-
Fototrend
Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.
Új hozzászólás Aktív témák
-
#68216320
törölt tag
válasz
KFORboy #72671 üzenetére
Visszatérve egy gondolat erejéig. Sikerült beszélnem valakivel a témáról és megerősítette, hogy bizonyos esetekben kiléphet a megfelelő tartományból a VRM, alapvetően lesznek a problémának majd előjelei, illetve nagyon aggódni jelen beállításnál emiatt nem kell.
DE! Kiderült, hogy eléggé spéci BIOS-om van és beállítható, hogy mekkora átfolyó áramot engedjen csak át adott feszültségnél. Kipróbáltam, a felénél is alacsonyabbra vettem és terhelés hatására azonnal tiltott/throttlingolt. Kb. 23W volt ez idő alatt a CPU fogyasztás a szokásos 55W helyett. A lényeg, hogy van kemény védelem a laptopban -
válasz
KFORboy #72671 üzenetére
" Hééé nézd már, kicsi ZSÁRGA spórolt egy AND gate IC-n és megépítette BJT-kből mert kiszámolva ez nem 0.2 hanem 0.15Ft..."
Azaz, csak 1 millió darabnál az már nem kevés.
De különben ja, ez már egy szint. Ugyanakkor aki ilyen szinten specializált, az másból nem fog tudni.
Új hozzászólás Aktív témák
- Samsung Galaxy Xcover 5 64GB Kártyafüggetlen, 1Év Garanciával
- AKCIÓ! Lenovo Legion Slim 5 Gamer notebook - R7 7435HS 16GB RAM 1TB SSD RTX 4070 8GB GDDR6 WIN11
- BESZÁMÍTÁS! ASUS ROG STRIX Z270G GAMING WiFi alaplap garanciával hibátlan működéssel
- AKCÓÓÓ!!! Panasonic CF-XZ6 AIO all-in-one laptop tablet 2k touch i5-7300u speciális ütésálló
- IBM/Lenovo Thinkpad T60
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest