-
Fototrend
A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
schawo
#38033
üzenetére
Nem bullshit. A heterogén éra már jóideje megy. Ott az Intel mainstream desktop, ahol már a Sandy Bridge óta APU van. Az Ryzennél már nem nagyon van, de ez igazából átalakult. Ott a Vega, ami gyakorlatilag a rendszermemóriát tudja használni, és a mellette lévő csak egy gyors cache.
Az AMD beszopta azzal, hogy a GPU és CPU nem igazán megy együtt, egy lapkán, gyártástechnológiai okokból. Illetve külön gyártani amúgy is olcsóbb, főleg nagy lapkáknál. Ehhez is jól jött az új összeköttetés (IF), illetve a Vega is igazából az APU koncepció kiterjesztéséről szól, dGPU-ra. A hagyományos APU megmarad, teljesen mindegy, hogy most lapkán belül vagy lapkán kívül van összekötve a CPU és a GPU, a lényeg, hogy egy tokon van, és szoftveresen is egyként látható.
Ez az egész chiplet dizájn persze leginkább egy tünet. Mivel rohadt drága gyártatni, ezért trükközni kell.
-
Petykemano
veterán
válasz
schawo
#38033
üzenetére
nem bullshit abban az értelemben, hogy mindent nem dobnak el. a közös memóriacímtér, a heterogén feldolgozás megmarad. Ez annál is inkább érdekes és fontos kérdés, mert hamarosan itt lesznek a nyakunkon az FPGA-k és más gyorsítók.
Abban az értelemben volt csak bullshit, hogy ennek egy lapkán kell megvalósulnia. Azt várjuk hiába, hogy olyan APU-kat kapjunk, mint a Subor Z+, vagy a console chipek.
Új hozzászólás Aktív témák
A topikban az OFF és minden egyéb, nem a témához kapcsolódó hozzászólás gyártása TILOS!
MIELŐTT LINKELNÉL VAGY KÉRDEZNÉL, MINDIG OLVASS KICSIT VISSZA!!
A topik témája:
Az AMD éppen érkező, vagy jövőbeni új grafikus processzorainak kivesézése, lehetőleg minél inkább szakmai keretek között maradva. Architektúra, esélylatolgatás, érdekességek, spekulációk, stb.
- Sapphire Pulse RX 6700 XT 12GB használt videókártya számlával és garanciával eladó!
- XFX RX 7900 XTX SPEEDSTER MERC 310 24GB BLACK EDITION - 3 év Alza Garancia
- MSI Radeon RX 6700 XT MECH 2X OC 12GB használt videókártya számlával és garanciával eladó!
- GIGABYTE AORUS Radeon RX 6700 XT ELITE 12GB használt videókártya számlával és garanciával eladó!
- 27% - SAPPHIRE RX 7900 XTX Nitro+ 24GB DDR6 Nitro+ Videokártya! BeszámítOK!
- Új, Aktiválatlan iPhone 17 Pro (256 GB) (rendelhető)
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 9700X 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Apple iPhone 13 Pro Max Graphite ProMotion 120 Hz, Pro kamerák 128 GB-100%-3hó gari!
- Azonnali készpénzes INTEL CPU AMD VGA számítógép felvásárlás személyesen / postával korrekt áron
- Apple MacBook Air 13 M1 8GB 256GB magyar bill 1 év garancia
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: ATW Internet Kft.
Város: Budapest

