Új hozzászólás Aktív témák

  • vargalex

    Topikgazda

    válasz Peter789 #1237 üzenetére

    Szia!

    Egyrészt pro230 már megírta, hogy jffs2-vel bukod a failsafe módot. Ez egy kicsit veszélyes, bár, ha az ember tudja, hogy mihez nyúl, akkor nem igazán lehet gond. De kezdőknek pl. ezért semmiképpen nem ajánlott.
    Másrészt a squashfs sokkal jobban tömörített, mint a jffs2 filerendszer (nyilván azért is tud jobban tömörített lenni, mert csak olvasható). Ehhez elég megnézni egy alap firmware squashfs és jffs2 verzióját (természetesen a sysupgrade-t, mert a factory nyilván egy bizonyos méretre fel van töltve - esetleg más a formátuma is - hogy a gyári felületről feltölthető legyen).

    Példaként nézzük a TP-Link TL-WDR3600 ezen két verzióját:

    OpenWrt-3600-squashfs-sysupgrade: 2818052 byte
    OpenWrt-3600-jffs2-sysupgrade: 3866628 byte

    Azaz a kettő között 1 MB különbség van a squashfs javára. Az alap firmware-hoz képest általában csak config-okat módosít az ember, így ez minimális veszteség. Az viszont egyértelmű, hogy squashfs esetén sokkal több hely marad az utólagos csomagtelepítésre.

    De megnézheted a buildemet is. A benne található csomagokat biztos, hogy nem telepíted fel (jó, ha a felét sikerül) egy 8 MB-os flash-ra jffs2 firmware esetén.

Új hozzászólás Aktív témák