Új hozzászólás Aktív témák
-
epmd
tag
válasz martong #28645 üzenetére
Dekopírnál még nem találkoztam tökéletes elszívással ,ezt még egy gyártónál sem tökéletesítették.A merülőfűrészemnél meg le szoktam tesa szalaggal ragasztani a szerelőnyílást(a burkolaton lévő nyílás,ahol a lapot cseréled),így sokkal többet elszív a porszívó.Az összegyűjtött port meg öntsd bele egy szemeteszsákba,és ha van kazánod égesd el,ha nincs,dobd a kukába.
-
thyeby
őstag
válasz martong #28645 üzenetére
Vettem egyszer egy tükörkamrás fényképezőt, amihez egyből be is szereztem egy tripodot. Ezt aztán kisajátítottam, és applikáltam rá egy tartó bizbaszt, ami ott tartja nekem a 100-as elszívó csövet, ahol éppen dolgozok. Plusz megy a porszívó is. Ezzel tudtam egy léptéket ismét javítani a hatékonyságon, de ez sem 100%-os megoldás. Pl a gérvágón van 30-as elszívó csonk, ahova a por 90%-a be is megy. A maradék 10% egy jó részét meg oldalról odatartott 100-as cső szívja el. Vagy ugyanezt a 100-as csövet odateszem az oszlopos fúrógép (aminek ugye gyárilag a világon semmi elszívása nincs) tokmánya mögé.
Vannak olyan gépek, amin rendkívül jó a porelszívás. Ilyen pl a legendás Festool 150/3-asa (Excenter csiszoló). Egy porszemet nem hagy maga alatt. Szó szerint értendő.
Képes elszívni a forgácsot is a porszívó, és a port is a forgácselszívó. Ha forgácselszívóval szívjuk a port, akkor annak az a veszélye, hogy finoman porlasztva vissza is kaphatjuk. Ha porszívóval szívjuk a forgácsot, akkor meg - és most fogod érezni, hogy miért írtam, hogy melyik mire való:
- A forgács természete, hogy sok keletkezik, és az gyorsan gyarapszik. Tehát a Te újsütetű régi matebó ASA portündéred icipici tartálya gyakorlatilag azonnal megtelik.
- A porszívók csőátmérője általában 30mm-és 40mm között van. Ez a forgácsnak igen szűk hely. Ha hosszú forgácsszálak keletkeznek (Egy 400-as gyalugépnél ugye negyven centi hosszúak), akkor az könnyen, hamar megakadhat valahol a gégecsőben. Ebben a pillanatban el is dugul, mert a többi repkedő forgács egyre csak további fojtást csinál.
- Ugyan írtam volt, hogy nagyobb tartály esetén egy Thien szeparátorban a vákum nem csökken gyakorlatilag szerintem, de időközben elgondolkodtam ezen. Feltétlen kisebb lesz a vákum, csak egy bizonyos méretig ez elhanyagolható mértékű. Ezt úgy okoskodtam ki, hogy Tibi vazze, ha egy 5 m³-es tartályra teszünk egy porszívót, akkor nem 200mbar nem lesz a nyomás, de húsz se nagyon. Tippelem tehát, hogy egy ilyen kiegészítő ciklon egészséges mérete egy átlagos ipari porszívóhoz 40-50 liter lehet. Ugyanakkor egy átlagos forgácselszívó zsákja minimum 100 literes. Akkor, ha csak egy zsákos az elszívó.Gondolom, Te a marógép elszívására gondoltál, hogy az forgácsot is és port is ád.
Nyugodtan használd erre a célra a metibódat.
Esetedben nem annyira élet-halál kérdés az abszolút pormentes környezet. Annak visítottam én, aki napi sok órában terheli magát keményfa porral éveken, évtizedeken át. Nem mindegy, hogy 3 cent konyakot iszunk naponta, vagy 3 decit.Hulladék:
Aki tisztán faforgácsot/port gyárt, annak könnyebb dolga van, mint Neked. Mert az választhat, amire lehetősége és/vagy igénye van:
- kiváló komposzt alapanyag
- gyomirtó hatású pl kisfák tövébe
- elégetheti, melegedhet mellette
- csúszásmentesítheti a ház előtt a jeges járdát, garázs lejárót, etc.
- egyes fafajok, mint az akác és a bükk, kiválóak húsok füstölésére
- kukába dobhatjaMivel Te gyakorlatilag csak bútorlappal operálsz, ezért elméletileg fent soroltak egyikével sem számolhatsz, mert veszélyes hulladéknak számít a porod. Szerencsére olyan kicsi mennyiségben hobbizol, hogy annyit nagy valószínűséggel büntetlenül kidobhatsz a kukába.
Több fa van, mint asztalos!
-
hzsolee
őstag
válasz martong #28749 üzenetére
Ugyanaz majdnem mint egy sima szorító, csak azt a keretet tologatja a csavarmenet..
A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."
-
thyeby
őstag
válasz martong #28749 üzenetére
Ez kicsit hasonlóan működik a hagyományos asztalos szorítókhoz, csak szélesebb a sínen/csövön a felfekvése, ezáltal biztosabban fixálódik, nehezebben old ki/ernyed el. Amikor az orsómenetet szorítod, feszülni kezd annál a fesztávnál, ahol rögzíteni akarod.
Érdemes egyet készítened, ha van időd ilyesmire. Egyrészt tök ingyen van, másrészt teljesen a szád ízére kalibrálhatod a következőt, és bárhányat, ráadásul bármekkora fesztávút készíthetsz egyetlen sablon mintájára.
Ha ez tegnap szóba került volna, a műhelyben, adtam volna kellően méretes bükköt a puttonyodba annyit, amennyit elbírsz. De majd legközelebb ne felejtsük el.
Több fa van, mint asztalos!
-
martong
tag
válasz martong #28882 üzenetére
Csövekről-rudakról amire még emlékszem az egyetemről..
A rúdban a terhelés (hajlításnál) nem egyenletesen oszlik el a keresztmetszetben, hanem kb. logaritmikusan a sugáron kifelé haladva. Azaz a terhelés durván 90 %-át a külső 10 % (azaz egy cső) viseli.
Ezért aztán értelmes eleve kihagyni a belsejét, egy csomó anyag (és súly) megtakarítható.
Csak akkor alkalmaznak tömör rudat, ha a külső átmérő nem növelhető valamilyen ok miatt, a terhelést meg el kell viselnie.
Kiszámolható, hogy egységnyi anyagból milyen méretű csövet kell készíteni, hogy a legerősebb legyen.Okos embernek a nagyapja ültet diófát.
-
thyeby
őstag
válasz martong #28939 üzenetére
Híjj, az áldóját!
Nem gondoltam, hogy a metebó azt a hordót így magára húzza. Pedig nem olyan pószpász falvastagsága van annak a hordónak.
Próbálj valami acélkarikákat beleragasztani valami kétkomponensű ragasztval. Esetleg adj neki valamennyi fals levegőt, amíg nem találsz ki jobbat.Ha mondtad volna, hogy gumival akarod rögzíteni, adtam volna jóféle csúzligumit.
Több fa van, mint asztalos!
-
epmd
tag
válasz martong #28935 üzenetére
A sarokelemet meglehet csinálni 45x45-ös bükkfából,amiből kifalcolsz 20x20-at,a külső élt meg nagy rádiusszal lekerekíted,és kész van a pipaléced.A hossza meg tetszőleges lehet.A falcot belül meg leragasztod barna,vagy átlátszó csomagoló ragasztószalaggal,amire nem ragad rá a kifolyt a faragasztó.A Lamellot nem akarom fikázni de nem sokkal ér többet,mint egy minőségi spanifer 2500 ft-ért.Mi csak akkor használjuk,ha nagyobb dolgokat kell ragasztani,vagy ha elfogynak a pillanatszorítók.Az hogy gyorsabb-e ezzel dolgozni,a fene se tudja.Maga a szorítás egy mozdulat,de a többi molyolás vele az időigényes. Például egy kis fiók ragasztásánál mire eligazítod a spanit,felrakod a 4 szögvasat,utána meghúzod,aztán mire összeszeded a felesleges spanit,hogy ne azon taposs,addig bőven ráraksz két pillanatszorítót,és kész.Szerintem kissé parasztvakítás az egész,mert nem nyújt annyit egyáltalán,mint amennyiért adják.Abból a 40 ropiból mint amennyiért adnak egy pár ilyen szorítót,inkább vennék bessziből 4 db minőségi pillanatszorítót,amit több dologra tudok használni.
-
Bari
Modder
válasz martong #28936 üzenetére
Szia!
Van nekem is ugyan ilyen derékszögem, az a kis fémet ha kitekered, egy karctű van a végén. A jelölő eszköz mindig kéznél van, már ha nem felejted el minden egyes alkalommal visszacsavarni. Használható, de én inkább maradok a ceruzánál.Gratulálok a ciklonodhoz. Annyit beszéltetek mostanában a fórumban róla, hogy fejembe vettem magam is elkészítek egyet a műhelyben használatos porszívóhoz, mert nagyon hamar lecsökken a szívóteljesítménye ha ár már van anyag rendesen a porzsákjában. Egy Delonghi vizes/száraz porszívó. A motor alján kilógó csonkra sajnos nincs ilyen redős szűrő, hanem csak sima szűrőzsákocska amit egy műanyag bilincs rögzít. Porzsák nélkül nagyon hamar rárakódik a por és visszafogja a motort, a porzsákja meg már nehezen beszerezhető, mert több mint 10 éves gép, de szerencsére jól bírja, olyan szívóereje van, hogy az excentert úgy leszívja a fához hogy alig lehet mozgatni, ki kell nyitni a porszívócsövön a kis nyílást, hogy falst is tudjon szívni.
A Tiédhez lenne azért ötletem hogy lehetne kicsit feljavítani, hogy még az a kis mennyiségű por se menjen a porszívódba. Az egyik a csövek belső elrendezése. A szívó csövet célszerűbb lenne érintő irányban bevezetni és kicsit megdönteni, hogy a csonk kinti vége 1-2 cm-t magasabban legyen mint ahol a hordóhoz csatlakozik. A könyök nem fogná meg az anyagot és jobban a hordó palástján tudna mozogni a hordó alja felé, meg szerintem kicsit lejjebb is lehetne tenni, hogy a szívó csonk, ha már nem föntről és középen szívod a levegőt (végül is ez lenne a ciklon eredeti elrendezése) minél kevésbé legyen képes az apró port is beszippantani. A hordó megerősítésére tehetnél belső abroncsot fából, a hordó középtájára, úgy már nem tudná össze szívni a hordót a vákuum. Az abroncs felső élét 45° megtörni akkor a por/forgács sem tudna megülni rajta.
Én hasonló elrendezésűt szereznék mint amit Mathias Wendel is csinált, csak hozzáigazítva a saját lehetőségeimhez.Mostanság sok szeparátoros videót megnéztem, ötleteket merítve. Ha eljutok odáig majd megosztom Veletek a tapasztalatomat.Üdv: Bari
-
Bari
Modder
válasz martong #28949 üzenetére
Kíváncsi vagyok a tapasztalataidra!
A Delonghi porszívómnak alapból 38mm-es a spirál csöve, eddig nem tudtam eldugítani, későbbiekben is a gyári csövét gondoltam használni, egyedül a porszívó és a bödön között gondoltam kicserélni fix 65-ös műanyag csővel.
A karctűvel jelölés bele ceruzával jelölni én is láttam már többször, de az dupla macera, kétszer kell jelölni, így maradok a ceruzánál, azt le lehet radírozni a felületről, míg a karcolás ott marad, csak ha le nem csiszolok a felületből. Fenyőnél elég mélyre is tud menni ahhoz, hogy csiszolás után is a felületen maradjon.
Üdv: Bari
-
Bari
Modder
válasz martong #28980 üzenetére
Szia!
Nálam is tervbe van egy szekrényke, melyben fiókos tárolókat és szortimentereket szeretnék tartani csavarok, stb), és a tetejét úgy kialakítani, hogy csiszoláshoz ideális legyen, mint magasságban, mint por elszívásban. De előtte a por elszívó szerkezetet kell kialakítani, ahhoz meg kicsit át kell rendezni a műhelyt, ez már folyamatban van. A hétvégén végre elkészült egy egyszerű fa tároló állvány. A káosz is kezd kicsit rendezettebb körülményekre hasonlítani. Remélem hamarosan neki tudok majd kezdeni az elszívó építésének is. A motor, egy 1500W-os indukciós már megvan (hajdanán egy szivattyú motorja volt egy házi vízműn, csak a szivattyú része szétment, én meg lecsaptam rá mint lehetséges donor). Tartálynak egy talán 60l-es csatos fedelű műanyag hordó lesz, olyasmi mint ami Te is használsz a porszívódhoz. A váz műgyanta bevonatú rétegelt lemezből készül majd, ez szerencsére van bőven Apósom jóvoltából, aki annak idején a munkahelyéről hulladékként vásárolta (zsalu alapanyagnak használták). Jó lenne hamarosan ezekről is beszámolni itt Nektek!
Üdv: Bari
-
Loobelt70
csendes tag
válasz martong #28980 üzenetére
Ilyet szeretnék magamnak építeni fából. Valamikor láttam videót róla és tetszik.
Nálam pl táblásítás után a csiszolás:
-Durvázni 40-es flex
-Finomítani 60-as, 90-es szalag
-Homogenizálni 60-as excenter.
(Csak az utóbbi nem hagy maga után port.)
Tehát lesz nekem ilyenem fából előbb-utóbb."Nincs bedugva és mégse' forog!"
-
pali923
aktív tag
válasz martong #29005 üzenetére
Ez jó kérdés, de én csak így raktam össze, enélkül nem próbáltam. Valami áramlástanász fizikus biztos meg tudná mondani. Nekem nincs külön porzsákom, a szűrő maga a porzsák, ebbe megy egyenesen a kifújt levegő. Kb. félévente szoktam kitakarítani, de nincs benne több egy marék pornál. Ebből arra következtetek, hogy jól működik ez így.
A helyzet reménytelen, de nem komoly.
-
Tzupi
csendes tag
válasz martong #29010 üzenetére
Nem értek ennyire áramlástanhoz.
Tudatlanul azt mondanám, hogy ami por könnyű ahhoz ,hogy ne szálljon alá, az forog még egy kört a hengerben, és még párat, de egy idő után alá fog hullani a résen keresztül a nehezebb forgáccsal együtt.Ha a rés nem a szélén van, akkor viszont mi értelme van a dolognak. A por a külső íven forog körbe lefele, és ügyesen beleesik a résbe. Ha rést berakjuk belljebb, akkor a por a szélén kezd el öszegyűlni.
-
thyeby
őstag
válasz martong #29043 üzenetére
"a fűrészlap körüli kis falap vastagságát mekkorára célszerű belőni?"
Jobbról-balról vagy 2-3 cm, elöl-hátul szintén. Ennyi távolság legyen a fűrészlaptól. Ha vas, lehet nagyobb is. Arra ügyelni kell, hogy ha vasból csinálod, sehogy ne tudjanak a vidiák hozzáérni. A Metebó TS 250 vastat tett oda. Ez jó is, nem is. Stabil, erős, tartós. De egy bükkfát rátoltam egyengetés nélkül, és úgy odavágta a vas betéthez azt, hogy elgörbült. Azóta görbe.
Több fa van, mint asztalos!
-
thyeby
őstag
válasz martong #29065 üzenetére
Szok lenni bagóra akciózva az a merülőfűrész sín. 1400-hosszút én valami kétezerért vettem. Ebből akár jó steller is lehet talán.
De keményfából is lehet jó stellert készíteni. "Megállapodott", ragasztott fából. (Robi abból készített. Picit meg is hajlott, mert nem ragasztott.)Volt itt link a homemade Fesztú likacsos asztal építéséről, és ahhoz valaki nagyon jó, és kifizethető aluprofilt linkelt be. Talán az lenne legszerencsésebb.
Ha csak vonalzónak használod, akkor nem kell 2 cm vastag. Else de.
Most úgy látom, elég sokan töritek a fejeteket fűrészasztal építésén. Nekem eddig az volt a legszimpatikusabb elképzelés, amit Márton111 linkelt be vagy három éve. Fotót egy vérprofi motorról, és az emelőszerkezetéről talán. Meg kellene találni. Mondjuk a kép alapján én úgy ítéltem meg, hogy maga ez a kis "mütyürke" nem telne ki két komplett tábori fűrészgép árából sem. De az nagyon ott volt.
[ Szerkesztve ]
Több fa van, mint asztalos!
-
martong
tag
válasz martong #29068 üzenetére
De keményfából is lehet jó stellert készíteni. "Megállapodott", ragasztott fából. (Robi abból készített. Picit meg is hajlott, mert nem ragasztott.)
Ez is érdekes számomra. Pontosítom a feladatot.
Kinéztem végre C sínt, így annak bemarása következik (ha megvettem). Erősen aggódom azon, hogy mennyire pontosan tudom kimérni a sín helyét, majd pedig mennyire pontosan tudom kimarni, majd mennyire pontosan tudom rögzíteni.
Ehhez a műveletsorhoz kellene az ideiglenes stellernek használható egyenes vonalzó.
Ha a fenti műveletek sikerülnek, akkor jön az, hogy a vezető résbe készítek egy végleges stellert. Annál is szerencsés lenne, ha egyenes és mérettartó lenne.
[ Szerkesztve ]
Okos embernek a nagyapja ültet diófát.
-
thyeby
őstag
válasz martong #29069 üzenetére
"Ehhez a műveletsorhoz kellene az ideiglenes stellernek használható egyenes vonalzó."
A DeWalt merülőd vonalzója (a sín), Főnököm.
Az egyik szélén nincs annak kipattogzásgátló csík, én úgy tudom.
Lehet még megoldás, hogy veszel egy alu vízmértéket. Príma vonalzó is.
[ Szerkesztve ]
Több fa van, mint asztalos!
-
mrcruiser
csendes tag
válasz martong #29069 üzenetére
A C sín marása nálam is több ismeretlenes egyenlet volt, mert van ugye az asztalod szélte hossza, amihez képest tudsz nútot marni, meg van ugye a fűrészlapod, amivel pedig ténylegesen párhuzamosnak kell(ene) lennie a nútnak/C sínnek.
Én azt javasolnám, hogy ez utóbbira koncentrálj inkább a nútok marásakor, ehhez pedig nem szükséges, hogy már működő stellered legyen. Rögzíted a fűrészt a végleges pozícióban az asztalban és kitolod maximálisan a fűrészlapot. Fogsz valamilyen tuti méretű anyagot (pl. zárt szelvény vagy szabászatban vágott bútorlap csík), azt a fűrészlapod mellé teszed, rögzíted az asztal két szélén. Ezzel már kreáltál is egy tuti párhuzamos megvezetést a marónak a fűrészlaphoz képest. Csak azzal kell játszani, hogy találj olyan pontos méretű és elég hosszú anyagot, amit a fűrészlap mellé illesztve megfelelő távolságra kerül a mart nút.
-
mrcruiser
csendes tag
válasz martong #29075 üzenetére
Én a középső osztót kivágnám a sínből. A külső méretei 24x12,5 mm és ez van középen kettéosztva. Figyelembe véve az anyagvastagságot, 9 mm körül lehet így a nút szélessége, ami elég karcsú. Ha csak 10 mm-ert vágsz le a középső osztóból, akkor talán a merevségéből sem veszít a sín számottevően, a csúszkáknak meg úgysem fontos, hogy a sín aljáig érjenek.
-
lentivator
csendes tag
válasz martong #29065 üzenetére
Esetleg megpróbálhatnál a lakhelyed környékén keresni 1 kiállítás építő céget.
Az ott használt profilok méretük,merevségük miatt kiválóak vezetőnek,esetleg asztal szélén síkba beépítve
Festool asztal utánzatnak.
Jellemzően "C" nut lakik minden oldalukon.
Pl:Sajnos ezek elég derágák boltban(92x92mm-esnek majd 80 Euro métere,az 52x52-es már "csak" 15Euro/m.
Viszont miután kitörik a végéből a zár,utána megy a kukába.
Sokan,sokat írtatok mostanság steller építésről.
Azt hittem majd nézek Ebay-en azt küldök nektek linket,de valszeg a használt cucc itt tényleg kukás,vagy kéz alatt elhordják a melósok(stellernek...) Nem sok a használt anyag.
Itt ahol melózom jobbára valszeg túlontúl vigyázunk a cuccra,mert minimális a selejt.(Azért persze lehetne találni) -
lentivator
csendes tag
válasz martong #29087 üzenetére
Hát igen,asztalba belemarni nem jók ezek.
Én most éppen felső maróhoz "álmodok" magamnak asztalt. Hasonlatos profilt keresgélek különböző állítgatási lehetőségek miatt.
A cégben lévő rengeteg profil közül :Ezt néztem ki magamnak.
Igaz el kell darabolnom a leendő asztallapot,aztán közrefogni vele a profilt. 16mm-es anyagot ha találok,akkor pontosan bele fog ülni a lépcsőbe.
Ebbe az a jó,hogy 6os csavarral tudom rögzíteni a (itt Nutenstein-nek hívjuk)benne csúszkáló szintén alu lapot.
Erről meg már tudom,hogy a csavart meghúzva tökéletes kötést biztosít,és sokszori lazít-meghúz után is szépen akadás mentesen csúszkál.
Majd,ha már alakul a cucc,majd teszek fel képeket. -
-
thyeby
őstag
válasz martong #29071 üzenetére
Ha lesz kis időm, jobban megnézem Neked ezt a dolgot.
Nem csak Neked szól, rákerestem arra az occó sínre a Mall.hu-n. Jó kis kalamajkát generáltak maguknak ezzel a Divar merülőfűrész tüneménnyel. Sínt egyszerűen már nem árusítanak hozzá.
Akkor aki megveszi a merülőt, mi a sz@rhoz kezd vele? Ráadásul azt most, hogy már sínt se lehet kapni hozzá, jól megemelt áron kínálják. Nemrég még 42 ropiért vesztegették. Hát noomáliss? Hát nem!A rövidebb vezetősínt (800-as) lehet, hogy még így is érdemes megrendelni. Két darab kijön ötezer pénz körül, összekötni egyszerű. És akkor van stabil vonalzó kéznél. Valahol a Budafoki úton, Háros magasságában ingyen is át lehet talán venni. és egy 80 centis vonalzó, ami stabil, de sokszor jól jönne nekem is, nem kellene az 1400-assal hadonásznom.
Több fa van, mint asztalos!
-
mrcruiser
csendes tag
válasz martong #29087 üzenetére
Az alu sín közepének kivágását (főleg ilyen vastagság mellett) körfűrésszel is (asztali) meg lehet oldani. Én épp a minap rendeltem egy ilyen occó fűrészlapot, hogy némi vékony falú alu profilt szeleteljek. Ennél a vágási pontosság sem olyan kritikus, hiszen van pár mm luft jobbra-balra a kivágandó résztől.
-
pali923
aktív tag
válasz martong #29112 üzenetére
Arra jutottál, amire én is, sajnos. Az a sín+csúszka kicsit izgatja a fantáziámat, mennyire lehet vajon lötyögős?
Arra gondoltam még, hogy aliexpress vagy hasonló kínai oldalon nem lehet-e valami jóárasított megoldás? Még nem volt időm keresgélni, de talán megérné.A helyzet reménytelen, de nem komoly.
-
Tzupi
csendes tag
válasz martong #29170 üzenetére
Nem te vagy béna, ők ilyen beleszarósak a dologba. Kérni lehet terméklistát tőlük, ami kb egy megszerkesztett pdf, de a lapra csesznek kirakni.
Itt vannak a zártszelvényeik : [link] Ez egy régi lista, a friss sajnos a műhelyemben van csak, analóg formában
C profil pl nem is volt ezekbe benne, arra úgy kérdeztem rá külön.Elég pontosak ezek a szelvények, szerintem simán tizedes pontossággal készülnek. Régóta dolgozom ilyen húzott alu termékekkel, és simán tudtam gyártatni hozzájuk más alkatrészeket, és szépen illeszkednek évek óta.
Szerintem simán tudnál marni zártszelvényből C-profilt. Arra kell figyelni, hogy az alu az puha fém, és könnyen rátapad a maróélekre, szóval érdemes valamivel kenni az élt (sima zsír spray is megfelel). Könnyebben is vág a fej, és nem is melegszik annyira. Viszont az olajos aluforgács kicsit undorító végtermék
-
mrcruiser
csendes tag
válasz martong #29208 üzenetére
Nem lenne egyszerűbb lecserélni a tetőt valamilyen maradékként vásárolható 38-as konyhai munkalapra? Én most építem bele egy dupla mosogatóhoz kivágott darabba a marót. Abban nemigen lesz ilyen kajfer, főleg ekkora távon és alátámasztással. Igaz, hogy csak 60 körüli a szélessége (az enyém ugyan csak 43 körül van, de az is elég lesz).
-
Soká
senior tag
válasz martong #29208 üzenetére
Azt kellene ellenőrizned, hogy maga a váz mennyire stabil. Mert van egy olyan érzésem, hogy attól (is) függ a balaton hullámzása, hogy milyen padlón fekszik a szekrény. Ha nem elég merev, csak akkor működhet, ha beállítod egy helyre és nem mozgatod.
Egyébként rá kellene gyógyítani az asztal felületére egy svartni vastagságú anyagot és azt utána router planer módra síkba marni. Ilyesmire gondolok:
https://www.youtube.com/watch?v=qtkBZHLJyD0Nem kis macera...
Kíváncsi lennék, hogy a 140-es sínnél hogyan mérted ki azt az egy tizedes eltérést?
-
Soká
senior tag
válasz martong #29222 üzenetére
"A végleges bentebb lesz."
Te tudod, hogy jellemzően mit fogsz megmunkálni vele, én a sajátomat az asztal közepére tettem és ezt nem bántam meg.
Az lenne a jó, ha szánnál pénzt arra, hogy a marógép egy merev laphoz rögzüljön és azt a lapot építsd be az asztalba. Ilyesmire gondolok.
Kiváltképpen ajánlatos, ha szeretnél kisebb munkadarabokat pontosan megmunkálni. Hogy mivel borítsd be a lapot, ebben nincs ötletem, mert ha tölgy svartnit veszel, az sem olcsó mulatság. És el ne húzza neked a síkba mart felületet! Valami "döglött" anyag lenne jó, textilbakelit, alu, stb. Legjobb szétnézni a használtpiacon, hogy nincs-e valahol elfekvő használt darab. -
Soká
senior tag
válasz martong #29223 üzenetére
Ez nem rossz, főleg ha még meg is merevíted, de egy dologra figyelj oda, semmi garancia arra, hogy egy munkalap VALÓBAN sík legyen. Mindenki nagyon annak gondolja, és amire használják, ara tökéletesen meg is felel, de hogy valóban sík-e, az nagy kérdés. Szóval vidd magaddal azt a vezető vonalzót, amit etalonnak tekinthetsz és méregess vele. Ne higgy csak a szemednek
-
thyeby
őstag
válasz martong #29221 üzenetére
Én úgy oldottam meg ezt a sík dolgot, hogy volt egy íróasztalom, ami nem olyan volt, mint a Balaton, hanem olyan, mint a szökőár. A közepe szó szerint vagy négy centivel lejjebb van, mint a két széle.
Elfeleztem egy szál 6 méteres 20x40-es zártszelvényt. Heftöltem mindkét darabra két-két körömnyi laposvasat, hogy ezt kifúrva az íróasztalhoz tudjam csavarozni. Mezei 4x20-as Reisser csavarokkal.
Erre felcsavaroztam alulról egy hosszában elfelezett 18-as laminált bútorlapot. Ennek nyolc éve már.Azóta hozzám járnak a túdósok Párizsból, hogy mintát vételezzenek a sík mértékegységéhez.
Több fa van, mint asztalos!
Új hozzászólás Aktív témák
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest