Új hozzászólás Aktív témák

  • Petykemano

    veterán

    Találgassunk!

    Van (Lesz) az AMD-nek egy RDNA és egy CDNA... hát nevezzük GPU arcitektúrának, annak ellenére, hogy elvileg a CDNA egy masszívan párhuzamos feladatok végrehajtására alkalmas gyorsító csupán. Állítólag pont a grafikai - képadó - részt cserélik tensor magokra.

    a Renoirban levő Vegát nem nevezték CDNA-nak, az továbbra is GCN, ezt szögezzük le.

    Nyilván egy mobil lapka esetén fel sem merül a kérdés, hogy a következő (széria) már RDNA/2 IGP-vel érkezik. De azon a szegmensen kívül?

    Többször felmerült már, hogy milyen fancy lenne, ha az IO lapkában azért mégiscsak lenne valami kis IGP, ami legalább képet ad. Jójó, hát most erre persze ott lesz már a 8 magos desktop Renoir.

    Egy IO lapkába bezsúfolni a képadásra alkalmas részeket talán némileg pazarlás. Mármint az intelt is sokan szidják, hogy az IGP felesleges. És nyilván, amíg csak holt szilícium, amit azért meg kell fizetni, és nincs semmi, ami ki is használja, addig így is van. De mivel mindig kellően kis teljesítményű, ezért sose volt értelme nekiállni használni.

    Nyilván ez egy ördögi kör.

    Szóval a kérdésem arra vonatkozik, hogy vajon APU-t fogunk-e látni olyat, amiben nem RDNA/2 IGP van, amit grafikára kínálnak, és nem is feltétlenül az IO lapka része. Wang azt mondta, hogy a grafika chipletesítése nehéz kérdés. De CDNA architektúrát lehetne chipletből építeni. És ilyen chipletet a későbbiekben akár - ad abszurdum nem képadó gyorsítóként - desktop, vagy threadripper csomagra is lehet illeszteni.

    Azt persze én se látom, hogy ennek ma konkrétan mi értelme lenne. Merthogy valaminek először meg kéne törnie azt az ördögi kört, hogy a CDNA gyorsító magok közös címteret, közös alacsony késleltetésű memóriát használnak a CPU magokkal és ebből milyen előny hozható ki. És nyilván a teljesítmény se érné el sosem egy különálló gyorsítókártya kapacitását.

Új hozzászólás Aktív témák