Új hozzászólás Aktív témák
-
Olyan gondom van, hogy X5-öt használok, de fel lett telepítve egy német nyelvű 2020-as verzió, amit arra használok, hogy ha újabb verzióban hoznak valamit, akkor vissza tudjam menteni X5-be.
Eddig a bitképekre kattintva megjelent a "Bitkép szerkesztése" gomb, ami megnyitotta a Photopaintet, és ott lehetett a bitképpel dolgozni, de ez most eltűnt, gondolom az új verzió telepítése miatt. A gomb most is ott van, de halványan és nem lehet kattintani.
A beállításoknál keresgéltem, de nem találom, hogy tudom visszavarázsolni.
-
HugóBoss
tag
felraktam a 15napos CorelDraw Graphics Suite 2021-et. Nem sokkal tud többet, mi nt az enyém...ebben ott van a DXF, meg a DWG, de a lent felsoroltak közül semmi. Se mentésként, sem exportként. Ha közvetlenül DXF-be mentem, tehát nem konvertálom külső programmal, mint eddig, ugyan úgy telepakolja node-okkal. Szóval nem úgy tűnik, hogy teljes verzióval előrébb lennék
-
HugóBoss
tag
válasz
kuyarashi #3181 üzenetére
1.4301 1mm vastag anyag, TRUMPF gép (nem tudom hanyas, viszonylag új) TruTops Boost a program neve.
Hétfőn rákérdezek, hogy ragaszkodnak-e a dxf-hez. Eddig is fiber lézerrel vágattam, ott nem tudom a gép márkáját, viszont a program neve Kimla volt. Ők simán kezelték ugyan ezt a dxf-et, amit a mostani cég nem tud. Ugyan az az anyag, ugyan az a rajz, ugyan az a file... Pont az a gond, hogy megcsinálom a rajzot, nyomok rá reduce nodes-ot, majd manuálisan kiszedegetem aazokat, amik nélkül még megvan a rajz. Aztán a cdr-t konvertálom dxf-be, majd megnyitom valami CAD programba, akkor a CDR-hez képest tele van nodeokkal... -
kuyarashi
őstag
válasz
HugóBoss #3180 üzenetére
Én lézervágó gépeken dolgozom. Van Corel és Illustrator is. DXF-et nagyjából sosem használunk. Vannak szoftverek, amelyek a *.dxf-et megnyitják, de bekerül még egy rakat csomópont (node) a görbékbe. Például, amikor anno fémlemezt vágattam egy cégnél *.dxf-ből, a fiber progijában az egyszerű kör - ami nálam még 4 szerkesztőpontból állt - náluk vagy 20-ból, 50-ből, nem emlékszem pontosan. A srác mondta, hogy ez általános probléma.
EMF-el nem is szoktam találkozni. Honnan szerzed be ezt a formátumot? Egyébként lehet ezzel is gond, de mint írtam, szerintem később generálódik a probléma.
A Shape Tool (F10) használatával meg tudod nézni, hogy konkrétan hány nodes van a grafikában, csak ki kell jelölnöd az objektumokat. Az ablak alján látni fogsz 2 számot (nodes, subpaths - ha jól rémlik).
Nekem az a kérdésem, hogy milyen anyagot vágatsz, vagy tudod-e milyen géppel. Azt kellene tudnom, hogy márkás CO2 gép, vagy kínai CO2, esetleg fémet vágatsz fiberrel.
A jelenlegi gépkezelő konkrétan *.dxf-et kér, vagy jó lehet más formátum is? Jó volna megszabadulni a *.dxf-től. -
HugóBoss
tag
Visszaolvasva úgy látom, hogy meglehetősen általános a poblémám...
Szóval vannak a kis rajzaim, amikből lézervágott cuccok keletkeznek. Ezt eddig úgy oldottam meg, hogy megrajzoltam corel-ben, majd egy külön pogrammal átkonvertáltam dxf-be.
Ahol eddig vágattam, ott ezt ráküldték a lézerre és kivágták minden gond nélkül. Most másik céggel vágatnám a mintáimat, minden ugyan úgy zajlik, kivéve, hogy a lézergép elakad, mert vannak olyan részei a rajznak, ahol a node-ok között 0,0092mm van. Mivel ezt nem tudja vágni, hibajelzéssel megáll és tovább sem lehet léptetni.
Próbáltam a reduce nodes-ot, de úgy tűnik, hogy ez sem vezet eredményre.
Azon kívül, hogy belezoomolgatva végignézem a rajzot és törlöm a fölösleget, van még valami megoldás erre?
Az lehet hiba, hogy a rajzot általában emf formátumból rakom be corel-be?Azt meg tudom nézni, hogy egy kijelölés hány node-ot tartalmaz?
-
kuyarashi
őstag
válasz
zzolika #3177 üzenetére
PDF az, ami vektoros. Pont pedig azért van ennyi, mert egyszerűen ennyi az úthálózatban a kereszteződés, stb.
Az, hogy mi esik kézre, szerintem nagyban megszokás kérdése. Az Illustratorosok ugyanígy vannak a Corellel.
Olyan ez, mint az életmód, vagy a hízás-fogyás kérdése. 5-10-20-30 év alatt az ember megszokta a helytelen táplálkozást és a régen normálnak számító, átlagos kaja, ma már fura és hülyeség, stb. Pedig az több 100 éve létezik, a mai meg csak 5-10-20-30 éve.
Met
Nézek majd régebbi PDF standardot, de az utak kanyarjai és a kereszteződések mennyisége adott, ezért sok a csomópont. Tehát ez így természetes', nem az van, hogy pluszban jelennek meg (mint sokszor DXF esetében, amikor a 4 szerkesztőpontból álló körből, 100 szerkesztőpontos kör lesz).Köszi egyébként mindkettőtöknek.
-
zzolika
aktív tag
válasz
kuyarashi #3176 üzenetére
Másra nem lehet kiexportálni, csak pdf-re? Lehet azzal van a baj. Eps, ai, ps?
Az Illustratorral úgy vagyok, hogy pár évente megnézem, de mindig azt állapítom meg, hogy a legegyszerűbb dologban is körülményesebb, háromszor annyit kell kattintani, sehogy nem áll kézre. Vagy csak én nem értem meg a logikáját, 27 éves coreles múlttal
Viszont a photo-painttel pont fordítva vagyok, azt fel se rakom, agy****-t kapok tőle. Photoshopban 3x egyszerűbb, gyorsabb bármit megcsinálni. -
kuyarashi
őstag
válasz
zzolika #3175 üzenetére
Több térképészeti progiból. Általában *.pdf kiterjesztéssel.
Nálunk a DXF-el volt hasonló probléma. Bármivel csináltunk DXF-et, importáláskor a vágószoftver rakott be csomó szerkesztőpontot.
15 éve csinálom a grafikát és régen is volt, hogy egy-egy mentés mondjuk 15-20 percig tartott, de legalább mindig összejött, lehetett rá számítani. A Corel-el az a baj, hogy hülyeségeket csinál, meg az, hogy nem tudom mennyit kell várni és hogy egyáltalán be tudja-e fejezni. Ma is volt, hogy kb. 10 percig dolgozott, utána kiírta, hogy sok a csomópont, ezért a művelet leáll. Ez értelmetlen és melóban nincs opció kétes kimenetelű munkákba fogni. Nem hatékony.
Illustratorban ugyanez 2 perc. Viszont van, amiben meg Corel célravezetőbb, mert Illustrator nem tudja. -
zzolika
aktív tag
válasz
kuyarashi #3174 üzenetére
Milyen programból jön a file?
Nekem autocades importtal volt régebben szívásom, egy kört is vagy 500 pontból rakott össze. A betűket meg pláne. Gravírozni kellett volna úgy emlékszem az autocadból áthozott logót, de a gép kiakadt tőle, másfél órát reszelt rajta a sok node-tól. Inkább újrarajzoltam az egészet corelben, az a pár objektum már ment pikk-pakk
Ha neked az 5 perc várakozás embertelen, fiatal vagy mégPentium 1-es gépen, 32 MB rammal, 200 megás fájlokat szerkeszteni, na az volt az embertelen. Meg amikor átküldtem a rip-re délután 6-kor, és reggelre amikor visszamentem dolgozni még nem számolta ki
-
kuyarashi
őstag
válasz
zzolika #3173 üzenetére
A magokkal az Adobe-nál is hasonló a helyzet. Az órajel számat, de azért pár éve már jobb a 8 mag, mint a 4, tehát már több magra is optimalizálva van a legtöbb Adobe szoftver.
A Reduce Nodes van, hogy segít, de sokszor maga a kijelölés is 1 perc, a fájl megnyitása meg mondjuk 5 perc. Szóval embertelen.
A bitmapre konvertálás nem opció.
A fájlok egyébként egy másik programból jönnek, ott nem csökkenthető a csomópontok mennyisége.A feladatkezelő figyelése jó ötlet. Annyi, hogy pont nem én vagyok a Corel felhasználó, szóval majd össze kell hozni a ezt az "diagnosztikát", de ez már a mi dolgunk.
Köszi a segítséget! -
zzolika
aktív tag
válasz
kuyarashi #3167 üzenetére
A legújabb verzióknál nem tudom változott-e valamit, de a régebbi (én X8-at használok) Coreleknek az 1 szálas prociteljesítmény kell. Hiába használ néha több magot, de nem minden feladatra. Valószínű nálad is ez akasztja meg.
Ezt le tudod csekkolni egyszerűen. Megnézed a feladatkezelőben, amikor sokat gondolkodik, mi a szűk keresztmetszet? Ha a 4 magos procinál azt látod hogy sokáig 25% a kihasználtság, akkor pont belefutottál abba, hogy csak egy magot használ arra a feladatra. Azt is látod ha a ram fogy el, bár 32 GB nekem még sose volt kevés, vektoros szerkesztéshez elég kell legyen.
A videokártyát nem tudom használják-e egyáltalán az új verziók, a régiek nem, de ezt is látod hogy pörög-e valamit a gpu.
Ha túl komplex a vektoros rajz, a reduce node is segíthet.
Vagy ha már nem akarsz szerkeszteni rajta, akkor a további felhasználáshoz konvertáld át egy 600 dpi-s bitmapre, utána nem lesz sebesség problémád.
Nekem a látványos belassulások mindig olyankor jöttek, ha pl egy Illustratoros pdf-et raktam be Corelbe, ahol a színátmeneteket, átlátszóságokat pár ezer objektumra törte szét. Az elejétõl Corelben készített melókkal sosem volt gondom (kivéve egy száz oldalas katalógus, összelinkelt textboxokkal, körbefuttatott képekkel, na ezt tényleg nem corelben kell csinálni).
Szóval ha gépet fejlesztesz Corelhez, szerintem az egyszálon legmagasabb sebességű proci legyen a cél. -
-
Nézegetem ezt a 2021standard verziót, mert még emészthető áron van, letöltöttem a próbaverziót.
Igazából azért nem akartam eddig, mert az összehasonlító táblázatban az van, hogy csak a sima verzió tud CMYK-t, de szerintem valamit félrefordíthattak, mert tud, nyilván a színrebontást nem tudja, de az nálunk nem is kell.
Lehet, hogy maradok ennél, mert majdnem mindent tud nagyjából, egyvalamit viszont nem, a nyomtatásnál a kilövést. A kérdés, hogy ez csak a próbaverzióból hiányzik, vagy tényleg nem tud, mert akkor megette a fene...Használ valaki standard verziót?
