-
Fototrend
A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás
Új hozzászólás Aktív témák
-
BUZZLGHTYR
senior tag
szereztem egy medion e7216 laptopot, 4gbram van benne jelenleg, mennyire lehetne bővíteni, meg lehet próbálkozni egy 8gbos modullal?
-
Sziasztok.
Van egy Packard Bell EasyNote S4 laptop (a pontos típusára nem emlékszem, illetve nem saját, így nincs nálam, hogy kiderítsem, illetve a keresési előzményekben sem találom), aminek van egy IDE HDD és egy IDE ODD foglalata.
Ebayen vettem hozzá egy beépítőkeretet, ami elvileg arra jó, hogy a segítségével SATA meghajtókat tudok betenni az ODD foglalatába.
A gond csak az, hogy egyáltalán nem működik. Egész pontosan SMART hibát ír, de hogy konkrétan mi a hiba, nem részletezi, csak azt javasolja, hogy az adatvesztés érdekében azonnal cseréljem ki a meghajtót.
Ezt a hibaüzenetet F1-gyel lehet nyugtázni, viszont ezután meg azt írja, hogy nem találja az OS-t, amit be tudna bootolni, viszont ha kiveszem az ODD keretet, és úgy próbálkozom, akkor meg megy simán minden.
Próbálkoztam azzal, hogy a BIOS-ban átvariálom a boot sorrendet, hogy a HDD legyen az első, illetve a boot menüből letiltottam az ODD-t, illetve a notebook saját HDD-jét is átjumpereltem, mivel alapból úgy volt jumperelve, hogy a kábeltől függött, és átraktam "master"-re, de egyik sem vezetett semerre, maradt ugyanaz a hiba.
Kíváncsiságból szétszedtem a keretet, és ránézésre nincs rajta semmi hiba, vagy hasonló, ami esetleg zárlathoz vezethetne (bár ettől még lehet benne persze), kiderítettem, hogy egy SunplusIT SPIF223A típusú vezérlő van benne, ami az adatlapja szerint oda vissza képes SATA-t és IDE-t összekapcsolni, tehát elviekben el tudja látni a feladatát.
Ezen kívül az SSD-t leteszteltem egy SATA-s géppel, és felismeri, megy gond nélkül, viszont nincs másik laptopom, amivel le tudnám tesztelni a HDD keretet, hogy az jó-e.
Az eladóval felvettem már a kapcsolatot, de nem tudott segíteni a problémában
A kérdés az, hogy hol lehet a hiba, valamint másnak van-e tapasztalata ilyen HDD beépítő kerettel?
-
p87
senior tag
Egyre jobban kezdek én is erre gyanakodni.
Ha jól tudom ehhez a lapihoz 20V 3,25A 65W-os adaptert adnak. A gyári töltője nem volt meg, de ugyanilyen paraméterű gyári Lenovo töltőt szereztem, csak a csatlakozót cseréltem le rajta mert a hagyományos kerek helyett szögletes kell.
Boltból rendeltem ilyen szögletes csatlakozót kábellal.
És most nézem ezt a képet ha hinni lehet neki akkor 90W-os, mert megmértem az ellenállást a középső láb és gnd között és 560Ohm-ot mértet. Tehát lehet a laptop 90W-os töltőt érzékel de a táp csak 65W-ot tud. -
válasz
DonThomasino
#34284
üzenetére
A windows 10 vagy akár a 7 is alapból 4gb rammal tökéletesen megy.Csak akkor kell több ramot rakni a gépbe ha olyan programokat futtatsz ami memória igényes (Grafijai tervezö, adobe photoshop, maya, 3d studi max)
Egyébként sebességnövekedést nem fogsz tapasztalni alapból 4gb felett, se bootolásnál se egyéb programoknál. -
Armagedown
őstag
A Hp 6910p laptopommal van mostában gond, sokszor eéőfordul, hogy csak akkor kapcsol be, ha kiveszem az akkut, utána már vissza lehet tenni, mert megy vele.
Mit lehet vele csinálni azon kívül, hogy veszek egy másik akkut? -
p87
senior tag
Lenovo G505s latopnál találkozott valaki olyannal, hogy magas proci vagy gpu terhelésre leáll a töltés és akkura vált? Terhelés megszűnésre nem is vált vissza csak ha kihúzom és újra visszadugom a töltőkábelt.
-
AtHoS
nagyúr
Sziasztok!
Idekerült hozzám egy Aspire One D257 netbook, ami lefagyogat. Arra a következtetésre jutottam, hogy ha lekapcsolom a wifi-t rajta és kábelen kötöm netre, akkor egyáltalán nem fagy. Ha wifi-vel kapja a netet, akkor youtube-on filmnézés közben (360p) lefagy (kábeles netezésnél - lekapcsolt wifi mellett - 3 db 1,5 óra hosszás filmet is végigjátszattam vele youtube-ról és nem fagyott)
Szétkaptam darabokra és gondoltam, hogy kicserélem a wifi kártyát benne.
Ez az eredeti: Intel® Centrino® Wireless-N 100 [link]
Maradt nálam egy halott laptop, amelyből kiszedtem a wifi modult: Ralink RT3090BC4 V20ANincs ilyen irányú tapasztalatom, de méret, felfogatás, csatlakozók egyeznek. Lehet helyettesíteni vele az eredeti Intel-est?
-
Rodzser Mór
senior tag
Sziasztok!
Toshiba L670-es laptopomban i3-350m proci van. És a hűtőventilátora kegyetlen idegesítő az örökös ki be kapcsolgatásával, mivel hangos a ventilátor.
Megnéztem a proci specifkációját 90/105°C-ig terhelhető. Ezel szemben már 41°C-nál pörög a nyomorult ventilátor., rohadt idegesítő. Kb. megy 20mp-et, aztán áll 10mp-et és ez ismétlődik folyamatosan. Persze, ha jobban igénybe van véve a proci, akkor hosszabban megy a ventilátor, de akkor is zavaróan hangos.Van erre valami megoldás, hogy csak pl 55°C-nál kapcsoljon be? Vagy hogy kisebb fordulatra lehessen szabályozni?
Vagy még valami csöndes ventilátort is tennék a helyébe értelmes áron.
-
SP4C3
veterán
válasz
DonThomasino
#34284
üzenetére
SSD + Tiszta rendszer.
-
z0d1@Ku$
senior tag
válasz
DonThomasino
#34284
üzenetére
A boot időn nem fog gyorsítani a több ram. Ha jól tudom, ebbe max 16Gb ramot lehet pakolni.
-
DonThomasino
veterán
Adott egy egy Dell E6530 6GB RAM mal SSD vel.
Kérdés érdemes e ha igen meddig növelnem a RAM ot,
hogy érzékelhető legyen a gyorsulás főleg a bootnál ?
6 ról 8ra érezhető lenne vagy 6 ról 12 re ?
Gondolom 12 felett már nincs sok értelme....
-
citkar
addikt
Üdv!
Nézelődtem, melyik topik lenne a legmegfelelőbb, talán ez.
Laptophoz keresek dokkolót, ebben kérek tanácsot: néhány USB eszközt kötnék rá (USB 2 elég), monitort HDMI (esetleg (Mini) Display) kimenettel (későbbiekben felmerül 4K felbontás is), illetve jó lenne LAN és jack csatlakozó is, ezeket se kelljen külön dugdosni.
Egy "SuperSpeed USB 3.0 Type-C" és egy "Thunderbolt 3" port van a gépen, nem tudom melyiket érdemes előnyben részesíteni. -
laca891
aktív tag
Átlagos felhasználónak jó az U széria.
Viszont állítólag egybe van forrasztva az alaplappal.
-
csibor
addikt
Sziasztok!
Megérett az idő cserére, I3-480M, hd5470 helyett, I3-5005U lenne. A kérdésem. Benne lévő igp mennyire időtálló? Teljesen átlagos használathoz. Ubuntu rendszerhez, internet, filmek. Olyan 6 évre terveznék előre.
-
maajsz
senior tag
Valóban, tudsz nézni egy szimpla benchet és máris látod mi az eltérés. A 8250U a 8-as szériaszám ellenére még mindig csak egy frissített Kaby Lake, viszont azt intel a TDP-jét 15W-ra teszi míg a 7300HQ-ét a 45W-os kategóriába. Szvsz magán a procin nyerhetsz fogyasztást, de ahogy @Kbali is mondta, sokkal inkább az a fontos milyen notiban van.
-
Kbali
nagyúr
Azt ugye tudod, hogy egy notebook nem csak processzorból áll?
Ha viszont csak ennyi érdekel, akkor nézz meg egy CPU benchmark list-et bárhol (pl.: notebokkcheck).
Ha konkrét gép érdekel, akkor pedig ez a te topikod (kérdésed előtt a összefoglalós kérdések megválaszolása fontos). -
Wa2x_
veterán
i5-8250U vagy i5-7300HQ notebook cpu-ban 2018-ban, mivel járnék jobban teljesítmény szinten?
-
Winchester95
őstag
Köszi.Jó lett.
-
NEMO1968
őstag
válasz
Winchester95
#34273
üzenetére
Szia!
Bekapcs gombot nyomva tartod pàr màsodpercig.
Ennek olyan hatàsa lehet,mintha kihùztad volna a konnektorbòl.
Ùjbòli bekapcsolàsnàl lehet hgy hibaüzenetet kapsz,amin àt kell majd ugranod. -
Benir8
senior tag
válasz
Winchester95
#34273
üzenetére
A bekapcsoló gombot tarts nyomva amíg ki nem alszik a ledek.

-
Winchester95
őstag
Sziasztok!
Lenovo y520
Tolton hagyva este letoltésre.Lefagyott. Nem reagal a billentyuzet bekapcs ledek vilagitanak.
Venti porog.Hogy lehet újraindítani? Mert csak bekapcs gomb van.
Köszi
-
prannk
őstag
Most ezt nem értem. Most hdd csere lesz vagy visszaküldik a gyártónak a hdd ét javítasra?
adathordozó csere vagy rendszerhelyreállítás/recovery szükséges. (pl: HDD, SSD)
Felhívjuk Tisztelt Ügyfelünk figyelmét, hogy az adathordozó csere vagy rendszerhelyreállítás/recovery során minden adat és telepített alkalmazás véglegesen elvész!
Garanciális javítás esetén a hibás adathordozó visszaküldésre kerül a gyártó részére, így esetleges adatmentésre csak a visszaküldés előtt van lehetőség. Amennyiben szeretné a hibás adathordozóról az adatait lementeni, kérjük 1 (egy) munkanapon belül szíveskedjen erre az e-mailre válaszolva írásban jelezni szándékát!
Ha az adatait le kívánja menteni, két lehetőség közül választhat:
- Letéti díj ellenében a munkalapszámra hivatkozva ügyfélszolgálatunkon átvehető a meghibásodott adathordozó, amelyet 3 (három) munkanapon belül vissza kell szolgáltatnia.
- Az adatmentés lebonyolításával megbízhat bennünket is. Ekkor hivatalos adatmentő cégen keresztül kap rövid időn belül kedvező árajánlatot. A HDD/SSD roncsolással járó adatmentését a gyártók nem támogatják, bizonyos esetekben a készülék garanciamegvonásával járhat -
Cirkaloo
tag
-
Krystal_s
addikt
Sziasztok, szerintetek mi a jobb hosszútávon egy notebook ventilátornak, ha netezés stb használat közben folyamatosan halkan megy, vagy ha gyakran ki-be kapcsolgatja?
Egy olyan notebookról lenne szó, ami nemrég volt kitakarítva, pasztázva átnézve stb. (Dell szervizben)
Állítólag egy jobb minőségű pasztával (Thermal Grizzly Kryonaut) nyernék pár °C-ot, alap 50-55 helyett kb 45-50 lenne (12"-os gépben CPU i5-3340m), de akkor azzal azt érném el, hogy állandóan leállna a ventilátor és kb minden weboldal megnyitásnál bekapcsolna, majd megint leállna.
Linux alatt szembesültem ezzel a "kapcsolgatással", mivel ott alapból kevesebbet fogyaszt a rendszer is stb. Arra gondoltam jelen esetben hiába nyernék pár fokot, ha az a ventilátornak nem tenne jót. -
Lokarson
tag
Sziasztok!
Van valakinek tapasztalata, hogy ez a memória (https://notebook-memoria.arukereso.hu/team-group/8gb-ddr4-2400mhz-ted48g2400c16-s01-p346181952/) kompatibilis a HP Probook 440 G5 notebookkal?
Üdv, Lokarson
-
Immy
őstag
Sziasztok,
Tudtok ajánlani olyan dell vagy lenovo maximus 3-4 éves vállalati laptop szériát, ami megfelel az alábbiaknak?
17,3"
IPS kijelző
Nem szigetes billentyűzet
Normális hűtés
Integrált videókártya (különállót extra fogyasztás miatt elkerülném) -
Wikoo
aktív tag
Sziasztok
Nemrégiben büszke tulajdonosa lettem egy első genes thinkpad 13 omnak, s imádom de lenne egy kis problémám.
A képernyő fényereje a tartalom világosságához mérten állítódik, s eléggé az őrületbe kerget. Nem lehetne valahogy ezt a funkciót kikapcsolni? Segítséget és a tanácsot előre is köszönöm!
-
-
SP4C3
veterán
válasz
Lalikiraly
#34259
üzenetére
passmarkos eredményekre alapozva:
E2-9000 = Core 2 Duo E8200
az N4200 egy hangyaphasnyival erősebb az N5000 meg kérdéses. -
Sziasztok!
Kérdésem a következő lenne!
Adott egy 17 collos noti.
AMD E2-9000-res procival. Vélemények erről? Telljesítmény ilyesmi?
Vagy várjak és Pentium N4200 vagy majd N5000?Előre is köszi.
-
anonymus89
addikt
válasz
anonymus89
#34238
üzenetére
Sziasztok!A segítségeteket szeretném kérni egy Lenovo 100-15IBY laptoppal kapcsolatban, ami állítólag egy rendszer visszaállítás következtében nem működnek az usb portok.
Próbáltam már eltávolítani engedélyezni őket, volt frissítés driver easy programmal de sajnos nem változott semmi. Bios annyira puritán nem lehet letiltani őket szóval több ötletem nincsen sajnos.
Már idegesít, hogy mi az isten baja lett ami ennyire meglőtte a gépet.
2 port van rajta egy usb 2.0 és egy usb 3.0 egyik sem műxik.Köszi előre is!Megoldva mind2 usb port meghalt megy garanciába vissza mert még áramot sem ad egy pendrive-nak vagy egérnek.
-
Kbali
nagyúr
válasz
prannk
#34255
üzenetére
Pl a hivatalos honlapján?
-
maajsz
senior tag
válasz
ph2012
#34253
üzenetére
Oda tudod tenni a kezed, hogy meleg e bármennyire alvó állapotban. Találkoztam én is hasonlóval már (bár ott csak 5-6 mp volt), annyit találtam róla, ami nem biztos hogy tuti, hogy mivel áram alatt van alvó állapotban de nem monitorozza aktívan az érzékelőt, míg "felébred" és magához tér annyira hogy a win már szabályozza rendesen a fant, egyféle biztonsági funkció, hogy ha esetleg túl lenne melegedve valamilyen szinten. De ez tényleg nem 100%

-
ph2012
senior tag
Sony Vario laptopom van, Windows 10-et használok. Ha alvó állapotból kapcsolom be a laptopot akkor hangosan felpörög a ventilátor, ami 10-15 másodperc múlva elhalkul és utána normálisan megy a laptop.
Alvó állapot után miért pörög fel a laptop ventilátor? Alvó állapotban felmelegszik a laptop? Amúgy semmi baja a laptopnak.
Köszi a választ.
-
Sátán44
addikt
Sziasztok!
Lenovo B50-80 laptop van nálam és olyan probléma van vele, hogy bekapcsoláskor kb 1 percig fekete képernyő, majd Lenovo logo bejön, ezután újabb 7-8 perc mire beölt az asztalra. Programok megnyitása lassított felvételben történik. Szó szerint látom, hogy a semmiből tűnik elő az ablak kb. 2 mp.
Amit megpróbáltam:
- BIOS update
- HDsentinel 100/100
- Ram, CPU test 1 óra futás: hibátlan eredményMi lehet a gond? Híd probléma lehet?
-
Doszkatech
csendes tag
Üdv!
Adott egy Fujitsu Celsius laptop, Nvidia Quadro 3000M videókártyával.
Amíg a BIOS ellenőriz, illetve nincs fent a driver, addig pörög a GPU FAN, de amint betölt a rendszer és fent van a driver is, attól kezdve egyáltalán nem pörög, és túlmelegszik.
Próbáltam már több driverrel is (Windows 7 Ultimate x64 van fent)
Ha nincs fent a driver, akkor végig pörög, csak ugye így meg nem mennek a játékok....Ja, és ha fent van a driver, akkor az AIDA 64-ben az érzékelőknélmegjelenik két új eszköz:
GPU VRM 1 é 2, mindkettőnél 110 °C és afelett mutat, a GPU FAN-t 100% - on mutatja, de az egyáltalán nem pörög
Ha nincs fent a driver, a GPU VRM nincs ott az AIDA-ban, és a venti valóban 100%-on pörög (Lehet hallani)Mit lehetne tenni?
-
prannk
őstag
Hali. Asus n551jw cn212 be van ssd keret? Vagy a dvd meghajtoba kell rakni?
-
laca891
aktív tag
válasz
#73029888
#34242
üzenetére
A Radeon speciális beállításoknál lehet vele variálni. (szoftververziótól függ.)
Egyébként csak a játéknál van értelme, de arra viszont automatikusan átkapcsol még alapbeállításokban is.
Ha letiltod az eszközkezelőben az Intel Gpu -t , akkor fog mindig menni a Radeon. Viszont akkor nincs 2. képernyő. -
Kbali
nagyúr
válasz
Winchester95
#34241
üzenetére
Lehetni lehet, de nem biztos, hogy a megfelelő helyről szívja/fújja a levegőt.
-
#73029888
törölt tag
Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni.
Adott egy Dell Inspiron 15 3567 laptop melyben van egy INTEL HD 520 ill AMD VGA kártya. Hol tudom beállítani hogy ne az INTEL GPU-t használja a Windows 10 hanem az AMD GPU-ját? BIOS-ba nem találtam semmit se
. Természetesen mindkét driver fent van.Köszi a választ előre is.
-
fecs
senior tag
Sziasztok!
Víz fröccsent a laptop (Acer e1-531) billentyűzetébe, kb az 1/3-a nem működik. Néztem a weben szervizeket, boltokat. Kb 18-20e Ft egy új billentyűzet. Ez a reális ár vagy beszerezhető valahonnan olcsóbban? -
anonymus89
addikt
Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni egy Lenovo 100-15IBY laptoppal kapcsolatban, ami állítólag egy rendszer visszaállítás következtében nem működnek az usb portok.
Próbáltam már eltávolítani engedélyezni őket, volt frissítés driver easy programmal de sajnos nem változott semmi. Bios annyira puritán nem lehet letiltani őket szóval több ötletem nincsen sajnos.
Már idegesít, hogy mi az isten baja lett ami ennyire meglőtte a gépet.
2 port van rajta egy usb 2.0 és egy usb 3.0 egyik sem műxik.Köszi előre is!

-
Kbali
nagyúr
válasz
daniel2121
#34234
üzenetére
Ha már foglalnál egy USB-t a BT dongle-nek, akkor miért nem inkább egy vezetékes hangkeltő?
-
bandras54
aktív tag
válasz
daniel2121
#34234
üzenetére
A legtöbb mai laptopban van Bluetooth. Kérdés, hogy megtalálják e egymást. De ha egy telefont lehet párosítani egy laptoppal, egy hangszórót pedig egy telefonnal, akkor a hangszóró + laptop párosnak is működnie kell. Még nem próbáltam, csak a gondolat menet van meg fejben. :-)
-
daniel2121
őstag
Sziasztok
Laptophoz kellene bluetooth-os hangszóró. Amiket hirdetnek sok felé az jó lenne hozzá? Már úgy értem hogy azokat elsősorban telefonokhoz valók, de egy usb-és bluetooth vevőle jó lehet?
-
Kbali
nagyúr
válasz
Winchester95
#34232
üzenetére
Sok szerencsét hozzá - de hűtő akkor is felesleges, nem nyersz vele szinte semmit.
-
Kbali
nagyúr
válasz
Winchester95
#34230
üzenetére
Keress vissza kicsit: sem a notebook, sem a hűtő nem ajánlott
-
Winchester95
őstag
Sziasztok!
Biztonság érdekében lenovo 15.6col y520 notebookhoz akarok venni hűtőt.
Milyen hátránya van ha 17coloshoz veszek amin 4 venti van? (illeszkedés stb...)?
Még nem volt ilyen notebook hűtőm.Nem tudom hogyan illeszkedik. vagy fixen ráteszem és kész? (magyarul ölbe véve is lehet használni hűtővel? -
dugo_
veterán
válasz
Kolosszus01
#34221
üzenetére
Nem.
-
Papooo
senior tag
válasz
Kolosszus01
#34221
üzenetére
Biztos nem, az csak T szériás procikat eszik.

-
Kolosszus01
tag
Hy all.
Szeretnék segitséget kérni.
Adott egy Lenovo Thinkpad T61p laptop.
A kérdésem az lenne,hogy lekezelné-e az i3-as cpu-t?
(ne legyen megbontva feleslegesen)
Előre is kösz a választ.
-
oliwire
őstag
Sziasztok!
Már lassan egy éve üzemel jól a HP Probook 455 (G3), de egy apró probléma van vele. Használat során az akkumulátor a kapacitásának megfelelően, jól viselkedik, de ha kikapcsolom a gépet, vagy akár alvóba teszem, szerintem rendellenesen gyorsan lemerül. Például kikapcsolt állapotban is képes arra, hogy 2-3 nap múlva ne tudjam visszakapcsolni, mert alacsony a töltöttség. A régi HP 620-as laptopomnál nem volt meg ez a gond, ott kikapcsolt vagy alvó állapotban egy hét után is be lehetett kapcsolni, nem veszített a töltéséből, max 5-10 %-ot.Mi lehet a baj? Ma jutott eszembe tesztelni olyan módon, hogy kikapcsolás után kiveszem az akkumulátort belőle, és úgy megnézni, mennyit esik a töltés. Nektek van ilyen problémátok?
-
prannk
őstag
Hali. Bekaptam valami virust virusirto ellenére is. Avg vel sikerult kitisztitani. Azt kerte inditsam ujra a gépet a veglegesiteshez. Azota nem bootol be. A biosba a boot menunel nincs a hdd. Megprobaltam ujra rakni full formázással. Ugynugy nem bootol be nincs hdd.
Mi a szar ez? Asus n551jw
-
chungee
addikt
Estét!
Melyik win7 érdemes laptopra telepíteni
Ultimate, Home, Starter stb...
-
-Faceless-
őstag
válasz
csabyka666
#34205
üzenetére
Azt már újratelepítéskor kinyírtam (Megszokás), és üres járaton így is van 5+ GB szabad ram.
Megpróbálok még valamit kezdeni vele, de nem tudom mit tudnék még. Most már betöltök egy új weblapot is 5 mp legalább mire maga a tartalom is betölt.De azért köszi!
-
Joker88
őstag
egy olyan technikai kérdésem lenne, hogy adott egy hétköznapokban használt tökéletes notebook ( Lenovo 3000N200 ) . A notin egy régi " S-Video " kimenet van.
Ezt a gépet kellene valahogy összekapcsolni a LG LED TV-vel ( LG 42LB5500 ) HDMI -n keresztül. Megoldható ?
mert a TV-n csak HDMI bemenet van. -
válasz
-Faceless-
#34203
üzenetére
Üdv!
A ramot zabálhatja a windows update is. Célszerű kilőni, próbaképp legalább, de ha örökre kilövöd, az se baj.
Futtatáshoz írd be services.msc, enter, majd a listában keresd meg a windows update nevű szolgáltatást. Kettő katt, indítás típusa legyen "letiltva", és állítsd is le, ha netán futna.Gép restart, próba.
-
válasz
Cirkaloo
#34200
üzenetére
Pontosan! 85 foknál majdnemhogy égetni kellene a kezedet a levegőnek. Lehet az is, hogy a hőcsőből elment a gáz, ezért nem adja át a hőt a bordának, a proci meg nem akar megsülni, ezért throttlingol, magyarán visszaveszi az órajelet.
Telepíts egy AIDA64-et, Eszközök -> Rendszer stabilitásteszt, itt az alsó grafikont nézd. A CPU throttling ha elmozdul 0%-ról, akkor hűtési gondod van, vissza a feladónak a gépet!
-
-Faceless-
őstag
Sziasztok!
Volna egy Dell Inspiron 7720 SE-m az anno csúcs (i7,8GB,GT650m)-es verzió. Kb két éve cseréltem bele egy 500GB-os WD Black-et, rendszeresen van tisztítva, talán pasztacserére megérett, hűtőpadon ül, de a lényeg, hogy karban van tartva.
Szinte egyik napról a másikra nagyságrendekkel belassult a gép, és mintha ugrálna az egyik pillanatban még (nem jó, de) elfogadható sebességgel megy a következőben még a fórum is akadozva tölt be.
Első soron a játékoknál vettem észre, pl starcraft-ban low beállításon is 15-20 fps, más játékmódoknál 1-5-re is leesik, mindeközben a CPU terhelés nincs 30%, a GPU 45 fokos terhelés nincs 30% közelében se, 8-ból 4.5GB RAM foglalt. Több tab megnyitásánál is akadozva lépek egyikről a másikra is van, hogy megakadozik.Merevlemezre gyanakodom, de a korábbi lemezhez képest ezt még egyszer se kaptam el 100%-on, és HD Sentinel is 100/100-as. Nem igazán értek a SMART táblához ezért inkább linkelem.
A gépen semmilyen hardver nem lett kicserélve az utóbbi időben, legfrissebb driverek vannak rajta, Win 10 Pro Fall Creators (nem a frissítéssel jött, csak jó pár nappal utána), és a vírusírtó is teszi a dolgát.
A segítséget nagyon megköszönném!

-
Csigavair
tag
Sziasztok!
Adott egy ASUS X555LB notebook. Teljesen elégedett vagyok vele, a teljesítménye számomra megfelelő, azonban a gyári kijelzője eléggé hitvány.... ezt szeretném lecserélni egy fullhd ips panelre.. kivitelezhető a csere vagy továbbra is ezt az ótvar kijelzőt kell bámulnom?
Új hozzászólás Aktív témák
- Yettel topik
- Milyen TV-t vegyek?
- Battlefield 6
- Milyen okostelefont vegyek?
- Vége egy korszaknak: PlayStatonre is jön a Halo: Campaign Evolved
- Xbox tulajok OFF topicja
- Xbox Series X|S
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Linux kezdőknek
- További aktív témák...
- Bomba ár! Acer Travelmate P215 - i5-8GEN I 8GB I 256SSD I 15,6" FHD I Cam I W11 I Garancia!
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T470s - i5-7GEN I 8GB I 256GB SSD I 14" FHD I Cam I W11 I Garancia!
- Bomba ár! Fujitsu LifeBook U759 - i5-8GEN I 8GB I 256SSD I 15,6" FHD I HDMI I Cam I W11 I Garancia!
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad X230 - i7-3GEN I 8GB I 256SSD I 12,5" HD I W10 I Garancia!
- Lenovo Thinkpad P15S - 15.6" - I5 10310U 1.7GHZ - 16Gb - 512Gb - Quadro P520
- Új és használt laptopok , üzletitől a gamerig , kedvező áron. Garanciával !
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i7 14700KF 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte H610M i5 12400F 32GB DDR4 512GB SSD RTX 3070 8GB Zalman Z1 PLUS A-Data 750W
- BESZÁMÍTÁS! Intel Core i9 9900K 8 mag 16 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- GYÖNYÖRŰ iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black - 1 ÉV GARANCIA, Kártyafüggetlen,MS3489
Állásajánlatok
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest















![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Ultimate, Home, Starter stb...
Pyttawrx
