Új hozzászólás Aktív témák
-
thyeby
őstag
válasz
Winner_hun
#32183
üzenetére
Szót érdemelne itt az az ív a plafonon levő modul végén.
How It's Made?
-
thyeby
őstag
válasz
Speciali
#32198
üzenetére
A nitro-ban magam is szinte biztos volnék, de van egy baj vele. Ez oldaná a ragasztót is, amivel a bélyegzőgumi van ragasztva a bélyegzőfához, és ezt nem akarnám. No, meg abban sem vagyok biztos, hogy a bélyegzőgumit békén hagyja. A nitro szinte mindent old. Cserébe villámgyorsan kiszédíti az ember fiát. Kábítószer.
Régen volt nekem is ilyen Wágner csoda - most is megvan valahol tán. Tudtam én azzal szépen fújni, de nem mindent. Pl a radiátorzománcot kifejezetten jól kezeltem vele. De a hajdani Neolux autózománc konzisztenciája ha picit is eltért a fúvókához optimálistól, narancsbőrös lett menten a felület, vagy meg buborékos. És persze pazarolta a festéket nagy irammal. A mai jóféle pisztolyokkal már más a helyzet. Takarékos, célozni, szinte rajzolni lehet velük, minden állítható rajtuk.
Mégis - a festés külön szakma. Sok összetevős. És de sok szaki nem is ismeri a szakmáját.A Te főnököd legalább segített. Az enyém csak simán "Főnök" volt. Történt egyszer régen, hogy felvittem a háztetőre a festeni valókat, hogy tiszta, tágas helyen dolgozhassak. Hűtőpultok polcait, lemezeit kellett újrafestenem egy fagyasztós üzlet számára. Jól sikerült, már kezdett száradni a felület. Feljött a főnököm ellenőrizni, és hiába szóltam neki, hogy vigyázzon, telerugdosta porral, meg a gyomok szálló, pergő magvaival. Több idő volt a javítás, mint előzőleg a festés, és másodszorra már nem is sikerült olyan jóra. Igaz, nekem sem kellett máskor kétszer mondanom, hogy valamihez ne nyúljon, vagy ne menjen oda.
-
Speciali
tag
válasz
thyeby
#32187
üzenetére
Az utobbi hetekben pár liter vizbázisu lakkot és festeket kellett elfujnom. Én nitro higitot használtam a megszáradt festek ellen. Azonnal nem, de áztatva oldja.
Amugy jol megszivatott a festek. Ugyan ugy dolgoztam vele, mint az oldoszeres PU-val, hát nem kellet volna. Felholyagosodott az egész felület. Fönök hozott nekem egy Wagner rezgös festékszorot, szerencsere be sem indult, nem szeretem az ilyen barkács vackokat. Aztán jött persze a régi mentalitás, addig kisérleteztem, amig majdnem tökéletes nem lett.
Fönök hétvégen nekiállt fujni, gondolom meg akarta mutatni hogy kell.Az lett a vége, hogy festöhengerrel festett le mindent, a következö munkába meg már nem piszkitott bele.
-
Speciali
tag
válasz
Winner_hun
#32183
üzenetére
Valami hasonlo lámpaötletem van nekem is itthonra. Csak én süllyesztett spotokat akarok.
A Tv alatti polc jó ötlet, hogy nincs bezsufolva sehova a tv. A tv-k egyre nagyobbak lesznek, igy nem kell semmit kicserélni egy nagyobb képernyöhöz. (ja de, a Tv-t)
A kereszt nekem is furcsa.

Röhögöm itt a sok potom pénzért vagy ingyen kidobált teljesen jo nappai butorokat. Mind a nagyobb Tv okozta probléma miatt cserélik ujra a butorokat.
-
thyeby
őstag
válasz
Haugland
#32195
üzenetére
Egy valamire való tolóablak vasalat olyan drága, hogy nem bírod kifizetni. Megépítheted a tradicionális technológiával (sok munka árán persze), de az meg széllelbélelt lesz.
Legokosabb, ha a kettő között megalkotod a magadét úgy, hogy előbb teljesen átgondolod, miként oldod meg egyszerre a jó hőszigetelést, és a könnyű járást.Előző kérdésedre, a tolóajtó sínre pedig ez a válaszom:
Vannak a jó sínek. Ezek drágák. Aztán vannak az olcsó sínek. Ezek sz@rok. Vannak még közte a kompromisszumok. Ezek meg kompromisszumok.
Nem sokra mégy vele, de ez van.Az viszont, hogy merészek a terveid, teljesen rendben van. Ez viszi az embert előre. És ez a lelkesedés egy nagyon jó dolog. Ha siker koronázza, akkor pláne. (Ingyen, olcsón viszont egy siker sem átütő.)
-
Haugland
aktív tag
Toloablakot (amerikai stilusu, fel-le csusztathato verziot) csinalt mar valaki kozuletek?
Keresnek olyan weboldalt ahol latni lehet a klasszikus ablakok csuszas mechanikajat, mert szeretnek epiteni egyet a hetvegi hazba...
Tudom, meg csak most epitem a gepemet de mar ilyenben gondolkodom...es ez kicsit meresz..de annyira fel vagyok villanyozva, hogy.... -
Haugland
aktív tag
Lakasba, szobaajtohoz toloajto mechanikabol milyet ajanlanatok ami nem draga ellenben jo es felszerelni sem oriasi mutatvany?
