Új hozzászólás Aktív témák

  • emiki6
    veterán

    A bevonaton máris sok múlik a samsung félmatt volt (vagy félfényes kinek hogy tetszik) ez meg full fényes, tisztább a kép a feketék jóval mélyebbek. A színek hiába nem olyan jók elméletben a woleden mint qd oleden a fényes felület sokat dob rajtuk így is. Fényerőben mérhetően jobb ez az asus mint a qd oledek és ez látszik is. Bár itt qd oled meg qd oled között is van különbség, a samsungon sztem sokkal látványosabb volt a hdr mint az alienware-en bár a beállításaiba nagyon nem turkáltam bele csak a gyári hdr profilokat használtam. És nincs a qd oledeknél jellemző fényben kivilágosodó feketeszint, cserébe jobban tükröződik.

    Szoval azert vannak itt különbségek, de nyilván nem olyan látványosak mint ips-oled váltas esetén, főleg hogy az ips pont abban harmatgyenge (feketeszint, kontraszt) ahol az oled a legjobb.

    Qd olednél van egyfajta leszabályzás hdr-nél, hogyha az egész kép világosra vált, akkor visszavesz a fényerőből, sötétre váltva visszateszi amit levett. A gyártók ezt így-úgy próbálják kompenzálni amennyire sikerül, ez okozhat különbségeket.

    Has MSI Fixed QD-OLED Panel Dimming? - EOTF Boost Mode Tested

    A glossy amúgy tényleg jó cucc, engem már jobban zavar ha látom a matt bevonat fényszórása, mint egy tükröződésmentes glossy enyhe fényvisszaverődése. :K

Új hozzászólás Aktív témák