Új hozzászólás Aktív témák
-
Kotomicuki
senior tag
válasz
MZperX75 #154 üzenetére
Akkor csak Neked, hogy Te is megértsd és ne írj hülyeségeket:
Az addig, versenyhelyzetben(!), mindkét fél által alkalmazott - és jól bevált, hiszen ez (is) éltette a piacot - "módszert" rúgta fel az ATI/AMD, hogy a következő generációs középkategóriás kártyák teljesítményben hozták az előző szériák csúcs, vagy legalábbis felső-középkategória szintjét.
A 4800-s szériával a piaci helyzetét szépen megerősítette az AMD - azért akkora alul-árazás itt sem történt, hogy a versenyhivataloknak be kellett volna avatkoznia, csupán az éppen, ismét égig növő nV-t (G80) térítette el kissé attól, hogy a vásárlókat kifossza, és megint versenyhelyzet - vagy legalábbis annak szépreményű látszata (2, állandó szereplővel azért ezt elég nehéz előadni...) - alakuljon ki a piacon (G92).
Az 5800-s ezzel szemben már a 4800-hoz viszonyított teljesítménye alapján kapta az árcéduláját, hiszen az nV épp "hullámvölgyben" volt a GT200-sal és a sokat késő Fermivel és nem volt a piacon senki sem, akivel versenyeznie kellett volna, ezért ők is elkövethették - megfelelő önkontroll és előrelátás hiányában - a "szokásos" nV-s bűnbeesést a vásárlókkal szemben (anno az A64-l a kékekkel szemben, egy másik ringben...). Azaz a pálfordulás már itt bekövetkezett és ezt kellett az "új" kategóriaszámozással lepleznie a 6000-s sorozatnál, hogy "indokolt" lehessen az eltúlzott árszint.
De az újra megerősödő nV - hiszen bőven volt "ártere" a piacon, így nem nehéz, olyannyira nem, hogy közben még egy méretesebb zakó (Fermi) is belefért nekik... - pedig most Piroskát készteti beismerő vallomásra a combosítható 6950-l, és show folytatódik tovább, csak a csacska vásárló pénztárcája bírja elviselni azt...De amíg, hozzád hasonlóan, sokan vallásukká teszik a maszlagot, addig nem kell kirúgni az azt ily sikeresen terjesztő marketingosztályt, egyik helyről sem.
Köszönöm, hogy elolvastad a megint kuszára sikeredett irományom!
ps: Ha esetleg nehézségekbe ütközne - ismét - a megértése, akkor a 149-s hozzászólásomhoz hozzáilleszteném azt, hogy a GTX 460 OC (1GB VRAM) középkategóriás kártya a maga 50-60k HUF árával és a magát 6970-nek nevező versenyző pedig 100-115k HUF árral kelleti magát, míg full-HD-ben, x4-s AA mellett 10% körüli a kettejük közti különbség - a pártatlanság jegyében a PH-s tesztben ezt is be lehetett volna mutatni, bár akkor nyilván tombolni kezdett volna a lelepleződött marketingosztály...
Tehát az AMD csúcsközeli kártyája nem túl magabiztos és meggyőző teljesítménnyel rendelkezik a zöldek egy osztállyal minimum lejjebb sorolt versenyzőjével szemben - Az AMD nagyot hibázott az árakkal, és így az osztálybesorolással, meg a számozással is! Vagy csak ezen, gyenge pont kipuhatolásához kellett ennyi idő az nV részéről?!
A 153-ban a "Ezzel beismerik, hogy a "6970"-nek valójában mennyi is volna a reális ára..."-t kiegészíteném a "és hol is helyezkedne el valójában a piacon! (azaz a legolcsóbb (75k HUF) 5870-l egy szinten)"-al.
Új hozzászólás Aktív témák
- Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
- Motorola Edge 30 Neo - wake up, Jr...
- BestBuy topik
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Xbox Series X|S
- Házimozi belépő szinten
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Shield TV-t csinált a Shieldből az NVIDIA
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4)
- További aktív témák...
- Bomba ár! HP Elitebook 850 G3 - i7-6GEN I 16GB I 256GB SSD I RadeonI 15,6" FHD I Cam I W11 I Gari!
- 10% -tól elvihető.Országosan a legjobb BANKMENTES részletfizetési konstrukció! ACER PREDATOR HELIOS
- AKCIÓ! Sapphire Nitro+ RX 6800 XT 16GB videokártya garanciával hibátlan működéssel
- AKCIÓ! MSI B365M i5 8600 16GB DDR4 512GB SSD RX 5700XT 8GB CM MASTERBOX Q300L Zalman 600W
- Samsung Galaxy A12 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest