-
Fototrend
Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Urna
tag
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni a korábbi billentyűzetes projekthez. Hogy ne kelljen visszakeresni, ezt próbálom reprodukálni, de nem az eredeti Teensy-vel, hanem egy ESP 32 S2 Minivel, és saját pcb-vel (ami már megjött és nagyon fasza is lett szóval köszönöm hozzá a segítségeket
) Emellett ahogy nézegettem az esp-s billentyűzetes projekteket, a
#include "USB.h"
libekkel dolgoztam.
#include "USBHIDKeyboard.h"
A matrix decoder scriptekből vettem elepul az egyiket, erre és ezt alakítottam át.
Két fő probláma van a kóddal jelenleg de elakadtam a debugolásában.
- Jól (két koodinátát ) csak a bekapcsolsá utáni első leütés során tud kiadni, utána elhagy egyet-vagy kettőt (legtöbbször ha valaminek "1-2" lenne akkor a mellette lévő " 1-3 "-ból, csak a 3 jön meg). Ez azért nem annyira hatalmas baj, de van ~60 billentyű így is.
Minden más billentyű egyébként (kivéve még bal-nyíl de lehet ez is "LED-es ") visszaadja a sor és oszlop koordinátáit.
- A másik már valóban probéma. Van két oszlop amikből nem olvas ki (egymás feletti gombokra végig ugyanaz a tünet) Ha ezeket nyomom le, akkor nem jelenik meg kiírt billentyű hanem a board LED-je világít. És ahogy néztem ha a breakoutboradon a 15-ös pint kötöm össze bármi mással, akkor is ez a játszódik le. Valószínüleg aMyPinsInOrder
tömbben rosszul haivatkozok a pinek számozására, sőt valószínüleg a 15-össel lesz baj, de nem találtam hogy mi lenne a jó megoldás. Én csak a hátulján lévő nyomtatás alapján hívtam őket 1-től 18-ig, majd 21 és 33-tól 40-ig. Ez a két oszlop amúgy a B-T-5-F5 illetve az Á és Ő "oszlopa".Itt található meg a kódom: Github a bekötés pedig úgy néz ki hogy egy 30pines FPC breakout board (ez előbb jött meg mint a saját) 1-től 27-ig tartó pinjei az ESP-be mennek be a fenti módon: 1-től 18-ig, majd 21 és 33-tól 40-ig.
Köszi előre is a segítséget!
Új hozzászólás Aktív témák
- Lexus, Toyota topik
- Xbox Series X|S
- Villanyszerelés
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- No Rest for the Wicked
- 175 fotó, amit a Vivo X300 és X300 Pro kameráival készítettem
- Gitáros topic
- Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Lancia topik
- További aktív témák...
- BONTATLAN Új iPhone 17 PRO MAX Silver - Ezüst 256-512GGB Független 1év Apple G Azonnal átvehető.Deák
- MUNKAGÉP Dell Precision 7520 / 16gb ram / 512gb SSD / Nvidia 4gb dedikált / MAGYAR Bill
- Gamer pc eladó! 2070 Super/i5-10600KF/16GB RAM/Be Quiet
- Ryzen 7 5800X / 2x 500GB SSD / 32GB DDR4 3000MHz / RX 9060 XT + Előretelepített Eredeti Win11 PRO
- új iPhone 17 Pro 512GB cosmic orange kozmosznarancs független Apple 1 év garancia
- DOKKOLÓ BAZÁR! Lenovo, HP, DELL és egyéb más dokkolók (TELJES SZETTEK)
- Iphone 14 Pro Max 128GB // Számla + Garancia //
- LG 27GP95RP - 27" Nano IPS - UHD 4K - 160Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium PRO - HDR 600
- GYÖNYÖRŰ iPhone XR 64GB Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3117
- HIBÁTLAN iPhone 13 Pro 128GB Sierra Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3667 100% Akkumulátor
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő