Aktív témák
-
dbius
veterán
Általában disztrókból lehet készíteni ilyen "live-cd"-t, pendrivera, ugyanis ez a legáltalánosabb megoldás erre (több partíciót kell létrehozni, egyiken maga a disztró, másikon pedig a persistent rész lesz, ahová menti a beállításokat). Az ilyet persistent live-nek nevezik.
Jó dolog
Ubuntunak van saját eszköze, hogy ilyet készíts, boot során választhatsz, hogy rendes live-cd módban akarod futtatni, vagy persistent módban.Nekem jelenleg egy 2 gigás pendrive-on, valamint egy 100gigás 1,8"-os külső házban lévő vinyón van ilyen persistent ubuntu. Arra kell figyelni, hogy a persistent rész hamar meg tud telni pl. esetemben a 2 gigás pendrive-on (pl. ha frissítesz).
szerk: fedorából is lehet persistent live cd-t készíteni: [link]
Aktív témák
- Házimozi haladó szinten
- Nyaralás topik
- Windows 10
- E-roller topik
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Okos otthon - Home Assistant, openHAB és más nyílt rendszerek
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- iPhone topik
- Engedélyezte Hollandia a Tesla önvezetést, az EU többi része következhet
- Tesla topik
- További aktív témák...
- 235 - Lenovo Legion Pro 7 (16IRX9H) - Intel Core i9-14900HX, RTX 4090
- HIBÁTLAN iPhone 13 128GB Blue-1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4453, 100% Akksi
- Keresünk iPhone 15/15 Plus/15 Pro/15 Pro Max
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 128GB Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4567
- AKCIÓ! Gigabyte X570 R7 5700X 32GB DDR4 512GB SSD RX 6750 XT 12GB LIAN LI LANCOOL 216RX 750W
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Ubuntunak van saját eszköze, hogy ilyet készíts, boot során választhatsz, hogy rendes live-cd módban akarod futtatni, vagy persistent módban.
