-
Fototrend
Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2025. december
Működéssel és/vagy beállítással kapcsolatos kérdéseknek nem itt van a helye! Erre a célra szolgáló topikok:
● Router gondok
● Otthoni hálózat és internet megosztás
● WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat
márkaspecifikus topikok: (Asus, TP-Link, Cudy, Xiaomi, Mikrotik stb.)
Új hozzászólás Aktív témák
-
kpityu2
addikt
válasz
dethroner
#100912
üzenetére
2 v. 3 Asus RT-AX53U/AX1800U összekábelezve meshnek. Attól függ, hogy hány helyiséget akarsz lefedni. Az egyes egységek felcserélhetők, bővíthető a hálózat, tehát lehet, hogy először csak kettő és ha van igény akkor hozzácsaphatsz még egyet. Nekem kettő van a házban, a kábelt a szekrény mögött a fal tövében vittem, egyszer kellett átfúrnom falat, egy másik helyen meg felemeltem az ajtó alatti küszöb lécet és az alatt vittem át a másik szobába. Szóval kis ügyeskedéssel megoldható a kábelezés, hogy ne látszódjon. Gond nélkül működnek egy éve.
Van most már TP-Linkben is wired backhaul mesh, de azzal nincs tapasztalatom, azt majd elmondják mások, esetleg keress vissza a fórumban. -
Multibit
nagyúr
válasz
dethroner
#100912
üzenetére
Legfeljebb 2 falon kell átmenni a jelnek.
Ez éppen elég nagy feladat a jelnek. Bízd kábelre, a könnyebben megoldja.Lehető legolcsóbb és legkevesebb beavatkozás igényelje, idős szüleimnek venném, és ha gond van vele, akkor nincs aki fizikailag odamenjen segíteni
Már csak ezért is a kábelezés a jó irány. Az a legolcsóbb, a legstabilabb. Egyszer kell jól megcsinálni! Később nem szívsz vele.
Egy mesh rendszer kábeles backhaul-lal lenne nálad az (egyik) megoldás. Itt a topikban is többen használják, majd megosztja valaki a tapasztalatait.Elvárás még annyi, hogy jól működjön az AP-k közötti váltás.
A mesh-sel ez is meglesz.
Új hozzászólás Aktív témák
● Olvasd el az összefoglalót!
- A foltozásra fókuszált az új GeForce driver
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Lancia topik
- Synology NAS
- League of Legends
- Okos Otthon / Smart Home
- Kamionok, fuvarozás, logisztika topik
- Milyen autót vegyek?
- Gumi és felni topik
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- További aktív témák...
- PS4 FAT (1216A 12.02 GOLDHEN)
- FÉLÁRON SZINTE ÚJ HP HyperX Cloud Stinger Bolti ár:25k INGYEN FOXPOST
- Bomba ár! Fujitsu Lifebook T936: i5-6G I 8GB I 256SSD I 13,3" FHD Touch I Cam I W10 I Gari!
- Bomba ár! HP ProBook 640 G2 - i3-6GEN I 4GB I 128GB SSD I 14" FHD I Cam I W11 I Garancia!
- több db DELL P2417 full HD 1920x1080 IPS monitor HDMI - gari + számla
- Samsung Galaxy A23 5G 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- HP EliteOne 800 G6 All-in-One i5-10500 16GB 512GB 24" Érintőkijelző!! 1 év garancia
- Készpénzes / Utalásos Számítógép felvásárlás! Személyesen vagy Postával!
- Gamer PC- Számítógép! Csere-Beszámítás! R5 5500 / RX 6700XT 12GB / 16GB DDR4 / 1TB Nvme SSD
- Apple iPhone 12 64GB,Átlagos,Adatkabel,12 hónap garanciával
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Gubek-Einste
Dr.NX
