-
Fototrend
Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel
Új hozzászólás Aktív témák
-
Freel
tag
Üdvözlet mindenkinek!
Hagynék itt egy kis okosságot és egy kérdést.
Kisebb megszakításokkal Manjaro-t használok lassan 15 éve. Meg vagyok elégedve, minden rendben, semmi gond. Alapvetően gamerkedésre használom a gépet. Úgy láttam eljött az ideje beröffenteni a gamerek várva várt linuxos képességét az ntsync-et és tesztelni eggyet. Alapvetően LTS kernelt használok, biztos, stabil, nem kapkodok, sietek sehova, inkább a stabilitást preferálom az új feature-ök helyett. Viszont a 6.12 ugye nem tudja az ntsync-et. Az csak 6.14-től opció. Föltettem a 6.16-os kernelt és a Steam-en is és a Lutrisba is alapértelmezetté tettem a GE-Proton10-10-et. Ugye ez az első GE amibe alapértelmezetten aktiválva lett az ntsync, tehát ez is követelmény. Namost ahhoz, hogy működjön az ntsync kellett még a terminálba beírni egy aprócska parancsot. Így néz ki:
sudo modprobe ntsync
Ez aktiválja a kernelbe az ntsync modult. Ha meg akarsz győződni arról, hogy az ntsync valóban működik-e, erre kettő betonbiztos visszajelzés áll a rendelkezésedre. Az első, hogy a következő parancsot kell beírnod terminálba:
lsmod | grep -i ntsync
Ha a parancs semmi eredményt nem ad, csak visszakapod a parancsort üresen, akkor az ntsync nem aktív. Ha viszont a következő sort látod a parancssor alatt, akkor beindult az ntsync:
ntsync 20480 967
A másik visszajelzés a MangoHud, Goverlay. Ha használod, a legújabb verziók ugyanis kiírják a játék alatt, hogy aktiválva van-e az ntsync. Ahhoz, hogy lásd a visszajelzést a Goverlay-on belül az Extras fül alatt be kell pipálnod a Wine bekezdés alatt a Wine Sync opciót. Amennyiben az ntsync NEM megy, úgy a játék alatt FSYNC-et fogsz látni. Amennyiben az ntsync MEGY, úgy a Goverlay az FSYNC helyén NTSYNC-et fog kiírni!
(Javallott a Wine Ver és az Engine Ver opciók bepipálását is, ekkor láthatod ugyanis azt is, hogy a játék alatt valóban a GE-Proton10-10 van betöltve. Ezzel kizárva a lehetőséget, hogy az ntsync ha nem megy, akkor az nem a GE-Proton miatt van.)
Tesztek alapján amit eddig láttam a cucc félelmetesen jól működik és félelmetesen jó! A játékok gyorsabban mennek, van ami jóval gyorsabban! A gamer gép alapvetően halkabb, csendesebb, hűvösebb a játékok alatt. Az elmúlt egy hét alatt a fiam végigjátszotta a Crysis 2-t, a Medal of Honor - Single Player-t és az X-Morph - Defense-t. Most a Revenge of the Savage Planet-et nyomja.
Teszteltem simán és aktív ntsync-el a gépet és bekapcsolt ntsync mellett a gép hűvösebb, kevesebb terhelést kap a GPU és gyorsabb a játék. Van ami kicsit gyorsabb, van ami jóval.
A kérdésem: hogyan tudom Manjaro alatt az ntsync kernel modult beépíteni a 6.12 LTS kernelbe?
Találtam egy Debian-os wiki-t amiben valamilyen dkms parancs használatával be lehet tenni az ntsync modult bármelyik kernelbe. És ott meg volt maga a modul is. De ugye engem Manjaro alatt érdekelne a történet.
Köszönöm előre is a választ és addig is jó gamerkedés ntsync-el!
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux disztribúciókkal még csak ismerkedők számára. A szerveres kérdések nem ebbe a topicba tartoznak.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Milyen program ami... [link]
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Teszt Már csak két hónap van hátra a Windows 10 nyugdíjazásáig, ideje előrelépni
- Teszt [Linux] Vanilla OS, egy Debian alapú immutable operációs rendszer
- Teszt [Linux] Aeon Desktop, egy immutable operációs rendszer az OpenSUSE-tól
- Teszt [Linux] A Flatpak
- Bejegyzés MS Office365 Linuxon
- Bejegyzés [Linux] Futtassunk bármely disztrót a terminálunkban
- Bejegyzés Alpine Linux telepítés mindenféle low-end dologra
- Hír Zöld utat adott a nyílt forráskódú Linux meghajtóknak az NVIDIA
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Milyen légkondit a lakásba?
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Vicces képek
- Milyen házat vegyek?
- Hogy is néznek ki a gépeink?
- Milyen processzort vegyek?
- Arc Raiders
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Star Citizen
- További aktív témák...
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- BLACK FRIDAY! - Jogtiszta Windows - Office & Vírusirtó licencek- Azonnal - Számlával - Garanciával
- Windows 10/11 Home/Pro , Office 2024 kulcsok
- Bitdefender Total Security 3év/3eszköz! - Tökéletes védelem, Most Ünnepi áron! :)
- MS SQL Server 2016, 2017, 2019
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7700X 32/64GB RAM RX 7800 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- REFURBISHED és ÚJ - DELL Universal Dock UD22
- HIBÁTLAN iPhone 13 Pro Max 256GB Graphite -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3756, 100% Akkumulátor
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! R5 5600 / RX 6700XT 12GB / 16GB DDR4 / 500GB SSD
- 170 - Lenovo Legion Pro 7 (16IRX9H) - Intel Core i9-14900HX, RTX 4090
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

CPT.Pirk
