-
Fototrend
Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<
Új hozzászólás Aktív témák
-
NORBl
aktív tag
válasz
#40553216 #36599 üzenetére
+ ALL
Mennyire ajánlaton utángyártott porzsákor, illetve szűrőt használni ?
Nem csak a Miele-re/Electrolux-ra gondolok, hanem úgy összességében.
Szimpatizálok az Elektrolux-al, mert 10-13-al olcsóbb lenne, mint Miele, és elvileg az se rossz. Ill az turbókefés. A Miele C1, az nem az ugye ?
Valamint egy gyors keresgélés után ilyen utángyártott szűrőt, meg zsákot találtam hozzá.
Érdemes ezekkel az utángyártott termékekkel foglalkozni ? Bár én a szűrőnél nem nagyon látok különbséget, a zsák az tény, hogy más.
Mi a tapasztalat ?
-
NORBl
aktív tag
válasz
ribarszki #36596 üzenetére
Godolom itt is érvényesül a drágább olcsóbb, ha hosszútávot nézünk. Mennyi időközönként szoktatok cserélni zsákot ? Ilyenkor a szűrőket is cserélni érdemes ? Mert láttam, hogy 4 pénz a pakk, és az tartalmaz 3 zsákon kívül szűrőket is.
Ezekről van tapasztalat ? Ilyet tudnék 30 környékén, bontatlanul.
-
ribarszki
őstag
Rossz oldalt nézel. A Miele BCAB.
Pusztán számok és adatok alapján porszívót választani? Hááát... Az egy dolog, hogy mit mond a marketing és más dolog a valóság. Sokan használunk Miele porszívókat a fórumon, mert megbízhatóak, mert minőségiek, mert nagyon jó porzsák van hozzá, mert hosszú távon biztosított az alaktrészellátás, mert nem 3 évre vesszük.
De vedd azt amelyik szimpatikus.
-
st6969
őstag
válasz
Deer76 #36591 üzenetére
Gondolom panel lakásba kell, és a gáz általány miatt kell gázos. Érdemes átgondolni, én még akkor sem vennék gázos sütőt.
Inkább fizetném pluszban azt az (egyébként nem nagyon észrevehető) extra áram számlát, amit ez okoz.
Anyósom kisnyugdíjas, panelben lakik, de áldja az eget, hogy villanyos sütőt raktunk be neki. Az elmúlt évtizedekben gázossal sütött, pár hónapja villanyossal, ég és föld az eredménybeli különbség.
Nem kizárt, hogy ki kell vinni hozzá egy 1,5-es vagy 2,5-es rézvezetéket. -
NORBl
aktív tag
válasz
ribarszki #36587 üzenetére
Szokott lenni lidl-ben szobába való porszívó, tehát nem ilyen barkács célokra, hanem lakásba. 35 környékén és ezekre a dirt devil gépekre hajaz.
Azzal mi a tapasztalat ?
Érdemes lehet megvárni a 3 év gari végett ?Most nem igazán értem, hogy akkor mi a lényeg egy gépnél, márka, vagy energetikai cimke ? Mert a Rowente elvileg jobb mint a Miele
Rowenta RO6962EA X-Trem Power Cyclonic
•Technológia típusa: porzsák nélküli monociklonos
•Energiahatékonysági besorolás (A+++ és D skálán): A
•Éves energiafelhasználás (kWh/év): 28
•Zajszint: 75 dB(A)
•Porkibocsájtás (A–G skálán): A
•Szőnyegtisztítási hatékonyság (A–G skálán): A
•Keménypadló tisztítási hatékonyság (A–G skálán): A
•Teljesítmény: 750 W
•Szűrési szint(ek): 2
•Szűrés: Nagy hatékonyságú szűrő és habszűrő
•Fogantyú: Ergo Comfort fogantyú Easy Brush tisztítókefével
•Foglalat: EUR
•Manőverezhetőség: 1 db 360°
•Tápkábel hossza: 6.2 m
•Használati hatókör: 8.8 m
•Parkolás rendszer: 1
•Maximális porszint jelző: igen
•Szállítófogantyú: igen
•Cső: Teleszkópos fém cső
•Padlótisztító kefék: Nagy hatékonyságú szívófej
•Réstisztító fej: igen
•Kárpittisztító fej: igen
•Színek: fekete, zöldEz 35
Szerk.: Bár most nézem, hogy nem is lehet kapni ed-nél 35 ért.
Miele Classic C1 PowerLine (SBAD1)
Porszívó Típus Porszívó
Energiaforrás Vezetékes
Motorteljesítmény 1400 W
Energiahatékonysági osztály F
Tisztítási hatékonyság kemény padlón D
Tisztítási hatékonyság szőnyegen D
Éves átlagos energiafogyasztás 23.5 kWh/évPor tárolás
Por tárolása Porzsák
Porkapacitás 4.5 liter
Telítettség kijelzés VanFunkciók
Száraz tisztítás Igen
Nedves tiszítás Nem
HEPA szűrő Van
Vízszűrős porszívó Nem
Szívóerő szabályozás Van
Kivehető morzsaporszívó NincsTovábbi tulajdonságok
Hatósugár 9 m
Kábel hossza 9 m
Kábel visszacsévélés Van
Zajszint 80 dBMéretek
Súly 4.3 KgEz 50
Az előbbinél az energiaosztály, a kemény burkolatos, és szőnyeg burkolatos tisztítás besorolás alapján így néz ki.:
A A B
Míg a Miele
F D D
Garancia tekintetében ugyan úgy 2 év van rájuk. Miért válasszam a Miele-t ? Most ezek a tesztek nem azt jelentik, hogy a Rowenta jobban teljesített, és több port szívott fel adott körülmények között ?
AEG Electrolux Vx8-3-WR-M ? Ez esetleg, kicsit alkudva ?
-
Deer76
aktív tag
Gáztűzhelyből melyik ajánlott típus? Miket tudnak a drágább modellek? Indesitünk van, de az csak éget a sütőben. Nem kombi, hanem csak gázos érdekel.
-
w.miki
veterán
válasz
BB9000 #33489 üzenetére
jah már látom.
Nekünk egy korábbi van Rowenta RO6843 hasonló a tiedhez, de ezeket a hátrányokat nem (ennyire) tapasztalom. Halknak tényleg nem mondanám, de max. teljesítményen használjuk. Akciósan 30e Ft volt, attól jobbat nem találtam anno.
Itt (is) írtam róla. Ami még zavart, hogy a kikapcsoló, és a kábel visszahúzó gomb ugyanúgy néz ki. Ezt egy fényvisszaverő matricával oldottam meg. Még előszűrőt is mókoltam rá. Így 1 porzsák majdnem 1 évig jó. -
-
w.miki
veterán
Ez a porszívó elvileg jó szőnyegre A
Rowenta RO6962EA X-Trem Power Cyclonic porzsák nélküli porszívó Mintha vett is valaki a topikból, de nem találtam a tapasztalatát, az árukeresőn dicsérik.
Akciósan 35000 Ft, szóval túl van a kereteden. 10e több, mint a másik.
Próbáld meg a Lidl-st aztán írd meg milyen. Ár/érték arányban jók a Lidl cuccai. -
#40553216
törölt tag
válasz
cenzor #36582 üzenetére
Ha van hosszú szálú szőnyeg, akkor Sebot 120000 pénzért vehetsz elektromos hengerfejjel, ami az ilyen szőnyeghez igazán való. Miele most csak 200000 pénzért kapható. Régebben volt olcsóbb is, de az is 160000 pénz volt.
Nekem nincs szőnyeg és Mielém van (C1 Classic), így én a Mielét venném, már csak azért is, mert 23000 pénzzel olcsóbb, mint az általad kiválasztott Sebo. Már ha jól láttam, mert én a Mielét 60000 pénzért, a Sebo pedig 83000-ért láttam. -
cenzor
tag
Sziasztok!
