-
Fototrend
Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel
Új hozzászólás Aktív témák
-
Dißnäëß
nagyúr
válasz
Sanyi.mTs #105114 üzenetére
Volt régen Debian alatt olyan nyűgöm, hogy realtek firmware-es 150Mbit-es TPLINK USB dongle-öm drivere el volt cseszikélve és megállt a forgalom pár perc után és se ki se be adat. Nem tudom, ez most is így van-e. Intel belsejű kütyükkel nincs gond és úgy tudom, Atheros-okkal sem, de a Realtek-esekkel sem - a zömével. Meg azóta lehet már ezt kiszögelték adott chipsetre is Debiannál (amire Ubuntu épül, amire meg a Mint).
Mindenesetre semmibe nem kerül kitenned Rufus-al egy USB stick-re egy Mint iso-t, vagy más Live rendszert, bebootolni live-ban és nézni, hogy működik-e legalább 1 órán át ahogy böngészgetsz, a wifi stick-ed.
Ha igen, nyertél
Ennyi... live módban próbáld ki
-
válasz
Sanyi.mTs #105114 üzenetére
Ha le tudsz csípni a Win partícióból 30-40GB-ot akkor én az ideiglenes dualbootot ajánlanám.
A Win mellé teszed a Mintet, szépen ismerkedtek és ha véletlenül belefutsz egy gyorsan megoldandó feledatba, ami perpill nehézkes vagy hosszadalmas lenne Minten, reboot Win.
És ha van szabadidő, a feladatot megoldod a Minten is és így egyre kevesebbet kell a Win.Tudom ezt módszert itt sokan elítélik, dobjuk csak be a delikvenst a mélyvízbe.
Viszont aki nem tud úszni vagy csak kicsit, az így megutálja a vizet és el fogja kerülni, közelébe se akar majd menni a rossz élmények miatt.
Ha meg már megtanult úszni, eldobhatja a karúszót meg az úszógumi Windowst és lubickolhat kényére-kedvére a Linux-tengerben.aztaaa az aztán a metafora szinoníma ilyet se hittem volna magamról...
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
Sanyi.mTs #105114 üzenetére
Nehéz előre megmondani, mert a TP-Linkre különösen jellemző, hogy egy típusszám alatt többféle chipsettel gyártja a cuccait, attól függően mikor mit kap olcsóbban... Ki kell próbálni.
Ha elsőre nem is működik, jellemzően szoktak lenni megoldások.
Fyi, a Win10 LTSC támogatása még nem jár le. Az is egy opció. -
válasz
Sanyi.mTs #105114 üzenetére
Fogsz egy live rendszert, és megnézed azzal, pendrive-ról fut, nem nyúl a telepített Windowshoz. Amúgy 99% hogy működne.
Hogy neked megfelel-e böngészni, azt meg tudod nézni a Live-ról is, vagy virtuális gépen. Ha megfelel, akkor is csinálhatsz dual bootot, és ha kell, akkor indítod a Windowst.
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux disztribúciókkal még csak ismerkedők számára. A szerveres kérdések nem ebbe a topicba tartoznak.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Milyen program ami... [link]
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Teszt Már csak két hónap van hátra a Windows 10 nyugdíjazásáig, ideje előrelépni
- Teszt [Linux] Vanilla OS, egy Debian alapú immutable operációs rendszer
- Teszt [Linux] Aeon Desktop, egy immutable operációs rendszer az OpenSUSE-tól
- Teszt [Linux] A Flatpak
- Bejegyzés MS Office365 Linuxon
- Bejegyzés [Linux] Futtassunk bármely disztrót a terminálunkban
- Bejegyzés Alpine Linux telepítés mindenféle low-end dologra
- Hír Zöld utat adott a nyílt forráskódú Linux meghajtóknak az NVIDIA
- iPhone 12 mini - kicsi a bors, de bitang erős
- Gyorsan cáfolta az Xbox hardverek lelövéséről szóló pletykákat a Microsoft
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- Túra és kirándulás topic
- Gitáros topic
- OLED TV topic
- Számtech boltosok memoárjai, azaz amikor kiborulunk...
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Proxmox VE
- Itt van az ASUS legfrissebb, AMD platformra épülő mini PC-je
- További aktív témák...
- Garmin Forerunner 405 GPS óra
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 mini 256GB Red -1 ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen, MS3627
- HIBÁTLAN iPhone 13 mini 128GB Midnight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3319
- iPhone 13 128GB Starlight- 1 ÉV GARANCIA, Kártyafüggetlen,MS3436
- RÉSZLETRE .OPCIONÁLIS. Asus ROG Strix G614JVR-N4014W SZÁMLÁVAL GARANCIÁVAL
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest