Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly
    veterán

    Jól emlékszem, hogy valaki próbálta már fájlrendszernek az F2FS-t? Néztem most egy alig 1 éves sebesség tesztet, és otthoni használatra SSD esetén az értékek alapján jelentősebben gyorsabb, mint az EXT4. Persze adatbázisok, apache és társai esetén már lassabb, de otthoni használatra jónak tűnik, csak kérdés, hogy mennyire stabilan működik. Lehet hogy kipróbálom a root "partícióra".

    Én használtam fél-egy évig F2FS-t SSD-n. Ne ülj fel a teszteknek, borzalmasan lassú. Érezhetően lassabb, mint ext4-gyel. Ráadásul mikor én próbáltam, az fstrim is bugos volt vele, igaz ezt javították.

    Ha annyira akarod, próbáld ki, de csak akkor, ha mazohista hajlamaid vannak, és ne mondd, hogy nem szóltam előre.

    (#6934) Bici: lehetni biztos lehet, valami AUR helpert lefordítani Debianon és ott futtatni, az meg tudja csinálni a forgatást, meg megcsinálja a csomagot, legfeljebb olyan paraméterrel hívod, hogy a kész csomagot ne próbálja pacmannal telepíteni.

    Az Arch Wiki meg írja, hogy hogyan kell saját repót létrehozni.

Új hozzászólás Aktív témák