Új hozzászólás Aktív témák
-
azbest
félisten
a készenlétben való merülésre az lehet a válasz, hogy deep-sleep-et nem támogat az rk3066, hanem 252MHz a legkisebb sebessége.
-
silboy
aktív tag
Az enyém második feltöltése kb. 10 óra alatt zajlott le,olyan merültségi szintről,hogy már be sem kapcsolt.20 óra múlva 15%-ra merült úgy,hogy kb. 1 órát használtam játékra,netre,telepítésre.Csináltam egy gyári állapotra visszaállítást és szépen vissza csomagoltam ahogy érkezett,szóval postakész.Ha holnap nem lesz kielégítő válasz,erre a töltés,merülésre,megy vissza a feladóhoz.Kár érte,jó kis gép lenne.
-
FulesMacko
csendes tag
Sziasztok,
Esetleg vkinek megvan a géphez tartozó gyári img file? RKBatchtool megvan. Szegényt leállították recovery közben.

ConCorde semmi support nem biztosít a gép mellé. Hívtam péntek reggel szervizt is, gyári fórumon is próbálkoztam.

Köszi a segítséget előre is.
-
jupp008
senior tag
Ami engem igazából zavar csak az a tétlen állapotban való merülés. Ma reggel 4 óra alatt 15%. Ezen szerintem majd egy másik ROM javítani fog, de addig is amíg nincs az jutott eszembe, hogy valszeg itt is a processzor rosszul van beállítva és üresjáratba is ugyanúgy fullon v. magasan pörög.
Aki már Root-olt az megtudná nézni, hogy ez hogy is van alapból beállítva (SetCPU vagy hasonló) ?
Sokat segítene egy conservativ mód vagy az is ha be lenne állítva, hogy képernyő lekapcsolásakor a beállítható minimumon menjen. -
saelin
veterán
Egy 7" 3000-4000 mAh-s tabletnek 100-240 perc kellene a fullra töltéshez. Ettől lehet kicsit rosszabb (+ 10-20 perc), de jobb ritkán.
Vagyis ennek a tabletnek úgy 3,5-4,5 óra alatt fullon kellene legyen. Amiket itt írtok 6-10 óra... az rettenet. Remélem a jövőhéten lesz erről hivatalos tájékoztatás, hogy mi tévők legyenek a (leendő)vásárlók. Én, aki ilyet vennék vár, aki ilyet vett az vár (és aggódik a pénze miatt). No, de türelem, csak nem csesznek át minket!
-
sif85
tag

Akárhogyan is nézem, ez egy bő 9-10 órás töltési idő...
A "használati utasítása" szerint az ELSŐ alkalommal akár 7 órát is igénybe vehet a teljes feltöltés.
Kíváncsi leszek mi tart eddig...
Nincs viszonyítási alapom, de egy Nexus 7, vagy egy iPad mennyi idő alatt tölt fel?
Más:
Erre nincsenek valahol custom romok, stb?
Mert azért nem egy htc one x smooth-ság tekintettében, pedig hardveresen elvileg nincs is nagy különbség, annak ellenére, hogy azt a Sense is "húzza"... -
RunTimeError
tag
Nekem így néz ki a merülés / töltés szakasza. Este 100%-ról 75%-ig használtam, kb 1,5-2 óra netezés + youtube, lemerült 75%-ra ott letettem wifi ki látszik hogy stagnált egy ideig utána pedig elkezdett merülni.

http://kepfeltoltes.hu/130407/Screenshot_2013-04-07-10-13-12_www.kepfeltoltes.hu_.png -
quby33
csendes tag
Este addig merítettem, amig magától ki nem kapcsolt.
11-kor töltőre raktam és ma reggel 9-re töltött fel. :-(
Ez volt a 2. teljes töltés, Battery Monitor Widget-tel figyelem ma, hogy hogyan merül!!!
10 perc nyomkodás után... Wifi ON: 93%
Szerintem nem állt még be a pontos töltöttség kijelzése! -
Salex1
őstag
Lenne pár kérdésem:
Hogy lehet BT-n netet osztani rá?
Hogy, vagy mivel lehet beállítani azt, hogy standby-ban ne menjen a wifi? -
trebon
csendes tag
-
artiny
őstag
Hol tudom beallitani a bill.zar idejet?
-
wwhy
veterán
Az este 100%al tettem le, standby módban. 7h33p után 77%, úgy, h az égvilágon semmit sem csináltam. Ugyanakkor, az akku menüben azt írja, h tétlen táblagép esetén 97%. Ha jól értelmezem, akkor a gép ezek szerint 3%ot fogyasztott, de akkor hová lett a többi delej

-
TaNbEaRo
tag
válasz
norbi964
#284
üzenetére
Hdmi-n tvre kötve a tv-n ugyanaz a kép jelenik meg, ami a tableten, szóval ha videót nézel akkor az, ha galériában képeket akkor az, ha játszol akkor meg az stb

Na kipróbáltam én is ezt a hdmi dolgot. A hdmi beállításokat hiába kapcsolgattam, nem volt hatása. Tényleg nem tökéletes a kép amit kinyom a tvre, színből is sokkal kevesebb árnyalat jelenik meg mint a tablet kijelzőjén. A xperia neo telómról kicsit jobb a helyzet, de ennek ellenére meg vagyok elégedve a speed tabbal. Vannak tabok amin meg hdmi kimenet sincs, örüljünk hogy itt van. A tab saját képernyője viszont csodálatos. -
norbi964
csendes tag
Hali! Én is gondolkozom egy ilyen tablet vételén de én részben úgy szeretném használni, hogy hdmi-n keresztűl a tv-re dugni. Azt szeretném kérdezni, hogy folyamatosan küldi a képet a tv-nek vagy csak bizonyos fotókat küld ki amit én kiválasztok vagy hogy megy ez?
-
sif85
tag
Nekem ennyit bírt a mai nap:
- ~50% brightness
- Folyamatos böngészés, youtube, 3d játék...Nincs tapasztalatom más gépekkel.. Nekem pont elég..


Valóban borzasztóan lassan tölt, de ha használom töltés mellett, akkor sem érzem lassabbnak a dolgot, mintha csak pihenne közben...
HDMI-t nem használok!
Pixelhiba, illesztési probléma nincs!
Amit felfedeztem problémát, hogy a gyári(külön vásárolható) tok+billentyűzet rá van dugva, akkor nem megy aludni a gép, hanem miután kikapcsolta a kijelzőt, kb 10 mp múlva újra visszakapcsol... Na ez a battery killer, ha az ember nem figyel, és bedugva szállítja. Valszeg szoftveres a hiba. Valakinek ötlet?
-
jupp008
senior tag
Az akuidővel kapcsolatban csak egy dolog furcsa nekem a 14 órája töltötöttem - jelenleg 24% -on és az akuhasználat szerint 67% -ot a készenléti állapot vitt el. Ez szerintem sok. Remélem jön majd egy patch v. ROM ami ezt orvosolja.
-
gogabi
csendes tag
Csutortokon jott nekem a tab.Elso kutyu nincs viszonyitasi alapom. Keretet kicsit a helyere kellet pattintani mert elallt a kijelzotol,de amugy sem anyira patent kicsit lotyog de 2 nap utan mar nem feltuno . Akkut elso este toltottem reggelre full volt. Tegnap feltettem az akkumulator HD progit tehat nalam a kovetkezokent alakult a toltes.

Nezegettem a fogyasztast egy fogyasztasmerovel, megy a tolto padlon ha bekapcsolva toltom 0.06-7 ampert mertem. Kikapcsolas utan mar csak 1 amper korul vehet fel mert 0.02-3 -mat mertem. Most megint tolton van kozben vagy bongeszes meg idonken youtub-on hd video kb. fele fele aranyban. Most itt tart

-
fulee.9999
csendes tag
-
Necc
addikt
Nem kell feltetlenul "fem" hatlapnak lennie ahhoz hogy egy kalap x@rt se erjen a wifi. Egyik tabomnak fem hatlapja van, de a wifiantenna koruli resz egy muanyag lapra van kicserelve, de ettol fuggetlenul egy hulladek a wifije, kb. 8-10m +1 ajto, es mar eldobja, nehezen csatlakozik fel, es ultralassu a wifije.
Ettol fuggetlenul a speednek kifejezetten kivalo a veteli erzekenysege, ami betudhato a dupla antennanak is. (Ha jol lattam a szetszerelt kepen, a kivezetett antenna mellett van egy alaplapra integralt antenna is, ha tudnam a hosszat meg tudnam mondani hogy tenyleg antennakent funkcional, vagy csak egyszeru korbefuto foldelescsik.)
-
Mp3Pintyo
senior tag
Most látom, hogy mi jelent meg végre magyarhonban is!! Refurbished termék. Ezzel az árral a Nexus 7 (a HMDI-t leszámítva) sokkal jobban megéri:
Nexus_7_8GB_tablet_Refurbished
Speedshopnál is van
Pedig az a HDMI nagyon kellene
-
trebon
csendes tag
Műanyag a hátlap, nincs wifi gond.
-
TaNbEaRo
tag
A wifi nálam tökéletes, mindenhol nagyon jól megy, talán még kicsit jobban is, mint a Sony Xperia Neo telefonomon. A képernyőnek nálam semmi baja, semmi pixelhiba, nincs illesztéshiba. Nyöszörög ha az ember megcsavarja a gépet, de ez már szőrszáéhasogatás, használat közben nem ropog, nincs baja. A töltés tényleg elég lassan megy, a használati idejével viszont eddig nincs problémám. Néha ijesztően merül miközben azt hiszi az ember, hogy nem is csinál rajta semmi extrát, de ha meg elkezdek filmet nézni rajta, az sem meríti igazán gyorsabban.
Hdmi-t még nem próbáltam, de mivel írjátok hogy ezzel nem vagytok megelégedve, most megyek megnézem nálam mi a helyzet. -
WeghA
tag
A wi-fi-ről írjatok már valamit hogy mennyire erős milyen messziről talál jelet?
Egy fém hátlaposhoz képest mennyivel erősebb? -
quby33
csendes tag
Merülés adat...
18:30 77%
1 óra Wifi TuneIn online rádió, max hangerőn, kijelző nélkül
19:30 62%
frissítés Oxford AL dictionary, 455MB 6perc + 4 perc menü
19:40 49%
1 óra stand-by, Wifi ON
20:40 48% (de mintha kilőné a Wifi-t, ha nem használja semmi)Lemerítem ma is nullára és felrakom úgy tölteni, hogy holnap lássam mikor eléri a 100%-ot!
-
trebon
csendes tag
válasz
Rodzser Mór
#263
üzenetére
Bedugod mindkettőt és nem olvassa az USB-t. Mintha be se dugtad volna.
-
-
albinolynx
senior tag
Ettől tartottam - pont sz.r ahogy elképzelem magam előtt.
Másik topikban merült fel, hogy be kell várni az emberi árú FHD felbontású gépeket. Persze azok is lehetnek rosszak, csak ott legalább egyezne a tablet és a monitor natív felbontása. Egyelőre hagyom a projektet. Bár lehet később sem fog ennél jobban izgatni... (: -
azbest
félisten
Digitális a képátvitel, ha hibás a kábel, akkor annak más jelei vannak. Egyébként volt már számítógéppel (van vga amin mini hdmi van) és másik videó játszó kütyüvel is használtam már. Teljesen natívan sosem fogja kezelni a tablet hdmi-n a fullhd-t de még a 720-at sem, mert míg a saját kijelzőjén plusz hely van a fekete vezérlősávnak, addig a monitoron a hasznos felbontásból vesz el (és kicsit torzít az arányokon).
Most olvastam csak a dpi dolgot... hát aki rootolta már és kipróbálja nagyobb dpi-vel a készüléket, az a hdmi-t is kipróbálhatná, mert az átméretezésre akár még hatással is lehet. De még újonc vagyok ezen a területen.

-
Destr4ct
aktív tag
2: A DPI a felbontást nem befolyásolja, a kijelzőre a készülék mindig 1280x800-as jelet küld. A DPI beállítás csak azt mondja meg az Androidnak, hogy a valóságban egy hüvelykre hány fizikai pixel jut, tehát hogy szoftveresen mekkorára méretezze át a felhasználói felületet. Ha átállítod a valós 213-ra, akkor minden nagyobb lesz a jelenleginél. Ha kisebb értékre, akkor pedig minden még kisebb lesz.
(#264) amadeus11: Gondolom mert túl közel van egymáshoz a két csatlakozó, és nem lehet mindkettőt egyszerre használni...? Most nincs nálam miniHDMI kábel, de gyanús, hogy nem férne mellé az USB.
-
trebon
csendes tag
Elhiszem, hogyne hinném, de akár az is lehet, hogy egyszerűen csak igényesebb kábelt kíván. Én még csak egy filmet néztem rajta, de az FullHD és perfekt élesség olyan volt, amilyennek lennie kell (natív 1920x1080 felbontás természetesen). Üröm csak annyi volt, hogy SD-re kellett másolni, mert az USB OTG nem megy párhuzamosan, de ezt már írtam.
Az én felhasználási szokásaimnak megfelel a napi (éjszakai) 8-10 órás töltés, de azért nem öröm, ha tényleg a töltő áramkör hibás. Hétfőn utánajárok.
Ha meg szoftveres gond, azt úgyis javítják, ha más nem CM

-
trebon
csendes tag
-
azbest
félisten
Az elsőre: kipróbáltam fullhd tesztábrás videóval is, filmelőzetesekkel is. Igaz hogy sebességileg szépen viszi őket, csak a hdmi kimeneten néznek ki érdekesen. Persze lehet ez sok embernek fel sem tűnik, van aki fullhd monitort is nem natív és torz képaránnyal használ.. Nálam szerencsére nem komoly szempont a hdmi kimenet minősége (jó ha van azért), mert kifejezetten azért szereztem be a tabot, hogy többször elszakadjak az asztaltól (kényelmesebb a notinál is).
Nekem szerdán délután jött az értesítés, hogy átvehetem és átsétáltam érte a helyi edigitalba
Azt hiszem a tab nem vesz fel nagyobb töltést, hiába a 2A töltő.Nekem is szép a képe, nincs hibája. Néhány foltosságra panszkodóé lehet nedvességet kapott szállítás közben.
Tényleg jó áron van és remélem megoldják a gyorsabb töltést, hogy ne csak munkanapokon tudjam használni, hanem hétvégén is amikor több szabadidő lehet

-
trebon
csendes tag
válasz
fulee.9999
#250
üzenetére
Nem teljesen értem....
1. A HDMI kimenete natív, ha az android képernyőjét teszed ki fullHD-ra akkor persze, hogy interpolál. FullHD film viszont FullHD és döccenésmentes, ami igen szép teljesítmény.
2. Nem tudom ki mikor tudta megszerezni, de nekem csütörtökön egy nagykerből sikerült az első példányok egyikét elhozni. Aznap este töltőre tettem kikapcsolt állapotban, reggel fullon volt. Pénteken kb 12 óra másolás, beállítás, netezés, tesztelés+fullHD jégkorszak4 vetítés után 14%-on tettem fel ismét egész estére, szintén kikapcsolt állapotban. Ma végig bekapcsolva, pár óra netezés, 34%-on áll.
A Nexus 7-em valóban többet bír, de szerintem ez sem rossz 3200-as aksitól. A töltője valóban botrányos, de ezt mondjuk kicsomagoláskor nyugtáztam, gagyi súly, nulla teljesítmény (jéghideg marad töltéskor). Jó lenne ha valaki kipróbálná rendes töltővel mielőtt elszabadulnak az indulatok.3. Nálam nulla pixelhiba. Illesztéstől meg aki jobbat vár, az még nem látta a többi ilyen (vagy akár drágább) tabot...amúyg önmagában sem vészes, csak a sarkon van rögzítés, tesztelésnél nyekeg naná, de használatnál nem. (Itt most nem illene a Nexus7-tel összehasonlítanom, az fantasztikus jól van összerakva valóban)
Kíváncsiságból megkérdeztem a nagykeres havert, százas nagyságrendben adtak még csak el direktbe, hozzájuk nem ment vissza senki, kiskeres visszajelzésük még nincs, de ha tényleg "mind" pixelhibás lenne, arról már tudnának.Ami nem tetszik:
HDMI+USB OTG nem megy együtt
(mondjuk a 2x drágább tabon sem ment)
Nem USB csatis töltő, erre nincs mit mondani ez idiótizmus, amikor az egységesítés felé megy mindenki
gagyi töltő.Na de emberek. Láttátok már az árát? Hogy nem érné meg?

