Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz Márton #49391 üzenetére

    Ez sajnos törvényszerű, földhurok alakul ki. Az alaplapon folyó különböző áramok miatt feszültségkülönbségek lépnek fel a táp-GND és az alaplap audio jack GND között, amit az erősítőn közösítve kiegyenlítőáram keletkezik, az árnyékolt kábel harisnyáján is, panelon is folyó áramok képében.

    Ha megszakítod a bemenetnél, és a PC-ből csak tápot kap, általában akkor is megszűnik a zavar. Kivéve, ha tápzajok miatt mégsem.

    Legjobb a külön tápegység, vagy a bemenetnél be lehet iktatni egy autós földhurokleválasztót. De ezek két kis leválasztótrafóval szakítják meg a hurkot, ami minőségrontó is. Léteznek speciális IC-k is a célra, ami trafó nélkül trükközve igyekszik elnyomni a közös módusú zavarjelet.

    Nemrég láttam, itt beépítettek egy ferritgyűrűs közös módusú fojtót:

    Lekövetve kiderül, hogy ezen keresztül kapja a táp mindkét ágát, de ilyennel már én is kísérleteztem (másfajta erősítőnél), még mielőtt ezt láttam volna. Nekem nem nagyon jött be, vagy csak részlegesen csökkentett.

    http://www.ebay.com/itm/201458653443

Új hozzászólás Aktív témák