-
Fototrend
A Linux Mint bemutatása
Új hozzászólás Aktív témák
-
A szektorméret függ az SSD NAND-tól, de azért tartják a vezérlőt, hogy kezelje ezeket a másolásokat. Nem akkor fog irkálni a blokkokba, amikor azt gondolod. A scheduler is sokat számít, de az ami most default, az most teljesen jó. bq_deadline ha igaz.
Rossz esetben a szektorméret különbség miatt az 1 gigából 3 tera lesz, plusz journaling overhead rossz esetben x2.5, máris 7 tera per nap fölött járunk
Ilyen szerintem sosem lesz, de hallottál már olyat, hogy 10-15 nap alatt elérte egy SSD a TBW-jét, nevetségesen alacsony 1GB írásokkal?

Még mindig azt mondom, hogy lehet parastatisztikázni és lehet használni is az SSD-t! Csak halkan mondom, hogy vannak, akik tényleg megdolgoztatják az SSD-t napi fél tera adat is megy rá, mégis jó ideig használják.
Szerintem felejtsd el ezeket a szektorméret különbség parákat, mert akkor a QLC utáni PLC hallatán felvágod összes eret magadon.

Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux Mint-et használó kezdők és haladók valamint a még csak azzal ismerkedők számára.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját! -> [link]
- Mini-ITX
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- ThinkPad (NEM IdeaPad)
- Google Pixel topik
- Bittorrent topik
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- Milyen alaplapot vegyek?
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- RETRO beárazás (mobil, PC, konzol)
- Milyen okostelefont vegyek?
- További aktív témák...
- Bialetti kézi kávéőrlő
- Akció! ÚJ akku! Lenovo ThinkPad X1 Extreme Gen2 i7-9850H 16GB 512GB GTX1650 500nit UHD 1 év gar
- Fachixy FC-100 fejhallgató mikrofonnal / 12 hó jótállás
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14400F 32/64GB DDR5 RTX 5060 Ti 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- LG 27GS95QE - 27" OLED / QHD 2K / 240Hz & 0.03ms / 1000 Nits / NVIDIA G-Sync / AMD FreeSync
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest


Rowon
