-
Fototrend
Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!
Új hozzászólás Aktív témák
-
lanszelot
addikt
-
-
-
BiP
nagyúr
válasz
poirot #53703 üzenetére
Én se látok bele. Engem csak megdöbbent, hogy az az általánosab bevett, elterjedt gyakorlat, hogy tömegesen másnak megadják a hozzáférést egy olyan rendszerhez, amivel igencsak vissza lehet élni.
Emailjelszót nem adunk meg másnak, nem hogy egy olyat, aminél a nevemben új igazolványt kérhetne vagy pályázatot adhatna be. -
BiP
nagyúr
válasz
poirot #53692 üzenetére
Közben elolvastam a 3.cikket is (az első kettőben nem említik a probléma gyakorlati oldalát).
Én is erre tippeltem, meg aztán utólag is így szűrtem le. Csak azért értetlenkedtem, mert én tuti nem adnám meg az ügyfélkapu belépésemet másnak. Még a könyvelőnek se. (ha lenne). Azért igencsak vissza lehet élni vele.
De úgy látszik, a gyakorlat a kényelem felé megy, szarnak a biztonságra. (már bocs).#53693 cigam : Igen. A hivatalos leírás is az általad említett Google Authenticatort vagy a #53685 GEPESZ66 által említett Microsoft Authenticatort ajánlja.
-
qwertly
addikt
válasz
poirot #53151 üzenetére
Szia, köszönöm a válaszodat. DE én a chrome és firefoxra gondoltam, itt már sikerült megoltanom. DE igazából nem jól kérdeztem, mivel azt szeretném mindig minden előzmény törölve legyen tehát nem csak a böngészők hanem minden. Minden leállás után tiszta "lappal" induljon újra a számitógép. Igazából ezt szeretem volna megkérdezni...
-
sherlock82
senior tag
-
válasz
poirot #50632 üzenetére
Sajnos annyi negatív a Ventoy-ban, hogy már rég óta elxartak valamit (nem tudom hányas verziótól), mert régebbi laposok azóta nem tudnak semmilyen WinPE ISO-ról boot-olni..
Írtam nekik, de ez idáig nem javították, bár most a legújabb Ventoy verziókat még nem néztem, amúgy is csak holnap lesz itthon az öreg lapos, majd holnap kipróbálom... -
-
Vesa
veterán
válasz
poirot #49693 üzenetére
Mivel egyedi a rendszered, Te vagy a legjobb megoldás arra, hogy betanítsd az illetőt. Ha mindenképpen digitálisan szeretnéd megoldani, az nem kis munka lesz számodra, mert gyakorlatilag egy step-by-step tutorialt kell készítened mindenről. Ez már egyetlen program használatáról is tetemes meló, nemhogy mindenféle hardveres és egyéb ügyekről. Főleg olyan ember számára, aki -leírásod alapján-, nem egy IT zseni.
Ilyen step-by-step tutorialt összerakhatsz videóban vagy dokumentumban is. Előzőnél felveszed amit akarsz, majd egyszerűen elnevezed a fájlt mittomén "Oktatóvideó 01..02..03" stb. Így szépen sorban meg tudja nézni.
Dokumentumot pedig kb. bármiben csinálhatsz, elegánsan PDF-ben, de akár egy mezei word-ben is. Ezekbe a leírás mellé beilleszthetsz képeket is és bármi mást is...Ha ennél is tovább akarod bonyolítani az életedet, akkor készíthetsz prezentációkat is, szép mozgó ábrákkal és szövegekkel, akár PP-ben, akár Prezivel (vagy van még hatezer másik ilyen szoftver).
Ha engem kérdezel, halál felesleges mindegyik! Megmutatod személyesen mi, merre és kész. Ha valahol elakad, felhív telefonon és problem solved.
-
SpaceJam
aktív tag
válasz
poirot #49693 üzenetére
Odaülsz és megmutatod, hogy mi merre van. Ezt nem fogja valami szoftver kiváltani. Ha hülye az illető vagy neked nincs hozzá türelmed, akkor sem egy szoftver fog segíteni.
Oktatóanyagot meg nyilván screen recorder appal tudsz összerakni, de azt ne várd el, hogy a kezed is fogjuk közben.
-
SpaceJam
aktív tag
válasz
poirot #49690 üzenetére
De mi a kérdés? Ha hozzáértő veszi át a munkádat, akkor biztosan nincs szükség tour-ra. Ha valamiért mégis, arra pedig te vagy a megoldás, nem valami szoftver, vagy módszertan. Úgyis a saját dolgait fogja használni, ha meg marinénit akarod betanítani, sok sikert!
Találkoztam amúgy már ezzel a típussal, mikor valaki azt hiszi, a jól belakott munkaállomására meg gyűjteményére bárki is kíváncsi. Tipikusan ők a legrosszabb IT-s ügyfelek. -
Vesa
veterán
válasz
poirot #48557 üzenetére
Dark Gray theme - Van belőle ingyenes is, én megvettem a teljeset mert nevetséges 2,5 dollár volt (kb. 600Ft), ebben 2 sablon is van és ikon pakk is (így néz ki). Van Read.me az installról, de nem egyszerű...a kedves MS-nek hála, akik mai napig képtelenek egy ilyen faék egyszerű dolgot, mint a rendes testreszabhatóság, normálisan megcsinálni. Érdemes kipróbálni az ingyenest előbb..
Ikonokra két megoldás van, egy fizetős app, és egy ingyenes registry mahinálós.
Én ez utóbbit használtam, itt a leírása. Annyi, hogy ez csak a normál "üres" folder ikont cseréli le, azt viszont mindenhol, de számomra ez elég volt mert 90%-ban ez volt zavaró. A maradékot megcsináltam kézzel. Ha az összes ikont le akarod cserélni, arra sajnos csak a fizetős Stardock IconPackager-t találtam a legjpbb megoldásnak. -
-
King Unique
titán
válasz
poirot #48204 üzenetére
Azt írtad a C meghajtót, én meg arra válaszoltam, hogy az önmagában nem elég, normál esetben nyilván nemcsak abból áll Windows. De ha a teljes rendszerlemezt mented és be van jelölve azon minden partíció, beleértve a C és a kicsik is, akkor az más, úgy oké, csak akkor azt kellene írni.
A Macrium Reflect meg szvsz jó program rendszermentési és klónozási célra, csak ügyelni kell annál is, hogy lehetőleg mindig a legújabb verziója legyen használva és akkor nem szokott gond lenni, lásd régi-új verzió között az előző válaszban linkelt példát, lehet esetedben is az volt gond. Meg még akkor szokott lukra futni, ha fájlrendszerhiba / lemezhiba van, de az nyilván nem a program hibája. -
King Unique
titán
válasz
poirot #48198 üzenetére
Egyrészt az alap, hogy Windows esetén nyilván nem kizárólag csak a C rendszerpartíciót kell lementeni, hanem a Windows-telepítésnél létrehozott kisebb partíciókat (SR, ESP, MSR, WinRE) is, amiről már itt is volt szó.
Másrészt a Macrium Reflect esetében is javasolt mindig a naprakész, legújabb verziót (jelenleg 7.3.5289) használni, máskülönben pl. ilyen hiba lehet, azaz 9-es hibakód. Esetedben nem derült ki a hibakód, de ha a program valamelyik muzeális verzióját használtad, akkor az például lehetett a hiba forrása. -
C. s.
addikt
válasz
poirot #48198 üzenetére
Próbáltad újratelepíteni? Nem részletezte, mi a baja?