-
Met
nagyúr
válasz
kuyarashi #3167 üzenetére
A 8 mag, 32 GB RAM jobban hangzik viszont az is számít hogy hány szálon dolgoznak. Viszont lehet felesleges pénzkidobás mert a Corel ettől ugyan úgy el fog hasalni. Nem ártana kipróbálni valahol.
Továbbra is azt mondom hogy a Corel komolyabb grafikákra nem alkalmas. Nagyon jól el lehet benne szerkesztgetni névjkegyeket és bélyegzőket de másra ott az Adobe.
Ha gondolod küld át a grafikát mit csinál vele a gépem X5-ös Corellel. -
Met
nagyúr
válasz
kuyarashi #3165 üzenetére
X5-ben (és a korábbi verziókban) nem találtam ilyenre lehetőséget, mint pl. az Adobe termékek memóriahasználatára vonatkozó lehetőségek.
Ami trükk lehet hogy az Undo értéket leveszed minimálisra, itt viszont gáz ha 8 lépést kellene visszalépni és csak 5 van engedélyezve.
Illetve ha hosszabb ideje fut a program érdemes újraindítani mert akkor nulláról indul a hw használat.Annó próbáltam magasabb priorítást adni neki de kb. semmit nem ért.
-
kuyarashi
őstag
Sziasztok!
CorelDraw 2021 (és korábbi) verzióval azt tapasztalom, hogy bonyolultabb, sok ezer csomópontot tartalmazó állományokkal megakasztja a gépet, olykor ki is fagy (tudom, egyébként is megesik). W10, 6 mag / 12 szál, 32 GB RAM, 8 GB VGA, SSD.
Szerintetek beállítással, vagy gépfejlesztéssel tudom gyorsítani a melót? Utóbbi esetén kérdés, hogy mi kell leginkább Corelnek.Előre is köszönöm a segítséget.
-
Más. Vannak ezek a "Special Edition" változatok. E-bayen van fenn nem túl drágán, de elvileg német nyelvű. Vajon át lehet állítani angolra?
-
Használ valaki verziókövetéses vagy előfizetéses licenct?
A következő év is ugyanannyi, mint az első év, vagy az már kedvezőbb? -
kuyarashi
őstag
válasz
HugóBoss #3155 üzenetére
Szerintem első körben próbáld meg online szoftverekkel megoldani (csomó létezik). Ha nem szimpatikus, nézd meg Corel-el (Bitmaps > Outline Trace)!
-
HugóBoss
tag
Létezik olyan program, ami egy kutya portréból viszonylag kezelhető vonalas ábrát tud csinálni?
-
zzolika
aktív tag
Én is azt hittem hogy így van, hogy a default stílusban van. De nem. A paragrapf és a grapfic text is Arial nálam, mégis ha beírok egy betűt, már azt mondja hogy két font, az Arial és a MS Gothic van a dokumentumban. Ha kitörlöm egy font sincs benne.
Előfordul olyan is, ha beraktam mondjuk egy wordos szöveget, akkor van hogy ottmarad valahol egy (pl Times) enter, általában a lapon kívül, ami nulla karakter hosszú, de ezt ki lehet jelölni és letörölni. -
Soma01
veterán
Köszi szépen!
Ez lenne a logikus, igen! Csak még nem próbáltam ki. De mindenesetre elég béna ez a viselkedés, hogy a használt fontok listáján meg ott van. Minek van ott, ha nem használja? Csak megzavarja az embert.
Ezeket az alap betűtípusokat hol lehet beállítani? Legalább legyen egyforma mind a kettő vagy három. -
Soma01
veterán
Sziasztok!
Azt mi okozza, hogy ha egy új, üres dokumentumot nyitok x6-ban és egy új szöveget írok be, akár csak egy betűt is. Akkor a dokumentum már egyből 3 betűtípust fog tartalmazni az dokumentum info alapján. Ebből persze csak egy, az általam használt. Természetesen, mentéskor ezeket is elmenti és más gépen ha meg akarom nyitni, biztos kérni fogja. Bár ezt nem próbáltam ki, de el akarom tüntetni az általam valójában nem használt fontokat a dokumentum font listájából. Nem akarom,, hogy gondot okozzon, más gépen való megnyitásakor a dokumentum. Plusz így nem lehet tudni, hogy valójában milyen fonok vannak használva az adott dokumentumban. -
SHRennie
friss újonc
Helló mindenki!
Pár éve időszakosan használom a corel-t kisebb képek vagy oklevél készítésére. Ezidáig próbáltam az alapot vectorokból kikeresni, és azt szedtem szét olyan részekre, amik kelletek. Mostanában sehogy,se találok megfelelőt, ezért elkezdtem próbálkozni a saját grafika készítéssel.
Most az X8-as Home&Studen verzó van itthon. Eddig se volt meg a Pro egyikből se, de mostanában előfordult, hogy olyan eszközre lett volna szükségem, aminek a gombját nem találtam.
A kérdéseim:
1) Ezek, amik így nincsenek benne, billentyű-kombinációval se hívhatóak elő?
2) Van mód erre?
3) Ha van, akkor hol találok ilyen listát?Köszi szépen
-
-
kuyarashi
őstag
Sziasztok!
Van, hogy egy grafikában rengeteg a szerkesztőpont és emiatt a Corel minimum brutálisan belassul, de legtöbbször össze is omlik. Ez ellen mit lehet tenni?
A legtöbb általunk tesztelt verzió évek óta ezt csinálja, gondolom nem egyedi eset. Amivel ekkora problémái vannak, azzal az Illsutrator másodpercek alatt végez.
Windows 10, 6/12 mag, 32 GB RAM, SSD.Előre is köszi a segítséget.
-
spyduck
nagyúr
Sziasztok!
Félve teszem fel a kérdést, nem tudom, hogy lehet-e ilyet. Van olyan aki szeretne vállani alkalmi grafikus munkákat?
Ha igen rám tudna írni privátban?Vekotors logók szerkesztése arculathoz, facebook borítók stb.
-
civicfan
tag
Hello! Van egy problémám az X6-al kapcsolatban, évekig működött aztán ma meg letiltott! kérik hogy vásároljam meg! Mit lehet tenni?
-
zzolika
aktív tag
A Corel oldalán meg tudod nézni az összehasonlítást.
Sok minden hiányzik belőle, pár dolog ami fájó lehet, ha melóra használod:
CMYK features, Composite, Color separations, Image rendering in PDF export limited to 150dpi
Szóval használhatatlanszerk: Már ha hihetünk a hivatalos oldalnak, ami a 2020-as verzió újdonságainál több olyan dolgot is felsorol, amik már 10-15 éve is benne voltak a programban.
-
Használ valaki 2020 Standard verziót?
A Corel része ugyanazt tudja, mint a sima 2020, vagy mennyire butított? Megnyitja a sima 2020 által készített cdr fájlokat?Lassan le kellene cserélnem az X5-öst, de brutál ára lett a teljes verziónak...
-
HugóBoss
tag
Sziasztok, a Corel tud olyat, hogy egy rajzon megmondja a körvonalak hosszát?
-
válasz
braunindex #3124 üzenetére
Szerintem a 13 nem tudja kezelni valamelyik objektumot, amit a 19 igen.
Mindenképp 13-ba kell menteni? Próbáld meg 15-be menteni, hogy ott jó-e.
Vagy esetleg eps, pdf? -
braunindex
friss újonc
Sziasztok!
Corel 2019-ben szeretném a segítségeteket kérni. Fotómaratáshoz rajzolok filmet, az egyik elem sok rombusz és egy nagyobb felület kombinációjából áll össze egy rácsos elemmé (combine parancs). Eddig nincs is semmi baj, minden frankó, pikk-pakk megtörténik és utána is gond nélkül lehet vele dolgozni. Amint el akarom menteni mondjuk 13-as Corel verzióban, egyrészt iszonyat sokáig tart maga a mentés, másrészt a cdr 13-as verzióban nem működik a kombináció. Az kis négyzetek egyik fele marad a kombinációban, míg a másik fele pedig visszakerül rombusszá. Mi lehet a gond? A kis rombuszoknak nincs kontúrja, az alap síkidomnak sem. Létezhet, hogy egyszerűen túl sok az elem?
Bemásoltam ide, hogy látható legyen, milyen elemekről van szó.
Köszi
Braun -
Sanni
friss újonc
Köszönöm!
-
Sanni
friss újonc
nincs... kezdek kétségbe esni..
-
Sanni
friss újonc
nincs...
-
Sanni
friss újonc
Vágóél, Kifutó... vékony vonalak melyek a vágatlan nyomott íven pozícionálják a nyomdatermék végformátumát. Megadják a vágás, hajtás stb helyét.
-
Sanni
friss újonc
Sziasztok!
Corel draw standard 2020 van a gépemen és nem tudok vágóélt beállítani. Sehol sem találom... előfordulhat, hogy ebben a verzióban nincs?
-
Met
nagyúr
Ha készítek egy táblázatot, akkor annak az első oszlopát hogy tudom úgy abc rendbe rendezni hogy a ne csak az első oszlopot rendezze hanem az egész sorokat? Mint excelben a bővített kijelölés vagy mi.
-
HugóBoss
tag
fehér háttéren lévő fekete alakzatot (piktogramszerű) körülrajzolni hogy a legegyszerűbb? Régen tudtam, de most csak szívok. 2-point line toollal körbekattogtam és probaképpen egy alakzatból ki szerettem volna vágni, de nem sikerül...
Szóval segítséget kérnék egszer egy körberajzolás könnyebb módjára, valamint, hogy mit kell csinálni, hogy ki lehessen vágni a másik alakzatból. Remélem elég bonyolultan fogalmaztam -
-
Vargapal
újonc
Sziasztok!
Legújabb Corelnek mi a gépigénye? Nem a gyári ajánlott, hanem amit a gyakorlat mutat.
Köszi! -
kuyarashi
őstag
Itt sem, ezért kell a vonalvastagságot alakzattá konvertálni (hogy valós kitöltéssel bírjon).
body007
A kínai gépek szoftverei rétegszíneket alkalmaznak. "Bármennyi" lehet belőlük. A különböző RGB színeket különböző értékekkel lehet ellátni, így egyetlen munkamenetben több alakzatot lehet különböző értékekkel gravírozni és vágni, nem beszélve a fotógravírozásról.
Új hozzászólás Aktív témák
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- 27%-OS ÁFÁS SZÁMLA I Jogtiszta Microsoft digitális és fizikai termékek I DIGITALKEYZ.COM
- Adobe Előfizetések - Adobe Creative Cloud All Apps - 12 Hónap - NYÁRI AKCIÓ!
- Kaspersky, McAfee, Norton, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- Eredeti Lenovo USB-C 65W töltő
- AKCIÓ! Gigabyte H610M i5 12400F 32GB DDR4 512GB SSD Intel ARC A770 16GB Rampage SHIVA 650W
- AKCIÓ! MSI Z790 i5 14600KF 64GB DDR5 512GB SSD RTX 3070 8GB Rampage SHIVA Enermax 750W
- Apple iPhone SE 2020 64GB, Yettel függő, 1 Év Garanciával
- Bomba ár HP Pro X360 11 G1 - Intel N4200 I 4GB I 128GB SSD I 11,6" HD Touch I Cam I W10 I Gari
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest