-
Fototrend
Wise díjak [link]
Új hozzászólás Aktív témák
-
cocka
veterán
Valaki érti, hogy mi a helyzet a virtuális kártyákkal?
A használat módjáról van szó.
Linkeltem ide két képet, hogy egyértelmű legyen a különbség. Tehát virtuális/digitális esetén nem elérhetők a contactless és a mágnescsíkos tranzakciók. Ahogy a kártya sem fizikailag.
1.
Na most gondolom, hogy ATM-nél csak egyféleképpen lehet pénzt felvenni kártya nélkül, ha a kártya digitalizálva van a mobilappban és egy (többnyire) okostelefon NFC chipjét használjuk ahhoz, hogy adott ATM-nél virtuális kártyánkkal tranzakciókat végezzünk, persze PIN kód megadását követően.
Így tehát adódik a kérdés: Ha a contactless tranzakciók nem érhetőek el a virtuális kártyákhoz, akkor hogy veszek fel pénzt a nem létező kártyával az ATM-ből? Vagy ha használom az NFC-s megoldást egy ATM-nél, az hirtelen kivételt képez a contactless tranzakciók alól? Miért?2.
Nézzük a másikat: chip & PIN. Ez minden esetben azt jelenti, hogy be kell dugni a kártyát a POS-be. Tehát itt is adódik a kérdés, ha a contactless tranzakciók nem érhetőek el a virtuális kártyákhoz, akkor hogyan dugom be a nem létező kártyámat a POS terminálba? Ha pedig megint NFC-s fizetés történik mobillal majd PIN kóddal (vagy esetleg anélkül), akkor ez megint kivételt képez a contactless tranzakciók alól? Miért?Vagy csak a fizikailag létező bankkártyával végzett contactless tranzakciók tartoznak a "contactless tranzakciók" kategóriába? Ha igen, miért?
Ha esetleg mindkettő a mobiltárca kategóriába esne, akkor a 2. esetben minek kell ez a chip & PIN külön kategória?
Digitális kártya esetében szerintem az egésznek így lenne értelme, meg ez tűnik nekem logikusnak a mostani helyett:
ATM NFC withdrawals
Online payments
Contactless transactions
Mobile wallets
Új hozzászólás Aktív témák
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Autós topik
- Motorolaj, hajtóműolaj, hűtőfolyadék, adalékok és szűrők topikja
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Óra topik
- Gyúrósok ide!
- Milyen TV-t vegyek?
- Samsung Galaxy A57 - kecses test, lusta lélek
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Okos otthon - Home Assistant, openHAB és más nyílt rendszerek
- További aktív témák...
- Telefon felvásárlás!! Apple iPhone 16, Apple iPhone 16e, Apple iPhone 16 Plus, Apple iPhone 16 Pro
- QNAP TS-870U-RP 8 lemezes Rack NAS
- Vásárlunk iPhone 12/12 Mini/12 Pro/12 Pro Max
- iPhone 15 Pro Max 512GB 87% Esim-es verzió (3hónap Garancia) Kijelzőn pici folt!
- 500GB, 320GB, 250GB notebook 2,5" HDD-k. Több db. (100/100%)
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
