-
Fototrend
A warez minden formában tilos a topicban!
Új hozzászólás Aktív témák
-
molnartibor
tag
válasz
#90933760
#17792
üzenetére
nem, ez úgy van hogy beállítod hova pakoljon akkor oda fog csinálni annyit amennyit beállítasz ha fogy belőle akkor pótolja! Olyat nem tud hogy előbb ide utána oda vagyis tud de akkor rakj bele még1 advanced smeltert amit beállítasz hogy inventoriba pakoljon 1 stacket a másik advanced smelter meg a motort töltse mondjuk 64dbal és ennyi!
-
molnartibor
tag
válasz
#90933760
#17790
üzenetére
Az advanced smnelternek tudod állítani a kimenetét kattintással ugrik mindig arrébb és ott beállítod hogy az enginbe süssön, valamint azt is tudod állítani hogy mennyit az infinite értelemszerűen a végtelen a többit meg be tudod állítani darabra pontosan.
A sapling pedig ha megtelik akkor pakolássza a sima tárolókba is őket!
itt egy random példa netről ezen jól látszik: [kép]
-
molnartibor
tag
válasz
#90933760
#17785
üzenetére
Bocsi tegnap kicsit elmerültem hogy meglegyen az infinite méh

Steve cart favágáshoz:
Reinforced hull
-Coal Engine
-Solar Engine( ez opcionális és ugy látom hogy felesleges elvileg valamennyivel takarékosabb lesz de fog termelni annyi fát hogy ez ne számítson)
-Hardened woodcutter (késöbb galgadorianra ki lehet cserélni de ha szépen megkérsz csinálok neked az nem kopok el soha a hardenedet időnként tölteni kell reinfroced ingottal 2db tölti fel 0% ról 100%-ra kb 2-3 napot megy valós időben)
-Advanced Smelter (ezt úgy kell beállíani hogy a motor tárolójába süssön és meg kell adni a receptet is gyakorlatilag belekattintasz egy wood logot és onnantól cisnálja)
-Side Chest
-Internal chest (ebből ha jól emlékszem 2db fér bele vagy 3)Más nem kell ezt kb 40 perc alatt rakja össze az assembler (assembler tetejére hopper és akkor a szenet tudod bele adagolni hogy ne fogyjon ki), ami fontos legyen rendesen chunk loadolva a terület mert hajlamos eltüntetni a vonatot ha pont chunk határon van amikor ki/be logolsz)
Ha módosítani akarsz lehet rakni az essembler oldalára shift clickel egyéb addonokat, ha megvársz emelhetek be neked creative-ot akkor instant csinálja meg! Ezt nem nevezném csalásnak mert nem változik semmi csak az idő na jó meg hogy nem kell bele üzemanyag de aki ilyen szinten nem tud 4-5 stack charcoalt előállítani az ne építsen még steve cartot!
UI: ha valaki méhészkedni akar szóljon és tudok segíteni benne!
-
molnartibor
tag
válasz
#56573440
#17604
üzenetére
Emlékszel arra a gregteches mókára ahol az oreok ilyen nagy erekben voltak és nem lehetett duplázni, meg nem az volt hogy kiégetem azt csá hanem rendesen finomítani kellett?

Tegnap megcsináltam kis segítséggel (chunLoaderone-al) a rendes autospawnerünket + cursed earthes normál sapwner grinderekkel bedrockium drummal stb
már csak azt kéne kitalálni hogy legyen automata 1 auto spawner és cserélgesse a safari neteket benne! -
molnartibor
tag
válasz
föccer
#17386
üzenetére
Azoknál az aranyládáknál a csövezéssel lesz egy kis gond
nem jó a sima pipe így mert nem kezel túlcsordulást + random hogy merre megy benne az item elágazásoknál! Van overflow pipe ami kezel túlcsordulást csak akkor sorba kell kötni a ládákat egymás után vagy visszatérő ágat kell építeni neki! -
molnartibor
tag
válasz
#56573440
#16502
üzenetére
Hali!
Ha bővíted a mod pakkot az AE2mod modját is tedd bele pls
extra cell vagy mi amiben a compact crystal grow accelerator és társai vannak meg 64M es drive és hasonlók kösz! 
Valamint mi régen úgy nyomtuk hogy dropboxba volt benne a mod és config mappa jó lenne ha mcbe lehetne linkelni ezek úgyis statikus fileok ha minden igaz de akár írhatunk egy custom batch filet ami a drobpoxból minden indítás előtt átrántja a két mappát és kicseréli, de ez csak ötlet!
Üdv:Tibi
-
molnartibor
tag
válasz
molnartibor
#14662
üzenetére
Az infinity még csak béta most nézem meg itt egy kis segítség a FTB pakkokhoz Infinity 1.0.2 nél tart jelenleg
First Number = Number of possible intended world resets or major mod removal/addition
1 = first Beta release version
2 = first stable version may require a world reset from full beta
3+ = new major versions that may require a world reset (can't think of any packs we have used that on)Second Number = Beta vs Stable
0 = Public Beta - used generally while a pack is still undergoing major changes - This number means you have a higher chance of world destroying bugs/resets
1 = Stable - nothing major is expected to change unless the first number changes
2 = Stable - minor pack change - we may have removed a mod or shifted an ID, doesn't require a world restart but things may be oddThird Number = Which update is it.
-
molnartibor
tag
válasz
#56573440
#14660
üzenetére
Nekem mind 1 csak valami 1.7.10 legyen bár a beyondban tetszik a hardcore mód
mert annyira nem nehéz a dolog és így nem egy hét alatt fog mindent kimaxolni az ember! Az igazi az lenne ha ez az új tinker lenne amiben van jó íj meg az új forgrecraftban van valami mod a tinkerre iguana tweaks asszem elég jónak tűnik! -
molnartibor
tag
válasz
bicajoskema
#13308
üzenetére
nekem i5-450M + valami radeon hd 5450 talán és dw201.7.10 pakk értelmes megkötésekkel teljesen játszható (4GB RAM + 1GB Vram Win7 és ssd)
-
molnartibor
tag
válasz
Serricon
#13200
üzenetére
Nem kell khmm verzió csak egy batch file amivel az appdatát áthelyezed a process idejére máshova és a batch fileból indítod el a loadert ha kell akkor beírom minek kell benne lennie otthonról és milyen file szerkezet kell! és azt annyiszor indítod el persze külön mappákból ahányszor akarod
Üdv Tibor
-
molnartibor
tag
Sziasztok sikerült elindítani DW20 pakkot akit érdekel írjon még az authentikáció nincs meg hozzá abban tudnátok esetleg segíteni?
-
molnartibor
tag
válasz
#56573440
#12155
üzenetére
jól hangzanak ae2-höz még annyit hogy véleményem szerint jópofa lett DE a csatornáknak addig látom értelmét amíg cpu-nincs mert onnantól digitálisan 2 szálon korlátlan mennyiséget vezérelhetnék csak annyit csinálnék h lenne analóg cuccos meg digitális mondjuk a digitálishoz kell egy plussz cpu és kész igazából elvagyok az 1-el is csak jobb lenne ha microblokk kompatibilis lenne

Tetszik ez a crackpack
-
molnartibor
tag
direwolfék féle új forgecraft2 sorozat modpackját valahonnan meg lehet szerezni? elég érdekesnek tűnik lehet indítanék rá egy szervert ha van igény

-
molnartibor
tag
-
molnartibor
tag
-
molnartibor
tag
Minecraft alá milyen configot vennétek? fél év múlva tervezném a jó öreg 955-ös amd cseréjét gondolkodom i5ben vagy i7ben meg lehet vga-t is kéne cserélni az 5770 is elég koros már, vagy valami amd APU talán?
más kérdés: a micro laggal mit tudtok kezdeni van oylan rész hogy a debug screen irja h 55-60 fps de közbe szaggat mint állat
-
molnartibor
tag
Nálunk FTB féle Agrarian Skies 3.0.1 fut jelenleg aki érdekel írjon jelenleg 3 "sziget" foglalt a nyolcból! (opot admint nem adok senkinek)
-
molnartibor
tag
-
molnartibor
tag
Hali!
Amikor big reactorsoztok mivel viszitek a termelt energiát? Mert a TE-s vezeték max 10k-t tud! -
molnartibor
tag
Barátommal Agrarian skies-ozunk jelenleg 2.1.5 van fent belőle és az a tapasztalat hogy a thermal expansionos vezetékek (energy item fluid) elég gyakran (server restart után pl) szétesnek vizuálisan jónak tűnik de nem szállítanak. Ilyenkor fel kell szedni és újra lerakni őket ami elég idegesítő! FTB fórumon olyasmit láttam h legyen chunk loadolva az egész terület na most egyáltalán nincs chunk loaderünk még de ugye a player 27x27 chunkos területet tart betöltve elvileg és az agrarian skies mapon nem nagyon mászkál el az ember 12-13 chunknyival arrébb. Találkoztatok már ilyennel és ha igen van e valami biztos megoldás rá? A mod packban jelenleg a 3.0.0.7 -es legfrissebb thermal expansion van benne!
-
molnartibor
tag
-
molnartibor
tag
-
molnartibor
tag
válasz
#56573440
#11903
üzenetére
Félreértesz én bc-vel csinálom csak a vége megy bele egy ae interface-be ha stabil királynő-here párosod van akkor hasonló ahogy mondod csak én úgy csinálom hogy wooden+atharic gate +és utána egy insertion pipe és amit vissza tud rakni visszarakja amit meg nem az mehet az AE-be. Nekem tökéletesen működik apiarist pipe nélkül az maximum akkor érdemes ha automatán akarod párosítani őket szerintem. A másik ami érdekes még a wiki szerint alveary-t alulról nem lehet kiszedni meg berakni na most gyakorlatban meg igen

-
molnartibor
tag
válasz
Teaway
#11890
üzenetére
Forestry modban lehet méhészkedni és amikor az industrius bandát csinálod azok a méhek termelnek olyan "comb"-ot amit ha kipörgetsz centrifugával akkor kapsz propolist ami majdhogynem használhatatlan csak pár dologhoz kell de ahhoz se sok viszont ha a propolist kipörgeted még egyszer és sticky resint kapsz

-
molnartibor
tag
válasz
#56573440
#11758
üzenetére
igen ez így van megoldva mint írtam hogy a a második chest a prioban pl a cobblenak az a megsemmisítő de pl electric circuitból 10 db legyen állandóan azt nem tudom elérni csak esetleg úgy hogy ha két AE-t ágyazok egybe mert az interface képes erre de az csak kívülről látszik olyankor az ae nem látja amit az interface betáraz de olyat lehet csinálni amire használom is h be van állítva egy interface hogy tartson magában 10 kaját 10 fáklyát amit project reddel szabályozottan átrakok egy ender chestbe

A másik megoldás az lenne még hogy a storage busnak meglehessen mondani hogy pl van 64db circuit a ládába de a rendszer ne 64-et lásson hanem csak 63-at. vagyis az lenne a lényeges hogy egy adott slotban lévő anyagot csak X-1-nek lásson így az utolsót ne vegye ki és akkor a precision bus feltudja tölteni a ládát és nem borul fel a dolog azáltal hogy kiveszi az utolsót és mást tölt a helyére!
-
molnartibor
tag
AE rendszer alatt hogy szoktátok elérni hogy megfelelő mennyiség legyen adott anyagokból? Emitterrel lehetne de ku**a sok emitter lag ot okoz + anyagonként kell beállítani amihez nincs kedvem! Itt a craftolt anyagokra gondolok mert ami a quarry felől jön az storagebus?-al obsidian chestbe megy és van egy másik busz a nullifierre kötve, prioritások természetesen beállítva úgy hogy először a bus-os chestet tölti utána a nullifiert így a driveokat nem szemeteli tele de mégis marad a rendszerbe 1-1 ládányi anyag!
-
molnartibor
tag
válasz
molnartibor
#11659
üzenetére
meglett a probléma vagy jó 4-5 blokkal arrébb volt még 1 pedestal díszítés céljából és volt rajta item is és amiatt nem kezdte el az infusion-t! Szóval eléggés User Error volt a dologban

-
molnartibor
tag
Tegnap belefutottam egy olyanba hogy thaumcraft4 össze akartam rakni az axe of stream-et és mindent megcsináltam neki de mégsem kezdte el amikor a pálcával a mátrixra kattintok! Van valami ötletetek mitől lehet?
-
molnartibor
tag
Hiszterézis kapcsolót csinált már valaki? Tartályhoz vagy chest-hez
-
molnartibor
tag
válasz
#19617792
#11538
üzenetére
hmm ez a gép 2010 februárjában lett összerakva de csak jövőre tervezek újat építeni! Maradni szeretnék AMD vonalon egy A10-esben gondolkodtam a VGA lehet maradna is mert nem érzem szükségességét amikkel játszok minden fut szépen FHD high beállításokkal mondjuk nem is tolok AAA játékokat a grafikai parasztvakítás valahogy sosem kötött le
de még az is megeshet hogy marad minden a régiben bár ez az fps lag zavar nagyon amikor már endgame felé ér az ember! Mondjuk laptopomon is volt fps lag i5+5450-el! -
molnartibor
tag
válasz
#56573440
#11531
üzenetére
én azért akarok optimalizálni mert szerverünk nem bika nagyon valamint a phenom 955 + xfx5770 sok cucc fps lagot okozott mit valamennyire tudtam orvosolni a smooth lightning visszavételével de jobb minél kevesebb gépet használni

közepesen automatizált AE rendszerem benyelt 250eu/t-t mondjuk lehet szerveren feljebb volt véve az éhsége de akkor is soknak gondoltam
-
molnartibor
tag
válasz
molnartibor
#11523
üzenetére
Na kiteszteltem ezt az AE ellátását EU vs MJ(rf)! Két egyforma rendszer volt felépítve egymás melett az egyiket gregtech-es Thermal Generátor (24eu/t) hajtotta a másikat Magmatic Dynamo(80rf/ -> 8MJ/t). Átlagosan a Dynamo nyert 44,8% tovább képes volt ellátni energiával a rendszert, de azt a rendszert amit meghajt 10 Geothermal azt 11 Dynamoval kell hajtani mert arányaiban az AE ennyivel többet eszi MJ-ből! Én ebből azt a következtetés vonom le hogy ha Dynamoval hajtom a rendszert akkor 30% kevesebb láva kapszulával tudom megoldani az energiaigényt!
A mérés részletei:
AE rendszer elemei: 1 Controller 1 ME Drive(4x16k + 2x64k driveok) 1 Terminal (ez 3,8mj/t vagy 9,5eu/t)
Táplálás EU oldal: 1 Gregtech Geothermal generátor 2 Glass kábel
Táplálás MJ oldal: 1 Dynamo 2 redstone conduit
A mod config-ok alapértelmezetten voltak hagyva!Mind a két oldalt 4 láva capsulával etettem meg egyszerre és mértem stopperrel melyik rendszer meddig üzemelt (stopper +-1sec-en belül inditva leállítva), a mérést 4x ismételtem meg!
Futásidők: Eu oldal 1. 504sec 2. 504sec 3. 504sec 4. 504
MJ oldal 1. 732sec 2. 730sec 3. 733 sec 4. 737Elvileg jól számoltam!

Még egy érdekesség, Gregtehces generátor a NEI szerint 24eu/t és 30k eu jön ki belőle na ezt sose sikerült elérni 24k körül jött ki belőle átlagosan, lehet van valami trükkje de azt nem ismerem)!
-
molnartibor
tag
válasz
#56573440
#11522
üzenetére
Alapesetben azt szoktam hogy kigenetizálom a demonic méheket foszfor és glowstone termelésre úgy hogy sivatagos biomban is eléldegélnek vagy extrabee-vel bárhol megélnek aztán ugye homok ami végtelen + foszfor ad lávát 1homok+2foszfor=2láva ha jól emlékszem. Ezek után gregtech féle láva generátor 1 vödör lávából 128k eu lesz 24eu/t/generátorral. Ez egy végtelen rendszer mert a méhek az alvearykban bc csövel simán visszafordítva bele örökké élnek csak chunk loadolni kell mindent hozzá! Csak a kérdés annyi lett volna hogy melyik energia a leghatékonyabb bár ahogy számolgatok még mindig ez a rendszer a leg"gazdaságosabb" és az elején ahogy te is mondod lehet szippantani a netherből a naftát!

-
molnartibor
tag
AE-rendszert ti mivel tápláljátok? mert ahogy nézegettem arányaiban 9,7eu/t mellett ha mj-vel akarom etetni ott 3,6MJ/t irt és nekem az soknak tűnt ötletek?
-
molnartibor
tag
válasz
#19617792
#11513
üzenetére
Sajnos nálunk szerveren csak BC-Quarry van azt kihúzom 64*64 és mehet 330rf/t-vel etetem már csak valami setupot kell kitalálnom a fúziós reaktorra hogy endgame elkészülhessen. Ami viszont idegesít hogy az ic-craftos gépek felrobbannak a túláramtól ez nem egészen tűnik reálisnak inkább égjen le és legyen javítható vagy ne de ne vigye magával a fél házat a laptopod töltője se robbantja fel a szobád ha 220V helyett 400V-ot kap csak szolidan kigyullad vagy csak elszáll a biztosíték/tekercs benne! Amúgy ez egy jó ötlet mondani kéne gregnek hogy legyen minden gépben biztosíték és az durran el ha túláramot kap és akkor az cserélhető lenne

Most már ugye az ic-vezetékeken a feszültségek összeadódnak nem lehet azt csinálni mint régen hogy ment 3-4k eu 24-es csomagokban!
-
molnartibor
tag
válasz
molnartibor
#11504
üzenetére
Most hogy már fut 20 perce a reaktor 15 generátort bír el 16-ot már nem! Ez 30720eu/t és egy kis plusz plazma generálódik ami segíthet ha esetleg újra kell indítani és leáll/kiürül a reaktor!
-
-
molnartibor
tag
válasz
#56573440
#11496
üzenetére
Most számolgattam hogy 144 centrifuga kell!
A másik ami érdekes elvileg a config file-on nem változtattunk a wiki pedig azt írja hogy 1 reaktor 31,5 plazma generátort kihajt. Na most méréseim alapján csak 16,x-et hajt ki és nem is 8kk eu/cella hanem csak 4kk eu/cella! Innen lestem lehet hogy elavult? http://gregtechcommunitywiki.wikispaces.com/Fusion+Reactormeglesem amit linkeltél lehet okosabb leszek

-
molnartibor
tag
válasz
#56573440
#11494
üzenetére
A szerver log valami invisible item-et írt!
Melyik kombóval járattad a reaktort én a helium-3 + deutérium kombóban gondolkodom, ahogy nézem ott a helium előállítása a nagy szívás ha glowstone-ból akarja az ember csinálni mert ugye azt lehet a méhekkel infinite előállítani. Ebben az esetben nagyon sok industrial centrifuga kell! NEI azt irja hogy 16glowsotne dust-ból lesz 1 helium viszont 1250sec!!! időt ír mellé! Tesztelés alapján számolgatok stopper és elindítom a folyamatot!
Esetleg te nem folyamatos üzemben használtad? Esetleg a Triciumos kombó jobb? -
molnartibor
tag
Project red transportation csöveket próbált valaki? Amikor a craftolós csövét rákattintottam a railcraftos blast furnance-ra és megnyitottam a GUI-t a szerver lehal egyből de nem le crashel csak ilyen szuper lassu lesz és nem reagál semmire kilépek és be is ragadok! Valakinek tapasztalat vele?
-
molnartibor
tag
válasz
#56573440
#11487
üzenetére
Sziasztok!
Ki is tudod pumpálni mert nekem a molten redstoneos világban a Buildcraftos pumpa nem szedte ki a molten redstone-t és vödörrel se tudtam felszedni belőle!
+ bizonyos anyagok amikor kiszedtem akkor vizet kaptam de pl az olvasztott obszidiánt tudtam vödrözni szóval elég hektikusan működött 
Üdv
T
Új hozzászólás Aktív témák
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Torrent meghívó kunyeráló
- Motorolaj, hajtóműolaj, hűtőfolyadék, adalékok és szűrők topikja
- BestBuy topik
- Fotók, videók mobillal
- Formula-1
- Battlefield 6
- Távol-keleti webshopok OFF topikja (játékok, kuponok, stb.)
- Bittorrent topik
- World of Tanks - MMO
- További aktív témák...
- Manli RTX 3070 8GB LHR / Csavarmatricás / Beszámítás OK! / Akciós ár!
- Apple Watch 4 44mm szürke színben. 74% akkumulátor.
- Canon EF-S 24mm f/2.8 STM objektív
- Dell Inspiron 16 Plus 7640 Ultra 7 / RTX 4060 16gb DDR5 1TB SSD/2.5K 120Hz Garancia
- Canon 60D fényképezőgép + 50mm objektív + 16GB memóriakártya
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

)
ez 1.7.10 szerver
sebaj majd megnézem én

