-
Fototrend
A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Mutt
senior tag
válasz
bozsozso
#49493
üzenetére
Szia,
Lekérdezések kombinálása kell neked. Legyen mondjuk ez a kiinduló állapot.

Lépések:
1. A bal oldali adatsort töltsd be PQ-be, majd bármi módosítás nélkül Bezárás és betöltés opcióval gyere vissza excelbe.
2. Most állj a másik adatsorra és azt is töltsd be PQ-be. Bal oldalt látni fogod mindkét lekérdezést. Jobb oldalt pedig a lekérdezésekben használt lépések láthatóak. Itt érdemes a lekérdezésnek vmi értelmesebb nevet adni, de nem kötelező.
3. Válaszd ki bal oldalt az első lekérdezést, majd Fájl menü -> Lekérdezések egyesítése opciót válaszd ki.
Fent automatikusan megjelenik az aktuális lekérdezés, középen a legördülő listából válaszd ki a másikat.
4. Fent és lent is kattints arra az oszlopra amely alapján az egyesítést meg kell csinálni. (Itt akár több oszlopot is ki lehet jelölni, ekkor egy kis sorszám is megjelenik a fejlécben. Ekkor fontos hogy mindkét helyen azonos sorrendben legyenek kijelölve a dolgok).
5. Alul a csatlakozás (join) tipusa alapból jó, de lehet választani ha neked más egyesített halmaz kell.
6. OK-val kapsz egy új oszlopot, amelynek a jobb felső sarkába kattintva válaszd a kibontást és jelöld be azokat az oszlopokat amelyekre szükséged van. Érdemes alul - eredeti oszlopnév előtagból - kivenni a pipát.
7. Készen is vagy, lehet a bezárást és betöltést használni.
8. Ha zavar, hogy a lookup táblát egy új munkalapra betöltötte az Excel, akkor csak töröld azt a lapot. Ettől a lekérdezés még menni fog, de átváltozik kapcsolódásra (only connection), amely azt jelenti hogy minden lépés ami a lekérdezésben történik nem jelenik meg munkalapon, de továbbra is használható más lekérdezésekben.A fenti lépésekkel a teljes egyezéses FKERES-t tudod helyettesíteni. Sok adat esetén szignifikánsan gyorsabb. A közeltítő egyezéses FKERES (tipikus példa számok keresése egy tartományban) máshogy néz ki PQ-ben.
üdv
Új hozzászólás Aktív témák
- Kegyvesztett lehet a Radeon termékskála középső tagja
- sh4d0w: Nyitlocker
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Androidos fejegységek
- Androidos tablet topic
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- Gigantikus átalakulásra készül a Vulkan API
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Poco X6 Pro - ötös alá
- Bemutatkozott a Poco X7 és X7 Pro
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: Central PC számítógép és laptop szerviz - Pécs
Város: Pécs
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

Fferi50
