-
Fototrend
Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
Panthera #55868 üzenetére
Szia!
Azóta sok víz lefolyt a Tiszán
A hosszú hétvége alatt, volt időm matekolni, meg nézelődni házak között, de utóbbi baromi nehéz
Nálam is a fő gond, hogy így néznek ki a dolgok.
Ház esetén a Thermaltake Core G3 jó lenne, de abba tápot kellene cserélni mert hiába ATX méret, és SFF méret, a tápból csak SFX-et fogad. Az meg a ház csere összességében már tetemes összeg, és ugye előnye csak a hely kihasználása a hardver marad egy régi.
CM Elite-m már volt korábban, de az pár centi híján szintén nem fér be a tv alá.
Illetve ami jó lett volna ház, és befér (meg tetszik is) az mind ITX, szóval megint hardvert is cserélni kellene. Utánaolvastam az APU-s megoldásnak is, de kompromisszumos (madvr estén csak basic beállításokra jó) így a VGA is marad.
Így úgy döntöttem, hogy a ház marad, vettem bele egy új ASRock B365M Phantom Gaming 4-et mellé apróról egy I5-8600T-t, valamint szintén új 16GB DDR4 3000MHz-es ramot, és 2db új 3TB-os P300-as HDD-t amik RAID0-ba fognak menni, és ezen lesznek a filmek. A BQ gold táp, meg a vga és a rendszer SSD marad csak. Ja meg az IS50 hűtő is.
A háznak meg találtam egy helyet ahova pont szépen bemegy, útban sincs és egy 5M-es HDMI kábellal meg is oldódott a dolog.
Ugye megúszhattam volna ezen alapon csak egy HDMI kábellal is, de eleve fontolgattam már az upgradet is, mert a Giga lapon még csak Sata 2-es portok vannak, plusz a tárhely is szűkös volt, és a lap sem tud HW raidet mint az új, és feleslegesen nem terhelném a procit még egy szoftveres raiddel is, mert oda már lehet kevés lett volna.
De így legalább most jó időre megint le van tudva, van egy gyors, keveset fogyasztó HTPC-m, aztán ha esetleg találok valami szép házat idővel lehet majd költözik a TV alá, de egyelőre most így marad, a régi gép meg megy apróra.
Új hozzászólás Aktív témák
- Tudástár Mi is az a HTPC?
- AKCIÓ! Lenovo IS8XM LGA 1150 DDR3 alaplap garanciával hibátlan működéssel
- AKCIÓ! Dell Latitude 5440 14 FHD üzleti notebook - i5 1335U 8GB RAM 256GB SSD Intel Iris Xe
- DOKKOLÓ BAZÁR! Lenovo, HP, DELL és egyéb más dokkolók (TELJES SZETTEK)
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 5700X 16/32/64GB RAM RX 7600XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- BESZÁMÍTÁS! ASUS H610M I5 12400F 32GB DDR5 512GB SSD X 4060 8GB SPIRIT OF GAMER CLONE 3 Chieftec600W
Állásajánlatok
Cég: Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest