-
Fototrend
Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel
Új hozzászólás Aktív témák
-
Raynes
tag
válasz
Zola007 #44582 üzenetére
Mintet ajánlok én is, csak nem Cinnamonnal (bár az is jó), hanem KDE-vel, ami szerintem még jobb. Igazából az asztali környezet ízlés kérdése, addig nem fogod tudni, hogy neked melyik jön be, míg a főbb változatokat végig nem próbálgattad. A kipróbáláshoz nem kell feltelepíteni őket, csak bebootolni live módban.
A KDE-nél még arra szoktam inteni mindenkit, hogy az alap megjelenése irritáló lehet, mert ilyen fénylő Oxygen-témát használ alapból, de le lehet cserélni pár kattintásból sokkal szebbre, akár még ilyen aerós, vagy minimalista témákra is. Nem szabad megijedni az alaptémától, sok embert elriaszt. Ha idegesít, akkor a Plazma alkalmazásokat is el lehet távolítani, hogy ne legyen kint a képernyőn meg a tálcán minden szar.
A számítási teljesítmény nem lesz nagyobb Linux alatt, pláne nem SSD-vel, egy gyengébb HDD-s gépen, főleg kevés RAM-mal, mocskosul érezni a különbséget, olyan gépeken sokkal döcögésmentesebb a Linux, de a te gépeden nem fog kijönni érezhető különbség.
Az MS Office 2010 és a Photoshop is feltehető Wine alá, vannak róla leírások a neten. A munkahelyi gépre ha felteszel egy legújabb LibreOffice-t, az is megoldás lehet. Lassan a LibreOffice már normálisabb, mint egy egy Office 2010. Hidd el, sokat fejlődött a Linux (és az ingyenes Office) a Debian 5 óta.
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux disztribúciókkal még csak ismerkedők számára. A szerveres kérdések nem ebbe a topicba tartoznak.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Milyen program ami... [link]
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Teszt Már csak két hónap van hátra a Windows 10 nyugdíjazásáig, ideje előrelépni
- Teszt [Linux] Vanilla OS, egy Debian alapú immutable operációs rendszer
- Teszt [Linux] Aeon Desktop, egy immutable operációs rendszer az OpenSUSE-tól
- Teszt [Linux] A Flatpak
- Bejegyzés MS Office365 Linuxon
- Bejegyzés [Linux] Futtassunk bármely disztrót a terminálunkban
- Bejegyzés Alpine Linux telepítés mindenféle low-end dologra
- Hír Zöld utat adott a nyílt forráskódú Linux meghajtóknak az NVIDIA
- Tőzsde és gazdaság
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Futás, futópályák
- Októberi bevetésre indul a hardveralakulat
- Linux kezdőknek
- Autós topik
- Milyen notebookot vegyek?
- Apple MacBook
- VGA kibeszélő offtopik
- A karmos/ujjbegyes fogásokkal nyomulók örömére megjött az Arye szénszálas egere
- További aktív témák...
- Samsung Galaxy S22 Ultra 512GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Creative Sound BlasterX G6 7.1 USB külső hangkártya
- AKCIÓ! Asus ROG STRIX Z490-G Gaming WiFi alaplap garanciával hibátlan működéssel
- Nvidia Quadro M2000/ P2000/ P4000/ RTX 4000/ RTX 5000/ RTX A2000
- Azonnali készpénzes Microsoft XBOX Series S és Series X felvásárlás személyesen/csomagküldéssel
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest