-
Fototrend
Gumi és felni topic
Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motort/teljesítményt!
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
molnarpeter
#24304
üzenetére
Igen én is arra gondoltam, hogy félig benyomni a rögzítőféket, és úgy megpróbálni.
Bár elvileg nem egyformán fog, emiatt már műszakin szóltak egyszer. -
-
válasz
BigBlackDog
#24285
üzenetére
Most hogy mondod, ott volt a csomagtartóban
(rendes hólánc)
Nem próbáltam még ilyen "fújható" hóláncot.(#24286) hacki87: pedig azt hittem, a fizika legyőzhető

-
válasz
molnarpeter
#23234
üzenetére
Csak mert kérdezted az új gumi profilmélységét is. Nemrég vettem egy db új TS860-t, ennek a szélén mérve 8 mm a mélysége. A fenn lévőknek a két szélén 7 mm. 8700 km van benne körülbelül. A pótkerék 2017 41. heti, a többi 31. heti gyártás.
-
válasz
HussarF
#23710
üzenetére
Elismerem, utólag mindenki okosabb...

De én inkább a pótkereket választottam volna. Egyrészt mert ha én húzom meg a csavarokat, le is tudom szedni a sima keresztkulccsal, másrészt meg egy olyan gumi, aminek nincs hibája, kis valószínűséggel fog ereszteni (de annyi biztos van benne, hogy a következő kútnál felfújd).Igaz még nekem sincs külön pótkerék (195/65/R15 a téli, 205/60/R15 a nyári), de nyárra fogok külön venni egy méretben passzoló felnit + gumit.
-
válasz
HussarF
#23701
üzenetére
Ne haragudj, de szerintem ön és közveszélyes volt ez a történet, már akkor fel kellett volna tenned a pótkereket, amikor láttad, hogy egy csavar van a gumiban. Mi van ha valóban durr defekt történik, és közben nekimész valaminek/valakinek?
Plusz az sem árt, ha a pótkerék egyező méretű a fennlévő kerékkel... -
válasz
molnarpeter
#22889
üzenetére
Kicsit késve, de vasárnap ránéztem a TS860-ra a Lidl-s profilmélység mérővel.
8mm-t mutatott, kb. 3000 km van a gumikban. -
válasz
molnarpeter
#22889
üzenetére
9-10 mm-re emlékszem.
A 8 kevésnek tűnik nekem. -
válasz
molnarpeter
#22864
üzenetére
Néztem, amikor felraktam, de nem jegyeztem meg

3 ezer km van eddig a gumikban, holnap megnézem a profilmélységet. -
válasz
BigBlackDog
#21966
üzenetére
Ez van sajnos, parasztok mindenhol, nem érdekli őket a másik cucca...

Kinizsi utcai AKH-ban voltam én is egyszer, ugyanezt tapasztaltam. -
válasz
focvis
#21751
üzenetére
Nekem meg rá kellett jönnöm, hogy az állványhoz ki kell szedni a kerékkupakokat... azzal pedig sokat szenvedtem a kínai vacak (egyébként jól kinéző) kupakokkal, úgyhogy inkább nem szedtem ki. Így most csak a takaróját használom az állványnak

(#21752) tope: ebben a méretben jó áron vannak a gumik, 12k körül van Hankook, de Bridgestone/Continental is van 17k körül. Én utóbbit vettem, de szerintem a Hankook-al sem jársz rosszul.
-
válasz
Motion_Blur
#21449
üzenetére
Kíváncsi vagyok a Lidl-féle milyen.
(#21450) F_Zolee: én is a tartozékok miatt választottam ezt

-
válasz
Motion_Blur
#21440
üzenetére
Ez a Lidl-ös? Jó cuccnak néz ki.
Én is vettem egyet, majd ha felkerülnek a téliek, a nyári erre kerül. -
válasz
Motion_Blur
#21308
üzenetére
Korrekt volt nagyon a cég, visszajeleztek hogy a hét második felére lesz 2017-es.
-
válasz
Motion_Blur
#21292
üzenetére
Igen, 18k-val olcsóbb, ami soknak tűnik, de igazából 3/4 tank gázolaj.
A Hankook felé még hajlanék is, de mivel többen is említették, hogy hangos, ezért hezitálnék rajta.
A Nokian-ra többen mondták, hogy halk, de az ADAC teszten nem szerepelt túl jól a méretemben.
Ha azt nézem:
1. Continental WinterContact TS860
2. Goodyear UltraGrip 9 (5.)
3. Hankook i*cept RS 2 W452 (6.)
4. Nokian WR D4 (14.)(#21293) nesa: Szerencsére ez egy elég népszerű méret, ezért jók az árak. A nyári nekem is más, 205/60 R15 méretben 20 ezer alatt nincs jó gumi.
-
Szerintetek? 195/65/R15 méret.

A Hankook van a legjobb árban, eddig Nokian-t akartam, de a Continental sem sokkal drágább. -
De akkor se értem, miért zavar ez téged ennyire. Vagy az irigység beszél belőled?
Felőlem aztán azt hoz ki a szalonból amit akar, nem lesz nekem se jobb, se rosszabb.szerk (#21163): na de érted, ha azt írta volna, hogy "márciusban vett új autóra", vagy "idén márciusi X5-re keresek gumit" azt se lehetne leírni?

-
Szerintetek 4 db 15-ös Mercire való (6,5 x 15 ET49) lemezfelni, rajta 195/65-ös Hankook téligumival mennyit érhet? A profilmélység nem tudom pontosan mennyi, de jónak tűnik, szerintem 5mm minimum megvan még. Viszont régi a DOT, 2009 lehet.
Idén ezeket már nem raknám fel, inkább újat veszek.
-
195/65 széles gumi elfér 7"-os felnin?
Az összefoglalóban 6,5" van írva ehhez a mérethez.
A lemezfelnim 6,5 * 15-ös, de alufelnin gondolkozom, ami 6,5" vagy 7"-os. A nyári kerekek 7"-os felnin vannak, de a 205/60/15 egy elég el**ott méret, nem akarok téli gumit ilyenben, mert drágább, mint a 195/65/15. -
Kerékcsavarnál mi az a minimális menethossz, ami kell?
Mercihez két fajta csavart kapni, egyik rövidebb, alapvetően acélfelnihez, a másik hosszabb, alufelnihez.
Mindkettőnek 20 mm a menete, csak a másik 2 cm-vel hosszabb. Nekem a rövidebb csavar van, az alufelnin 12 mm-t lóg át. Maga a menet a kerékagyban 2 cm. Tehát az egyik variációban 12 mm-t fog a csavar, a másikban kb. ugyanennyit lóg túl. (Ami mondjuk nem jó hátul, mert ott van a rögzítőfék.) Jól gondolom, hogy ha túllóg, akkor semmivel sem fog többet? Mentem már tavaly a nyáriakkal vagy 10 ezer km-t, eddig sem esett le a kerék... (feleslegesen sem akarok csavarokat venni, mert 12 ezer a garnitúra, és macerás a visszavétel, ha nem jó.)Remélem érthető amit akarok mondani

-
válasz
BigBlackDog
#18948
üzenetére
Itt voltam már, igaz nem állításon, csak rázópadon nézték a kocsit.
Korrektek voltak, egy első-hátsó futóműállítás amúgy 10500 Ft náluk.Ugyanakkor ha jól emlékszem, az autós topicból volt egy embernek olyan tapasztalata, hogy csak másodjára sikerült beállítani. Nem tudom, ki kellene próbálni

-
válasz
BigBlackDog
#18941
üzenetére
Autós topicban keress rá, több ajánlás is volt

Ha a kettő közül kellene választani, hát nem tudom. Inkább oda, ahonnan van is tapasztalat. -
-
Érdemes a kerekeket szezononként fordítva felrakni? Tehát akár csak úgy, hogy az oldalanként előre-hátra, vagy keresztbe.
A gyártó oldalán azt írja, hogy kb. 8000 km-ként ajánlja a fordítást, bár nem tudom, hogy az ábrát szó szerint kell értelmezni-e. Ez esetben az elsők hátra mennek keresztbe, a hátsók meg oldalanként előre.Van a gumin indikátor is erre, nálam még a karika látszik, tehát nem kopott annyira.
Tegnap néztem, nem láttam eltérést az elsők és hátsók között, de én szeretném az elsőt és hátsót megfordítani, mert általában az elsők jobban kopnak (fékezéskor oda helyeződik a súly). -
-
6.5" széles kerékre fel lehet tenni 205 szélességű gumit?
Pótkeréknek akarom, az acélfelni (jelenleg 195/65/R15), a 205/60/R15 7"-s alufelnin van. -
Mercedes W124 300D-re akarok venni két új gumit (205/60/R15)
Kb. egy hónapja került fel hátra két új Falken ZE-914. Csak kettőt cseréltem, mert nem akartam egyszerre négyet. Elöl most két 2007-es Dunlop SP Sport van fenn. A futófelület még megfelelő (4-5 mm), de jobban belegondolva régiek ezek a gumik már, nem bízok annyira benne... Plusz 140 km/h óra felett jelentkezik némi vibráció a kormányon, ilyet a télinél nem vettem észre (vagy csak nem emlékszem). Lehet, hogy csak centrírozni kéne, vagy már kuka amúgy is a gumi. Mindenesetre kisebb sebességnél nincs semmi gond.
Nem feltétlenül akarok előre is Falkent, a Vredestein SporTrac 5-t szemeltem ki, de ha tudtok ajánlani jobbat 20e/db árig, akkor hallgatlak titeket.

Olyan évi 15000 Km-el számolok, megyek városban (BP), meg autópályán is.
-
válasz
Motion_Blur
#12763
üzenetére
Végül Falkenre esett a választás, kíváncsi vagyok milyen lesz.
A téli garnitúra 195/65/R15, a nyári pedig 205/60/R15.Egyelőre kettőt cserélek csak, aztán ha elkopott a másik kettő is, akkor majd azokat is cserélem.
-
Sziasztok,
205/60/15 méretben milyen nyári gumit javasoltok, ami ár/érték arányban jó?
Új hozzászólás Aktív témák
- Vezetékes FEJhallgatók
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Anglia - élmények, tapasztalatok
- BestBuy ruhás topik
- Formula-1
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Telekom mobilszolgáltatások
- Macska topik
- Ilyen olcsó sem volt még egy Apple notebook
- További aktív témák...
- Secretlab MAGNUS Pro elektromos asztal - FULL EXTRÁS szett (2 monitor kar, PC tartó, kiegészítők...)
- Mika 6EU Konvektor helyére szerelhető gázkazán (Sosem használt,Digitális,ventillátoros,zárt égéstér)
- SECRETLAB MAGNUS Gamer asztal eladó
- Új Miele Triflex HX2 porszívó 2 év garancia
- Smart home kiarusitas
- AKCIÓ! Microsoft XBOX Series X 1TB SSD fekete játékkonzol garanciával hibátlan működéssel
- Samsung Galaxy S22 Ultra 12/512GB // Számla // Garancia //
- GYÁRI TÖLTŐK Macbook Magsafe 1 és 2 Budapest,/MPL/Foxpost
- AKCIÓ! Intel Core i9 10900 10mag 20szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- 2db Kolink kontinium 1200w platinum
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)

(rendes hólánc)