Régebben kipróbáltam párat, de csak a Macrium Reflect csinálta meg rendesen. Olyan is volt, hogy az egyik elbarmolt valamit, és sehogy sem tudtam megjavítani a Windowws-t. Újra kellett telepítenem. Amint megtaláltam a Macrium Reflectet, nem mertem tovább kísérletezni. -
dqdb
nagyúr
válasz
poirot #44683 üzenetére
Nálad teljesen más volt a probléma.
Nagyon sokáig 259 karakteres korlát volt a teljes fájlnevekre Windowsban, ezt a limitet a W10 1603 növelte meg 32767 karakteresre. Egyes alkalmazások már támogatják az új hosszúságú fájlneveket (ezért sikerült oda másolnod a fájlt és később átnevezned), míg mások nem (ezért nem sikerült lejátszanod).
-
válasz
poirot #44103 üzenetére
Régen én is használtam... sok éve még a buta SonyEricsson telefonomhoz, majd később a droidos telefonokhoz.
Manapság már nem használom, de a MyPhoneExplorer eredeti linkje itt van. -
pc360
addikt
válasz
poirot #41344 üzenetére
Csakhogy az ingyenes verzió ezt nem tudja, amint a comparsion-ból látni. Gyakorlatilag semmit sem tud úgy.
-
csferke
senior tag
válasz
poirot #39520 üzenetére
Tudod a sorrendet.
Emlékeztető megírva.
Jelez, elolvas, kilép, telefonkönyv megnyit, név kikeres, hívás. Mindezt általában olyankor amikor pl. éppen vezetsz.ŐS Nokia-nál.
Emlékeztető megírva. Ez legtöbbször nyugis környezetben, tehát van időd kikeresni a felhívandó személy tel.számát.
Jelez, ránéz és megnyomod a hívást.Hát egy ilyen tudású Reminder után kutakodok.
-
C. s.
addikt
válasz
poirot #39028 üzenetére
Igazából semmi, csak szoktam itt olvasgatni, és néha meglepődöm, hogy miféle dolgok léteznék égen s földön, amit nem is gondoltam volna. (Na jó, ebből van kevesebb, de tény, hogy van.) Ezért gondoltam, hogy egy kérdést megér. És az Aimp3 valamiért nekem nem túl kézreálló. Ha mondjuk volna egy program, ami borítóval együtt kilistázza a könyveket, (mintha a polcon nézelődnék), és a könyvjelzőt sem manuálisan kellene létrehozni, hanem megjegyezné, melyik könyv hallgatása hol tart, az még jobb lenne. (Megelőzlek: azért van több könyv is "forgalomban" itthon, mert nem egyedül én hallgatok ilyesmit.)
-
detroitrw
addikt
-
pc360
addikt
válasz
poirot #38108 üzenetére
Vannak erre célprogramok, az Audacity nem tartozik ide. Ajánlom az elsőt, a linkelt oldalról még leszedhető az utolsó ingyenes verzió:
- EZ CD Audio Converter Free
- Freemake Audio ConverterA minőség ellenőrzésére:
-
Sk8erPeter
nagyúr
válasz
poirot #35869 üzenetére
https://vivaldi.net/en-US/forum/vivaldi-browser/3831-bookmarks-export#29096
Normális UI-os megoldás egyelőre nincs, a progi könyvtárában lévő bookmarks fájlt kell másolni, átvinni Chrome-ba, és onnan lehet csak exportálni. Egyelőre evvan.
-
Sk8erPeter
nagyúr
válasz
poirot #35865 üzenetére
Persze, megy.
Már van 64 bites változata is, de az egyelőre kísérleti változat (letöltőoldalon Vivaldi Beta 64bit (Experimental)) - de a lényeg, hogy majd lesz stabil is.
