-
Fototrend
Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel
Új hozzászólás Aktív témák
-
Tim82
félisten
Sziasztok!
Két, Linuxszal (igaz, Ubuntuval, de hátha általánosabb probléma) és hangeszközökkel kapcsolatos problémám lenne:
1.) Adott egy CM6631A-alapú USB-SPDIF transzport (gyakorlatilag ilyen cucc, arra használatos, hogy gyengébb/régebbi USB vezérlőkártyás külső DAC-nál számítógép USB portja és a DAC optikai vagy koaxiális bemenete között biztosítson digitális jeltovábbítást). Ezt ugyan lehetne használni külső táppal, de eddig nem volt rá szükség, sima 1 db USB 2.0 portról történő tápellátás és adatátvitel nem szokott gondot jelenteni... legalábbis Windows alatt. Ott a gyártó, a C-Media honlapjáról letöltött driverrel mind Win 7, mind 8/8.1, mind 10 alatt tökéletesen megy. Linux alatt (Ubuntu 16.04 LTS, 18.04 LTS) viszont nem ad ki hangot. Kiválasztható hangkimenetnek mind az Alsa, mind a PulseAudio alatt, de hangot nem sikerült belőle kicsikarni. Alsamixer és Pavucontrol alatt is megnéztem, egyik szerint sincsen lenémítva, csak épp hang... az nem lesz a transzportot a gép és a külső DAC közé kötve. (Logikusan digitális hangkimenetre állítva kellene működnie, de kb. az összes lehetséges opcióval kipróbáltam már.)
(Maga a külső DAC és a transzport hardveres hibája kizárva, csak Linux alatt nem működik a dolog. A CM6631A pedig elviekben Linux-kompatibilis hardver, a topikgazda is épített erre az alapra külső DAC-ot, bár régen - tényleg régen, 5-6 éve - még voltak vele gondok, amiket orvosoltak.)
2.) Adott egy Oehlbach XXL Ultra USB DAC, ami, ha rá van kötve Linuxos gépre USB-n és bekapcsolom a DAC-ot, a GUI pár másodpercen belül "kifagy". Az egeret tudom mozgatni, de kattintani már semmire sem. Kikapcsolom a DAC-ot - minden visszaáll a normál kerékvágásba. A DAC amúgy működik Linux alatt (szabvány USB Class Audio kütyü), ha előbb kapcsolom be és csak utána dugom be a gép USB portjába a kábelét... Megint csak az a helyzet, hogy ilyen gondot más oprendszer (és ide most az Androidot is beleértem, kipróbáltam tablettel) alatt nem produkál.
Ilyet mi okozhat, illetve hol kezdjem meg a hibakeresést? Mindkét előbb említett Ubuntuval ugyanezt tapasztalom (mind a 18.04 LTS-el, mind a 16.04 LTS-el telepített gépen).
*
Ha már az 1.) pontra megvan a megoldás, az nekem már workaround a 2.)-re is (mert már tudnám használni az Oehlbach DAC-hoz a transzportot és az is megfelel nekem). Előre is köszi.
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux disztribúciókkal még csak ismerkedők számára. A szerveres kérdések nem ebbe a topicba tartoznak.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Milyen program ami... [link]
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Vélemény Ubuntu 20.04 LTS
- Vélemény Linux Mint Debian Edition 4
- Tudástár MX-Linux 19
- Bemutató Linux a mindennapokban: Manjaro KDE
- Bemutató Linux a mindennapokban
- Hír Zöld utat adott a nyílt forráskódú Linux meghajtóknak az NVIDIA
- Hír A Steam Play hozza el a Windowsra írt játékokat Linuxra
- Hír Hova jut a világ? Linuxot kínál a Windows Store!
- Fujifilm X
- Milyen monitort vegyek?
- Azonnali VGA-s kérdések órája
- E-roller topik
- LordAthis: Ismét egy "Idióta" A.I. Projekt, hogy meglovagolja a trendeket...
- Bluetooth hangszórók
- Apple MacBook
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Iszonyatos mennyiségű hulladékkal járhat a Windows 10 terméktámogatásának vége
- Linux kezdőknek
- További aktív témák...
- Eladó Steam kulcsok kedvező áron!
- Számlás!Steam,EA,Epic és egyébb játékok Pc-re vagy XBox!
- Windows 10/11 Home/Pro , Office 2024 kulcsok
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
- Kaspersky, McAfee, Norton, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- BESZÁMÍTÁS! ÚJ AMD Ryzen 8500G / 8600G AMD Ryzen 7 8700G / 7800X3D processzor 3 év garancia 27% áfa
- AKCIÓ! Lenovo IS8XM LGA 1150 DDR3 alaplap garanciával hibátlan működéssel
- Samsung Galaxy S23 , 8/128 GB , Kártyafüggetlen
- Bomba ár! Dell Latitude 5490 - i5-8GEN I 8GB I 256GB SSD I 14" HD I HDMI I Cam I W10 I Gari!
- TELJES KÖRŰ IT BESZERZÉS
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest