-
Fototrend
Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):
Új hozzászólás Aktív témák
-
santhab00
tag
Sziasztok, nagyjából a következő paraméterekkel keresek monitort:
1. Mekkora összeget szánnál a monitorra?
100-120k forint, de mehet fentebb kicsit ha “megéri” az ugrás.
2. Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged? 27" és 1440p
3. Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)
IPS, VA
4. Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?
Sík.
5. Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb)
irodai munka/programozás, multiplayer high-fps játékok, kevesebbet de single player gamek is mennek
6. Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?
6750XT-vel hajtanám
7. Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,KVM switch, jack 3,5mm, stb-stb)
HDMI, DisplayPort, Type-C és KVM jó ha van de nem must have
8. Fontos számodra a HDR funkció ?
Nem.
9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel?
Hagyományos.
10. Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható?
Nagyjából mindegy mert monitor karra szerelném, így csak a VESA mount a lényeges.Sokat nézelődtem már itt, jelenleg leginkább az LG 27QS85Q-B felé hajlok, ráadásul most 106 ezer az emag-on. Ennyiért szerintetek jó vétel lenne? Ha a panellottót nagyon megszívom, akkor az emag, van olyan “jó hírű” mint bármelyik másik népszerű bolt visszaküldés esetén? Vagy nagyjából mind egy kutya?
Köszönöm!
-
skt
tag
Sziasztok,
Gigabyte G24F-2 jelenleg 50K alatt beszerezhető ahogy néztem. Van bármi más amit ajánlanátok helyette, vagy vehető? Az alaphelyzet az lenne, hogy legyen ebben az ársávban, 24" 1080P IPS 144Hz legalább, és ha állítható az jó lenne, de nem feltétel.
-
jimpo
senior tag
válasz
Hauptmann
#140594
üzenetére
Hogy értelme mennyi van azt nem tudom.
Amíg van vásárló, addig termék is van. Valakinek biztosan megéri...Nekem elég a 70 ezerért vásárolt AOC 25G3ZM , ami igazából azóta csak olcsóbb lett. Egyébként meg ez a 24,5" 1080p 89 ppi is éppen határeset...
Nem kell a 27" 1080p 81 ppi, azért csak +10%-al nagyobbak lennének a pixelek.Mondjuk az ára, az ASRock 1080p 520Hz IPS monitorának. Ami sanszos hogy közel lesz a 200 ezerhez, az jól jönne.

Sajna CPU limites a téma...
Főleg, hogy az 1% low FPS Alacsonyabb a kelleténél és nem az átlag FPS kevés. ![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Na de ami késik, nem múlik.
-
CriticalHit
addikt
A legjobb monitorok a 2024-ben teszteltek közül: [link]
-
-
jimpo
senior tag
-
válasz
- DoubleFe -
#140586
üzenetére
Én nagyon Samsung párti vagyok, így nem mondok újat, hogy nagyon meg vagyok elégedve vele, lehet hogy azért mert már így 49 évesen elfogult lettem, de 30 évvel ezelőtt is a Samsung volt nálam a nyerő, mikor tv-t vettem (72cm nicam stereo), cégek nagy része, nem is létezett, mikor már a samu saját kijelzőt, saját paneleket, memóriákat stb.. gyártott.
Ha szimpatikusabb az aoc vedd azt. -
-
-
válasz
- DoubleFe -
#140586
üzenetére
A szövegélesség nagyon nem jó 27"/QHD-n.
-
zileut
tag
Sziasztok
Főleg irodai munkára, filmnézésre keresnék monitor, tudnátok egy pár lehetőséget ajánlani?1. Mekkora összeget szánnál a monitorra?
Max 250k forint.
2. Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged?
Minimum 27" és QHD de lehet nagyobb is.
3. Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)
IPS, OLED
4. Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?
Sík.
5. Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb)
Főleg iroda munka, de filmet is sokat néznék majd rajta
6. Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?
Mac miniről lenne meghajtva
7. Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,KVM switch, jack 3,5mm, stb-stb)
HDMI, esetleg Thunderbolt.
8. Fontos számodra a HDR funkció ?
Nem.
9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel?
Hagyományos.
10. Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható?
Magasságban állítható.Előre is köszönöm.
-
válasz
Tense
#140580
üzenetére
Sziasztok, erősen gondolkodok egy OLED monitoron, látván az árakat. Mivel nem csak játékra használom, úgy gondolom a szöveg miatt QD-OLED kellene mindenképp, de ha valaki ezt megcáfolja, figyelek...
Igazán erre a G6-ra vagy egy AOC-ra szűkítettem le a dolgot ~300K max értékhatár.Tense, mennyire vagy megelégedve vele? Ezt a típust vagy az AOC Agon Pro AG276QZD2-t néztem az Oázisba, 275-ért, a 360Hz frekihez annyira nem ragaszkodom... Mindkettő jónak tűnik, de valamiért szimpatikusabb az AOC.
-
-
válasz
ViZion
#140583
üzenetére
A monitoromra az azonnali cseregari 2 évre szól, tehát, ha nincs semmi baja, akkor is visszavihetem 23 hónap múlva, ha van raktáron ugyan az a termék, azonnal kapok, ha nincs van nekik 24 óra, ha nem tudnak választhatok mást, és újra indul a 2 év, a pixel probléma 2 éven belül kijön szerintem. Főleg ha 2 év múlva egyébként is más monitor kell már

-
-
-
-
raven84
senior tag
Nah én év utolsó napján meghúztam a ravaszt és ez lett végül: MSI MPG 271QRX
Oled monitor beállításról és tisztításról van valami mustwatch videó amit szoktatok itt linkelni? Van 100+n db a témában gondoltam rákérdezek hátha. -
Bencus88
nagyúr
Sziasztok!
Bocsányat, hogy ezzel kapcsolatosan Írok, de be vannak zárva a beárazós topikok. Van 2 monitorom, tudnátok segiteni, hogy mennyiért rakhatnám fel az apróra?
Mindegyik elég szuper állapotban van, vigyáztam rájuk nagyon.LG29WK600
LG Flatron W2353V - PF -
sztivo
Topikgazda
válasz
zoli121
#140571
üzenetére
A legjobb megoldás megrendelni, és ha téged zavar, akkor elállsz a vásárlástól. Nem igazán érdekli a kereskedőt a bleeding sajnos, persze lenne extrém eset (pl oazis szerint), de anno nekem is simán küldtek egy olyat, ami baromi zavaró volt.
Kicsit megkavarodtunk, mert az IPS glow az minden monitoron van, ha oldalról nézed, a bleeding lesz a bevilágítás, ami inkább szemből látszik, bár vannak kivételek.
Maga a monitor mondhatni egy bevált modell, picit alacsonyabb a kontraszt, mint az átlag a NanoIPS mivolta miatt. -
-
zoli121
aktív tag
Sziasztok!
Mi a különbség a LG 32GP850-B és a LG 32GS85Q-B.AEU monitor között? Esetleg javítottak az összeszerelés minőségén? GP850 esetén olvasgattam nagyobb IPS glow-ról (összeszerelés miatt?) Előre is köszönöm a válaszokat
-
sztivo
Topikgazda
válasz
jimpo
#140565
üzenetére
Nyilván máshogy fest, de még mindig a HDR400 TB-t választanám a sima HDR1000 mód helyett (bár ettől még a maximum fényerő tényleg 400 nit lesz teljes képernyős tartalomnál, ha csak nem értelmezem félre)
Nekem úgy jobban tetszett.
Nem nagyon vagyok otthon az OLED témában sajnos (úgyhogy ne kövezz meg
[nem is tagadom, sőt kifejezetten örülök, amikor pl koxx kolléga segít ilyen esetekben]), én még várok vele pár generációt, mire rendesen kiforrja magát a technológia, pl. nem kell a tálcát meg ikonokat rejtegetnem és hasonlók, meg ha pl 21:9-et szeretnék, akkor nincs gen3 kijelző, mert az még "csak" a 4K 32" kiváltsága.
Abban is bízom, hogy a következő Windows jobban fogja kezelni az OLED kijelzőket (text clarity szempontjából). -
jimpo
senior tag
válasz
jimpo
#140565
üzenetére
Persze, az alacsonyabb Maximum fényerőnek is megvan a hátránya HDR esetén.
Azért az sem mindegy, milyen tartalommal lesz "etetve" használatkor...
Igaz a videó óta fejlődött a technológia, tehát javult a helyzet.
-
jimpo
senior tag
válasz
sztivo
#140564
üzenetére
Pl egy AW3423DW OLED monitor is "csak" HDR400 tanúsítványú.
Akarod mondani HDR 400 True Black
Csak mert a végtelen kontraszt miatt, sötétben nagyon máshogy fest egy sima HDR 400-al szemben.
-
sztivo
Topikgazda
válasz
Intruder A 6
#140562
üzenetére
21:9-ben nem igen lesz ilyen

Van ami peak-ben tud akár 1000 nit-et is, de azt úgy képzeld el, hogy a kijelződ 98%-a fekete, a maradék fehér.
Pl egy AW3423DW OLED monitor is "csak" HDR400 tanúsítványú.
[itt] tudsz nézelődni. -
sztivo
Topikgazda
válasz
Intruder A 6
#140557
üzenetére
Szia!
HDR tekintetében mekkora a minimális fényerő, amit szeretnél? HDR 400, 600, 1000? -
sztivo
Topikgazda
válasz
PixAlan
#140558
üzenetére
Szia!
Ilyen noname szemeteket nem szoktunk megvenni.. Kb 0 közeli support, nem egy kiforrott, bevált gyártó egyik sem.
Inkább tegyél hozzá még vagy használt piac, csak ne ezeket.
LG 34WQ650 2x7W hangszóróval, vagy nélküle 34WQ500 ezek beleférnek, 400 nit pedig már használható szerintem. -
PixAlan
aktív tag
Sziasztok,
100k körül keresek 1440p UW 34inches monitort, ebben az ársávban VA panelesek vannak viszont kakukktojás a IODATA GigaCrysta GC-WQ341XDB, ami ADS paneles
több szempontból érdekes ez a monitor, az IODATA gyártó ahogy nézem japán és nem is nagyon elérhető japánon kívül, de itthon egy kisebb cég forgalmazza.
Másrészt az ADS panelekről annyi mindent nem találtam, amiket találtam az alapján kb az IPS-hez hasonló tulajdonságai vannak.
Kicsit "túl jó, hogy igaz legyen", a legolcsóbb IPS paneles hasonló adottságokkal rendelkező monitor majdnem 2x ennyibe kerül, persze gondolom szervízháttér abszolút nincs hozzá pl.
valakinek van esetleg tapasztalata ezzel a monitorral?
Egyébként mit ajánlanátok a fenti paraméterekkel, munkára(nem fontos a színpontosság, de fontos, hogy fényes szobában is használható legyen) és casual játékra lenne használva, szóval örülnék kicsit magasabb képfrissítésnek(100-120hz) tolerálható blurring mellett, ha esetleg valamelyik VA megfelel ennek. Inkább lapos monitort szeretnék, nem íveltet.
-
Intruder A 6
aktív tag
Sziasztok!
Új Monitor Vásárlásán gondolkozom, van egy LG C2 OLED TV-m itthon legtöbbször azon nézek filmeket, de előfordul hogy a gépen is megnézek néha 1-2 filmet, vagy sorozatot.
Jelenleg egy Asus MX34V 34colos ívelt monitor használok, de nagyon híűnyzik belőle a HDR, ez még VA paneles, jó lenne a 21:9-es Vonalon maradni de nem túl nagy a kínálat,
Méretben jó lenne felmenni legalább egy 38collig, de még a 40-45 is elférne, pár ismerősöm vett 42collos LG Oled TV-t monitornak, néztem , nekem igazából bejön, de filmeknél kicsit fura nekem a 16:9, és játékoknál is hátrányosabb 21:9-hez képes számomra, de ez árban még elfogadtahó lenne, 32000ft- lenne most egy LG C4 42 colos TV, ez mennyire járható út?
1, Mekkora összeget szánnál a monitorra?
550000ft
2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged?
Minimum 38 coll Max 45Coll 1440P vagy nagyobb
3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)
Oled vagy IPS
4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?
21:9-ben íveltnek jobban örülnék.
5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb)
Játék-Film
6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?
AMD RX6900XT FreeSync-ha van az jó, de nem fontos.
7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,KVM switch, jack 3,5mm, stb-stb)
minimum 1-1 HDMI,DisplayPort
8, Fontos számodra a HDR funkció ?
igen
9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel?
hagyományos
10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható?
Magassága jó lenne ha lehetne állitani, de nem gond ha nem lehet. -
Kiskun87
csendes újonc
Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni. Új monitort szeretnék vásárolni, a kiszemelt a Samsung g7 ls28bg700epxen. Első sorban játékra, filmezésre használnám, egyelőre 1440p-ben játszanék. Nem lenne rosszabb a kép minősége, hogy 2K-ban játszok rajta? Egyik ismerősöm azt javasolta inkább vegyek mondjuk egy 32-es 2K-s G6-ot. Előre is köszi a segítséget.
-
-
raven84
senior tag
Samsung Odyssey OLED G6 S27DG602SU vagy ASUS ROG Strix XG27AQDMG.
Melyiket vennétek ha a samsung tv fukciója nem érdekelne? -
sztivo
Topikgazda
válasz
LittleSami
#140552
üzenetére
Szia!
Ez a Samsung amit írtál vagy esetleg LG 27GS75Q, 200 Hz, HDMI 2.1. -
LittleSami
csendes tag
Sziasztok! Szeretnék venni egy új monitort Cs2-re és egyébb játékokra Wukong stb... 1440p és 165mHz feletti frissítés feltétel, gsync vagy freesync (amit lehet nvidia kártyával hasznalni) kellene bele. Ezt néztem ki! Samsung Odyssey G5 G50D
100.000ft-om van rá, ha tudtok jobbat akkor az ajánlatokat szívesen várom! Ui.: IPS panelel! -
Elderath
addikt
válasz
Roland861010
#140549
üzenetére
Milyen volt amúgy a monitor?

-
Elderath
addikt
válasz
Roland861010
#140546
üzenetére
Miért váltál meg tőle?
-
Roland861010
veterán
Amikor okosan de több mint egy hónap után is sikerül vissza kapni az árát...
Visszatérítettünk 81690 Ft-ot
Jó vétel volt az a Dell. -
Roland861010
veterán
Helló,
El szeretném adni a Dell G2724D-es monitoromat amit novemberben vettem(minden eladásra került) szerintetek mi a reaállis ára? -
Hopkins525
csendes tag
Sziasztok!
Ezt a 2 monitort néztem ki, ti melyiket ajánlanátok inkább?
gigabyte g24f-2
lg 24gs60f-bIlletve ha tudtok más opciót ebben az árkategóriában, ami magyar webshopban kapható azt szívesen fogadom.
-
FireShadow
senior tag
Akármit találok megcímkézik, hogy budget, csak mert "kicsi" és nem annyira érdekelnek a feketék meg a contrast ratio meg a HDR. Mindig leveszem a fényerőt és lehúzom a rolót szóval sötét szobában használom általában. Oázisban szeretném venni. Pl: https://oaziscomputer.hu/termek/31991/asus-rog-strix-xg27ucs-90lm09s0-b01170
Fontos, hogy ne legyen PWM flicker!1, Összeg?
Mindegy2, átmérő, felbontás, Hz
27" 4K 120Hz+. Egy ASUS PA279CV ProArt már biztos van, most az a középső, de vennék abból mégegyet így 2 oldalon azok lennének. 150% a DPI scaling Windowsban és ezt tovább vinném. Ha egyiken aktív a scaling a másikon nem (vagy más%) akkor nagyon gyötrelmes átmozgatni az ablakokat és várni amíg újra scaleződnek. Nem zárkózom el a 32"-től, de azon a 150% scalinggel már minden bazinagy. Natívban meg túl kevés pixelből áll a szöveg. (Esetleg minden 125% de az olyan "nem kerek" nekem.) Nem értem miért minden premium cucc 32" már ebben a kategóriában. Az már akkora mint egy régebbi kis tv. 210 cm az asztalom és ezen elfér 3x27" de annál sokkal több már lehet nem annyira kényelmesen.Windows alatt fix 120Hz-en futna, hogy a 24fps és 60fps-es -es tartalmakkal osztható legyen pulldown nélkül (vagy 240). Játékban nyilván amit tud.
3, panel
Mindegy csak ne OLED, mert tizen évig is hajtok egy monitort és nagyon érzékeny vagyok a dirty screen effectre, amit a burn-in is létre tud hozni évek múltán. Nálam sokat van ugyanaz a képen. Eddig az IPS jött be, de a Philips 55PUS9206 TV-m az VA és idegesítő, hogy alulról nézve elkenődnek a színek.4, kialakítás
Sosem volt még ívelt, de a 2 szomszédja sík, és én azzal csinálok ívelést, ahogy az asztalon mindet magam felé fordítom.5, használat
Vegyes, munkára színkalibráltatom majd.6, videókártya
Még "semmilyen" de valami high-end NVIDIA lesz, lehet az új sorozatból.7, csatlakozási
DP. A HDMI-t a TV-nek tartom fenn. USB hub nice to have de nem döntő.8, HDR?
Sose láttam még szép HDR-t, midig szürkébb mint a sima. Nem is nagyon értem miért jó. PS5-tel próbáltam a TV-men és sokkal jobb az SDR. Windowsban szintén elég flat minden, amikor kipróbáltam, alig vártam, hogy kikapcsoljam. De meg lehet győzni.9. Hagyományos
10, Ergonómia
Magasság és döntés mert állítható magasságú az asztal és néha dönteném.Köszi
-
raven84
senior tag
Hali, használ valaki 2 monitort itt esetleg? Oled+ips setupot szeretnék, de egyszerre egy monitort szeretnék az arcomba húzni a másikat kikapcsolva vagy az ipst oldalt tartanám. Erre melyik monitor arm a legjobb vajh? Van vagy 1000 féle, tudnátok esetleg ajánlani valamit? Ikea trotten asztalhoz lenne.
-
cadgers
aktív tag
1, Mekkora összeget szánnál a monitorra?
Max. 350 ezer Ft.
2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged?
27", QHD vagy 4K, minimum 120Hz
3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)
OLED
4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?
Sík.
5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb)
Játék, böngészés, photoshop, premiere pro
6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?
Nvidia RTX 3070Ti, G-Sync
7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,KVM switch, jack 3,5mm, stb-stb)
Displayport, vagy HDMI, de jó lenne USB-hub is
8, Fontos számodra a HDR funkció ?
Igen.
9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel?
Hagyományos.
10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható?
Magasságállítás kell csak -
pinnacle
nagyúr
válasz
sztivo
#140535
üzenetére
Szia! Köszi!
Nem is értem, hogy tud a panel leválni. Monitorokat nem úgy tervezik, hogy egy keret szorítja a hátsó házhoz a panelt? Dellnél is láttam ezt az 5° dőlést, lehet mindenkinél ez van. EIZO-nál bezzeg 45°, mondjuk meg is kérik az árát.
Philips 439P1 monitort szeretnék venni. Lehet 43" panelnek már tényleg van súlya, (az egész monitor 5,6kg) azért megoldhatták volna rögzítést, nehogy a fejemre essen.
Ezért lenne jó valami sarokrögzítés, nem gond ha 1cm-t kitakar a képből.
Ügyfélszolgálat azt mondta, hogy PWM mentes, RGB elrendezésű. Nem tudjátok, melyik az az oldal,, ahol az összes TV és talán monitor gyártója fel van sorolva, minden modellnél jelzik, hogy milyen panel van benne? Nem a DisplaySpecifications. Hasonló, mint a Panelook, de itt a panelek vannak, ott meg a modellek. -
sztivo
Topikgazda
válasz
pinnacle
#140532
üzenetére
Szia!
Szerintem ez az extrém ívelt 1000R monitorokra lehet igaz, különösen nagy méretben, mert ott tényleg feszülhet a panel a súlya miatt, de pontos infóm nincs. A legelső Samsung G5 és G7 monitorok voltak ilyenek, de ott a ragasztás volt silány, és a gyári talpon is levált középen. -
Dookie10
lelkes újonc
Sziasztok! AOC 27"C27G3U/BK FullHD monitorom cserélném le egy QHD monitorra.
1, Mekkora összeget szánnál a monitorra?
120-170k
2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged?
27" QHD 2560 x 1440 144-170
3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)
1.Va 2. IPS
4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?
Ívelt, de jó a sík is.
5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb)
Legfőképp Game, competetive fps, br játékok.
6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?
4070Ti Super G-Sync
7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB- hub ,KVM switch, jack 3,5mm, stb-stb)
DP
8, Fontos számodra a HDR funkció ?
fontos
9, Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel?
hagyományos
10,Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható?
Magasságot lehessen állítani -
raven84
senior tag
Hali tolja valaki 2 monitorral itt? Ezen agyalok most. 2 27es egymás mellett egyik ips melóra meg netezésre másik oled gamingre meg médiára. Kivitelezhető ez egyáltalán normálisan? Oled ki lenne kapcsolva ha nem használom félretolva. Van egyáltalán olyan dual monitor mount ami tud ilyet, hogy a nem aktív monitort arrébb tolod és az épp aktív van középen?
-
pinnacle
nagyúr
Sziasztok! Ez mennyire lehet valós információ?
A potenciális sérülés, mint például a panel káváról történő leválásának elkerülése érdekében, győződjön meg arról, hogy a monitor nem dől előre több mint -5 fokkal. Ha meghaladják a maximális, -5 fokos dőlésszöget lefelé, a monitor emiatt bekövetkező sérülését nem fedezi a jótállás.
Képernyővédő vagy rendszeres képfrissítő alkalmazás aktiválásának
mellőzése esetén a súlyos „beégés”, „utókép”, vagy „szellemkép” tünetei nem szűnnek meg, és nem javíthatók. Ilyen kárra nem vonatkozik a garancia.
Tényleg leválhat a panel? Falon lenne, a mostani monitorom is 17°-ban dől felém. 5° nagyon kevés lenne. Ha ez tényleg valós veszély van valami sarok fogó, ami ezt megakadályozná?
VA panel be tud égni? Monitoroknál lehet ilyen probléma? -
sztivo
Topikgazda
válasz
Benedek0830
#140530
üzenetére
Szia!
Nagyjából a 3060-3070-4060 környéke ez a kártya. Maga a felbontással megbirkózik, csak elképzelhető, hogy nem fog minden Ultran futni, inkább medium-high. Monitort szerintem ritkábban cserélsz, mint hardvert, így vedd meg nyugodtan, max lejjebb veszed. Ennyi pénzért szerintem jó ajánlat.
1080p az Isten max kompetitív fps gamereknek meg bocsánat a kifejezésért, de a kevésbé "tehetősöknek" esetleg
főleg szimulátorra jobb a nagyobb kijelző, mint az egérmozi.Kellemes ünnepeket viszont!
-
Benedek0830
újonc
Sziasztok!
Karácsonyi roham után monitor vásárlás a terv.
A baráti körben mindenki 24"-t használ 1080p-ben,szerintük az az Isten...
De én mégis egy 32"-os IPS 1440p-s Samsunggal szemezek (Samsung S32DG500),amit egy fórumtárs is ajánlott kicsit fentebb.
Kérdésem lenne,hogy filmezésre,általános gamingre(esetek 99%-ban simulator) lehetene-e érdemben használni egy 6700XT-vel?
Vagy maradjak a 1080p-nél én is?Köszönöm
Kellemes Ünnepeket Mindenkinek
-
Barell
senior tag
Sziasztok ismét. Elkezdtem szemezni az OLED megoldással 300 ezerig. 2 konkrét kiszemelt van. Az egyik a Samsung féle [G61SD] . Jelenleg is 27" van, szerettem volna nagyobbat de akkor már lényegesen drágább a történet. Viszont elkezdtek tetszeni bár még sosem volt hajlított se nem hogy wide monitorom. Elég jó áron van ez az AOC [AG346UCD] . Elkezdtem kormánnyal szimulátorzni, ott de ahogy nézem a videókat máshol is igencsak kellemes ekkora vásznon látni a dolgokat. És ha jól látom mind a 2 az ajánlott QD megoldás. Valaki használja ezek közül valamelyiket? Van nekik esetleges "tipusbajuk"? Vagy maradjak a jól bevált IPS-nél esetleg valami 200e körüli VA ha csak ennyit adnék ki OLED-re? Köszönöm.
-
Unsign
tag
Ehhez mit szoltok? Elég durva. Ez pixel hiba?
A csoda Dell. Mikor megjött egy hónapja leteszteltem, és rendben volt. Meg fotóm is van, így biztos. Persze karácsonyi ajándék, így most lett lett újra üzembehelyezve. -
Bl@tty
tag
válasz
jozsa31
#140521
üzenetére
Szia, köszi a gondolatokat. Épp ma küldtem el nekik az elállást (karácsonyi ajándékként
), eddig vacilláltam rajta.
Elvileg külső raktárból érkezett, szóval nem hinném, hogy másnak "nem kiküldött" példány lenne, bár több, mint a kiírt 1-2 munkanap kellett nekik a beszerzéshez. Érdeklődő mailben figyelmetlenségre hivatkoztak akkor, hogy nem vették készletre időben
Mondjuk ha közvetlen utánam rendelt még valaki és inkább bevárták, hogy 2 esély legyen, ha a második nem jó, akkor talán... Ennél megbízhatóbb boltnak ismerem, hogy emiatt kamuzzanak egy nagyot, de lehet csak naiv vagyok.
A zármatricát pedig nagyon nehezen lehetett megállapítani, hogy átvágták, mert pont a fekete matrica fehér vonala mellett vágták át. Idebent is sokáig néztem először, hogy bontott, vagy sem.
Azonban eleinte nem tűnt fel, de később éreztem, enyhe, de határozott "elektrolit" szaga volt a környezetének és a tápegysége is észlelhetően sípol főként stand-by módban, néha működés közben is. Ez a 3 együtt elővigyázatosságból erre a döntésre vitt...
Pedig nem rossz monitor, a szövegmegjelenítős problémát sem érzem vele és jó a képe. Én ajánlom másnak is a típust, ha hibátlant kap kézhez. Viszont én most biztosan nem rendelek újat ugyanebből náluk. Várok kicsit, hátha 2-3 hónapon belül esetleg bejön jó/jobb árra az MPG variáns is, ha már a "zöld manó" is képes 500 alatt adni... -
jozsa31
csendes tag
válasz
Bl@tty
#140359
üzenetére
Szia, tied mar megneztek pixelgarisan valaki masnak, gondolom nem ment at, ettol meg eladhatjak. Foliat, ha van, szerintem ahhoz le is kell szedni.
Allj el a vasarlastol, rendelj egyet pixelgarival ehelyett.
Jartam hasonloan, bontott dobozt nem is veszunk at. Sok sikert, barhogy jartal el!
-
sztivo
Topikgazda
válasz
Jim74
#140519
üzenetére
Szia!
Nyugodtan megvehető monitor szerintem, minimálisan még jobban is teljesít, mint egy Samsung S32CG510, viszont az meg most csak 100k ugyanitt, és képes 4K jelet downscaling-elni 1440p-re konzolnál, van HDR támogatás is (de csodát ne várj).
IPS vonalon pedig Samsung S32DG500 vagy 502 - utóbbihoz asszem jár DP kábel, ennyi a különbség. -
Sziasztok!
Gyermekemnek szeretnék egy monitort főleg játékra (online lövölde éppen mikor melyik...) és ebben kérnék segítséget.
.1, Mekkora összeget szánnál a monitorra?
Max. 150ezer Ft.
2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged?
32", WQHD, minimum 120Hz de ebben nem vagyok otthon. A gyermek azt mondta, hogy ne 60 Hz-es legyen
.
3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)
Főleg játékra használná, de filmet is néz néha, illetve a tanuláshoz is használná. Az OLED szerintem nem jön ki 150k-ból, a TN-nel kapcsolatban régről arra emlékszem, hogy nem igazán minőségi, így marad az IPS, vagy VA, de nem vagyok ebben a témában sem otthon már.
4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?
Sík. Ívelt max. akkor jöhetne szóba, ha nagyon enyhén ívelt, de inkább legyen sík.
5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb)
Játék, általános, irodai, filmnézés.
6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?
Jelenleg egy Radeon RX6600 van a gépben, amit majd egy 7800XT fog reményeim szerint váltani.
7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,KVM switch, jack 3,5mm, stb-stb)
Displayport, vagy HDMI. Gondolom ezek vannak a mostani VGA-kon.
8, Fontos számodra a HDR funkció ?
Szerintem játéknál nem.
9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel?
Hagyományos.
10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható?
Magasságban mindenféleképpen állíthatót szeretnék, illetve olyan talp kialakításút, hogy minél jobba rá lehessen tolni a falra a monitort, mert csak 60 cm mély az asztal. Tudom vannak fali karok, illetve asztalra szerelhető konzolok, de ezekkel nem szeretnék foglalkozni.Köszönöm a segítséget
. -
válasz
csab991
#140511
üzenetére
Nekem sem G-sync kompatibilis a monitorom (samsung oled g6 360hz - RTX 4070 Super) és tökéletesen működik, ha ez nem így lenne, nem sok monitort tudnának eladni, mivel szerintem a G-sync-nek minősített monitor sokkal kevesebb van, viszont annál több az Nvidia kártya a gépekben. [link]
-
csab991
senior tag
Üdv, egy AOC Q27G4X monitort néztem ki az RTX 3070 kártyámhoz, a G-sync hiánya mennyire lenne probléma? A hivatalos oldalon csak adaptive sync-et listáz. [link]
-
4264adam
veterán
válasz
TheMartin03
#140507
üzenetére
AOC Q27G3XMN meg-meg jelenik MediaMarkt kínálatában 120-125-128k.
Első körös 120k-s vásárló voltam éredemes várni 1-2 hetet vajon újra kapható-e lesz vagy sem. Ha nem akkor csak a Xiaomi van ha HDR-t akarsz kipróbálni.
1.5 hónap után: Annyira nem vagyok elájulva a HDR-től. Van ahol eleve szarul van implementálva, vagy nincs is csak SDR anyag. CP2077-ben virít, Ghost Of Tsushima éppen csak tetten érhető. -
TheMartin03
aktív tag
Valaki merészkedett megrendelni a Xiaomi G Pro 27i-t?
AOC Q27G2U VA-t váltana, és szerintem egész jó ára lett. [Monitors Unboxed] videó elég jónak mondja. Az AOC, amire hivatkozik, az pedig itthon drágább, mint ez a Xiaomi, szóval billen a mérleg.
A kalibrálatlanság nem tetszik, de nem nagyon használom olyan helyeken, ahol fontos lenne a színhűség, mert azt láttam, hogy elég pirosas tud lenni. -
sztivo
Topikgazda
válasz
Graphics
#140505
üzenetére
Szia!
Az a helyzet, hogy általános célra egy IPS ma már nem drága újonnan. Használtan gondolom két egyformát szeretnél, így nehezebb lesz találni, ha csak nem valami erre szakosodott boltból vagy személytől veszed, de előbbinél még sok a 2015 vagy előtti modelll, amik még simán lehetnek PWM-esek, én azt mondom inkább újat vegyél, 45-ért már vannak elfogadható modellek vagy használtan legalább 2017-es modellt.
[link] [link] ezek között találsz olyat, ami nem túl régi és minőségben pedig jobbak, mint a budget IPS monitorok 40-45k körül.
144 Hz felettieket is tudsz már újonnan venni, pl Acer XF240YM3, Gigabyte G24F-2, LG 24GN60R, MSI G2412F. -
Graphics
Jómunkásember
Sziasztok!
Használt piacon nézelődök, jelenleg 2db iiyama ProLiteB2280HS-t használok, de mivel relatív sokat gépezek, most már valami szemkímélésen is elgondolkoztam.Ugye ezek TFT monitorok még, lehet nem a legjobbak erre a célra.
Valami IPS-t vennék és őszintén mivel duplán vennék, így lehet a használt piacon nézelődnék.
Árban nincs megkötésem és méretben sem annyira, 22" van most , lehet ennél kicsivel nagyobb. Volt legutóbb nálam egy HP EliteDisplay E240c 24" , IPS volt, nagyon tetszett, már bánom ,hogy nem vettem akkor belőe 2-3 db, mert nagyon jó árban volt.
1, Mekkora összeget szánnál a monitorra?
25-45 ezer /db
2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged?
22-23-24
3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)
IPS
4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?
Sík
5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb)
Általános, böngészés, néha egy kis PS.
6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?
2060 Super
7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,KVM switch, jack
3,5mm, stb-stb)
VGA-DVI-HDMI-Displayport, utóbbi kettő variálható, ha van USB az se baj.
8, Fontos számodra a HDR funkció ? nem
9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel? nem
10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható?
Mehet mind -
sztivo
Topikgazda
válasz
blendész
#140500
üzenetére
Szia!
Maradjon a ProArt szerintem 16:9-ben 27" vagy 32", ultrawide 29-30 környékén csak gyenge paneles office monitorok, a 34" pedig csak egy szélesebb 27" lenne, amiből szintén nem/alig készült ilyen célra monitor. Van egy-két példa, pl Asus PA34VCNV, PA348CGV, BenQ PD3420Q és Dell U3425WE.
Akiknek kép/film szerkesztésre kell ilyen monitor, a legtöbben 16:9-et vagy 3:2-t használnak még mindig.
A "gamer" 34" variánsok között is lehet találni magas színterű paneleket, kérdés ilyenkor a homogenitás, mert azért ebben pl egy ProArt vagy egy BenQ PD, Dell U stb monitor jobb.
OLED az pedig más tészta lenne, bár ott 1440p van 27" és 34" kivitelben vagy 4K 32"-ban, de baromi drága utóbbi (szerintem). -
Kobe
veterán
válasz
szasanyi
#140502
üzenetére
szubjektív vélemény, de én kb 50-60 cm-ről nézem a 27-es monitort, és a periférikus látószögemben oldalanként még "simán benne van" egy 20-25 cm-es szélesség amit gond nélkül belátnék.
Immerzivitás szempontjából engem pl nagyon zavar, hogy ott a fal / asztal cuccai vannak, és ha ezt egy 32-essel cserélném, akkor is max 5-6 cmrel vagyok beljebb oldalanként.A 42 szerintem sem a legideálisabb, de a 32 is erősen kompromisszumos a fentiek miatt, valahol 36" lehet a sweet spot ahol már tényleg kapsz annyit hogy megérje felfele váltani. Csak hát azt
a szöveges munkára alkalmasság egyébként az office sötét módjának bevezetése óta rohadt sokat javult, minden tesztben kihozzák a text clarity-t mint hátrányt, csak az mind fehér alapon hasonlítja, ami amúgysem túl egészséges mindig azt bámulni -
szasanyi
félisten
Egy dologban teljesen 1etértünk: a monitorok használhatóság és méret szempontjából alulról közelítik a multifunkciós OLED TVket (értem mi a f@szért kerülnek ilyen sokba). Viszont van 2-3 olyan körülmény ami miatt a 42" OLED TV mégsem jó monitornak (a többség számára):
- egyszerűen túl nagy már az a méret,
- nem tud olyan reszponziîv lenni mint a monitor,
- nem alkalmas szöveges munkára (net, office, stb.) hiszen nem mindenki használja a PC-t csak játékra vagy filmekhez
Persze lehet használni, de az is olyan árú amiért nem akar sok kompromisszumot az ember.
További gond, hogy a drága OLED monitoroknál.is túl sok a kompromisszum (még) amiért ártól függetlenül sem idealis.mindenkinek. De néztem a jobb IPS monitorokat, azok is vicc kategóriák árban (250-300k között ill. a felett).
Új hozzászólás Aktív témák
- LG UltraGear 34GN850P-B A csúcskategóriás ívelt gamer monitor!
- SAMSUNG (LS49CG950EUXEN) WQHD 240HZ GAMER Q-LED MONITOR ! AKCIÓ
- LG UltraGear 32GS94UX-B OLED Monitor! 3840x2160 / 480Hz / 0.03ms / G-Sync / FreeSync! BeszámítOK
- 32" Samsung Odyssey G6 240Hz VA monitor garanciával
- 27% SZÁMLÁVAL! LG Ultragear 38GL950G-B Gaming IPS Monitor! 3840x1600 / 175Hz / 1ms / G-Sync
- Telefon felvásárlás!! iPhone 15/iPhone 15 Plus/iPhone 15 Pro/iPhone 15 Pro Max
- Telefon felvásárlás!! iPhone 11/iPhone 11 Pro/iPhone 11 Pro Max
- HIBÁTLAN iPhone 15 Pro 256GB Blue Titanium -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3506, 92% Akkumulátor
- Szebb napokat látott T14s Gen3 - i5-1245U / 16GB / 512GB
- Samsung Galaxy S21 Ultra / 12/256GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
Állásajánlatok
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Amíg van vásárló, addig termék is van. Valakinek biztosan megéri...
Nem kell a 27" 1080p 81 ppi, 
Főleg, hogy az ![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)

Igazán erre a G6-ra vagy egy AOC-ra szűkítettem le a dolgot ~300K max értékhatár.

), eddig vacilláltam rajta.
Mondjuk ha közvetlen utánam rendelt még valaki és inkább bevárták, hogy 2 esély legyen, ha a második nem jó, akkor talán... Ennél megbízhatóbb boltnak ismerem, hogy emiatt kamuzzanak egy nagyot, de lehet csak naiv vagyok. 

