Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    Amúgy annyiból igaza van anjani182 -nek, hogy a magyar tömegközlekedés tényleg egy katasztrófa! Vidéken is, pesten is. Pesten dinamikum talán gyors is a tömegközelekedés, viszont a környezet, a légkör az ami engem visszataszít. Vidéken meg a dinamikájával van bajom.
    Ha normális igényes magas színvonalu lenne a tömegközlekedés, akkor még talán azok is azt választanák, akik amúgy kocsikáznak.

    Itt Veszprémben pl, már vagy 5-8 éve csak az első ajtón lehet felszállni a buszokra. Ez legalább 10-15 perccel meghosszabítja a menetidőt. Főleg reggel, amikor a sok diák egyszerre mennek 7-re 8-ra a suliba. Volt olyan, hogy beért a busz, elkezdted felszállni az emberek, én hátul voltam, és pont akkor gyújtottam rá. Kényelmesen el tudtam szívni a teljes szál cigit, amire oda jutottam, hogy én is felszálljak.
    Szerencsére, amióta melózok, van kocsi, meg pénz is tankolni, és ha megyek Pestre, már csak kocsival megyek! Hogy miért?
    Mert annyira felmentek a mávos jegyárak, hogy szinte ugyan annyi kocsival a Vp-Pest, mint vonattal + metró,egyéb. Undorító környezet. Egyedül az IC az, ami normális, de az se mindig.
    Aztán az emberekről meg nem is beszélve! Sokszor féle pesten tömegközlekedni, mert minden metró vagonban van legalább 4-5 hogy is mondjam, ellenszenves kinézetű / viselkedésü egyén. Sajnos mindenki színvonaltól függetlenül felszállhat a tömegközlekedés eszközeire ha meg tudja fizetni a jegyet. Pesten állandóan azt kell figyelni ki akar megkéselni, ki akar kirabolni, ki akar lehúzni kéregetni stb. Ez nem színvonal, ez trágya.
    Ami jó a pesti t.közlekedésben, hogy jóformán gyorsabb mint kocsival. Viszont az emberek, a környezet az nulla. A Metró is tele van csövesekkel, kéregetőkkel, cigányokkal és így tovább. Undorodom lemenni is. Utálom, hogy arra kell figyeljek, ki akar belémkötni, kirabolni vagy egyéb.
    Este meg kifejezetten nem is közlekednék pesten, csak ha nagyon muszáj. Volt már rá pár alkalom. Részeg csapatok felszállnak és hőbörögnek össze vissza. Akibe csak tudnak belekötnek. Lebegtetik a kést mert az olyan menő. Idős embereket szivatnak.
    Hát kinek van erre szüksége?
    Szóval amíg nem lesznek normális jegyárak, és színvonalasabb légkör, addig nekem is marad az autó.

Új hozzászólás Aktív témák