Új hozzászólás Aktív témák

  • Jigli

    csendes tag

    Észre vettem valamit a C765-ön:
    - Rá van kötve a PC-m (3080 és a TV game módban megy a gamebar miatt, ezt PC módban nem lehet bekapcsolni) a TV-re ( [link] ). A TV-n engedélyezve van a gyors bekapcsolás funkció. Miután kikapcsolom a TV-t és bekapcsolom a gépet onnantól kezdve kb fél percenként elkezd ezerrel villogni mind a 2 monitorom (amik displayporton vannak rákötve a VGA-ra és csak a TV megy HDMI-ről) mint amikor rádugsz a gépre még 1 kijelzőt vagy elkezded állítani a HDR-t vagy a kijelzők felbontásait.

    Ja és ha be van kapcsolva a TV és a gép is minden tökéletes. Nincs villódzás...Működik a VRR, A HDR és 4k 120 hz minden játék alatt 12 bites színmélység mellett.

    Próbáltam kikapcsolt CEC mellett is de ugyan az. Kikapcsoltam a TV-n azt is hogy semmi ne menjen amikor standby-ban van a kicsike de nem oldódott meg a gond. Amit még nem próbáltam az a VRR kikcspolása a TV-n bár ez nem hiszem hogy befolyásolná mivel az nvidia controlpanelben próbáltam ezt is kikapcsolni de úgyan úgy villogott fél percenként.

    Eddig 2 megoldást találtam:
    1. kihúzom a HDMI-t (ami annyira nem buli hosszú távon)
    2. kikapcsolom a TV-n a gyors indítás funkciót (ami megint csak zavar mivel így nagyon lassú a boot minden indításnál)

    Ezekből én azt szűrtem le hogy a TV fél percenként jelet küld a HDMI csatira még standby-ban is és emiatt a gépem (vagy is a driverek) folyamatosan frissítik a monitorokat. Azt elfelejtettem leírni hogy a gépen engedélyezve van a HDR mind a 3 kijelzőn a windowsban.

    Van esetleg valakinek tipje hogy mit próbálhatnék még ki? A legjobb az volna ha reg adatbázishoz lehetne valahogy ki/be kapcsolni a HDMI csatlakozó teljes áramellátását és azzal ki lehetne váltani a kihúzást. Persze fogalmam sincs arról hogy van e ilyen opció és azt hol találom :/

Új hozzászólás Aktív témák