Lehet, hogy nem egy olyan erős szempont, de nekem egyébként pl. az sem tetszik benne, hogy a beállításokhoz KÜLÖN ablakot nyitnak meg, ezt nyomatják valamiért, amikor minden böngészőgyártó pont abba az irányba megy, hogy a többi fül között lehessen megjeleníteni a beállítások oldalát, legyen saját URL-je, sőt, külön az egyes opciókhoz is tartozzon URL (így akár könyvjelzőzhető az adott beállítás, elküldhető másnak, hogy ide navigálj, stb.). Valahogy ez engem nagyon zavar, de van még jópár apróság, csak most nincs előttem, és régen használtam, hirtelen csak ez jutott eszembe.
Mindenesetre jó látni, hogy van plusz egy talán idővel komolyan vehető alternatíva a böngészőpiacon. -
Sk8erPeter
nagyúr
válasz
poirot #35859 üzenetére
Szívesen, azért is ajánlottam ezt, mert a régi (Presto-motoros) Opera egykori CEO-ja, von Tetzchner indította a Vivaldit, elméletileg azzal a céllal, hogy a régi Opera-felhasználóknak kedvezzenek, annak világát próbálják visszaidézni - egy új böngészővel (2015 januárjában indult a projekt). Egyelőre még számomra eléggé hiányos, van jópár zavaró dolga, így nem tudtam rá átállni, de folyamatosan fejlesztik, szóval biztos lesz ez még jobb is. (BTW én is használtam a régi Operát, de azért már elég régóta átálltam róla, mert ma már használhatatlan.)
-
-
LonGleY
veterán
válasz
poirot #31203 üzenetére
Szóval, mégiscsak maradt a user error...
Ennyi. utána továbbra is teljesen funkcionális a program, mindenféle "pokki" nélkül... Közben - ahogy írtam - tiltom tűzfalban a telepítés közben netet kívánó processzt. Ha ez nem megy, akkor nincs több javaslatom. Eddig mindenkinek sikerült itt használnia.
-
LonGleY
veterán
válasz
poirot #31200 üzenetére
Mondom, hogy Freemake Video Converter (nem pedig ...Downloader)!
Innen tudod leszedni a rendes telepítőjét.Nem letöltőprogram, és nem tukmál semmit azon kívül, hogy kiikszeled azt az egy-két esetleges dolgot a telepítés során (mint ahogy oly sok ingyenes programnál is). Nem eszetlenül kell nyomogatni a tovább gombot, de ezt a skillt itt megelőlegezzük a kérdezőknek...
Ez az egyik legegyszerűbb és legtöbb formátummal elbánó konvertálóprogram. Ha további bajod van vele, akkor az már user error... Érdemes abba belegondolni, hogy nem véletlen szoktuk ezt itt javasolni.
Új hozzászólás Aktív témák
- Nem indul és mi a baja a gépemnek topik
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- AMD Navi Radeon™ RX 6xxx sorozat
- Autós topik
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 7***(X) "Zen 4" (AM5)
- Milyen légkondit a lakásba?
- Yettel topik
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Path of Exile (ARPG)
- További aktív témák...
- Antivírus szoftverek, VPN
- Microsoft licencek KIVÉTELES ÁRON AZONNAL - UTALÁSSAL IS AUTOMATIKUS KÉZBESÍTÉS - Windows és Office
- Kaspersky, McAfee, Norton, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- Vírusirtó, Antivirus, VPN kulcsok
- Új, bontatlan World of Warcraft gyűjtői kiadások
- Samsung Galaxy Xcover 5 64GB Kártyafüggetlen, 1Év Garanciával
- 119 - Lenovo Legion Pro 5 (16ARX8) - AMD Ryzen 7 7745HX, RTX 4070 (48 hónap garancia!) (ELKELT)
- Telefon felvásárlás!! Huawei P20 Lite/Huawei P20/Huawei P30 Lite/Huawei P30/Huawei P30 Pro
- Eredeti DELL 240W töltők (LA240PM160)
- Telefon felvásárlás!! Apple Watch Series 6/Apple Watch Series 7/Apple Watch Series 8
Állásajánlatok
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged