-
Fototrend
Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.
Új hozzászólás Aktív témák
-
mettek
addikt
válasz
Dorian #164188 üzenetére
Nálam ugyan ezt csinálta a dirac. Gyakorlatilag nem volt miatta mélyem. Erre javaslat is lett ami bevált. A szub hangerejét kissé alulkalkulálva állítottam be a beméréshez tehát jóval halkabbra vettem így a dirac már nem vett vissza belőle vagy jóval kevesebbet. Most így jónak érzem a mélytartományt, kellő mennyiségű.
Az hogy a progi ennyire visszaveszi annak semmi értelme mert nem lesz mély. Ha meg feltekeréssel kompenzálod akkor feleslegesen van tulhajtva a szub erősítője. -
VoidXs
nagyúr
válasz
Dorian #164188 üzenetére
Csak a mérési hangerőre állítja be, amit úgy kell megválasztanod, hogy legyen még felette tartalék, ne clippeljen. Az, hogy elég-e a mély, akkor derül ki, ha 0 dB-s mérőjellel, a filmezési hangerődön beüt a limiter, ami dinamikacsökkenéssel jár. Ha nincs erre semmilyen visszajelzésed, akkor onnan tudod, hogy alacsonyabb hangerőn más a mért görbe. Ezt a tesztet lehetőleg szobán kívülről, vagy füleket befogva csináld, mert nem biztos, hogy megúszod halláskárosodás nélkül.
Új hozzászólás Aktív témák
- Kompakt "házimozi" szettekkel és hangprojektorokkal (soundbars) tapasztalatok híján nem foglalkozik a topik.
- hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót!
- HÁZIMOZI, HIFI, TV beárazás topic
- Házimozi belépő szinten topic
- Hi-Fi-ről általánosságban topic
- Hangprojektor/Sound Projector/Front Surround/SoundBar topic
- Megérkezett a Poco M6 Pro 4G
- Mozgásban a Crimson Desert
- LG Wing - szárnyas fejvadász
- Azonnali informatikai kérdések órája
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Windows 11
- Teljes verziós játékok letöltése ingyen
- Milyen processzort vegyek?
- CPU léghűtés kibeszélő
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- További aktív témák...
- Samsung Galaxy S23 Ultra 256GB,Újszerű,Dobozával,12 honap garanciával
- Logitech MX Magyar Business Windows Edition HU Átalakítás és testreszabás / mx keys
- Honor 90 Lite 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte B450 R7 5700X 16GB DDR4 512GB SSD RTX 3060Ti 8GB Zalman Z1 Seasonic 650W
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte H610M i5 12400F 32GB DDR4 512GB SSD RX 6700XT 12GB Rampage SHIVA Seasonic 650W
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest