-
Fototrend
Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):
Új hozzászólás Aktív témák
-
rígel
őstag
válasz
rayoliviero
#45295
üzenetére
Nálunk mind a kettőből van, egyiket se venném.
Az LG anyagminősége botrányos, nyeklik, himbálózik mint a hinta, nem merem megnyomni a menügombját,mert félek hogy széttörik.
A Benq stabil, ráadásul ami nálunk van pwm mentes, elég jó a betekintési szöge,viszont engem rohadtul zavar, hogy a panelje olyan mintha cukorral lenne beszórva,nagyon bántja a szemem a csillogása. Meg kellene nézned, ha ez nem zavar jó lehet. -
trufa12
addikt
Hát én 2013 elején mikor új 1-2 hetes volt az S27 akkor vettem 100 ba, nah akkor annak amit kaptam durva képe volt minden féle extra kalibrálgatás nélkül is....
Csak hát felcseszett hogy tükrös 1 idő után mert mindig volt valami fény mögöttem ....
Meg kellett a pénz és megváltam tőle. -
Isual
veterán
válasz
MasterDeeJay
#45297
üzenetére
Ennek örülök. Elkezdtél gondolkodni. Ha tovább folytatod, akkor rájössz, hogy az U2311H-nál 100k alatt újonnan nincs jobb monitor. Linkelt LG-t nem minősíteném.
(#45291) Zola007: Egy LG-ből sose általánosíts!
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
Erről vélemény: LG 27MD53D-PZ ???
Keretbe még épen beférné és kidobhatnám a tv tuneremet.Isual
Dell U2713HM jó lenne, de gondolkodtam a felbontáson és kevés lenne rá a kártya, meg húzós ára van. -
HSM
félisten
válasz
trufa12
#45292
üzenetére
" olyan 140 től már vannak jó monitorok, de a legalja 110 ami úgy jó is valamire ."
Hát nem tudom, nekem a kalibrálással együtt is csak szűk 60 000-ért vásárolt Dell U2312HM-em teljesen jól bevált, szóval azért ezt cáfolnám.
Nyilván a színterét tekintve kompromisszumos, illetve az enyém még PWM, de ettől még igen jól használható. Játékra kellően gyors, filmre kellően szépek a színei és tud 50 és 72hz-et is, fotót feldolgozni srgb-ben is bőven okés DSLR mellé egy kezdő autodidakta fotósnak.
Nyilván irodai munkára, netezni ennél rosszabb monitorok is megteszik, azt le se írom.
Őszintén szólva régóta szeretnék egy PWM mentes monitort, de mindig ott kötök ki, hogy megtartom, mert mindnek van valami nyűgje, vagy a 72hz-et nem tudja, vagy elhasal az srgb gamuttól is, vagy vacak az elektronikája...
2312-ből meg ami pwm mentes, az főleg A00, amiről sok rosszat olvastam, úgyhogy azt is elvetettem. -
rayoliviero
veterán
-
Zola007
veterán
válasz
trufa12
#45292
üzenetére
Így már más a leányzó fekvése
, nem csodálom hogy azon nem látni azokat a problémákat mint az olcsó IPS-enKözben több helyről is megerősítve látom, hogy a Benq alábbi szériái közül KIZÁRÓLAG a GW2760HS a PWM mentes
GW2460
GW2460HM
GW2760
GW2760HM
GW2760HSSajnos a "flickering free" címke csak marketing bullshit
-
trufa12
addikt
válasz
Zola007
#45291
üzenetére
neki kérlek szépen egy 240 ezres NEC van
[link]60 ezer ft-ért ne várj csodát. olyan 140 től már vannak jó monitorok, de a legalja 110 ami úgy jó is valamire .
Nekem ez a rossz régi TN maradt
mert alig látok így utólag különbséget az U2414H és e közt (ami nem mellesleg megadta magát 4 nap alatt de gondolom én fogtam ki éppen egy rossz darabot).Azt is remekül bekalibráltam de utána most ezt is, csak értelem szerint ennek az lg-nek rosszabb a belátási szöge. De nekem a jobb belátási szög nem ér meg végül is + 40 ezret, szvsz. Mert miután láttam a monitort hogy nagyjából milyen színek kellenek , úgy ezt is be bírtam állítani .
Szóval ezzel azt akarom mondani ha használtan 1 jobb TN paneleset ki tudsz fogni 25-30 körül az is megérhet 1 próbát.
-
Zola007
veterán
Az a típus ajánlott volt itt korábban, ezért is mertem általánosítani ebben az 50-60 körüli árkategóriában
Hidd el, én sem várok kifogásmentes képet ennyi pénzből, ezért is gondolom hogy
az én felhasználásomhoz
jelenleg
60e alatt
--> egy VA paneles 24-es FHD monitor lenne megfelelőNeked mid van egyébként?
Még elmegyek egy ismerőshöz megnézni egy u2412hm-et, de ha az sem tetszik, akkor rendelek egy ilyen benq csodát. Csak tudnám, hogy a flicker free az most pwm mentest jelent vagy csak szlogen -
s4hu|SyD^
addikt
Sziasztok!
Adott egy Acer Aspire E1-571 laptop HD 4000-es kártyával. Most vettem egy Acer S240HL 24" full HD monitort. Kérdésem, hogy rá tudom-e bírni a laptopot (videókarit) arra, hogy full HD (1920x1024) képet adjon nekem ne ezt az 1366x768? VGA kábellel csatlakoztatom a monitort egyelőre. Pár perc és beszerzek egy HDMI kábelt is hozzá.
-
Zola007
veterán
na pont ezzel van nekem problémám, Debrecenben végigjártam 3 számtechboltot, Edigi, MM, még az auchan, tescot is, de nincs kirakva a kiszemelt 2-3 típus.
Egyedül a p2414h volt, de mivel nem volt bekötve és összevetni nem tudnám helyben, nem láttam értelmét próbálgatni egy agyonvilágított, zsúfolt üzletben.
Ha sikerült megnéznem valamelyiket élőben, otthoni környezetben, szerintem eldöntöm 5 perc alatt -
Zola007
veterán
Értem amit írsz, ezzel nincs is gond.
Azonban ha az IPS technológia és a műszer szerint is ésszerű szögekből nézve ugyanolyan színeket kellene látnom, akkor miért van mégis világosodás és zöldes/lilás beütés már kissé oldalról is az általam látott IPS-eken?Én csak azt véleményezem amit látok, más monitorokon mért műszeres értékek nem érdekelnek. Ha én kissé odébbról nem ugyanazt a színt látom, akkor nekem az egy másik szín, ez egyszerű, mint a faék.
Nem oldalról nézem a monitort, de gyakran előfordul hogy nem pont szemből.
Másrészt mint írtam, nekem fontos a jó fekete és az említett monitornál kifejezetten nem tetszett.csak az egyiknek tudom a típusát, LG IPS231P
Megvilágítás mindkét helyen hasonló (fénycső). Főleg akkor volt zavaró mikor magyaráztunk a monitoron és a másik nem pont mögötte ült, illetve 3D molekulamodelleknél nem jöttek úgy át a részletek, ahogy vártam, mert sok a színátmenet és a szürke árnyalatok
Egyébként ment rajta video, office, grafikonok. Összességében nem volt "must have" érzésem, pedig már akkor is monitort kerestem.Nem várok Eizo minőséget 60e ft-ért, de megnéztem itthon a 24-es TN LG-n ugyanazokat a képeket mint az IPS-en és jobban tetszett (nem színhűségre, hanem úgy am-blokk amit láttam), pedig ez tuti nincs kalibrálva

Akkor jegeltem egy kicsit a témát -
Isual
veterán
válasz
shouryuken
#45284
üzenetére
"egyszerüen ha minden beállitást leveszek 0-ára" - Vegye le a gain-eket is, meglesz a feketéje.
Viccen kívül: "Azonban mindezen túl - akármilyen monitorféleséget is vesztek – minden szakértői vélemény, tanács, tapasztalat ellenére hangsúlyoznunk kell a kiszemelt monitor, vagy ahhoz hasonló típus/panel..stb vásárlás előtti személyes megtekintését, ha van rá lehetőség."
-
BomiBoogie
MODERÁTOR
válasz
shouryuken
#45284
üzenetére
Aztán feltöltenéd ide a screenshotot.

-
shouryuken
senior tag
Nem veszem kötözködésnek, ha nem érdekelne más véleménye, nem ide írnám, hanem egy txt-be a desktopomon

De pl. az ilyen hozzászólásoktól rosszul vagyok (u2312HM):
"Nos sikerült tesztelni, annyi a hibája hogy gyakorlatilag nincs benne fekete szin.
szoval egy sima fekete háttérnél simán kiolvasol egy könyvet.
lehet ez a lednek tudható be, amugy minöségi cucc, szal más hátrányt nemtudok felhozni.
egyszerüen ha minden beállitást leveszek 0-ára akkor igy ugyanugy világit a fekete" -
Isual
veterán
válasz
shouryuken
#45282
üzenetére
Hogy ne érezd azt, hogy csak kötözködni akarok veled:
"Nyilván mindenkinek mérlegelnie kell, hogy mik az igényei, 50k-ért nem fog mindenben tökéletes monitort kapni, ez tiszta." - Ezzel maradéktalanul egyetértek!
-
Isual
veterán
válasz
shouryuken
#45279
üzenetére
"Azt írták, hogy az amva 40fokig teljesen torzulásmentes, ez nekem bőven elég." - 27"-os monitornál (24-nél is) már szemből nézve is vannak torzulások. Szóval ez nem igaz. De ha azt írták...
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
"Szűkebb betekintési színtartás vs bleeding és glow" - A bleeding LCD sajátosság, nem IPS. Black crush meg rendre kimarad a másik oldalról, de értem én. Engem nem kell meggyőzni, magadat meg már meggyőzted.

"Nekem fontosabb az előbbi, ettől függetlenül megértem, ha valakinek fontos az, oldalról nézve ne másszanak el a színek" - Ismét hangsúlyozom. Rengetegen csúsznak el itt. Nem azért jó az IPS mert "a konyhából is színhelyes", hanem mert bárhonnan az. És egy 24-27"-os kijelzőt nézve már tetemes kijelzőterület szög alatt látszik, így ott a TN/AMVA már torzít, az IPS nem. Az tartja a színeket, tökéletesen. 178 foknál is, de az nyilván senkit nem izgat. Elölről viszont azt hiszem mindenkit.
(#45280) *Ropi* : Tudom miért csináltad, csak mások is átvették, aztán gondoltam tisztázom az ügyet. -
*Ropi*
félisten
Jogos, azért különítettem el külön kihangsúlyozva a kolorimétert és a spektrót hardveres kalibrálásként, mert korábban - hibásan - terjedt el a köztudatban szoftveres kalibrálásként a "letöltöm a szent grált (az előre kalibrált profilt) c. módszer", így könnyebben meg lehet különböztetni tőle. Meg persze mivel tényleg hardveres kalibrálás, hiszen mindkettő hardver: az én verzióm szerint a kalibráló, a tiéd szerint maga a kalibrált.

-
shouryuken
senior tag
Én szerencsére szemből nézem a monitort.
Nem is értem az élesszögű fotókat.
Azt írták, hogy az amva 40fokig teljesen torzulásmentes, ez nekem bőven elég.Nyilván mindenkinek mérlegelnie kell, hogy mik az igényei, 50k-ért nem fog mindenben tökéletes monitort kapni, ez tiszta.
Mély feketék kontrasztos kép vs jobb látószögek
Szűkebb betekintési színtartás vs bleeding és glowNekem fontosabb az előbbi, ettől függetlenül megértem, ha valakinek fontos az, oldalról nézve ne másszanak el a színek, mert mondjuk többen nézik a monitort, vagy ágyból néznek rajta filmet, és nem széken ülve dolgozik vagy játszik.
-
Isual
veterán
válasz
Zola007
#45264
üzenetére
"Mivel a többi cég is főleg LG panelt használt, ezért gondolom nem sokkal jobb a helyzet más téren" - Alapvető tévedés. Akkora logikai szakadékot ugrotok át ilyenkor, hogy elmondani sem tudom.
Hol láttad LG IPS-t használva, milyen környezetben, milyen beállítással, milyen megjelenített tartalommal? Mikor volt zavaró? Járjuk körbe a dolgot.U2709W egyébként. 16:10, S-PVA, wide gamut, 1200-as kontraszt. Nem vagy sokkal előrébb, de ha ez a kritérium, akkor ez van.
(#45266) Zola007: Már többen estek ebbe a gödörbe bele. Szóval az, hogy egy tesztben egy monitor milyen dE-t produkál úgy, hogy egy koloriméter szenzira van 2 cm-re rácuppanva egy pár négyzetcentiméteres pontjára azt ugye nem gondolod, hogy bármit is elmond a színhűségéről? Mert nem. Egy pontról igen. Csak éppen az IPS-nek - és csak ennek - van meg az a tulajdonsága, hogy az a koloriméter által mért pont az bármelyik pontra igaz, amire normális használat közben az emberi szem rálát, bármilyen szögből. Színtorzulás mentesen! Ez a színtartás. Ez az, ami csak az IPS-nek (közel)tökéletes. Így lehet TN-t is 0.2-es dE-re kalibrálni (tették is már, TheChosenOne példának okáért annak idején egy BenQ TN-nel), meg VA-t is lehet, csak éppen már szemből a megjelenítő 4/5-e közelében sem lesz annak a pontnak a színhelyességéről, amiről a koloriméter a kalibrálás végén tájékoztat. Ez világos? Ha igen, akkor érted, hogy miért írtam azt, amit.
Nos ha még ezután is kalibrálhatatlan egy AMVA (lásd EiZO monitora), akkor aztán mindenről beszélhetünk csak színhűségről nem. Gamutról nem is szólva!
"Én már komolyan nem tudom, hogy lehet-e a teszteknek hinni" - Lehet, csak érteni is kéne hozzá, és helyesen interpretálni, amit mondanak. Vagy megkérdezni minket itt.
(#45270) shouryuken: Fentiek rád is vonatkoznak.
(#45272) I3EI\ICE : Nem ide tartozik, de ez a hardveres-szoftveres kalibrálás/beállítás. Ropi kezdte el a műszeres/koloriméteres vagy spectrofotométeres szoftveres kalibrációt hardveresnek nevezni. Ezt csak azért nem kéne összemosni mert értem én, hogy ő a hardver alatt a műszerre utal, de attól még az szoftveres (VGA LUT) kalibráció. Hardveres kalibráció csak pár monitornál lehetséges, ahol a monitor saját LUT-ja kalibrálható. Minden más műszeres szoftveres kalibráció. Szóval műszeres, nem hardveres, de a sima kalibrációt is megértjük. A "szoftveres beállítás", amit te írtál meg hát legyen szemre belövés inkább.
(#45262) killermonkii: Dell P2214H, U2312HM (S2240L, S2340L - ha nem zavar a tükröződő panel). 8 ms ügyben meg olvasd el az összefoglalóban lévő linket.
(#45263) MasterDeeJay: Dell U2713HM, amivel előre tudsz lépni. Egyébként maradj a 2311 mellett. 3D meg egyéb feature hanyagolandó, ha jó monitort akarsz.
-
Zola007
veterán
válasz
I3EI\ICE
#45274
üzenetére
Jó, a dolgon nem változtat, egységnyi területre eső pixel gyakorlatilag ugyanannyi.
(#45275) I3EI\ICE: nekem pont az IPS-re mondták hogy nehéz szemre belőni. Annyi könnyebbség, hogy gyárilag a jobb típusok már (közel) kalibrálva jönnek és ezért is hiheti az az átlag júzer, hogy ő milyen frankón belőtte otthon műszer nélkül.
Azonban ha valaki teljesen elállítaná, kevesen lennének itt a fórumról akik képesek lennének kb. jóra is belőni pusztán szemre. -
I3EI\ICE
aktív tag
válasz
Zola007
#45273
üzenetére
Persze, valószínűleg én is sírva fakadnék, ha látnám, hogy mekkora DeltaE-kkel jár az én szemre kalibrálásom, csak én meg sokat cserélgetem a monitorjaim, illetve lusta vagyok felvinni Bp-re kalibráltatni. Azért gyanítom, hogy az IPS-ek karakterisztikája kevésbbé "követeli meg" a kalibrálást, nekem legalábbis az U2713H színei majd' egy év után is nap mint nap örömet okoznak szemre fehéregyensúlyozva, és Win7 kalibrálóval Gammázva. Az AMVA-t viszont vagy 5x átbabráltam néhány hét alatt, de sosem volt az, hogy pár nap után ne éreztem volna még mindig rossznak. Jó, mondjuk az PWM-es volt, ráadásul elég magas minimum fényerővel, úgyhogy nagy örömöt nem tudott okozni hosszú távon, no meg kalibrálni is kár lett volna (igazából megvenni is kár volt)...
-
I3EI\ICE
aktív tag
válasz
Zola007
#45269
üzenetére
Nem FullHD, hanem 1920x1200. Messzebbről kell nézni mint egy 24-est, az biztos. Normál fényerőn nekem 60-65W közötti fogyasztást produkált, ami persze tényleg nem kevés egy 24-es ledeshez képest, ami mondjuk 20-25W körül fogyaszt. Csak azért ajánlottam ezt a típust, mert SPVA, ami bár nem ad olyan extrém nagy kontrasztot, mint az AMVA-k, színhűségben nekem egy szinttel jobbnak tűnik, no meg ugye ez színtérben az AdobeRGB-t környékezi, a ledesek meg sRGB-re hajaznak. Elfogadom, hogy nem a 2709w az amit keresel, de ezeket még "le kellett írnom".
-
Zola007
veterán
válasz
I3EI\ICE
#45272
üzenetére
Jó, hát szemre más, eddigit TN-ket én is úgy szoktam, mert azokra nem akartam évi 4-5k-t szánni, de az újat már kalibrálva szeretném.
Nekem ismerősöm, aki kalibrál, azt mondta hogy - főleg az újabb paneleket - szemre felejtsem el, mert ahhoz több éves stúdiós tapasztalat kell, hogy valaki egyáltalán csak kb-ra be tudja lőni, de az még mindig nagyon messze lesz a műszerestől
-
I3EI\ICE
aktív tag
válasz
Zola007
#45266
üzenetére
No akkor vagy Prad-ék "nem tudnak kalibrálni", vagy az én korábbi (PWM-es) verzióm (GW2760HM) az, ami nem csak a PWM-ben gyengébb a HS-nél. Szerintem én erre a report-ra emlékezhettem, illetve a személyes tapasztalatom a GW2760HM-mel is a nagyon csálé színkezelés. Igaz, hardveres kalibrálás nélkül használtam, de azért az IPS-eket "szemre", meg szoftveresen be szoktam tudni állítani úgy, hogy élethűnek tűnjön az eredmény, ezt a BenQ-t viszont nagyon nem tudtam úgy beállítani, hogy ne bántsa a szemem (és itt nem a PWM-re gondolok, hanem a nagyon torz színekre). Több TN is rémlik a régmúltból amiknek a színvilága nekem szebbnek, élethűbbnek tűnt. De akkor lehet, hogy csak egyszrűen jobban igényelte volna a kalibrálást, mint az IPS-ek.
-
Zola007
veterán
válasz
shouryuken
#45270
üzenetére
Nem tudom, nekem nem jelenik meg a kép a saját hsz-nél, erre gondoltam:

-
Zola007
veterán
válasz
I3EI\ICE
#45267
üzenetére
Fogyasztás miatt akarok LED-est, ebben most nem nyitnék vitát, így döntöttem.
És lehetőleg újat.
Egyelőre 24" fullHD a cél, látatlanba nem vennék 27" fullhd-t, csak ha valakinél megnéztem/használtam egy fél órát, hogy biztosan nem zavar a pixel dolog.(#45268) I3EI\ICE : Én már komolyan nem tudom, hogy lehet-e a teszteknek hinni, viszont itt általában olyan monitorokról folyik a diskurzus, amit sajnos ismerősi körben nem tudok megnézni senkinél sem. Különben már rég döntöttem volna. Vagy 2 hete majdnem rendeltem egy ilyen 2709-et, de a FHD és a fogyi eltántorított végül.
Nagyon kevesen használnak Benq vagy Dellt az ismerőseim közül, mondjuk eleve kevés a grafikával foglalkozó, inkább tudományos terület és aktakukacok

Szóval ha van itt valaki akinek 24-es Benq-ja vagy p2414h-ja van és DEBRECENI, akkor meglesném a monitorját

-
I3EI\ICE
aktív tag
-
Zola007
veterán
válasz
I3EI\ICE
#45265
üzenetére
hol kalibrálták azt a Benq gw2760-at?
Melyik tesztben húzták le ennyire a Benq-kat?
Nézegettem én is teszteket, de ott elég jónak hozták ki színek és fekete téren is a -HS végűt
Én legalábbis nem látom, hogy annyival "hű, de sz.r.bb" lenne a Dell-ektől a Benq GW sorozat
-
I3EI\ICE
aktív tag
válasz
shouryuken
#45259
üzenetére
"A teszteket elnézve nem kevésbé színhű, mint egy 50k-s ips."
Milyen tesztek támasztják ezt alá? Nekem úgy rémlik, kalibrálva is elég nagy deltaE-k szoktak lenni az AMVA-knál. Én pont egy viszonylag elismert típust használtam -igaz, kalibrálatlanul- , a GW2670-at, de személyes benyomásom szerint nagyon messze elmarad egy olcsó IPS-től. A feketéje az kiváló, meg nagyon energiatakarékos, de ebben ki is merültek az előnyei. Egy U2312HM-nél érezhetően kisebb színtér, és azon belül is nagyon pontatlan. A betekintési szögei szerintem elfogadhatóak voltak, de a színhűségét szerintem egy jobb féle TN is hozza, tán még üti is. Magánvélemény, de kikívánkozott...
-
Zola007
veterán
IPS-ből LG-ket láttam használat közben, nekem nagyon zavaró volt a glow. Mivel a többi cég is főleg LG panelt használt, ezért gondolom nem sokkal jobb a helyzet más téren
egy 24-es Benq-t kellene megnéznem valahol.Fekete és kontraszt miatt VA-t keresnék, de LED-es, magassága állítható és főleg 16:10 ritka mint a fehér holló otthoni célra szánt árkategóriában
Esetleg ha valaki tudna ilyet javasolni, megköszönném -
Hali mindenkinek!
Van egy Dell U2311h monitorom amit szeretnék lecserélni nagyobbra. Mit ajánlanátok?
Maradnék az IPS-nél, legyen rajta hdmi, legyen nagyobb felbontású (1080 sornál több!). Sebessége nem érdekel, megszoktam az után húzást és már fel sem tűnik. Legyen 3D képes, bár fogalmam sincs hol tart ez a technológia és van-e valami hátránya.
Azt hiszem 26-27-28" méretű lenne a jó nekem, de nem tudom hogy ilyen méretben mi az ajánlott vétel. 100eFt max.Válaszokat köszönöm!
-
killermonkii
csendes tag
Kedves Monitorszakértők!
Eljött az ideje hogy monitort vásárljak. A legalább 10 éves 19"es CRT-m már kezdi megadni magát, csíkozódik a kép ráadásul a 100W körüli fogyasztás is elég soknak tűnik az új technológiák 20-30W-ához képest. A probléma : eléggé el vagyok tévedve monitorügyben. Amit tudok : fateromnak 4:3as, 19"os TFT monitorja van, ez 8 ms-os monitor, nekem ez már sok. Maximum 5ms amit el tudok viselni(javarészt játékra, másodlagosan filmnézésre, programozásra lenne). A célom : legyen fullhd, maximum 5 ms gtg(tudtommal ez gyorsabb mint a hagyományos), betekintési szög nagysága annyira nem fontos, ha ágyból nézek filmet max picit arra fordítom. Mérete : hát én 23"-t szeretnék, nem tudom a lent leírt költségvetésből mindezek mellett ekkora monitor belefér-e, ha nem, akkor a 21"es is megfelel.
Azt hiszem minden igényem leírtam, fentebb visszaolvastam úgy 200 hsz-t, nagyjából ki is nézegettem 1-1 BenQ monitort, de biztosabbnak találtam ha inkább megkérdezem. És mint laikus feltennék egyi lyen kérdést
lvastam hogy néhány monitornál a fekete, az nem fekete. Ez csak a hozzáértők számára zavaró? Azt megmondom hogy az én 500 éves CRT monitoromon a fekete az tényleg fekete mint az éjszaka. Akkor szeretnék egy ilyen szempontot is : a fekete az legyen a lehető legfeketébb.Költségvetés : 50k körül gondolkodtam, e-fölé annyira már nem akarok menni.
Bármi hülyeséget íratm kérlek javítsatok, mint mondtam, teljesen analfabéta vagyok ezen a téren, az elmúlt pár napban olvasgatttam utána.
-
HSM
félisten
Igen, ezt próbáltam átadni a szövegben, hogy fotón sokkal durvábbnak tűnik, mint élőben. A képeknél is odaírtam, hogy erősen túlexpósak. Lehet, a végén lövök egyet a dslr-emmel, bár érdekes lesz az expozíciót jól belőni egy olyan képen, ami egy nagy sötétséget szeretne megjeleníteni.

A legjobb talán amúgy ha valaki elmegy, és megnéz egyet valahol élőben.
-
Isual
veterán
válasz
shouryuken
#45259
üzenetére
De kevésbé színhű, sokkal gyengébb szintartassal és válaszidővel. Glow nincs (azért ott is van felfénylés), helyette black crush van. Betekintési szög meg egy-két kivételt leszámítva AMVA-nál (C-PVA-nál, bár ez mára kihalt) pocsék. EiZO új AMVA-s "gamer" monitora pl minősíthetetlen. Mint egy TN. Viszont pár BenQ-nál (GW2760) egész korrekt a technológiahoz mérten.
Glow ügy erősen túlexponált a neten, teljesen életszerűtlen fotókkal alátámasztva - pl 50-75-os Br érték mellett fényképezve, meg hasonlók. Normál használat mellett ritkán érhető tetten.
-
Zola007
veterán
válasz
shouryuken
#45257
üzenetére
engem is megerősített abban hogy hosszú távon jobban kijövök majd egy gyengébb színhűségű VA panellel
-
HSM
félisten
válasz
shouryuken
#45252
üzenetére
A két linkelt kép nekem nem jön be. Viszont egy ilyen monitor tulajaként azt kell mondanom, nekem megfelelő a feketéje. Nem az a gyönyörű plazmás fekete, de fekte, jó vele filmezni szerintem, pláne, hogy viszi nekem az 50 és 72hz-et is.
Ami a blacklight bleedinget illeti, képen sokkal rosszabbnak tűnik, mint élőben.
Ráadásul változik, ha felülről nézzük a monitort, sokkal durvább képen, egyenesen rémisztő, élőben mégis csak annyit létni, hogy picivel fényesebb lett a fekete. Ami miatt abszolút nem zavaró ez a jelenség számomra, hogy nagyon szépen el van oszlatva, nincsenek "hirtelen" világosabb részek, tehát nem az a nagyon zavaró jelenség, amire eredetileg kitalálták, mint a régebbi gagyibb CCFL TN-ek, hogy mintha alulról kicsit kilátszott volna a neon.
Ez már inkább a megvilágítás egyenetlensége szerintem, mintsem backlight bleeding.
Kép szemből:
Felülről:
Egyébként pedig azt sem szabad elfelejteni, hogy többféle revízió volt ebből a monitorból, nem mindig azonos képminőségel a beszámolók szerint. Az enyém még régebbi, PWM-es A01.
A képek kalibrált beállításon készültek, 120-as fényerőre állítva, ekkor 0,15 volt a feketepont, és 799:1-hez kontrasztot mért a kalibrátor.Mégegyszer leírom, korom sötét képről készült a kép, és a telefon jól felhúzta az érzékenységét, a valóságban korántsem ilyen világos a kép, de ha olyanra állítottam volna, nem látszana semmi kb. a power gomb világításán kívül.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
MaciG
addikt
válasz
*Ropi*
#45250
üzenetére
Értem. Akkor leegyszerűsítve. Egy Dell U2312HM 23" LED Monitor -t néztem ki magamnak, kb 50% netezés, 40% játék és 10% videók, filmet nem nézek rajta arra ott a projektor. Nagyjából 50k a keret. Ez jó döntés vagy van esetleg jobb vétel ebben az ársávban?
-
Zola007
veterán
Én azt kérdezném még, hogy a Benq GW2760-ból a 9H.L9NLA.DPE cikkszámú PWM-es vajon?
Mert tftcentral a -HM és -HS típusokat annak írja, de a Benq pedig flicker free-ként hirdeti.
Akkor most ez csak marketing vagy változtattak valamit közben?Esetleg csak a -HS lenne PWM mentes?
-
shouryuken
senior tag
Hát, engem nem győzött meg a U2312HM ezen teszt alapján, és a neten is nagyon sokan panaszkodnak a backlight bleed-re, horror képeket feltöltve.
Akinek van ilyen moncsija, az mennyire tapasztalt durva bevilágítást fekete háttéren?
Ez nagyon szerencse függő, hogy milyen panelt fogsz ki?Így néz ki egy szerencsésebb:
(a szerencsétlenebbekkel tele van a google)
[link]Viszonyításképp egy amva:
[link]Nekem a benq amva paneles gw2420-a sokkal szimpatikusabb.
Az egyeltenegy, amiben gyengébb, az a betekintési szög (40foknál nagyobb szögnél kezd el elmászni a szín), de ez nekem bőven jó üzlet ilyen kontrasztért és feketéért cserébe.Kíváncsi vagyok, Ti mit tapasztaltatok!

-
Hardver Arc
senior tag
Hali! Asus vh228 22' monitor megèr 23.000ft-ot? 1èves
kìmèlt jó állapotú....
Vagy esetleg samsung t220 22' jobb? Az megèr 20.000ft-ot?
Esetleg vèlemènyek tapasztalatok is èrdekelnek...
Nem tudom eldönteni meiket vegyem azèrt kèrdezem melyik èrnè meg jobban. -
*Ropi*
félisten
A körtét almával akarod összehasonlítani, de értem mire gondolsz.

A monitorokban lévő LCD paneleknek sokféle változata van, eléggé eltérő tulajdonságokkal. Plusz a megvilágításuk is többféle lehet. Tehát nem lehet globálisan általánosítva megválaszolni a kérdést, csak konkrét modellekre vonatkoztatva.
-
MaciG
addikt
üdv.
Csak egy gyors kérdés laikusként. Egy hasonló kategóriás (legyen mondjuk középkategória, általános használta) led-es és lcd monitor között van képminőségbeli különbség? Vagy csak a háttérvilágítás más?
-
gekkoXT
senior tag
válasz
Pandaboy
#45240
üzenetére
talpak sokkal tovább szoktak utórendelhetők lenni a samsungnál mint sok alap alkatrész.
Nekem a Samsung 205BW felső öntvény csuklója tört el egyik pillanatról a másikra. Szerencsére a lecsattanó monitornak semmi baja nem lett.
Simán tudtam hozzá rendelni. Nem volt olcsó, de fő hogy lehetett.Az már más tészta, hogy fél évre rá az ugyan ilyen 205BW (kb tavaly ősszel) megadta magát, és nem tudott a szerviz szerezni hozzá alaplapot.
-
Isual
veterán
szerkesszetek gyerekek

-
Pandaboy
tag
válasz
trufa12
#45236
üzenetére
Már 2 hónapja ki volt lazulva, mozgott hátrafelé, ha hozzá értem, nem volt fix. Sejtettem, hogy valami gáz van, mert csavarozni nem lehetett ott semmit. Ma egyszer csak láttam felém dől a monitor, megmozgattam, és kitörött a helyéből. Még szerencse, hogy nem magától esett le, és nem akkor amikor nem voltam itt.
-
rígel
őstag
válasz
Zola007
#45228
üzenetére
Egész kellemes minőség. nem egy DELL, de az LG-k billegéséhez képest tök stabil. Rendben van szerintem, nincs recsegés, nagyon pici holtjátéka van, de elhanyagolható.
charg:
Nekem "S"-es DELL-em van. Mivel üvegből van, nem plexi, ezért nem igazán karcolódik. Persze ha smirglivel akarod dörgölni, akkor csalódni fogsz.
De amúgy mitől karcolódna? Ha odafigyelsz a tisztításkor, még a műanyagot is meg lehet óvni, de az üveg sokszor jobban ellenáll a karcnak. -
charg
tag
Sziasztok!
Az érdekelne, hogy a Dell tükröződő monitorjai (S2240L, S2340L, S2740L) mennyire hajlamosak a karcolódásra?
Melyiket érdemes venni?:
BenQ GW2760HS vagy Dell S2740L -
Zola007
veterán
Az én szememnek teljesen kellemes a 24"-on a fullHD, mondhatni felüdülés volt a 17-es HD+ noti után
Abszolút ideális szerintem a 30" lenne a WQHD felbontással, de akkorára semmi szükségem, mert nem látnám be az egészet egyszerre.A szóban forgó gw2760 építésileg milyen? Nem nyeklik azon a kis forgásponton?
Én is gondolkodom egy ilyenen, mert a mostani monitorom zúg és sípol, valamelyik kondenzátorral lesz szerintem gond, illetve marhára idegesít, hogy sokszor energiatakarékos módban marad mikor csak altatásból hoznám vissza a gépet
Én is főleg VA-kal szemezek -
rígel
őstag
válasz
haypro
#45214
üzenetére
Én néha használok ilyet a cégnél, azon kívül hogy ez nekem már túl nagy monitornak, illetve szvsz. édes kevés a FHD felbontás a 27"-hoz, ez egy kiváló monitor, betekintési szögei nagyon jók, pwm mentes.
kuzma88:
ha kritérium a pwm mentesség, akkor marad a "P" sorozatZola007:
Nekem-mint fentebb írtam- marhára zavaró a mérete, de ez szubjektív dolog. Az viszont nem hogy ekkora mérethez már elkel nagyobb felbontás. Igaz nekem már a 23"-hoz is necces a FHD
-
#67688960
törölt tag
válasz
StarKiller89
#45203
üzenetére
Egyszerűbb az élet a dvi-vel, ha nem muszáj váltani hdmi-re akkor maradj, ameddig lehet.
-
Pandaboy
tag
Sziasztok!
Az lenne a problémám a Samsung EX2220 monitor talpa letörött. Csak 3 éves. Le van téve az asztalra talp nélkül. Nálatok is előfordult ilyen? Lehet hozzá rendelni talpat? Vagy el kell küldeni szervízbe?
-
kuzma88
tag
Sziasztok!
A fórumot olvasgatva leraktam a voksom a Dell mellett, csak még nem tudom pontosan melyiket. Mi a különbség a Dell P2414H és az U2412M között? Miért a 10ezer forintos felár? Illetve 52k-ert szemezgetek az U2312M-el,de ebben is van M-es végű és HM-es végű. A pénzem megvan a leghúzosabb áru U2412M-re is, de nem tudom végül melyiket érné meg leginkább. PWM mentesség kritérium.
-
Zola007
veterán
fullHD 27"-on irodai munkára mennyire zavaró?
Még mindig nem bírom eldönteni, tehát főleg office, grafikonok, internet, illetve filmnézésHa minden igaz, a pixeldenzitása 6500/in2
Eddigi monitoraim (19' SXGA, 24 fullHD) pixeldenzitása 7500-8500 pixel / in2 körül volt. Főleg a 17-es HD+ noti 11500 / in2-en pedig gyakorlatilag egyenlő a WQHD-val 27"-on
zek után nem bírom eldönteni, hogy mennyire zavarna hosszútávon a rosszabb egységnyi felbontás.
Maradjak inkább 24"-on? -
Mercutio_
félisten
Ha csak simán az U2312HM tftcentrálos tesztjében leírtak szerint behoztam a menüt, lefotóztam, majd a power gombbal kikapcsoltam és vissza a monitort, azzal gondolom nem állítottam el semmit?

-
amadeus11
senior tag
Ma meghozták az új monitorom - Benq GW2320 . Pár óra használat után a tapasztalatok :
A csomagban egy VGA kábel volt , ami egy IPS monitortnál 2014-ben elég gáz ! Nem is értem . Szerencsére volt itthon HDMI kábel meg egy átalakítóm . Maga a talp elég gagyi hatást kelt , könnyű kis műanyag . Azt hittem nem lesz stabil , de tévedtem , viszonylag jól tartja a monitort . Magát a monitort feldobja a Samu tv-k dizájnjára hajazó káva . Amikor először akartam bekapcsolni a monitort , nyomkodtam az előlapon lévő feliratokat ( azt hittem érintőpaneles
) Aztán rájöttem , hogy a monitor alsó szegélyén helyezkednek el a gombok . A gombokat jelző feliratok lámpafénynél már nem látszanak , így aki sokat mászkál a monitor menüjében vagy váltogatja a profilokat annak nem ajánlott . Jó pont , hogy a monitor Power Led-je diszkréten világít , nem bántó . A fényerő alapból 100 % -ra van állítva , általános használatra én 50-re vettem vissza . Maga a monitor képe nagyon szép , bevilágítást nem tapasztaltam , betekintési szög OK .
Vásárlásnál szempont volt a matt kijelző , IPS panel , PWM mentesség . Eddig tetszik . Mennyire szemkímélő az majd egy hét múlva derül ki . 40 k -ba került , 23 colos IPS . -
haypro
senior tag
Sziasztok!
Monitort szeretnék venni. Fontos lenne a minél nagyobb méret.
52k-ért ez a BENQ GW2760 eléggé bestbuy, nem?
Nem TN panel, hanem VA. Jó csatlakozók, kis válaszidő.
Mit tudtok róla? Van valami hátulütője? Színek, betekintési szögek jók?
Köszi,
haypro -
Hardver Arc
senior tag
Hali! Asus vh228 22' monitor megèr 23.000ft-ot? 1èves
kìmèlt jó állapotú....Vagy esetleg samsung t220 22' jobb? Az megèr 20.000ft-ot?
Esetleg vèlemènyek tapasztalatok is èrdekelnek...Nem tudom eldönteni meiket vegyem azèrt kèrdezem melyik èrnè meg jobban.
-
*Ropi*
félisten
válasz
yodamastah
#45211
üzenetére
Plusz egy mínusz a Samsungra: ha jól emlékszem nincsen menüje, elég körülményes rajta bármit is állítani.
-
yodamastah
őstag
válasz
Los Angeles
#45210
üzenetére
Videót vágsz mindenképp sRGB gamut kell. A Samsung és LG így kilőve. A DELL is széles gamutos, de van sRGB emulációja. Az már más hogy mennyire pontos (nem nagyon).
Hiba szempontjából a samsungot kerüld. Nagyon jó kis monitor a 305T, de sorra mennek tönkre mind. Ismerek néhány embert akinek van/volt, nem megy már egyik sem...
-
Los Angeles
csendes tag
Sziasztok!
Használtan akarok 30"-os monitort venni.
Melyiket vegyem ezek közül és miért?Dell Ultrasharp 3008 WFP WQHD
Samsung Syncmaster 305T Plus
LG W3000HFőként videót vágok. De a színhelyesség nem elhanyagolandó, és persze melyik az sem, hogy melyik az, aminél a legkevesebb hiba jöhet ki? A válaszokat előre is köszi!
-
Rasiel
senior tag
Tény, vannak benne érdekes kijelentések.
De így legalább el tudja képzelni a glow jelenséget és még körmölnöm sem kellett. 
Ha már belemegyünk a témába, A-TW sem megoldás a glow-ra, mert annak is vannak hátulütői (amit helyesen leírt a cikkíró). Inkább fogalmazzunk úgy, hogy csökkenti, de nem küszöböli ki teljes egészében. -
Blue meth
senior tag
válasz
Rasiel
#45205
üzenetére
Köszönöm!

Az nem jó, ha kifutó, mert én is azt akartam volna venni, de majd csak nagy valószínűség szerintem májusban lenne rá keret, addig lehet elfogy mindenhonnan. :/
De a P-s monitor is jó alternatívának tűnik.Illetve még: mit takar pontosan a glow meg a bevilágítás probléma?
-
Rasiel
senior tag
válasz
StarKiller89
#45203
üzenetére
HDMI hangot is visz át. Nincs értelme váltanod, ha DVI-t használsz.
(#45204) Blue meth: P2314H valamelyest lágyabb tükröződésgátló bevonatot kapott, jobban leszabályozható a fényereje és biztosan PWM-mentes. Úgy nagyjából ennyi a különbség. Glow, bevilágítás problémákról lehetett olvasni a fórumon belül a P2314H-val kapcsolatban.
U2311H: régebbi típus, CCFL háttérvilágítással, használtan lehet már csak kapni, ha megkímélt, jó állapotban van, akkor jó vétel.
U2312HM: régóta best buy az 50k-s kategóriában, de lassan kifutó széria lesz, tudtommal már csak kevés ideig lehet kapni újonnan.
P2314H: új(abb) széria, fentebb már írtam róla.
S2340L: ~49K-ért jó vétel, de glossy (fényes) felületet kapott, és magasságállításra nincs lehetőség ennél a típusnál.23"-es Dell-ben ezek ajánlottak.
-
StarKiller89
senior tag
sziasztok
van valami különbség ha hdmi vagy dvi kábellel kötöm össze a monitoromat a géppel? jelenleg dvi-al van összekötve, de ha van értelme akkor vennék egy hdmi kábelt hozzá
-
Rasiel
senior tag
válasz
trufa12
#45201
üzenetére
Az a gond, hogy a 16.10-esek is javarészt kimentek már a "divatból", pedig vannak olyan területek, ahol jól jön a plusz hely. Bevallom én is jobban szeretem őket.
70-től már lehet kapni jókat (pl.: Dell U2412M vagy LG W2420R, HP LP2475W, Dell U2410 használtan), valamivel alacsonyabb áron van Dell 2709W használtan.
50k környékén most hirtelen nekem sem jut eszembe 1920x1200, 16:10-es monitor.
-
trufa12
addikt
Azt nem értem miért nincs 24 "ba normális monitor, jó áron?
ez régebben már általánosnak számított most meg ahogy néztem csak 70-90-120 környékén vannak ...de pl 50 ért miért nem lehet kapni egy 1920x1200 as monitort, ami 16:10 es
mert pl a dell u2414h nekem bevallom keskeny volt nem bánom hogy meg nyikkant 4 nap után .
Új hozzászólás Aktív témák
- LG UltraGear 27G850A-B IPS Monitor! 3840x2160 / 240-480Hz / 1ms / G-Sync / FreeSync! BeszámítOK
- SAMSUNG (LS49DG910SUXEN) 144HZ 5K OLED GAMER MONITOR !UJ MODELL! AKCIÓ
- LG UltraGear 32GS95UX-B OLED Monitor! 32" 3840x2160 / 480Hz / 0.03ms / FreeSync / G-Sync! BeszámítOK
- ASUS VG248 24 165HZ
- 27% SZÁMLÁVAL! LG Ultragear 38GL950G-B Gaming IPS Monitor! 3840x1600 / 175Hz / 1ms / G-Sync
- Apple Mac mini 14.3 M2 8GB RAM 256GB SSD 1év garancia
- Apple iPhone 15 128 GB Kék 12 hónap Garancia Beszámítás Házhozszállítás
- Panasonic HC-V770 FUL HD kamera
- Apple Watch Series 9 45mm GPS Starlight 1 év Garancia Beszámítás Házhozszállítás
- BESZÁMÍTÁS! Asrock B450M R7 3700X 16GB DDR4 512GB SSD RTX 2070 Super 8GB GameMax Aero Mini ECO 600W
Állásajánlatok
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Nyilván a színterét tekintve kompromisszumos, illetve az enyém még PWM, de ettől még igen jól használható. Játékra kellően gyors, filmre kellően szépek a színei és tud 50 és 72hz-et is, fotót feldolgozni srgb-ben is bőven okés DSLR mellé egy kezdő autodidakta fotósnak.
Nyilván irodai munkára, netezni ennél rosszabb monitorok is megteszik, azt le se írom.
2312-ből meg ami pwm mentes, az főleg A00, amiről sok rosszat olvastam, úgyhogy azt is elvetettem.
, nem csodálom hogy azon nem látni azokat a problémákat mint az olcsó IPS-en






lvastam hogy néhány monitornál a fekete, az nem fekete. Ez csak a hozzáértők számára zavaró? Azt megmondom hogy az én 500 éves CRT monitoromon a fekete az tényleg fekete mint az éjszaka. Akkor szeretnék egy ilyen szempontot is : a fekete az legyen a lehető legfeketébb.





