Új hozzászólás Aktív témák
-
wassermann
Topikgazda
válasz
halhatatlan
#14993
üzenetére
A digitális adás egyik jellemzője, hogy nincs olyan, hogy "hangyás" a kép. Vagy elég a jel és tökéletesen bejön a kép vagy nem jön be (a csatorna név esetleg már megjelenhet) de látni nem fogsz semmit.
-
Watt25
veterán
válasz
halhatatlan
#14986
üzenetére
Ha fel van szerelve és be van állítva a UPC antenna, akkor itt megnézed a Thot 5 és Thor 6 listáját és azokat tudod befogni, amelyeknél a System/Encryption oszlopben egy F (Free, ingyenes) betűt látsz.
Ha nincs felszerelve/beállítva, akkor választasz egy műholdat, belövöd rá az antennát és ugyanúgy az F-eseket tudod fogni. -
wassermann
Topikgazda
válasz
halhatatlan
#14987
üzenetére
Az M1 és M2 más frekvencián van, mint az RTL és a TV2. Az új TV-nek és a dekódernek (ami a hagyományos TV-re van dugva) valószínűleg eltérő az érzékenysége, azért jön be azon ezen pedig nem.
Nagyobb nyereségű (jobb) antenna vagy antenna-erősítő segíthet.
-
Watt25
veterán
válasz
halhatatlan
#14984
üzenetére
Szívesen. Nem volt egyszerű szülés.

-
halhatatlan
aktív tag
válasz
halhatatlan
#14983
üzenetére
ugynéz ki sikerült befogni az összeset köszi a felhomájositást
-
Watt25
veterán
válasz
halhatatlan
#14980
üzenetére
Ehh.. végre! De ne mond már rá azt, hogy régi!
Antenna bemenet. Így hívják! Mehet azon bele analóg és digitális jel is.
A SAT a műholdas bemenet (ez viszont csak digitális), arra kellene kötnöd a UPC antennát, de kódkártya nélkül csak az ingyenes műholdas csatikat tudnád vele befogni. Attól, hogy UPC-s tányér, még nem jönnének be a UPC csatornái.
-
Watt25
veterán
válasz
halhatatlan
#14976
üzenetére
Légy szíves pontosítsd, hogy mit értesz "digitális csatlakozó" és "régi csatlakozó" alatt, mert ez így homály, ilyen nincs...
Van egy olyan érzésem, hogy a SAT bemenetre dugtad a földi antennát, ami nagyon nem jó... -
Kernel
nagyúr
válasz
halhatatlan
#14976
üzenetére
Erről eddig nem volt szó, a SAT-képes TV-ken a tányért nyilván a SAT-bemenetre kell kötni, ami egy menetes F-csatlakozó, megfelelő szimbólummal jelölve, ami általában egy tányér.
DVB-T pedig a hagyományos koax. (IEC) bemenet.
-
Kernel
nagyúr
válasz
halhatatlan
#14968
üzenetére
Esetleg próbálkozhatsz más régióval is, bár az hangolási szempontból főleg a sávokra, csatornákra vonatkozik, azt pedig nem hinném, hogy valami gyári tévedés folytán a hazai csatornákat "törölték" volna a keresésből. De ezt általában lehet is látni, hogy milyen csatornákat szkennel.
UPC-tányér ezen nem segít, nyilván nem is arra való, meg úgy néz ki, nem az antennával van problémád, miután a box ugyanott működik.
Ha pedig a TV DVB-S képességét akarnád kihasználni, ahhoz kártya és kártyafogadó is kellene a TV-be, meg a tányér rendes beállítása is. Mármint a fizetős adásra gondoltam.
-
Bozek
nagyúr
válasz
halhatatlan
#14971
üzenetére
Végig a MindigTV 9 ingyenes csatornájáról beszéltél, akkor honnan tudnánk, hogy mit is akarsz valójában?
-
#93794560
törölt tag
válasz
halhatatlan
#14968
üzenetére
Ha a tévéd DVB-T képes, akkor az antennát a "régi" antennacsatlakozóba kell dugni.
-
Watt25
veterán
válasz
halhatatlan
#14968
üzenetére
az analog azmeg nem jó mert az a régi antenna csatlakozás.oda hiába csatlakozok mert már nem sugároznak jelet.
Na, itt valami nagy gáz van. Ez így elég értelmetlen, eőrsen megkérdősjelezem ez után, hogy jól csinálod-e a dolgokat. Az ugyanis, hogy analóg, vagy digitális mindegy, olyan szempontból, hogy mit hová dugsz. Szóval, el tudnád pontosan mondani, hogy mit hová dugsz? Esetleg képekkel is illusztrálhatnád.
UPC tányérral próbálkozhatsz, de akkor DVB-S -t kell keresned (amennyiben valóban tudja a tévéd) és annak semmi köze a MindigTV-hez. (És persze be kell lőni egy műholdat, ami szerintem neked nem fog menni, már bocs...) -
Bozek
nagyúr
válasz
halhatatlan
#14968
üzenetére
UPC tányérral és fejjel DVB-T-t? Az a műholdas (DVB-S) adáshoz használható.
-
Kernel
nagyúr
válasz
halhatatlan
#14964
üzenetére
Még azt nézném meg, amit említettem, hogy nem az automatikus keresővel, hanem manuálisan beállni a megfelelő frekvenciákra. A multiplexeket egyenként megnézni, hogy érzékel-e valamilyen jelszintet.
Ha így sem mutat semmit, akkor lehet hibás a TV.
-
halhatatlan
aktív tag
válasz
halhatatlan
#14963
üzenetére
de viszont ha csak simán rákötöm ugyan azt a kábelt és kerestetek vele akkor nem talál semmit
-
Kernel
nagyúr
válasz
halhatatlan
#14961
üzenetére
Nem tudom, mit értesz ellenőrzésen, ennek általában az a módja (egyéb eszközök hiányában), hogy mondjuk a másik szobából, a működő készüléket átvinni a problémás szobába. Nem kell a TV-t, box is elég.
Olyan előfordulhatna, hogy egy antennára két készülék terhel, az egyik netán kevésbé érzékeny, emiatt az automatikus kereső csak átszalad a sávon. De ilyen határesetnél elvileg a működő készülék sem lenne teljesen stabil. Ezért kellene megnézni a jelszintet, jelminőséget.
-
Kernel
nagyúr
válasz
halhatatlan
#14956
üzenetére
Próbáld esetleg a manuális hangolásnál beadni neki a kívánt frekvenciát, megfigyelni a jelszintet, jelminőséget, vagy egyéb részleteket írni a készülék viselkedéséről, mert ebből így nem sokat lehet levonni.
Olyan is van például, hogy behangol, csak nem MPEG4-kompatibilis, német készüléknél előfordulhat éppen. Csak attól még hang szokott lenni, EPG is.
-
Kernel
nagyúr
válasz
halhatatlan
#14953
üzenetére
TV-t megpróbáltad átvinni a másik szobába, a másik antennára?
-
Watt25
veterán
válasz
halhatatlan
#14953
üzenetére
Van egy olyan érzésem, hogy ezt kéne átfutnod.
Új hozzászólás Aktív témák
- Beköszöntött az űrinternet kora
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Lexus, Toyota topik
- Assetto Corsa EVO
- Autóhifi
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Vezetékes FEJhallgatók
- Amazon
- Vége egy korszaknak: PlayStatonre is jön a Halo: Campaign Evolved
- További aktív témák...
- Vadonatúj, bontatlan iPhone 17 256GB kék KÁRTYAFÜGGETLEN! 1 év Apple garancia!
- (Használt/Used) Huawei Mate 20 Pro - 128 GB - Midnight Blue (Unlocked/Kártyafüggetlen)
- Gigabyte B450M S2H + Ryzen 5 1400 + MSI GTX 1650 Super 4GB
- "Szinte Új" iPad Pro 12.9 (3. gen) + Apple Pencil 2 + Smart Folio tok
- ASUS TUF Gaming VG34VQL3A 34" Ívelt Gamer Monitor
- Samsung Galaxy S23 Plus / 8/256GB / Kártyafüggetlen / 12 Hó Garancia
- GYÖNYÖRŰ iPhone 14 Pro 256GB Deep Purple -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3352
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T495 - Ryzen 5 PRO I 16GB I 256GB SSD I 14" FHD Touch I Cam I W11 I Gari!
- BESZÁMÍTÁS! Sony PlayStation 4 PRO 1TB fekete játékkonzol garanciával hibátlan működéssel
- GYÖNYÖRŰ iPhone 11 64GB White-1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3123
Állásajánlatok
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest

wassermann