Jo=sima mukodesu, csendes es jol zar (minimalis kuszob vagy inkabb kuszob nelkuli)
-
thyeby
őstag
Igazából nem tudom még, mi vár rám. A próbagyártás azt sejttette velem, hogy nem lesz olyan egyszerű, mint eddig a bélyegzőtintával.
Húsz lepkét csináltam, hogy legyen a KERMI fele minta, meg hogy érezzek meg valamit a folyamatból. Ez tíz bal szárny bélyegzését jelentette, és másik bélyegzővel tíz jobb szárnyat. Az egész művelet nem tartott tovább öt percnél, és ennyi idő elég is volt hozzá, hogy körömkefével is csak lassan, nehezen boldogultam azon melegében. És tudom, hogy nekem élesben majd órákon át kell egyvégtében bélyegeznem. (A festék száradása papíron két óra, a valóságban tíz perc után már kézzel megfogható.)
Elképzelhető az is, hogy ezt az általad javasolt vizes tálcás szivacsos trükköt is ki kell majd próbálnom. -
Findzs
addikt
válasz
Winner_hun
#32183
üzenetére
szép munka

a lyukak kifúrása még állványossal is macerás lehetett
de nekem se kellene ilyen a nappalimba

-
thyeby
őstag
Hátha valaki tudja:
Vízbázisú festéket mivel lehet lemosni a szerszámokról, ha rászárad? (Nagyon gyorsan száradó Trilak festékkel akarok dolgozni - egyebek közt bélyegezni, és sokszáz darabot kell festenem. Egészen biztos, hogy már egy óra munka után a bélyegző le fog sántulni az óhatatlanul odaszáradó festéktől.) Olyan oldószer lenne jó, ami a gumit nem oldja.
-
thyeby
őstag
Aki használ 3M félálarcot:
Észrevettem, hogy a maszkon belül az orrnyeregnél megtapadt a fűrészpor. Valahogyan bejutott. Érezni nem éreztem se port, se szagot. De a por ott van. Gondoltam, a kilégzőszelep elkoszolódhatott. Nem tudtam sehogy szétszedni, hogy kitisztítsam. Azt hittem, egybe van öntve a membránfészek a maszkkal, és ha tönkremegy, kidobandó. Le is tettem róla, vettem másik álarcot.
Tegnap nálam járt Bari, és szétszedte nekem. A fejpánt lepattintása után leszedhető a fészek sapkája, és egyszerűen, gyorsan tisztítható a membrán (jóféle szilikongumi!) is, a fészke is. (És jól tippeltem, el volt koszolódva.) -
thyeby
őstag
válasz
Winner_hun
#32183
üzenetére
Asztalosszakilag kifogástalan. Mutatós is, ötletes is. De a dizájn olyanra sikeredett, mint ha templomban lennénk.
Az asztalon az a kétkardos szamuráj érdekelné a fiamat. Olyan csoportba jár, ahol épp a kétkardos harcművészetet tanulják ki az ifjonti harcosok.
-
Soká
senior tag
A végén írtad a lényeget.
3 opció van: vagy megfelel és használod, vagy rájössz, hogy pontosan miért és miben szeretnél jobbat és addig használod, amíg nem jön össze a pénz ama jobbra. A harmadik, hogy egyáltalán nem tudod használni, remélem csak elvi lehetőség marad.Ami a kritikákat illeti, tudni kell olvasni a sorok között. Aki hobbista és van realitásérzéke az elfogadja, hogy egy 30-40ezer körüli géptől mi várható. Aki iparszerűen akarja használni - és dolgozott már profi gépen - az nem fogja szeretni.
-
mahoo
csendes tag
A kezdeti hangoskodas valamiert az uj gepnel is meg van, legalabbis ezt olvastam egy angol oldalon. Szerintem jo allapotban van, de nem vagyok annyira jartas benne, hogy erre merget is vennek
.
Mint mondtam, az asztal fogott meg leginkabb, stabil es merete 65x80cm-es. Illetve jo kialakitasu a steller palyaja az asztal teljes hosszaban.
Hogy jobb vetel lett volna az Aldis? Nem tudom, lehetseges. Arrol is olvastam jokat, de tobb rosszat es nem tudtam sehol megnezni.
Ha 2-3 evet kibir es ki tudom tapasztalni az alapfogasokat ill. hogy milyen asztalra lenne a kesobbiekben szuksegem, akkor azt mondhatom, hogy nekem megerte. -
Soká
senior tag
"Hát pedig én ma hazahoztam..."
ne bánd
25.000Ft-ot megért, feltéve ha megkímélt állapotban van. A kezdeti hangoskodása lehet nem túl jó jel is... milyen állapotban vannak a szénkeféi? 40 sok lett volna egy új aldis darabért 3 év garival?
Az alu asztal kétféle lehet, öntött alu (a drágább asztalok ilyenek) vagy húzott alu szelvényes, mit a tiéd. Lemezből csak az acél asztalokat csinálják, azokat is merevítő préselésekkel. -
thyeby
őstag
válasz
aszamóca
#32171
üzenetére
Szerintem azért dícsérte a Makitát, mert az volt épp készleten, az előző vevőnek meg biztos azt dícsérte, amit el is adott neki.
Makitával nincs tapasztalatom. Tudom, hogy a kés olcsóbb bele. Nem hiszem, hogy rossz gép lenne. ADH 330-as metebóm van. Pontos, és gyönyörű a gyalulási képe. Kimagaslóan szép. Nem tudom, hogy mi a fenét kellett módosítani egy bevált gép horonykiképzésén?
Ettől még elképzelhető, hogy tényleg megtették."Magyarázta, hogy (ha hullámos a fa?) a Metabó nem gyalul olyan szépen"
Ez úgy hülyeség, ahogy van. Vastagolóba egyengetett fát való bedugni, ami már nem hullámos. Tényleg jó kis kifejezés, de ha már ezt használjuk, hát olyannal a Makita se fog szép gyalulási képet adni, és semmilyen vastagóló se a föld hátán. Érsd a hullámos kifejezés alatt azt, hogy vetemedett, görbe, teknősödött, csavarodott, és bármiféle deformálódást, ami eltér a tökéletes síktól. Ezeket a fűrészáruban természetesen előforduló egyenetlenségeket a klasszikus tanítás szerint előbb egyengetünk, majd ezután következhet a vastagolás.
"Vagy érdemesebb még gyűjteni, és egy kombinált gépbe fektetni, pl a Bernardo?"
Kapásból azt kellene válaszolnom, hogy érdemesebb gyűjteni. Hogy a Bernardo mennyire éri meg az árát, azt nem tudom, mert nincs ismerősöm, aki ismeri, és nekem se volt még dolgom vele.
De egyet írhatok, ami lehet elég stabil kiindulópont számodra:
Van metabo 300-as kombi gépem is, és ugyanettől a márkától 330-as vastagolóm is. Kizárólag a kombigépet használom. A vastagoló el van dobozolva arra az esetre, hogy ha emez a használatban levő megállna, tudjak ijedtemben mihez nyúlni, és ne álljon meg a munka. Ám ha ez megtörténne, pánikolva szaladgálnék a megoldás után, hogy megjavuljon, és a másodhegedűs mihamarabb mehessen vissza a dobozába.
Szóval ebből stabilan kiérezheted, hogy mekkora különbség van egy kombigép, és egy szénkefés vastagoló közt. De hogy melyik kombira érdemes inkább még gyűjteni, az az igazi kérdés. Egy olyan kombi, ami ugyan még csak belépő szint, de már stabilan, és fölényesen tud mindent, az a Feldertől a Hammer kombija. Még a legkisebb (260-as) is veri az összes konkurenciát - az én metebómat is. De az drága. Sokkal drágább, mint a Bernardo. De arról sokan tudnak nyilatkozni, hogy jó gép, a Bernardo-t meg nem sokan ismerik. Ettől még lehet jó persze az is. -
Haugland
aktív tag
Banyek, milyen igazatok van!

A talp széle jó esetben páthuzamos a fűrészlap síkjával -> az lehet a támpont. (összeszerelem a fűrész és megnézem, hogy mennyire lötyög vagy jár ferdén és ha minden rendben akkor ez lesz a kiindulási pontom!Jövő hétre jön meg Komáromba a 18mm-es csúszásmentes rétegelt lemez és le is szabják1250x1000 méretre addigra megleszek a csiszolással és csavarkötések rögzítésével és festéssel aztán jöhet is az összeszerelés ;-) (nem kicsit vagyok már beindulva)
-
Haugland
aktív tag
válasz
aszamóca
#32173
üzenetére
De Te itt most a fuggoleges 90° os beallitasra gondolsz szerintem.
En arra gondolok (attol parazok) hogy az elso osszeszereleskor amikor felfurom a korfureszt a munkalap aljara, akkor mire kell nagyon figyeljek, hogy a fureszlap sikja es a csuszolap megvezetese tokeletes legyen (parhuzamos)
-
Haugland
aktív tag
A kézi körfűrész asztalba építésénél szerintetek hogyan érhetem el azt, hogy a a fűrészlap a legpontosabban merőleges legyen a munkaasztal csúszólapjának útjára? (nem a függőleges síkra, hanem a forgástenygelyre való merőlegességre gondolok)
Vagy ha ez nem sikerül pontosan, akkor a későbbiekben majd a 3mm vastag fűrészlap nem 3mm-es rést hanem pl 3,5mm -es rést fog hátrahagyni ami persze nem olyan szép dolog, de tervezhető hiba és együtt lehet élni vele?Az asztalom kerete nagyjából elkészült szerdán, még csiszolás és festés van hátra.
A stabilitást sajnos fel kellett áldoznom és az asztalt szétszedhetőre kellett megcsinálnom a szállíthatóság miatt....de azért igyexem majd pontosan és nagyon stabilan összeépíteni. -
aszamóca
aktív tag
Voltam egy áruházban vastagsági gyalunézőben. Egy Makitájuk volt, amit kicsomagoltak és megnézhettem.
Sajna a Metebot előző nap elvitték, pedig azért mentem főként. Az eladó azt mondta, érdemesebb a Makit megvenni, mert a másiknál a késfelfogatás (horonymélység?) nem sikerült valami jóra. Állítólag a régieken jobb volt, és aki vett mostanság átalakíttatja, de akkor annyiban van. mint a Maki. A kés is olcsóbb bele.
Magyarázta, hogy (ha hullámos a fa?) a Metabó nem gyalul olyan szépen, csak a kezdeteknél, és nem is olyan masszív felépítésű, mint a Maki. Ezt nem értettem pontosan. Mindenesetre nagyobb a motorteljesítmény, ill. a gyalulási szélesség. Van valakinek személyes tapasztalata a két gépet illetően?
Vagy érdemesebb még gyűjteni, és egy kombinált gépbe fektetni, pl a Bernardo? -
mahoo
csendes tag
Hát pedig én ma hazahoztam...
Ami nekem bejön, az maga az asztal. Nem tömör alu, de nem is a hajlított lemez vázas, hanem bordás alu platnis, elég stabilnak tűnik. Mérete nem igazán nagy, de már használható méretű, nagyobb mint a mostani olcsó gépek asztala. Kb 800x600-as de még nem mértem meg. A motor meglepő módon elég hangosan indul, ezt megtaláltam máshol is hogy írták, de 1-2 mp múlva már üzemszerűen működik.
Kiegészítők nincsenek meg, de jónak tűnő steller pálya van.Sokat agyaltam, hogy mi legyen, kézi gépből asztali, vagy vegyek egy 1500-1800W-os Einhellt és csináljak hozzá egy asztalt stellerrel meg tolószánnal, de végül emellett döntöttem. Nekem mint abszolút kezdőnek az első lépcsőfoknak asszem elégséges lesz, 25e-t szerintem azért megért.
U.i.: Mivel nem lesz kézi körfűrész beépítés, ezért továbbra is eladó sorban a Hitachi C9U2-es gépem, vadonat újonnan. De most már csak 45.000Ft. Valaki beleszerethetne

-
Drebil
csendes tag
Üdvözletem urak,
érdeklődöm, használtok-e szintezőlézert bútorok, polcok felfúrásához, és milyen tapasztalatotok van, illetve mit szabad megvenni a szintezők közül, és mi az, amitől az Isten óvjon?
-
Blabcsi
őstag
Üdv.
Tudom nem adok-veszek csoport, de azért feldobnám, ha nem gond.
Tehát ilyen vagy ehhez hasonló faeszterga tokmánya van-e fölöslegesbe valakinek?

-
thyeby
őstag
válasz
Speciali
#32161
üzenetére
"Van egy olajos erös szaga."
Vigyázat, ez lehet a felületkezelés szaga is, ami megtéveszti az embert.
Elég sok jel utal arra, hogy tényleg dióval van dolgod. Az ághely is dióra hajaz. Pláne, hogy milyen simán hagyta a gyalu. A diót bütüirányban is kíméletesen lehet nyesni.
-
Speciali
tag
válasz
thyeby
#32154
üzenetére
Na ja, szagrol felismerek bármilyen fát, ha már volt dolgom vele. De dioval igy még nem. Van egy olajos erös szaga. Most hogy körbe jártam a témát jobban, szinte teljeen biztos hogy dio.
Fürészelni álom jo volt, pedig csak a lamiforghoz valo lappal vágtam, (lusta voltam átcserélni a tömörfához valo lapra ). Gyalulni is szépen lehetett. -
Speciali
tag
Nem muszáj marni sem. Ha 120x40 az oszlop mérete és legyen az acélcsö 20 mm-es, akkor 50x20-asléc kell 2 db, közötte 20 mm luft a csönek.
Ez kell pontosan felragasztani egy 120x10 mm vastag lapra, majd ezt beboritani egy szinten 120x10 méretü lappal. Persze ez igy lehet bonyolultabb mint a marás, csak ha valami miatt nehézségbe ütközik a marás, akkor ez is egy lehetöség.
A másik, ha nagyobbra hagyod a csö helyét, akkor én nem ragasztóval oldanám meg a pontos beálltást, hanem két csavarral. Egy lent, egy fent.De egyébként tudnak pontosan hegeszteni, ha akarnak.
Sablonba kell fogni az agyagot, és kihülésig ott hagyni. -
mahoo
csendes tag
Ezt az asztali gepet ismeri valaki:
http://m.jofogas.hu/veszprem/Korfuresz_1400W_os_37095422.htmEn nem nagyon talaltam rola semmit.
-
thyeby
őstag
válasz
Speciali
#32151
üzenetére
Ha volt már dolgod dióval, akkor megkaparod a fát, picit bevizezed, és megszagolod. A diónak, mint sok más fafajnak is, jellegzetes szaga van. Vagy ha bedugod a gyalugépbe, leszedsz belőle néhány tizedet, a forgácsot picit megprickolod vízzel, téveszthetetlenül felismerhető szag alapján soksok fafaj. Ahogy szagról meg tudjuk különböztetni a gázolajat és a benzint.
Nem zárom ki, hogy dióval van dolgod. A kapilláris csövecskék rendben vannak, nekem a méretük volt inkább gyanús. És ha régi, csontszáraz a fa, úgy el tudom képzelni, hogy ez az oka. (Lehet, hogy vízbe dugva ismét picik lesznek ezek a csövecskék.) És az is lehet, hogy létezik olyan dió, ami pont ilyen, csak még nekem nem volt dolgom vele.
De nézzük a dió további ismérveit: Jellegzetes szín. Sötétbarna. (Dióbarna
) Nagyon finoman faragható, és feltűnően könnyen, szépen forgácsolható, fűrészelhető, gyalulható. Kemény, ennek ellenére nem nehéz a körmünkkel jól láthatóan "megjelölni", ami nem sikerülne pl akác, vagy tölgy esetében. - (Vagy meg baromi erős köröm kell hozzá. ) Nem is szőrösödik fel pl maráskor úgy, mint pl a szintén jól farahgató hárs. Ha nem szőrösödne a hárs, akkor a dió után azzal szeretnék dolgozni leginkább. -
thyeby
őstag
"Illetve azt nem tudom még hogyan lehet a fa lécekbe jó mélyre és tökéletesen párhuzamosan fúrni."
Faesztergával tökéletesen középre, és párhuzamosan lehet fúrni a lécbe a fúró teljes hosszában. Léteznek 20 cm-nél hosszabb fa fúrók. Egy Bosch pl úgy ötezret kóstál.
"A családomban egy vélemény szerint nem lesz stabil, lötyögni kezd majd a fa a fém csöveken."
Ha kitöltöd a furatot kétkomponensű epoxi ragasztóval, és úgy húzod a csőre/rúdra, az sose fog kotyogni. Lehet, hogy a vasat a furat méretére kell majd esztergával szabályozni.
Ha saválló csövet használsz, akkor a rozsdásodásnak is elébe mégy egy életre.
Jó megoldás az is, amit Speciali kolléga javasolt: Félbevágni a fát, kimarni, majd összeragasztani. És így nem csak csőre húzhatod a korlátelemeket, hanem bármilyen zártszelvényre, ami csak megtetszik.
Legnagyobb feladatnak én azt látom, hogy egy alkalmas méretű vas talpra (ami nyilván rejtve lesz minden alatt) pontosan derékszögben, és párhuzamosan legyenek a tartó vasak felhegesztve. A hegesztés elhúz. Ez a természete. Vannak olyan hegesztő szakik, akik korrektül meg tudják oldani, vannak, akik nem képesek rá.
Olyan "kényes" munka ez, hogy ha bárhol is csak egyetlen fokot téveszt a megépítő, egy méter hosszon az szemet bántó kajlaságot eredményez.
Ennek elébe lehet azzal menni, ha nagyobb a furat, mint amit ráhúzol. Bővebben kell ragasztó (ami nem olcsó, de vasas szaki lehet hogy rábólint a szilikonra, ami viszont kifizethető), és megkötés előtt "segédvonalzóhoz" szorítva a korlátelemek felső végeit abszolút eredmény érhető el. (Lehet gyártani távolságtartó sablont is, akkor az is ugyanolyan pontos lesz, amilyenre a sablon sikerült.) -
AndrewBlase
senior tag
Egy ötlet...
Említed, hogy emeleti galéria korlátja lenne. Gondolom, ez fából van. Ebben az esetben egy gerendából ki lehetne vágni a korlátoszlopok helyét, mintha egy fésű lenne, és így az egészet rögzíteni a galéria elejére. De ebben az esetben lehet, hogy célszerű az oszlopok egyik (vagy mindkét) hosszanti oldalán 1-2 cm-es vállat képezni, hogy ne kelljen olyan mélyen a gerendába vágni, bónuszként lenne így egy + támasztópont.
-
Speciali
tag
Igen , rá kell huzni acél csövekre.
Ilyen mélyen, párhuzamosan furni nem tudsz.
A megoldás, két lapbol ragasztod össze az elemeket, és igy tudod elkésziteni teljesen pontosan és párhuzamosan az acél csövek, vagy a zártszelvény helyét. Igy akár a faelem teljes hosszában mehet végig a fém. -
frgt
újonc
Sziasztok!
Egy ilyen vízszintes rögzítés nélküli beltéri fa korlátot szeretnék készíttetni. Minimál, modern stílusú megoldás. Külföldi oldalakon láttam pár helyen ilyet. Rajzoltam egy skiccet, remélem látható.
A lécek csak úgy "kiállnak" a földből, nincs sem egymáshoz, sem falhoz rögzítve. Tudja valaki milyen módon lehetne stabilan kivitelezni?
Az én tippem az, hogy alul lehet egy fém talp amelyre 2db acél cső van hegesztve, a léc alulról megfúrva és így a lécek ezekre a csövekre ráhúzva és valahogy rögzítve (oldalról pici csavar, vagy ragasztó?).
A családomban egy vélemény szerint nem lesz stabil, lötyögni kezd majd a fa a fém csöveken. Emeleti galérián korlát lesz így jó lenne majd nem leesni ha neki dőlünk.
Illetve azt nem tudom még hogyan lehet a fa lécekbe jó mélyre és tökéletesen párhuzamosan fúrni. Terv szerint a léc szárított borovi, 4x12cm szögletes profillal 100cm lesz.
-
-
thyeby
őstag
válasz
Haugland
#32139
üzenetére
Gyerekek!
Most kezdődik a fűtés szezon. Ilyenkor ne reménykedjen senkise jóárasításban. Ilyenkor a strandlabdát szívesebben jóárasítják a kereskedők, mint a hamuporszívót.Háát, alu profilokat nem árulnak minden utcasarkon.
Szólok, hogy Bari vásárolt magában az unimax-tól igazán jóféle alu (úgy emlékszem, hogy "C") profilokat. Mi több, leszorítókat is kapott hozzá, épp bele méretes, erősnek és stabilnak ígérkezőt. Nem volt olcsó, de nem volt túlárazva se. Talán érdemes megnézni most is. Erre gondoltam. -
aszamóca
aktív tag
válasz
Findzs
#32137
üzenetére
Szakmailag, elvan kissé baltázva a tervezése. Működik ugyan így is, de jobb lenne a leválasztás, ha a szívócsonk nem középre, hanem szélre kerülne. (bele is tettek emiatt egy műanyag ívet ahogy nézem) Az anyagleválasztó ciklon elve, hogy a légáram a szállítandó anyagot azért ejti ki, mert a hirtelen térfogatváltozás miatt a levegő sebessége lecsökken. Azonban ha a ciklon falához közel van a beszívás, az anyag megperdül, és súrlódik a belső falon, ami még jobban csökkenti a sebességét, és vele a leválasztódást.
Minél nagyobb a belső átmérő, annál jobb leválasztás érhető el. Egy jól kivitelezett így néz ki.
-
Haugland
aktív tag
válasz
thomgrande
#32136
üzenetére
A betyár mindenit

6000ft-ért hol van az a Lidl kiárusításos sátor? Annyiért hazacipelem Komáromba vonattal...Másvalami... Az a 15x15 -ös aéu zártszelvény vagy hasonló megoldás nekem nagyon nem akar összejönni

Sehol se találok ilyen vagy hasonló méretű u profilt vagy zártszelvényt
Elvileg minden OBI-ban kellene ilyennek lennie? -
macera2
aktív tag
válasz
Haugland
#32131
üzenetére
A hamuporszívó téma nálam aktuális. A motor nélküli változat építése folyamatban. Ez gyakorlatilag egy 50 l.-es jól zárható müanyag hordó (2 400 Ft. / Jófogás), a tetején csatlakoztatva egy igazi porszívó, ez azért csak akad egy háztartásba, és egy másik gégecső a hordó oldalán, amelyiken a hamu, forgács jö be a hordóba. Bővebb infók a Jutubon.
-
Haugland
aktív tag
válasz
thomgrande
#32132
üzenetére

Az a jóárasítás mit jelentett $$$ ban kifejezve?
-
thyeby
őstag
-
Haugland
aktív tag
Sziasztok,
Ha már porszívózás és hasonlók felmerültek...
Nevessetek ki és állítsatok le, hogyha nagyün hülye gondolat, de szerintetek egy lidl-s hamu porszívót nem lehetne valamenyire befogni alkalmanként forgács elszívásra is?Jellemzői: 160mbar szívóteljesíténye van és 18literes tartálya
link -
Bari
Modder
válasz
aszamóca
#32101
üzenetére
Szia!
OFF-ban írom mert nem fa téma, de hátha érdekes lehet más számára is.
Mindegyik fél w-os ellnállás értéke megegyezik a színkód értékével. Egyedül az R11 értékét nem tudtam leolvasni, mert a melegedés miatt rendesen elszíneződtek a csíkok, így az lehet, hogy a 15,2k-s érték nem az eredeti már. A hibát az hozta, hogy éjjel szereltem és sikerült a motortól jövő vezetékeket a kapcsolón felcserélni, így az elektronika nem kapott nullát, és ez okozta a rendellenes működést. A rajzot kijavítottam, beírtam a hiányzó értékeket is, hátha egyszer valaki hasznát veszi. A triak és a hozzá tartozó R9 ellenállás cseréjével nagyobb vagy kisebb motorhoz is felhasználható.
Az R12 értékének változtatásával lehet módosítani a teljesítmény kapcsoló kikapcsolt állásában a motor teljesítményét. A vásárolt 1000Wos motor ténylegesen 1100W-ot vesz fel a hálózatból a konnektoros teljesítmény mérőmmel mérve. Az eredeti 22k-s ellenállással 850W volt a felvett teljesítmény, 33k-ra cserélve 680W lett. Egy 47k-s lineáris potit az R12 helyére bekötve kb 500W tól a max teljesítmény között lehet szabályozni. -
pali923
aktív tag
Keresgélj egy kicsit itt a fórumon, és másikon is, találsz sok információt. Teszek fel 2 képet a motor felfüggesztésről, és az emelő mechanikáról, aztán döntsd el, neked tetszik-e.

A motor felfüggesztésétől én nem vagyok hasraesve, az emelő mechanika működik. A motor meg nem túl erős, viszont hangos. Óvatosan szabad használni. A gyári tárcsát én elég gyorsan lecseréltem, és nem bántam meg.
A gép egyébként most is kapható éppen a boltban, ha van még maradék, és nem vitték el mind. -
-
Armahun
addikt
válasz
thyeby
#32123
üzenetére
Hát a gőztől
.
Ez egy alacsonyabb nyomással gőzzel történő tisztítás, főleg a szennyeződések feloldására alkalmas.
A vízzel magasabb nyomást lehet elérni, ez hatékonyabban távolítja el a szennyeződéseket.
Általában azt a marsasnyomásó mosót ami meleg (90°-os) vizet is előtud állítani szokták gőzborotvának nevezni, bár az is magasnyomású. -
epmd
tag
válasz
xxxjjjkkk
#32113
üzenetére
Szia!
Véleményem szerint nem sok asztalos használ ilyet,mert nem igazán lehet kihasználni,inkább a ládákat részesítik előnyben.Azon dolgozni is tudnak ha kell(fúrni,vágni...),és fel is tudnak állni rá ha szükséges.Ezt inkább más szakmáknak találták ki,mint az asztalosoknak.
-
thyeby
őstag
válasz
thomgrande
#32119
üzenetére
Ja!

Ezt a sterimo-féle szőnyegtisztítást magam is kipróbáltam, és valóban nagyon eredményes. (Mondjuk én a szőnyeget nem tudom hova tenni száradni, mert a kutya szétszedi az udvaron, meg a madarak is lexarják - a padlásra meg nem igazán akarózik a nagy vizes szőnyeget felcibálni.)
Csak hát a gőzborotvát nem ajánlhatom olyannak, aki takarítógépet keres. Ez a dal inkább arról szól, hogy akinek van gőzborotvája, és alkalmas a helyzete, az szőnyeget is prímán tisztíthat vele. -
mahoo
csendes tag
Aldis, Workzone asztali körfűrész (ex)tulajokhoz szólna a kérdésem elsősorban.
Szóval azt szeretném kérdezni, hogy maga a motor és a hozzá kapcsolódó emelő, dönthető mechanikával mennyire vagytok/voltatok megelégedve? Csak mert arra gondoltam, hogy ha az elfogadható minőségű, akkor lehet, hogy felhasználnám ezen részét, a felső részét meg lecserélném. A mechanika fém vagy műanyag? A gyári tárcsa vágásképe milyen?Nem tudom visszanézni, mostanában volt esetleg az Aldiban ez a masina?
-
thyeby
őstag
válasz
macera2
#32116
üzenetére
Vagy két évtizeddel ezelőtt én az ilyen nedves tisztító dolgot jól átgondoltam.
A következőre jutottam:Leragasztott faltól padlószőnyeg esetén nincs más megoldás, mint néha nedves porszívóval áttisztítani.
Amikor ilyen még nem létezett, térdepelve, lavórból körömkefével szőnyegtisztítószeres vízzel átsúroltuk a szőnyeget. Többnyire évetne, húsvétkor, vagy karácsonykor. Láthatóan tisztább lett, és élénkültek a színek rajta. Aztán megjelentek a célgépek. Drágák voltak, ezért kölcsönzőből vettük ki egy napra. Bármilyen jóféle gép is volt, ahhoz képest, amit kézzel el tudtunk érni, még ezek az ipari takarítógépek is csak placebo-nak tűntek a szememben. Valamit javított a komfortérzeten, de nem akkorát, mint reméltem.
Az anyósom pl vásárolt egy ilyen Philips okosságot vagy negyvenezerért. Jó nagy budi, nincs hova tenni, az ember kerülgeti egy évig, hogy egyszer bekapcsolhassa. De ami a legelkeserítőbb, ezen mégjobban lehetett érezni a placebo effektust, mert még annyira se tudott boldogulni a feladatával. És jó ideje nem is használja semmire a drágaságot. Egy ismerős vett jó drágán egy Delonghi-t. Ahhoz képest drágán, hogy két takarítás után eltörtek benne a műanyag csatlakozó bigyókák, amikre a pikoláncsövet kellett ráhúzni. Pótalkatrész pedig se olcsóm, se drágán.
Legjobb eredményt a patyolat tud produkálni. Nem olcsó mulatság, mert felület nagyságától függően az ember évente otthagy érte úgy 10-15 ezrest. Hozni, vinni kell, és amíg elkészül, addig szőnyeg nélkül létezni. Végül mégis ezt a megoldást választottuk. Mert az eredmény látványos, és egy közepes minőségi háztartási nedves porszívó árán akár 5-8 éven át megoldja a patyolat. Nem kell gépet kerülgetni, fenntartani, javítani, és cibálni magunk után, a szőnyeg pedig szárazon kerül vissza a helyére. És nem létezik olyan szőnyegtisztító gép házi használatra, ami működési elvében legalább a közelébe férkőzhet a patyolat technológiájának.
Hogy vásároljak, azt vetettem el tehát leginkább. Mert az ember a kölcsönzőből sokkal olcsóbban jön ki, és sokkal jobb teljesítményű géppel dolgozhat. Szerintem annak éri meg vásárolni, aki elég sűrűen gondolkodik szőnyegtsztításban. Akkor viszont minél hatékonyabbat, ami kicsivel többet mutat a placebo-nál. Csak az meg drága. -
mdk01
addikt
válasz
Winner_hun
#32114
üzenetére
Igen, nincs hozzá szék, de legalább le lehet fogatni a salátás tálat ha földrengés lenne.
Nem értem a nőket....
-
Winner_hun
félisten
-
xxxjjjkkk
senior tag
Esetlegesen az asztalos uraknak van konkrét tapasztalata szerszámos hátizsákkal ?
Bocs hogy ide is beírom, itt nagyobb a célközönség, mivel elég speciális a téma(konkétan 2 darabbal találkozam azidáig), talán itt lesz olyan akinek van. -
macera2
aktív tag
Üdvözlet az Uraknak!
Úgy látom, hogy porszívó területen van tájékozottság és tapasztalat. Annyival járulnék hozzá a témához, hogy egy u.n. előszűrőt javasolnék. Tapasztalataim szerint, (háztartási porszívózás) a szemét, szösz, por 99%-át összeszedi. A porszívóba alig jut valami. Ára 3000 Ft. körüli volt.
Amiben viszont én kérnék tanácsot, az a főleg szőnyegtisztításra használható porszívó, kb. 50-60 000 Ft. körüli árfekvésben. Ha volna javaslat azt előre is köszönném. -
Sanyabá
senior tag
válasz
geza844
#32092
üzenetére
Hogy olcsóbb-e vagy sem, azt az adott helyzet dönti el. Nyilván olcsóbb csak egy ajtó lapot készíteni, mint kompletten, és akkor még a tok ki és beépítéséről nem beszéltünk.
Ha tok rendben van, azaz nincs olyan sérelmi nyom, falc gyalulás,vetemedés, ami az új ajtólapot esetleg eldeformálná, akkor jó lesz csak az ajtólap.
De ha valamiben is eltérést tapasztalsz, akkor komplett csere. -
Speciali
tag
válasz
thyeby
#32108
üzenetére
Igen, ez nagyon régi anyag. Münchenben volt egy büfében használatban. Ahogy elnéztem, nagyon régi lehet, több évtizedes. Talán még Eder mester csinálta.

De amugy lehet tenyleg dio, csak az idösebb kollégám azt mondta, ez valami egzota, én meg hittem neki, es igazábol én sem dolgoztam még dioval, alig ismerem ezt az anyagot. -
lentivator
csendes tag
válasz
Zerdal
#32093
üzenetére
Nekem ilyen van,ez nagyjából ugyan az mit az mv 5ös.
Teljesen jó "háztartási-hobbi porszívó",de az a szűrő takarítás a visszaáramoltatott levegővel annyira nem jött be nekem.Persze én ezen kívűl "csak" a céges festool ctl-t ismerem,ami egy teljesen más világ:a szűrőjét akkor látom,mikor a zsákot cserélem,s akkor sem nagyon kell vele csinálni semmit...
Van még a cégben egy ilyen,ez meg nem való semmire aztán pedig nem is olyan olcsó.
Szóval,amennyiben Karcher-t veszel,akkor szerintem nem fogsz megúszni a gép elé egy ciklon-szeparátor szerű valamit,amivel ki lehet tolni a szűrő tisztítási idejét.
Avval már teljesen rendben lesz a cucc. -
Findzs
addikt
válasz
Dark Wander
#32103
üzenetére
nekem az egyik b&d dekopírom csinálja ugyanezt, hogy hosszabb vágásoknál a vágások kb. felénél már kicsit ferdén kell tartani a a gépet ha követni akarom az egyenes vonalat
kézzel is meg lehet mozgatni (Igaz nem könnyen) a fűrészpengét a gyors befogójában pár tizedet jobbra-balraszóval a géped tuti jó? ki kellene próbálni másik géppel is azt az állványt
-
Dark Wander
tag
Lenne 1 kérdésem, a tapasztaltabb asztalosoktól, hogy mi a véleményük a Wolfcraft psd-250 dekopír állványról?
Nem rég vettem egyet mert jót írtak róla, meg ugye nem kínai így azt gondoltam hogy biztos jó eszköz. De sajnos sz.r! Nem hogy jobbat de még rondábbat vágok vele!(keresztvágások) A pengék finom vágók (apró fogazatúak), extol illetve Milwaukee fűrészárakat használok. Hiába cserélek új pengét, vagy állítok az előtoláson vagy sebességen ugyan úgy félre megy. Elején jó a vágás de a közepe fele félre megy. Ráadásul fa vastagság 29mm(léc), fenyő 2. vagy 3. osztályú, ami pont "meg engedett" mert a pengékre 30 mm max vastagságot írnak. Tehát simán át kéne vinni.
Kérdés hogy mit állítsak be hogy egyenes legyen a vágás(keresztvágás)? -
Speciali
tag
Új hozzászólás Aktív témák
- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- Gyúrósok ide!
- Bár zajlik a CES, de nézzünk pár pletykát az új iPhone-ok kapcsán is
- Milyen TV-t vegyek?
- Adobe Photoshop
- Robotporszívók
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Kuponkunyeráló
- Samsung Galaxy Z Fold7 - ezt vártuk, de…
- Okos Otthon / Smart Home
- További aktív témák...
- Philips Lattego EP5345 Szervizelve I Megkímélt állapot I Tejes kancsó I Garancia I Beszámítás
- Jura Ena 8 automata kávéfőző
- Új AKRACING CORE EX gamer szék
- Új, csomagolássérült Philips, TrueLife, Lovi cumisüveg melegítők/sterilizáló/mellszívó - garival! -
- Saeco Intelia Deluxe (HD8904) automata kávéfőző cappuccino fejjel
- CoolerMaster MM710 53gr pehelykönnyű gamer egér eladó
- Azonnali készpénzes GAMER / üzleti notebook felvásárlás személyesen / csomagküldéssel korrekt áron
- HIBÁTLAN iPhone 13 Pro Max 256GB Graphite -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3756, 100% Akkumulátor
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7700X 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Új és újszerű 13-14 Gamer, ultrabook, üzleti, 2in1, X360, Touch készülékek kedvező áron Garanciával
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest





Ettől még elképzelhető, hogy tényleg megtették.
) Nagyon finoman faragható, és feltűnően könnyen, szépen forgácsolható, fűrészelhető, gyalulható. Kemény, ennek ellenére nem nehéz a körmünkkel jól láthatóan "megjelölni", ami nem sikerülne pl akác, vagy tölgy esetében. - (Vagy meg baromi erős köröm kell hozzá. ) Nem is szőrösödik fel pl maráskor úgy, mint pl a szintén jól farahgató hárs. Ha nem szőrösödne a hárs, akkor a dió után azzal szeretnék dolgozni leginkább.



.