-
artiny
őstag
valaki tudna ebbol kovetkeztetni aki jobban erti az angolt?
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2043529
http://forums.androidcentral.com/verizon-galaxy-nexus/179709-battery-charging-very-slow.html
-
fulee.9999
csendes tag
-
saelin
veterán
válasz
fulee.9999
#244
üzenetére
Hát én nem mondanám ajánlottnak... Egy akkumulátorról üzemelő eszköznél pont annyira fontos az üzemidő és a töltési idő, mint más specifikációi. Ráadásul ezt az eszközt még töltőről sem tudnád használni, mert túl lassan tölt és úgy is tovább merülne. Már amennyire "hibás" készüléket fogott ki az illető.
Ami számomra érdekes, hogy még nem olvastam olyan hszt, ami azt írta volna nála nem áll fent a "hiba".
(azért az idézőjel, mert lehet a készülékek legnagyobb része ezzel küszködik) -
azbest
félisten
válasz
albinolynx
#241
üzenetére
Nem tudja visszaadni a fényképezőgép. Meg sem közelíti a natív pécés szöveget az amit a tab hdmi kimenetén látok. A saját kijelzőjén gyönyörű és éles a szöveg, de ahhoz képest is darabosnak tűnik a monitoron megjelenő kép. Ahogy néztem a videóknál is veszik el részlet, nem csak a szövegeknél. Ha 720p módban megy a monitor, akkor is hasonlóan darabos és homályos, nem a nagyítás okozza szerintem.
-
eckmester
tag
válasz
fulee.9999
#244
üzenetére
Szerintem a hibái miatt egyáltalán nem éri meg az árát.
-
fulee.9999
csendes tag
válasz
Moralesz
#242
üzenetére
Pro:
- Bluetooth
- HD kijelző ( tényleg szép képpel )
- HDMI ( még ha csak alacsony felbontásban is )Con:
- Akkumulátor a kezdetekben nagyon gyenge
- Irreális töltési idő
- Pixel és/vagy illesztési hiba mindegyik készüléken vanSzerintem nagyon megéri az árát, mert ha van mellé egy normális androidos telefonod, arról rá tudod osztani a netet, a gps-t, csak nagyobb a kijelzője.
-
albinolynx
senior tag
Köszönöm! Itt link is megy erről a diskurálás. Jó lenne élőben kipróbálni, megtapasztalni. Akár jó is lehet. Esetleg nem készítenél pár képet még?
Érdekelne hogyan néz ki a tablet menüje. Hogyan néz ki egy word/excel dokumentum, prohardver alapértelmezett méretben. Gmail webes felületen. Esetleg még ami eszedbe jut és hasznosnak ítéled. Ha a 2"-lal nagyobbon élvezhető, jó kell legyen a kicsin is. Valószínűleg az asztalon előtted van a monitor. Ha tudnád a saját látószögedből fényképezni, ahogy "látnám" (persze takard ki a környezetet ha kell).
-
1amarr
tag
Szomorúan olvasom a sok panaszt a töltéssel/akkuval kapcsolatban. Jövő hónapban szeretnék tabletet venni, most úgy néz ki, hogy a 70dci szimpatikusabb... hacsak a következő 1 hónapban elő nem áll valamivel a Concorde.
-
azbest
félisten
válasz
albinolynx
#236
üzenetére
23.6" HannsG HH241 [link],
-
Ace owner
addikt
Szerintem írjatok hétfőn a gyártónak erről a hibáról, vagy valaki kérdezősködjön utána. Elég kiábrándító..
-
frisco
aktív tag
Néhány kérdés:
1,
A Google Play-en nem tudom letölteni pl. a Boat browsert és a HD widget-et, az egyikre azt írja hogy nem kompatibilis a másikat pedig fel sem dobja. Miért?2,
Fentebb írt valaki a DPI-beállításról, ez gondolom a felbontást nem javítja vagy mégis?
(Érdekes dolog, hogy a rendszer DPI-je 160-ra van alapból belőve, holott a valós érték 213 dpi, ugyanannyi, mint a Nexus 7-nek. Ezért kisebb a legtöbb elem a képernyőn, mint a megszokott. (Rootolt készülék esetén, a build.prop-ban lehet módosítani az értéket.)3,
A display bal alsó sarka kicsit lötyögés már enyhén elszíneződött, kb. úgy mint amikor egy rárakott fólia készül lejönni. (nincs rajta mert levettem) Más is tapasztalt ilyet?Köszönöm a válaszokat.
-
azbest
félisten
válasz
fulee.9999
#232
üzenetére
-
quby33
csendes tag
válasz
albinolynx
#226
üzenetére
Én egy 16 gigás Pendrive-ot dugtam rá teli cuccal.
Egy 2 gigás mkv-t szaggatás nélkül játszott róla...
sőt, belepörgetésnél max fél márodpercre állt meg, szinte semmit nem gondolkozott!!! ;-)Újabb 2 óra után stand-by-ban, semmit nem változott az akkuszint!
-
azbest
félisten
válasz
fulee.9999
#229
üzenetére
A kimenet olyan felbontáson dolgozik, amire be van állítva. Csak olyan mintha a saját képernyő tartalmát szoftveresen másolná le, tömörítené be (homály és tömörített jpg kép kinézet) és tenné ki.
Lehet, hogy a hdmi kimenete nem natív, hanem MHL -es kapcsolattal van összekötve a tablettel? Valami trükk kell legyen, mert már bootoláskor is ilyen az android felirat.
Azt nem tudom megítélni, hogy más tabletekhez képest milyen a kimenete, mert ez az első amit használok. Filmnézés, képnézés valsz elmegy, de a szövegek életlenek.
-
fulee.9999
csendes tag
válasz
albinolynx
#226
üzenetére
Itt is lehet válogatni, hogy milyen felbontásban jelenjen meg, csak hiába váltasz felbontást vagy frissítést, mit sem változik. Nálam 1080p-re volt állítva android szerint a kimenet, ahhoz képest valami nagyon alacsony felbontás volt, hatalmas pixelek, biztos nem fullhd.
Pendrive-ot rákötöttem egyet ( Kingston 16GB ), azzal meg se mozdult. Majd még megnézem másikkal is.
-
azbest
félisten
válasz
fulee.9999
#225
üzenetére
Amikor rádugtam a hdmi monitort, akkor alapból 720p felbontást jelzett az ki, úgy hogy a tableten ki volt véve a pipa a hdmi mellől. Amikor bepipáltam akkor 1080p-re váltott. A tablet képe 720p alapból, ezt lehet nagyítani a fullhd-ra a beállítáoknál. Kissé homályosabb a hdmi képe, nem tudom az android hogyan másolja a tartalmát, olyan mintha át lenne tömörítve.
Bekapcsolt hdmi mellett nem fut a 3dmark... kétszer ki is kapcsolt miközben a hdmi beállításait piszkáltam.
-
albinolynx
senior tag
válasz
fulee.9999
#225
üzenetére
Ha vga felbontáson működik a monitor, akkor az elég csúnya. Tv-n nem tudom milyen lehet. Egyáltalán nem sikerült megnövelni a felbontást? Wayteq-em volt, ott ki lehetett választani, hogy 720p, 1080p. Bár akkor meg monitorom nem volt amire köthettem volna. Szóval sötét folt számomra. Esetleg külső hdd-t nem tudsz kipróbálni vele? Pendrive-ok mennek?
-
fulee.9999
csendes tag
válasz
albinolynx
#224
üzenetére
Hi!
Nekem egér+billentyűzet ment gond nélkül.
Monitort meg elvileg bármilyen hdmi vagy dvi csatlakozós rámegy, én hdmi-re kötöttem, gond nélkül ment a tv-n. Annyi apróság van, hogy nem full hd-ban hanem valahol a vga felbontás körül van a felbontás, és nem 32bit színmélység, hanem saccra 65536 lehet.
-
albinolynx
senior tag
Sziasztok!
Szeretnék vásárolni egy ilyen tabletet és rákötném a monitoromat. (FHD 22" IPS)
A kérdésem az lenne, hogy garantáltan fogom tudni használni a monitort natív felbontásban? Próbált-e már valaki minőségi-, külső tápos usb hubon keresztül egeret, billentyűzetet, pendriveot - esetleg 2.5" külső hdd-t egyszerre használni a készülékkel?
Bár leginkább a monitor dolog érdekelne. Egyáltalán hogyan kell elképzelni? Windows kiterjesztett-, vagy klónozott asztal? Ha beállítható a monitoron az 1920x1080px, akkor a tableten mit látni majd?Nagyon érdekel a dolog, mert internetezéshez, film nézéshez, word/excel tökéletesen elegendő szerintem. A hálószobámból száműzhetném az asztali gépemet. Torrentezést pedig ha ezzel nem tudom megoldani, akkor megoldom egy raspy-val.
Töltés: mérte már valaki, mekkora a töltőáram? Vagy bemérte valaki a hálózati adaptert, egyáltalán képes-e leadni a ráírt áramerősséget?
-
azbest
félisten
válasz
Rodzser Mór
#222
üzenetére
Elvileg pont ugyanebben a konfigurációban nem lehet máshol kapni.
Idézet a hivatalos fórumról: [link]
"A speed háza katalógusból választott, az nem egyedi, de a belseje nem hasonló egyikre sem mint momo7 speed vagy momo7 talent vagy window N70HD
A yuandao 7"-os modellje ami ilyen házba van az pedig 1024x600 as TN LCD és nincs benne BT tehát az sem az.
Én úgy tudom, hogy a CC a panel fejlesztésre 5 hónap kizárólagosságot kapott, addig ugyanilyen kár is keresni kínait, a ház hasonlóság pedig mint írtam lényegtelen mutató." -
Rodzser Mór
senior tag
Én is így vagyok vele. Ez a német tesztelés kicsit felületesnek tűnik, kezdve a kijelzőhibáktól és az akku merülés/töltés problémákig.
Kíváncsi vagyok, mi várható a továbbiakban. Nekem az is furcsa, hogy ez a tablet más néven december- január óta Kínában kapható. Feltétlezem, hogy már akkor (vagy inkább még hamarabb) rácsapott a Concorde a témára, és nem márciusban. Így már akkor pár készülék tesztelésénél ki kellett volna derülnie ezeknek a hibáknak. Most a panaszokból ítélve, nem igazán tettek ellene. -
Necc
addikt
Nem 100%-os az arany, mert vannak olyanok akiknel hibatlanul mukodik.
De nagyon sokan csak azert regisztraltak be a concorde forumaba, hogy erre panaszkodjanak, igy gondolom az arany nem kicsi.
Sajnos en is a pechesek koze tartozom. Lemerult allapotbol (3.5V) kb. 7 ora alatt is csak 4V -ig toltotte fel (~80%), majd mentem aludni. Nagyon rememlem hogy ez az egesz csak a tolto hibaja, mert ez esetben csak lenyesem a kabelt, majd mogehegesztek egy USB csatit es problema letudva
. -
quby33
csendes tag
9:30-kor kapcsoltam be a SPEED-et. Akku 98%-on volt.
Néztem 5 perc videót, meg pár beállítás wifi nélkül és azóta is stand-by-ban létezik...
Jelenleg 78%-on áll 5 és fél óra után! :-(
Azt azért meg kell jegyeznem, hogy még csak ez volt az első full-ra töltés.
Remélem a töltöttségi szint pontos mutatása 2-3 teljes töltés-merítés után beáll rendesen!?
Viszont a töltésidő gyanús, nagyon! :-( -
hkari
őstag
Nem vagyok biztos abba, hogy ez mindenkinél elő jön. Hétfőn felhívom őket, és megkérdezem a dolgokat. Ha kiderül, hogy nem mindenkinél van ez, akkor ahogy ismerem őket, biztos cserélik, szóval ezen nem aggódom, viszont ha mind ilyen, akkor nem tudom mi lesz. Még reménykedem abban, hogy ez csak valami szoftveres dolog, mivel az is be tud kavarni ha jól sejtem.
-
wwhy
veterán
A reggeli 8.00-kor látott 100%-ról mostanra lement 54%-ra, úgy, hogy no wifi, és csak standby.
Viszont USB-ről tölthető, persze csak a DC jack-en keresztül, USB-0,8mm DC jack kábellel.
14.30-jor, 54%-nál rátettem egy USB powered portra egy ilyen kábellel, kíváncsi vagyok, h hogy halad

-
saelin
veterán
Ha jól értelmezem a neten lévő hozzászólásokat, akkor... minden speed tulajnál előfordul ez a töltési hiba? Ha igen, kérdem én:
Mit vizsgáltak be ezen németországban? Semmit.Direkt vártam a 70dci vásárlásával, mert kinézetre és még pár pluszban a speedet tartottam jobb választásnak. Erre ilyen bugyuta hibával (ha tényleg tesztelték, ez secpec alatt kiderült volna) elrontják az egészet. Kíváncsian várom ezt hogy orvosolják. Minden eddig megvásárolt készüléket visszavesznek és egy újra cserélik? Brr... Az eladók megint örülni fognak.
-
hkari
őstag
Böngészésre próbáljátok ki a firefox betát. Agyon ver mindent sebességre.
Kiváncsi leszek mi lesz, ezzel a töltési problémával. Ez így gyászos

-
RunTimeError
tag
Elgondolkoztam rajta, hogy ha nem lesz változás a töltési idővel, és a gyors merüléssel akkor visszakérem a pénzem, ami ha jól tudom online vásárlásnál 8 nap. Más gondom nem is lenne a géppel, de elég rossz lenne így, hogy pár óra használatért 10 órákat kelljen tölteni..
-
azbest
félisten
A beállításai alapján chrome közeli rokona, egyébként webkit motoros ez is.
Más: a gyári fólián már találtam karcot, gondolkodom tartalék védőfólia beszerzésén. Ahogy nézem 185x121-es méretű a kijelző felülete. Eddig az Onda V712 -t találtam ilyen méretben, csak azon máshol van a webkamera. Ilyenre keresve 5 dolcsi körül láttam 3 darabos pakkot. Ismert már hogy mennyibe kerül kifejezetten erre a tabra való fólia?
-
jupp008
senior tag
nem tudjátok, hogy a sima "böngésző" az pontosan mi is (opera, chrome ) ?
Leszinkronizáltam a könyvjelzőimet az asztali Chrome -ról és meglepetésemre nem a Tab chrome böngészőbe rakta be őket hanem a sima "böngésző" -be. Akkor ez most, hogy is van ? -
silboy
aktív tag
Az enyém szintén nagyon lassan tölt.Egy mobil eszköztől ez nagyon gyenge.Írok egy mailt a gyártónak,ha nem lesz rá megfelelő válasz,megy vissza 8 napon belül a boltba.
-
Ace owner
addikt
Kérdezzétek meg concordetól hogy ezt mikor kívánják javítani mert én is ilyet szándékozok venni

-
quby33
csendes tag
Sziasztok!
Nállam is nagyon lassú a töltés...
Full 0%-ról 10 óra alatt töltött fel!!!
Nekem nagyon úgy tűnik, mintha max 300mA-t engedne a töltésvezérlő.
Tehát az USB-s töltésre limitálva, ennyi erővel az USB-ről is tölthetné a készüléket.
5V 2A-on kb 1 1/2 óra alatt kellene maxra töltenie!!!
Reméljük mihamarabb fény derül a turpiszságra. -
amadeus11
senior tag
Tényleg iszonyat lassan tölt fel . Próbált már valaki egyszerre egeret és billentyűzetet csatolni hozzá usb -n ?
Csak táppal működő hubbal megy ? Van itthon egy normál usb hubom , azon nem működik a bill . Milyen mini HDMI--- HDMI átalakító kábelt vegyek ? Azon gondolkodtam , ha [ilyet] veszek ,a többi kábelt lehet nem tudom majd használni egyidejüleg
Más :
Ezzel a programmal tudod növelni az érintőképernyő érzékenységét : [link]
Főleg a motion filteremelésével lehet jó eredményt elérni . Nekem lehet azért kell mert rajta hagytam a fóliát a kijelzőn . -
|AP|
veterán
Amikor először olvastam a Speedről akkor én is nagyon rákattantam, specifikációk alapján ár-érték bajnok. Most azonban inkább várok vele kicsit, hátha az első széria furcsaságai később javítva lesznek, illetve addig biztos befut még pár hosszabb távú tapasztalat. Kár ezekért az apró bakikért, főleg úgy hogy a concorde.hu topikjában épp az alapos teszteléssel magyarázták a megjelenés csúszását.
-
azbest
félisten
Érdekes, hogy még csak nem is melegszik a töltő. Van más eszközöm (usb hub) 5V2A táppal, de amikor rendesen megterhelem eszközökkel, akkor azért meleg. Lehet, hogy a töltésvezérlés nem jól van beállítva és túl lassan akarja tölteni. Gondolom hamarosan kiderül az oka, mert minden fórumon erről olvasok.
Van más készülékem is ilyen töltő csatlakozóval, megnézem az hogy megy vele.
Új hozzászólás Aktív témák
- ÚJ Bontatlan iPad Air 6 - 7 gen 11 és 13 Minden szín 1 év Apple Garancia Azonnal Átvehető DEÁK Térné
- iPad Pro 11-inch M2 Wi-fi + Cellular 5G 128GB Silver
- Bontatlan ÚJ IPAD PRO M1 M2 M4 11 12,9 Wi-Fi és 5g cellular 128--512GB DEÁK TÉRNÉL Azonnal Átvehető.
- Samsung Galaxy Tab S11 Ultra 256GB 5G
- IPAD Pro 12.9 2.Gen 512GB Wifi+CELLULAR, ÜZLETBŐL, 27% ÁFÁS SZÁMLA. GARANCIA
- Kaspersky, BitDefender, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- MacBook Air M1 13" 16GB RAM 256GB SSD 27% áfás számla, (0228)
- magyar billentyűzet - 171 - Lenovo Legion Pro 7 (16IAX10H) - Intel Core U9 275HX, RTX 5080
- 365 NAPRA RÉSZLETRE BANKMNETES KAMATMENTES , GAMER PC ,LAPTOPOK , GAMER SZÉKEK , GAMER MONITOROK
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 5700X 16/32/64GB RAM RTX 5060 Ti 16GB GAMER termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest













