-
Fototrend
OLED Televíziók - témaösszefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
Norbi8
csendes tag
válasz
Krisztian101
#59663
üzenetére
Azért ajánlom, hogy tedd fel, mert nekem a kezdeti firmware-el nem minden HDR tartalmaz ismert fel a tévé (nem volt a sarokban a logo és ilyenkor nagyon sötét volt a kép), de mostmár ez is rendben.
-
Norbi8
csendes tag
válasz
Krisztian101
#59654
üzenetére
Egy kérdés hozzád: feltetted a legújabb firmware-t ?
Sziasztok !
Azért írok, mert lassan 1 éve BX tulajdonos vagyok. Nem néztem sasszemmel a hibákat a panelen vagy a megjelenítésben, de amikor konkrét példákat hoztatok, hogy a CX itt-ott jobb és hol keressem a hibát, érzékeltem hogy tényleg van a mozgásmegjelenítésben lemaradás:
- főleg DolbyVision filmeknél a kisebb mozdulatoknál is a szereplő arcán remegés, a mozgásban meg szellemképesedés (húzta az objektumot a tévé)
- a TV menüje lassan reagált, az ikon mozgásoknál húzta a képetEzekkel a dolgokkal, ha az ember nem finnyás és annyira nem figyeli, együtt lehet élni, én azt mondom, de mindenkinél más az ingerküszöb.
Viszont ezzel párhuzamosan divat lett szidni a tévét, hogy nagyon gyenge a CX-hez képest, a vicces hogy közben meg a másik vonalon a CX szidása is megy, hogy gyenge a panel, meg a megjelenítést lerontják minden firmware-el.Eltelt lassan egy év és most úgy néz ki, fordult a kocka. Nem tudom aki nyomja továbbra is a szidást, az látott-e mostanában BX-et:
- nekem a panellel kezdetektől fogva semmi gond se volt, amire itt sokan CX-nél panaszkodnak
- DE ami nagy változás, az LG folyamatosan hozza az új firmwareket a tévére, amivel
- felgyorsította a menüt CX szintre
- az utolsó két firmware-el, ami az utóbbi két hétben jött ki, (ami a leírásban csak apró bugfixeket tartalmaz) rendbe rakta teljesen a megjelenítést, nincs szellemesedés, remegés, utánhúzás ! A HD tartalmak, tévéadás is szebb, élesebb képet mutat. Közel mentem direkt sasolni a tévéhez.Lehet, hogy a CX persze még mindig jobb, mert magasabb a fényerő stb, de hogy a tévé most teljesen rendben van, az biztos.. és nekem fura, hogy pont most egy kifutó modellnél raktak rendben mindent, amikor már nem kell megmutatni a különbséget BX-CX között, mivel kifutott a tévé.
És ami fura, hogyha ez a tévé is ilyen jó megjelenítésre alkalmas, akkor miért kellett ehhez 1 évig pofozni a szoftvert ?
És a benne lévő proci is akkor lényegesen többre hivatott annak ellenére, hogy elvileg ez butított a CX-hez képest ?
Szerintem itt több a mesterséges belepiszkálás, mint tévék közötti tényleges különbség, de valamivel a drágábbat is el kell adni.. tuti a fényerő is direkt van levéve... -
Norbi8
csendes tag
Nem tudom említette-e már valaki, de a BX-hez megint újabb firmware jött ki: 03.21.80. Az előző elvileg kisebb dolgokat javított, de amit én észrevettem:
- a menü megjelenítése/ lépkedés gyorsult
- javult a képmegjelenítés, szinte minden (SD, HD, 4K) élénkebb színek, kontrasztosabb és a mozgás is jobb, kevésbé látom az aurát gyors jeleneteknél
- pár filmet nem akart a tévé felismerni HDR-két és nagyon sötét "árnyékos" volt a kép, most ez is megszűnt, több, hibás filmel is teszteltem -
Norbi8
csendes tag
Most frissült a BX szoftvere:
03.21.75
-
Norbi8
csendes tag
válasz
Bandee86
#55215
üzenetére
Szia !
2. Pár hete irtam ide, hogy ugyanezt tapasztalom, de csak a Youtube-nál jött elő (Netflix, HBOGO ment gond nélkül, folyamatosan nézzük őket). Állandóan ledobott a wifi pár perc után azzal, hogy ellenőrzés. Újra be kellett adnom a wifi kódot, máshogy nem jött vissza. Annyira nem, hogy tévé újraindítás után is "Ellenőrzés"-ben maradt. Ha visszaállítottam, pár perc után megint ledobott.
Próbáltam már mindent, mire a legegyszerűbb megoldás oldotta meg... Újra kellett telepítenem a youtube-ot. Megnéztem, hogy a tévé frissítette maga a szoftvert korábban úgy hogy nem értesített (ez amúgy nem tudom tényleg így működik, vagy ki lehet-e kapcsolni).
Újratettem, azóta semmi gond.3. Nekem laptop képernyő kivetítésnél nem szaggat, hanem lassú a kép, a hang meg megelőzi... Egyelőre csak a céges laptopommal teszteltem, mert csak az tud kivetítést, az meg tele van mindennel ami megfoghatja. Ugyanez teló kivetítésnél 4K videót játszva is simán megy.
-
Norbi8
csendes tag
válasz
Avela40
#55204
üzenetére
Szia !
Nekem is volt ez a probléma. Van egy csatornaszerkesztő a tévében, de addig le vannak zárolva a csatornák, amíg a hangolásnál ki nem veszed, hogy Digi vagy UPC a szolgáltatód. Válaszd az egyébet, kézzel állítsd be a frekvenciasávot.
Nekem az is probléma volt, hogy nem kezelte a tévé rendesen az ékezeteket, ehhez az országot másra állítsd, ne Magyarországra (nekem pl. Egyesült Királysággal működik) -
Norbi8
csendes tag
válasz
ViBo77
#54260
üzenetére
Megoldódott a problémátok ?
Nálam is ugyanez a hiba van, firmware frissítés óta, eldob a wifi, DE csak a youtube-nál !
- HBO GO működik
- Netflix 4K Dolby filmekkel is akadás nélkül megy- Youtube viszont firmware frissítés óta bármilyen tartalommal (SD, HD, 4K) kb 5 perc után ledob úgy, hogy a tévé azt mutatja, hogy a Wifi hálózat ellenőrzés alatt, de nem tud újracsatlakozni, a tévé újraindítása után se, csak ha újra beütöm a wifi jelszót. Ezt kb 2x-el eljátsza, utána már a wifi simán megy. Routert is újraindítottam, de nem segített. Lehet ez applikációs probléma ? Azt nem tudom, ezek frissülnek - e automatikusan, vagy firmware hiba lehet-e.
TV : BX Firmware : 03.21.10 -
Norbi8
csendes tag
Azon gondolkodtam, hogy itt a legtöbben CX vásárlók és azért van többségben, hogy a CX-ekkel van baj, de alapvetően az összes idei szériát kéne a szoftverfrissítésnek érintenie.. de én BX tulaj vagyok és az itt eddig felmerült hibákból én semmit se érzékeltem:
- Semmi gond a Soundbar-ral, mindig bekapcsol, Samsung M450-es. Régi és új FW-el is.
- a tévé az első nap, amikor bekapcsoltam mutatta a színesedést a széleken, de egy-két nap, és eltűnt. Azóta sincs semmi gond, pixelhiba, csíkosodás, színhelyesség hibák, valaki olyat is betett, hogy csak a kép teteje homályosodik, de nálam semmi...
- Plex-el is megy a tévé ahogy kell, zene, film, mindent játszik. Egy, amit már nem bír a rendszer, ha 60-70 gigás DolbyVision filmet akarok nézni, az már nem megy át wifin... -
Norbi8
csendes tag
Sziasztok !
Lassan egy hónapja nyüstölöm a BX-et és egy problémát vettem észre. Közben kijött teszt is a Prohardver oldalon, ahol a következőket írják:"Nem tapasztaltunk semmilyen komoly anomáliát, tehát nem bukkant fel remegő aura az objektumok körül, vagy szellemképesedést, utánhúzást sem láttunk. "
Én viszont tapasztalatok remegő aurát az objektumok körül 4K-ban, amikor gyors mozgás van... ezt lehetne a TruMotion-el mérsékelni ? Nálam ez az alapbeállításon van, ami a "Természetes", értékeket viszont nem mutat, csak ha a "Felhasználó" profilra megyek. Valaki tudna ebben segíteni ?
-
Norbi8
csendes tag
válasz
Pityke78
#52779
üzenetére
Nekem sikerült. Először csak nem választottam a Vodafone-t, ami után már tudtam szerkeszteni, de nem kezelte az ékezeteket. Aztán blakey tanácsára átállítottam csak az országot (minden más magyar maradt) Egyesült királyságra és a csatornákat ugyanúgy tudom szerkeszteni, de most az ékezeteket is kezeli a tévé !
-
Norbi8
csendes tag
Köszi mindenkinek a segítséget. Az emag honlapján én elsőre nem találtam a számukat... Kedves ügyintéző vette fel, elmondtam, hogy nincs meg a hátsó fekete takarólemez. Azt mondta holnap tud választ adni, mit mond a forgalmazó. Vagy küldenek hátlapot vagy az egész tévét küldhetem vissza és teljesen új tévét kapok gyári dobozban (mondjuk sok kedvem nincs szétszedni a tévét...)
-
Norbi8
csendes tag
Sziasztok ! Két hete vettem LG OLED 55BX-et Black Friday akció keretében az EMAG-nál az eddigi legjobb, 340ezer ft-os áron. Kicsit tartottam tőle, mert irtatok pár negatívumot, de ennyi volt a keret, nem akartam 400ezer vagy felette költeni. Ráadásul első LG tévém, nincs tapasztalatom korábbról.
Bár nem láttam egymás mellett a két tévét BX-CX, az MM-ben meg csak a CX volt kitéve, amin a fullos 4K promo tartalmat nyomatták, az nem volt annyira mérvadó.Pár napja hajtom a tévét és csak jókat tudok róla mondani.
- A kisebb fényerő ellenére is nekem sokszor kifolyik a szemem, ha 4K-ban mondjuk egy sötét szoba nyitott ablaka van a videón, vagy pl természetfilmet nézek... eszméletlen a képminőség.
- SD tévécsatorna nagyon gyatra, de a HD-kat szépen skálázza. Ha pedig letöltött HD filmet nézek, akkor érzésre az 1080p olyan, mintha egy Full HD tévén 720p-t néznék. Kicsit mosott, de elég jó ahhoz képest
- A tévét wifi-ről hajtom. Irták páran korábban, hogy baj van nekik, ugrál a felbontás, netflix vagy youtube-on. Én semmi ilyet nem tapasztaltam, a tévé röccenésmentesen viszi a 4K tartalmakat wifiről (pl netflix), hogy közben még laptopon töltöttem is egy másik 4K filmet, 20 MB/sec-el (300 megabites UPC netem van). Youtube ugyanigy. Minden tartalom 4K-ban indul auto és a telefonról átlőve (Huawei P30) is egy mp alatt csatlakozik és megy a 4K videó.
- A lassabb procival kapcsolatban én azt tapasztaltam, ami számomra negatív, hogy a Beállításokba és a Guide menübe a tévé kb 2 mp gondolkodás után lép be, onnan már gyors minden kattra, meg lehet szokni.Lenne pár kérdésem, biztosan tudtok segíteni:
- A tévécsatornákat nem tudom szerkeszteni, csak zárolni, visszaállítani. A csatornakeresésnél kiválasztottam, hogy Vodafone a szolgáltató. Nem az a baj, hogy "más szolgáltató" opcióra kellett volna tennem ? Samsung tévén ez volt korábban a probléma.
- Ahhoz hogy DolbyVision/Atmos hangot küldjön a tévé a Soundbarr-a, ahhoz elég az optikai összekötés vagy HDMI 2.1-en kellene összekötni a kettőt?
- Az utolsó dolog, nem tudom nektek volt-e ilyen problémátok, de a tévé tartozékok közül hiányzott a dobozból a hátsó takarólemez, ami eltakarja a tévétalp csavarjait. Irtam az EMA-Gnak az űrlapjukon keresztül, de semmi válasz egy hete. El lehet őket máshogy is érni vagy csak az üzlet maradt az Erzsébet körúton ?
Új hozzászólás Aktív témák
- BESZÁMÍTÁS! Inno3D iChill X3 RTX 3080 Ti 12GB videokártya garanciával hibátlan működéssel
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 Pro 256GB Graphite -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4409
- Telefon felvásárlás!! Xiaomi Redmi Note 10, Xiaomi Redmi Note 10s, Xiaomi Redmi Note 10 Pro
- Samsung Galaxy S23 Ultra 8/256GB - Kártyafüggetlen, Fekete - 1 Év Garancia
- Motorola razr 60 ultra 16/512GB PANTONE Mountain Trail 6 hónap garancia
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Vhiktor