Miele Compact C2 és Sebo Airbelt K3 Control RD porszívókat nézegetem. Egy 80m2-es kertes házba kellene, parketta és 2 db hosszúszálú szőnyeg tisztítására. Kutya, macska, allergiás nincs. Szeretném, ha minél kisebb lenne a gép, ezért nem is akarok a C3 és a Sebo D osztály felé nyitni.
Most a Sebo felé hajlik a szívem, tetszik az airbelt + a 4 év garancia. Van esetleg olyan dolog, ami miatt megérné a Miele-t választani?
Köszönöm!
-
NORBl
aktív tag
válasz
ribarszki #36573 üzenetére
Köszi az infókat, engem abszolút meg lehet győzni, és azért is kérdeztem mert nincs információm a témával kapcsolatosan. Kaptam + infókat a gépről, és ezért könyveltem már, hogy ez nekem jó lesz.
Akkor tudnál nekem ajánlani egy gépet ami kielégíti az igényeimet ?
25-30 pénz.
Szőnyegre kell, és egy minimális kemény felületre. (90-10%)
6-8 m kábel elég lenne, hogy ne nagyon kelljen húzgálnom, és átdugdosnom a kábelt. De azt is kibirom, ha rövidebb.
állatok nicsenek, gyerek nincs.
min Hepa 13
a hang nem számít
olyanban gondolkodom akkor elsődlegesen ami nem annyira "koszolós". Akkor ez kimerül a száraz porzsákosban, és a vizes gépekben ugye ?
gép alkalmazása hetente/két hetente 1-2*. -
up
senior tag
Sziasztok!
Porzsákos porszívót keresek elég kicsi lakásba, csak járólap/laminált, néha kutyaszőr mutatóba (de ezekről könnyen feljön). Enyhe allergia miatt Hepa H13-asban gondolkodom. Keret 20k körül. Az energiaosztály nem fontos, a hangerő mérsékelten, a szívóteljesítmény már inkább, viszont nem vagyok watt-fetisiszta, egy korrekt 6-700-as biztosan elég. De legfőképp: várhatóan ne legyen vele gondom (megbízható és/vagy sok garanciás) és ne költsem a gatyámat pl. porzsákra később. Olvastam a hogyan válasszunk cikket (nagyon informatív, köszi) és valameddig vissza ezt a topikot is.
Először a Gorenje Polkával szimpatizáltam. Ez H13-as. De aztán itt olvastam, hogy inkább Bosch, Electrolux ajánlott. Azokból például ezeket találtam ebben az árkategóriában:
Electrolux EEG41CB EasyGo. Ez tetszik, de H12-es, és a következő néhány ezres sávban is csak azok vannak. De legalább A porvisszabocsátási osztályúak.
Bosch BGL2UB110, de ez B porvissza-osztályú és nem látok (egyiken se) Hepa besorolást (más technológia?). A következő árban (BGL3A117) már 22k és még mindig csak B-s. 24-ért van már A-s, de továbbra se látom, hogy viszonyul Hepához. Valamint ha jól értem, a Bosch-okhoz drágább a porzsák.
Mit gondoltok? Ha bekövetkezik valami érezhető minőségi ugrás, akkor hajlandó vagyok elmenni 22-23k-ig.
Ha a H13 követelményt megtartanám, akkor mit ajánlanátok a Polka helyett max 23-ig (már ha az nem jó valamiért)?
És ha lemegyek H12-re, akkor jobb vétel az Electrolux? Az alja is?
Bármi más észrevétel?Sajnos Miele-re most nem fog telni, sem prémiumabb Luxra.
Tetszik egyébként még ez az előszűrős megoldás, amit egy Samsungon láttam media marktban, de lehet kapni Gorenjéhez is. Erről kell valamit tudni, ami nem derül ki a leírásokból?
Előre is köszönöm!
-
Directors
senior tag
Sziasztok!
Tesòmék szeretnének kondenzáciòs szárìtògépet vásárolni. Ki milyet tudna ajánlani ? Olyan 120 ezer körül. Ha lehet ennyiért viszonylag jòt kapni.7-8 kg felett.
-
ngaba
aktív tag
Az új hűtőnknél az egyik üvegpolc helyett két fél üvegpolc van. Ez miért jó? A jobb variálhatóság miatt van így? Egyébként hová érdemes rakni ezeket? (Ha kettőt egymás mellé rakok, akkor az ugyanolyan strapabíró, mintha egy lap lenne ott?)
-
#40553216
törölt tag
válasz
scott_free #36574 üzenetére
Ami porallergiásoknak szóló oldalakat olvastam, mindegyik azzal kezdi, hogy a lakásban a textilek mennyiségét a minimálisra kell csökkenteni, így a bolyhos szőnyegek kihajítását javasolják.
A szűrő sem lényegtelen, de a belengetett hipi-szupi szűrőnél fontosabb, hogy csak az elvileg utolsó HEPA szűrőn keresztül lépjen ki a levegő, nem legyenek mindenhol , akárhol rések.
-
ribarszki
őstag
válasz
scott_free #36574 üzenetére
Bizony, hogy meglehet. Az elektromos fejes (Et-1) Sebo simán hozza egy elektromos fejes Lux tisztasági hatékonyságát. Ugyanis itt az elektromos fej a jelentős plusz. De ehhez nem kell Lux gépet venni. Illetve ott a Miele C3 Electro porszívó 160.000Ft-ért. Kiváló gép.
-
scott_free
senior tag
Sziasztok,
porallergiásnak keresnék porszívót (padlóra, szőnyegre, kárpitra, matracra).
Jelenleg egy Lux-ot ajánlgatnak neki, és nyilván meggyőző a szőnyegből a porszívózás után összeszedett sok kosz és szösz, de szerintem 600.000-nél jóval olcsóbban is meg lehet ezt úszni.Néztem a Sebo-kat, de nem igazán találtam 4A-st közöttük. Vagy nem is az számít?
És mi a helyzet a Hepa fokozatokkal? HEPA U15-öst látni már 35-ért is (Bosch).
Vagy jobb lenne egy vizes porszívó?Melyek az ajánlott márkák, típusok?
Köszi minden infót! -
ribarszki
őstag
Felőlem azt veszel a pénzedért amit akarsz, de lakásba ez katasztorfális választás. Vegyél a műhelybe egy Parkside gépet, mert arra kiváló amire kitalálták. Összeszívni a mocskot hatalmas mennyiségben, minden más másodlagos. Igaz nekem nem Parkside, hanem 30k-s Karcherem van, de ritka igénytelen egy jószág. Egyrészt ezeknek a szűrése annyi amennyit a porzsák megfog, esetleg még a harmonikás szűrő. De ez igen gyengécske. A markolat annyira kényelmetlen, hogy fáj a csuklód, a Karcheren nincs szívóerőszabályzás, de még egy nyomorult fals levegő csúszka sem így mindig max fordulaton pörög. A merev cső fix méretű, tök mindegy mekkora vagy, ez van. Könnyen borul, hatalmas, nehéz tárolni és hiába van hatlams porzsák hozzá, ha 2 hónap után dög büdös lesz a kifújt levegő.
Ja amit hozzá adnak kefefej pedig erősen felejtős. Szőnyegre teljes mértékben alkalmatlan, kemény felületen ér valamit.
Ezek kiváló műhelygépek, de lakásba nem valók. Persze mindenki azt vesz amit szeretne, de egy szőnyegfejet még kalkulálj bele az árba! -
#94529552
törölt tag
ez tűnik a tegjobb választásnak 25 ezer ft-ért.Ha műhelybe vagy a garázsba kell, akkor lehetséges. Nemcsak allergiásoknak kell "A" minősítésű, vagyis minél kevesebb porkibocsájtású szintetikus porzsákos gép, hanem annak is, aki nem akar azzá válni, és például a gyerekeinek és esetleg a benti háziállatoknak se akar rosszat. De úgy látom, már rég eldöntötted, te dolgod. -
Indesit IWSB61051 C ECO-t vettünk. Vélemény?
Ő egy mosógép. -
NORBl
aktív tag
válasz
#94529552 #36567 üzenetére
Köszi.
Végig olvastam, de nem igazán segített a döntésben.
Illetve annyit, hogy mivel a parkside száraz-nedves, lehet használni vízzel, szárazon porzsákkal, aonnali törmelék elszívásra, ha kisgéppel dolgozom, szabályozható a szívóereje ezért még mindig ez tűnik a tegjobb választásnak 25 ezer ft-ért.
Megnézem majd szűrője milyen besorolású. Kipróbálom szarazon-nedvesen. Aztán majd kiderül.
Jó lenne pl egy kasztokra szedett gép ajánlás.
Pl alergiásoknak porzsákos - nedves stb..
-
NORBl
aktív tag
válasz
Real_Necro #36565 üzenetére
Akkor ez kell nekem.
Köszi.
-
Real_Necro
veterán
Van hozzá egy elég erős kefés fej, ami szerintem hatékonyabban tisztít szőnyeget mint az Electrolux porzsákos porszívóm, ami szintén nem gyenge.
Nagy, hangos, nincs kábel felcsévélés, ellenben emlékeim szerint 9 méteres a kanóca. Tud fújni is, ami jó, ha pl szekrény alól vagy radiátor mögött ki akarod fújni. Nem csípi oda a kezed a teleszkópos cső, lehet vele nagyon jól autót is takarítani, és ha a mosógép megadná magát vagy elreped a 600 literes akvárium, a kiömlött vizet is pillanatok alatt felszívja.
Ennyiért jó vétel és tartályosban ilyen erősséggel meg 3 év garival szerintem jó választás. Ha kicsi a lakás és sok mindent kell kerülni, akkor lehet kérdéses, de 5 keréken gurul, nem akad el sehol, és a flexi csöve is elég hosszú, habár az néha szeret tekeredni.
-
NORBl
aktív tag
Sziasztok,
Erre kéne válasz.
szuperköszi aki foglalkozik vele
Kicsit pontosítva a kérelmet úgy nézne ki ez az egész, hogy nekem szimpi ez a parkside gép.
Ár/érték arányban jó ? 25-30 pénzért kapok jobbat ?
Kritérium sok van.:
erősen szívjon
legyen tartósNem tudom, hogy nekem kell-e porzsákos, vagy nem, vagy melyik a jobb. Jó lenne ha nem kéne porzsákokat vásárolgatnom, de gondolom sokáig bírja azért egy porzsák. (ugye annak függvénye is milyen dzsuvás a szoba,meg mennyit használom)
Porzsák nélküli, vagy porzsákos között ennyi a különbség, hogy hova gyüjti a dzsuvát, vagy van valami strukturális különb is ami végett használhatóbb, hasznosabb lehet x melett dönteni ?
Összegezve az eddigieket lehet 1 tonna is, hiába emeleten használom, és lehet hurcolni kell, gyúrok, nem téma. Üvölthet mint egy repcsi hajtómű, csak 20-30 - ért legyen a legjobb vétel.
Jah és annyi, hogy inkább szőnyegen lenne használva, szóval parkside-hoz lehet kéne meég majd valami + fej.
szuperköszi
-
válasz
SPeti1984 #36556 üzenetére
ajándékba nem vegyél vasalót, inkább egy romantikus vacsora étteremben
de ha nem ajándékba lesz, akkor nézetek Tefal gőzállomást, a 12-18000 forint körüliek közül válasszatok, amelyeknek a jobb oldalán van a piros vízkőmentesítő bizbasz.
-
MrSealRD
veterán
(#36539) blattida & (#36551) tomtyi: Egy Bialetti Brikkát használunk ami kotyogós szinten egy elég jó minőséget képvisel nem találok olyan acél változatot ami ugyanezt tudná.
(#36538) pjen: Valószínűleg, ez lesz a megoldás.
-
SPeti1984
senior tag
Sziasztok!
Páromnak szeretnék venni egy új vasalót, ezek közül melyiket ajánlanátok?
-Russell Hobbs SUPREME STEAM PRO 23971-56 6.900 Ft Ebben nincs önkikapcsoló funkció
-Eta 228990000 Tiara 8.700 Ft
-Russell Hobbs EXTREME GLIDE 21530-56 9.500 FtÉn az ETA-ra hajlok, de nem tudom az eloxium talp mennyiben jobb vagy rosszabb mint a sima kerámia vagy mint a drágább Russel-nél a Turmalin kerámia talp.
-
w.miki
veterán
Köszi srácok.
Még egy picit csatázok az üsz-val, aztán meglátjuk. Vagy szerzek másik tetőt, vagy akkor majd jövök tanácsot kérni, hogy melyik új Electrolux, vagy használt Miele felültöltős mosógépet (az fér el) vegyük.
-
#94529552
törölt tag
válasz
w.miki #36546 üzenetére
6 éves Electrolux még nem akar rozsdásodni. Nemrég a 2 oldalát is lebontottam(mert elvileg már csapágyasnak kéne lennie), és az alján sincs semmi gondja.
Amúgy nem rossz a leszerelő szöveg a WP-től, de az öblítések után ne maradjon már nekem mosószeres a gép belseje. Igen, mint írják mások is, sok éve ugyanaz a mosószertartó megoldásuk, ami egy hibás konstrukció. Esetleg ezt még tetézheti a nem megfelelő anyaghasználat/felületvédelem. -
w.miki
veterán
válasz
#94529552 #36540 üzenetére
Nem tudtam, hogy ennyire jellemző a rozsda ezekre a mosógépekre. A régebbi gépünk nem rozsdásodott ilyen hamar. Ha tudom nem ezt a típust választjuk.
A tető általában nyitva van a mosások után.Whirlpool Ügyfélszolgálat ezt a választ küldte:
"Egy mosógép nem rozsdásodhat abban az esetben, ha annak a karbantartása, ápolása, üzemeltetési és tárolási körülményei optimálisak a készülék szempontjából. A tetőlemez rozsdásodásának fő oka az, hogy a használt mosó- és öblítőszereket túladagolják, amelyek így nem tudnak teljes mértékig távozni a mosószertartályból a mosási program során. A tartályban maradt mosó- és öblítőszeres víz pedig a felnyitott tető belső részén az ajtó pereméig lefolyik és az alatta lévő elfolyónyílásban felgyűlik, ahol a víz és a benne lévő tisztítószer-maradványok a tetőlemezen korróziót idéznek elő (a tető leemelésével válik láthatóvá). Ezt akkor lehet kiküszöbölni, ha a mosószertartály tisztításáról rendszeresen gondoskodnak, akár a tartály leemelésével és külön történő szárításával."Még nem tudom mit reagálok erre. Szerintem ez konstrukciós hiba. Természetesen nem óvjuk a gépet, nem steril szobában van, és törölgetjük át száraz szarvasbőrrel minden este, csak használjuk, mosásra, ahogy egy mosógépet szoktak. Lehetőleg 3 évnél tovább. Ezt akarom nekik finoman leírni.
-
talpas
aktív tag
válasz
w.miki #36537 üzenetére
Nekem évekkel ezelőtt a véleményem erről a rozsdáról, géptípusról itt olvashatod. Igen, fizikai rozsdaeltávolítás, csiszolás, zsírtalanítás. Hogy tartós legyen, minimum műgyanta bázisú festékkel kellene javítani az árát sejtheted. Vagy maradsz olcsóbb festéknél. Az ajtótartó acélszálak biztos elrozsdásodtak, ajtó hamarosan visszabillen nyitást követően. Ekkor fogsz mérgesebb lenni.
-
#94529552
törölt tag
válasz
w.miki #36537 üzenetére
Még mindig ilyenek ezek? Majd ránézek a kb. 1 éves WP-re ismerősnél. Mosás után nyitva hagyjátok kiszáradni? Ismert tény volt korábban a Whirlpool csoport felültöltőseinek a korróziója, vagy inkább az összes gép, aminek a tetejében van a mosószeradagoló, de nem hittem volna, hogy ezt máig nem oldják meg.
-
Kephamos
addikt
No frost alulfagyasztós hűtőből mit érdemes? Van valami jóféle, ajánlott mostanában?
Mosógépet és lehet hogy mikrót is vennék. Adnak valahol kedvezményt az ilyen nagyobb tételekre? -
dh66e
veterán
válasz
Kovbob #36525 üzenetére
Bocs a második link lemaradt.
-
dh66e
veterán
válasz
Kovbob #36521 üzenetére
Nos az én jó tanácsom az mint itt a többségnek szerintem.Felejtsd el az ilyen megoldásokat.Pár ezer forintos tétel évente az eldobható szövet porzsák és sokkal higiénikusabb illeteve sokkal tovább él a pornyűvőd hatásfoka is.Ezekkel autót is nyugodtan takaríthatsz nem fogja a kis kavics kilyukasztani a szövetzsákot.
Egy ilyen simán kiszolgálhat és olcsó hozzá minden.
Ez meg 20k-ért mindenre jó,de lakásba nem tenném az tuti, papíírzsákos ami viszont elég drága 3500/5db műhelíybe kocsitakarításhoz inkább jó és akkor a papírzsák sem fontos a mosható szűrő miatt.
A fenti Sencorhoz 3k kapsz nyolc darab gyári szövetzsákot meg illatosítót meg szőrőt is. -
ribarszki
őstag
válasz
Kovbob #36519 üzenetére
Papír porzsákot és porolható szövetzsákot nem használunk. Egy normális szintetikus porzsák simán elmegy 2-3 hónapig kidobás előtt.Vagyis 4-5db porzsák/év kapacitással ez simán megoldható. A nagyon minőségi és drágább Miele porzsák ára: 1000Ft/db. /Mondjuk itt van a dobozban motorszűrő és AirClean kimenetei szűrő is/ Ezzel 3hónapig vidáman porszívózok. Vagyis 330Ft/hónap költségről beszélünk. Egy S-Bag porzsáknál ez inkább 200Ft/hónap körül alakul. Ezért az árért cserébe csak kidobom, beteszem. Semmi extra munkám nincs.
-
whatnot
őstag
Mosógépet szoktatok valamivel tisztítani és ha igen, mivel?
Nem a szűrőre gondolok, hanem pl. mosógép tisztító tablettával, üres dobbal való futásra.Más: 1 hete üzemben van a mosogatógép, Bosch SPS45MI02E-re esett a választás.
-
#94529552
törölt tag
válasz
Kovbob #36505 üzenetére
Semmi problémát nem okoznak a kis kavicsok a porszívónak. Azok az olcsó, noname hordós porszívók inkább csak műhelybe, garázsba valók, de ott is csak hobbi felhasználásra, nem pedig ipari célra, az ipari porszívó elnevezés csak félrevezetés azoknál. A Kärchernek vannak jó minőségű ipari porszívói, a belépőszintűek nem azok, a papír porzsákos meg végképp felejtős, csakúgy mint a legtöbb porzsák nélküli.
-
Kovbob
senior tag
Sziasztok!
Porszívó vásárlás előtt állok és szeretnék segítséget kérni. Olcsóbb ipari porszívóban kezdtem el gondolkozni, mert úgy tudom azokat lehet porzsák nélkül használni, de most elbizonytalanodtam, mert egy ilyet néztem ki és ehez porzsák van írva. Az lenne a kérdésem, hogy ez tényleg csak porzsákkal működik, vagy lehet használni anélkül is? Valamint, hogy itthoni felhasználásra megérni ipari porszívót használni? Nem csak a lakás lenne vele porszívózva hanem például a kocsi is, ott meg azért időnként kavicsok meg egyéb nagyobb szennyeződések is lennének felszívva vele az meg egy szobai porszívónak lehet nem a legjobb. Előre is köszönöm a segítséget. -
ribarszki
őstag
válasz
Balázs1621 #36502 üzenetére
Porzsák nélküli amit nem kell tisztítani a Dyson. De az 100k-tól kezdődik.
Vegyél zsákosat. Bosch, Electrolux, Miele.
-
Balázs1621
senior tag
válasz
Balázs1621 #36502 üzenetére
De porzsákos is érdekelhet. Amit elfelejtettem a keret max. 30-40k.
-
Balázs1621
senior tag
Sziasztok!
Megdöglött a porzsák nélküli Samsung porszívónk.. Valószínűleg csapágyas lett a motorja. Brutál szívó teljesítménye volt, viszont folyton tisztítani kellett a szűröket. Milyen porzsák nélkülit érdemes venni, amit nem kell állandóan tisztítani? Ha van egyáltalán ilyen porzsák nélküli.
Új hozzászólás Aktív témák
Háztartási kis- és nagygépek topikja!
● hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót!
● hirdetni a Hardveraprón lehet, a topikban nem!
● a javításra és jótállásra vonatkozó új szabályozást az összefoglalóban találod!
-----------------------------------------
> KÉSZÜLÉK TAPASZTALATOK <
-----------------------------------------
> ALKATRÉSZ BOLTOK <
-----------------------------------------
Kapcsolódó PH! fórum témák
● asztalos topik
● elektromos kéziszerszámok topik
● klíma topik
● kávé topik
● automata kávégépek
● lakásfelújító, szerelő topik
● led világítás a lakásban topik
● légtisztító topik
● mosógép topik
● okos otthon / smart home topik
● robotporszívók topik
Kapcsolódó blogbejegyzések
- Tudástár Vezeték nélküli porszívók - alapok
- Tudástár Amit a robotporszívókról tudni érdemes
- Tudástár Hogyan válasszunk porszívót?
- Tudástár Mi mennyi áramot fogyaszt?
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- eBay-es kütyük kis pénzért
- Kuponkunyeráló
- Álláskeresés, interjú, önéletrajz
- Teljesen az AI-ra fókuszál az új AMD Instinct sorozat
- NVIDIA GeForce RTX 3080 / 3090 / Ti (GA102)
- Milyen okostelefont vegyek?
- Milyen széket vegyek?
- Kazy Computers - Fehérvár - Megbízható?
- user2: Kia Ceed Gold 160 1.5 T-GDI MY2024
- További aktív témák...
- BMW E39 - 540i V8 Touring - Komplett Motor Felújítás, Friss Műszaki, Hibamentes
- Gyeon Q2 autó kerámia bevonatok TOP Áron! + ajándék
- Balatoni álom - saját kép - 40x60 - akrilüveg fotó, keret nélkül, éltartóval
- Gyerekülés Eladó
- Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTD 8v 120Le 2009 ÁRCSÖKKENÉS, amíg a kiszemelt megvan
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i7 14700KF 32/64GB RAM RTX 5070Ti 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Beszámítás! Apple Watch SE 2024 44mm Cellular okosóra garanciával hibátlan működéssel
- AKCIÓ! Apple MacBook Pro 16 M4 Pro - M4 Pro 24GB 512GB SSD garanciával hibátlan működéssel
- AKCIÓ! HP Elitedesk 800 G1 USDT mini asztali számítógép - i7 4770S 16GB RAM 128GB SSD Intel HD
- Billentyűzet magyarosítás magyarítás lézerrel is! 10-15ezer közötti áron! Óriási betűkészeletünk van
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged