom szinte semelyik TV-nél, de minimum 100 Hz-es kellene.
Illetve néztem az LG ezen két modelljét:
32LF5800 - netcast
32LF632V - webOSAzt tudom, hogy a webos az újabb, de nagyon sokan szidják, viszont a netcast-eset meg inkább ajánlják, mint a samsungokat.
Szerintetek?
-
66zio
aktív tag
Samsung UE40J6200 [link] Vagy az itt korábban ajánlottak közül is nézelődhetsz. Sajnos az MM-ben most értek véget az akciók , de biztos lesz még(talán a hétvégén megint).
DVB-T, DVB-C szabványok, azok a földi és a kábeles vételt jelentik. Van még a DVB-S/S2, ami műholdas vételt jelent.66zio Vannak igen, ha visszaolvasol, mert méretet nem is írtál.
Minimum 82 cm (32 coll?) lenne jó.
-
Bóti
senior tag
Köszi!

-
#94529552
törölt tag
Sziasztok!
Tegnap este behányt a tévénk.

Nézelődtem, de nem igazán tudom, hogy mi az, amit megérné venni, ebben szeretném a guruk segítségét kérni.

Igen, tudom, jobb, ha megveszed egyben, de sajna most nincs annyi, hogy csak úgy tudjunk másikat venni, szóval csak euronics, edigital, vagy mediamarkt, tesco stb (áruhiteles helyek) jöhetnek szóba.
Kritériumok (kompromisszum képes vagyok):
HDMI, WiFi, jó volna 2 scart, RCA, USB
SMART tévét szeretnék mindenképp, mert egy jó darabig, most úgysem tudunk majd váltani.
100 cm, vagy afölött, Full HD LED (a led nem kritérium).
DVB-T, DVB-C szabványok (bár ezek kötül nem tudom, hogy melyikek azok, amiket mindenképp jó, ha ismer).És persze az ár: Nagyjából 120.000 (15-20 havi hetel esetén az még elviselhető törlesztőrészlet).
Előre is köszönöm a segítséget!

Samsung UE40J6200 [link] Vagy az itt korábban ajánlottak közül is nézelődhetsz. Sajnos az MM-ben most értek véget az akciók , de biztos lesz még(talán a hétvégén megint).
DVB-T, DVB-C szabványok, azok a földi és a kábeles vételt jelentik. Van még a DVB-S/S2, ami műholdas vételt jelent.66zio Vannak igen, ha visszaolvasol, mert méretet nem is írtál.
-
66zio
aktív tag
Van valami ajánlott tv max 100 ezerig? Full hd, led és az se baj ha smart, de ez gondolom kilőve.
-
#94529552
törölt tag
Ismeretlen, bizonytalan minőség és funkciók. Persze jót kérdeztél, de visszakérdezek: Láttál már noname tévékről pozitív beszámolókat hosszútávú hibamentes használatról, és problémamentes működésről, jó háttérrel? Gyors megbízható szervizről, tartósságról szoktak írni? Nézz át a javítós topikba is. Tessék itt van onnan egy keresés: noname. A topiknyitó szaki véleménye:Török és noname csodák.....ár érték arányban jók, nincs gáz ha két év múlva ki kell dobni, jöhet a következő.
Most hiába sorolod az összes névtelen, legolcsóbb darabot. Van 4 gyártó, amelyik termékeit lehet ajánlani, és nem zsákbamacskát veszünk velük. Az ajánlásokból biztos tudod, hogy melyek azok. A többit meg saját kockázatra... -
Bóti
senior tag
Sziasztok!
Tegnap este behányt a tévénk.

Nézelődtem, de nem igazán tudom, hogy mi az, amit megérné venni, ebben szeretném a guruk segítségét kérni.

Igen, tudom, jobb, ha megveszed egyben, de sajna most nincs annyi, hogy csak úgy tudjunk másikat venni, szóval csak euronics, edigital, vagy mediamarkt, tesco stb (áruhiteles helyek) jöhetnek szóba.
Kritériumok (kompromisszum képes vagyok):
HDMI, WiFi, jó volna 2 scart, RCA, USB
SMART tévét szeretnék mindenképp, mert egy jó darabig, most úgysem tudunk majd váltani.
100 cm, vagy afölött, Full HD LED (a led nem kritérium).
DVB-T, DVB-C szabványok (bár ezek kötül nem tudom, hogy melyikek azok, amiket mindenképp jó, ha ismer).És persze az ár: Nagyjából 120.000 (15-20 havi hetel esetén az még elviselhető törlesztőrészlet).
Előre is köszönöm a segítséget!

-
Beca1990
senior tag
-
PioDVD
senior tag
Sziasztok!
Vásároltam a MM-ban a hétvégi akciózások közepette egy LG 42LF652V tévét. Sötét szobában, sötét képnél látszott, hogy az egyik sarokban bevilágítanak a ledek. Visszavittem, kicserélték és az újnak pedig a másik alsó sarkában van ugyan ez. Hangsúlyozom, hogy csak teljesen sötét képnél látszik és csak sötét szobában.
Szerintetek jobban járnék, hogy ha visszavinném és mondjuk vennék egy Samsung UE48H6400A-t vagy azzal is lehet ilyen probléma (tudom, hogy a technológiából adódóan lehet, de kérdés, hogy a Samsung mennyire figyel az ilyen hibákra)?
Köszönöm!Én nem vinném, az Lg-ért a hétvégi árat kapod, a Samu-t meg veheted, ahogy épp árulják. Az esély hibára meg ugyanúgy fennáll.
-
junior11
veterán
Sziasztok!
Vásároltam a MM-ban a hétvégi akciózások közepette egy LG 42LF652V tévét. Sötét szobában, sötét képnél látszott, hogy az egyik sarokban bevilágítanak a ledek. Visszavittem, kicserélték és az újnak pedig a másik alsó sarkában van ugyan ez. Hangsúlyozom, hogy csak teljesen sötét képnél látszik és csak sötét szobában.
Szerintetek jobban járnék, hogy ha visszavinném és mondjuk vennék egy Samsung UE48H6400A-t vagy azzal is lehet ilyen probléma (tudom, hogy a technológiából adódóan lehet, de kérdés, hogy a Samsung mennyire figyel az ilyen hibákra)?
Köszönöm!Samsungnál ugyanúgy elfordul(hat), szerencse kérdése, milyen darabot fogsz ki, lehet jobb, rosszabb is.
-
kano
nagyúr
Sziasztok!
Vásároltam a MM-ban a hétvégi akciózások közepette egy LG 42LF652V tévét. Sötét szobában, sötét képnél látszott, hogy az egyik sarokban bevilágítanak a ledek. Visszavittem, kicserélték és az újnak pedig a másik alsó sarkában van ugyan ez. Hangsúlyozom, hogy csak teljesen sötét képnél látszik és csak sötét szobában.
Szerintetek jobban járnék, hogy ha visszavinném és mondjuk vennék egy Samsung UE48H6400A-t vagy azzal is lehet ilyen probléma (tudom, hogy a technológiából adódóan lehet, de kérdés, hogy a Samsung mennyire figyel az ilyen hibákra)?
Köszönöm! -
denko
senior tag
Ugyanaz 32"-ban: LF5800 90k-ból nem lesz 2016-os Smart FHD 32"-os tévéd. Ha többet adnál érte, akkor se biztos, hogy ennél jobbat találsz.
denko Alap tévének: LG 32LF5610[link], Smart 32"-os az előbbi LF5800-as, aztán majd eldöntik kell-e a smart-os. Ezek megbízható tévék.
Bzzz Talán sokkal hitelesebb választ adnának az ilyen tévét használók az LG topikban. Szerintem már puszta olvasással is sokat megtudhatsz.
Köszönöm az infot és az ajánlott TV-ket!
-
olahmate1991
tag
Ugyanaz 32"-ban: LF5800 90k-ból nem lesz 2016-os Smart FHD 32"-os tévéd. Ha többet adnál érte, akkor se biztos, hogy ennél jobbat találsz.
denko Alap tévének: LG 32LF5610[link], Smart 32"-os az előbbi LF5800-as, aztán majd eldöntik kell-e a smart-os. Ezek megbízható tévék.
Bzzz Talán sokkal hitelesebb választ adnának az ilyen tévét használók az LG topikban. Szerintem már puszta olvasással is sokat megtudhatsz.
Nagyon koszonom a segítseget! Az altalad ajanlott tv lesz! Meg is rendeltem!
-
#94529552
törölt tag
Köszönöm a gyors választ! Valóban jó vételnek tűnik. Egy problémám lenne vele, most kaptam az infót, túl nagy a tv nem férne be a neki szánt helyre (döntött fal miatt)!
Valamivel kisebb TV kellene! 81cm-es kellene, úgy néztem az a következő lépcső lefelé, ami 100cm alatt van.
Plusz 2016-os modell kellene. Gondolom jelentősebb az árnövekedés ebben az esetben. Ez a TV 2016-os modell lehet?Ugyanaz 32"-ban: LF5800 90k-ból nem lesz 2016-os Smart FHD 32"-os tévéd. Ha többet adnál érte, akkor se biztos, hogy ennél jobbat találsz.
denko Alap tévének: LG 32LF5610[link], Smart 32"-os az előbbi LF5800-as, aztán majd eldöntik kell-e a smart-os. Ezek megbízható tévék.
Bzzz Talán sokkal hitelesebb választ adnának az ilyen tévét használók az LG topikban. Szerintem már puszta olvasással is sokat megtudhatsz.
-
pack1212
csendes tag
Sziasztok!
Nagyjából egy árban van most LG 40 LF632V és a SAMSUNG UE 40 J6200. Kérdés, hogy melyiket válasszam? Legfontosabb jellemezők: szép képminőség, jó hangzás és akadásmentes hdd-ről való filmlejátszás. Utóbbinál ne jelentsen gondot nagyméretű HD, FHD .mkv kiterjesztésű fájlok lejátszása.
Még annyi az észrevételem, hogy a Samu fogyasztásához háromszor annyi van írva, ez lehetséges?
Előre is köszönöm.
-
Beca1990
senior tag
Technika 55" SM55-240-AW15 Smart TV -ről valakinek infó? tapasztalat?
TESCO -ban nincs kiállítva csak a dobozban.
Milyen a képe? illetve a képfrissítése?
köszi -
PioDVD
senior tag
Megnézem majd, de ez nem az enyém lesz (illetve nem én nézem), nagyon nem molyolok majd vele. Első blikkre az itt írt beállítás fakó, kissé sötét képet adott, az "eredeti" sokkal jobb.
Amit tudok, hogy feketém nem lesz, mert ips a panel.
Ja, sárgás nálam nem volt a kép, de csak m4 hd-t tudtam nézni, a többi analóg szinte mind. Felhőt, bevilágítást nem láttam (mondjuk az elsőről lövésem sincs, milyen), de nem is kerestem nagyon. Majd jövőre, a saját tv-nél igényesebb leszek.

-
Bzzz
senior tag
Új hozzászólás Aktív témák
-
6100 - 6001
106093 - 106001 106000 - 104001 104000 - 102001 102000 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 7901 7900 - 7801 7800 - 7701 7700 - 7601 7600 - 7501 7500 - 7401 7400 - 7301 7300 - 7201 7200 - 7101 7100 - 7001 7000 - 6901 6900 - 6801 6800 - 6701 6700 - 6601 6600 - 6501 6500 - 6401 6400 - 6301 6300 - 6201 6200 - 6101 6100 - 6001 6000 - 5901 5900 - 5801 5800 - 5701 5700 - 5601 5600 - 5501 5500 - 5401 5400 - 5301 5300 - 5201 5200 - 5101 5100 - 5001 5000 - 4901 4900 - 4801 4800 - 4701 4700 - 4601 4600 - 4501 4500 - 4401 4400 - 4301 4300 - 4201 4200 - 4101 4100 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Fórumok
- TV & Audió
- Milyen TV-t vegyek?
- (kiemelt téma)
- Rendkívül ütőképesnek tűnik az újragondolt Apple tv
- PlayStation 4
- SSD kibeszélő
- Horgász topik
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Nintendo Switch 2
- Konzolokról KULTURÁLT módon
- Milyen egeret válasszak?
- Opel topik
- CURVE - "All your cards in one." Minden bankkártyád egyben.
- További aktív témák...
- SAMSUNG (QE75Q800T) 190CM 8K SMART PRÉMIUM LED TV ! AKCIÓ
- SAMSUNG (SP-LSP7TFAXXH) 120" DLP LÉZER TV ! MAX 300CM !!!! AKCIÓ!
- PHILIPS 55OLED819/12 AMBILIGHT 4K OLED SMART TV 144 Hz GAMING TV
- Hibátlan, dobozzal - Samsung 50" AU9000 Crystal UHD 4K Smart TV
- SAMSUNG (SP-LFF3CLAXXXE) DLP SMART PROJEKTOR ! UJ MODELL! AKCIÓ!
- 27% - Minisforum UM690L Slim Ryzen 9 6900HX / 32GB DDR5 / 1TB SSD / 680M MiniPC
- Dell Latitude E6410 i5 M560, Nvidia NVS 3100M 512MB GDDR3, 4Gb RAM, 250GB HDD, jó akku, számla gar
- Samsung Galaxy S22 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Bomba ár! Dell Latitude 5300 I i7-8665U I 16GB I 256SSD I 13,3" HD I W11 I 6 hó gari
- HP ProBook 430 G7 Intel core i3-10110U laptop
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest

Mert valóban javítják a mozgásmegjelenítést és növelik a mozgóképfelbontást, ráadásul digitális artefaktok nélkül.
) és helyette egy újat venni. viszont most eljött az idő, hogy beszerezzek egy új készüléket
folyamatosan nézelődtem fórumokon korábban is, de most az elmúlt 2 napban jó sokat olvasgattam a témában. Nagyjából körvonalazódott is mit szeretnék de maradt azért kérdésem. A hirtelen jött csere miatt most kb felét tudom rászánni mint annó 130-140e Huf.


, de attól még igaz. Csak a belépőszintű




rainman72