- 
			  Fototrend A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek. 
Új hozzászólás Aktív témák
- 
			
			  Bile Demon őstag válasz  Piistii
							
							
								#62993
							
							üzenetére Piistii
							
							
								#62993
							
							üzenetéreSzerintem alapból bírnia kell a RAM-nak a meleget (úgy tervezik/gyártják). 
 Ha ki van centizve az OC és 30 fokon épp stabil, akkor előfordul, hogy valamelyik paraméter már átlépi a határt 35 40 vagy 50 fokon.
 Pl. Trfc elég érzékeny a melegre B die-nál.Visszább kell venni valamiből és akkor nem kell agyonhűteni. 
- 
			
			válasz  Piistii
							
							
								#62980
							
							üzenetére Piistii
							
							
								#62980
							
							üzenetéreIlyen mindig is volt, csak talán mostanában még jellemzőbb lehet, ahogyan terjednek az AIO hűtések pl. A proci körül korábban ellátta ezt a hűtési feladatot a léghűtő. Nálam is egyértelműen látszik, hogy az a modul amelyik közelebb van a ház elejében lévő ventikhez, az legalább 5C-al alacsonyabb hőmérsékleten van idle/terhelt állapotban is mint a másik modul amelyik a procihoz van közelebb. Szegénynek már nem jut a friss levegőből. Aztán bekapcsol alul terhelésre a “VGA-kazán” és elkezdi szépen lassan felforralni a RAM-okat. Hiába van nekem is 13venti a házban  , ha nincsenek feltekerve akkor jön a bosszúság , ha nincsenek feltekerve akkor jön a bosszúság  
- 
			
			válasz  Piistii
							
							
								#62945
							
							üzenetére Piistii
							
							
								#62945
							
							üzenetéreA ventilátorok sebessége közben nem változott? Csak azért kérdezem, mert be tud hibázni a RAM ha túlmelegszik. 55C fok felett már van rá esély, de 60C fok felett szinte boritékolható. Én is szívtam most ezzel, mert feltekert ventikkel hibátlan a memtest és az anta extreme, csak mikor a párom aludna mellettem én pedig még játszanék akkor lejebb tekerem a ventiket és a VGA szépen lassan felfűti a RAM -okat 55-60C felé. Tegnap pont azt tesztelgettem, hogy ha 80%-ra fixálom az AIO és ház ventiket akkor 50C alatt maradnak a RAM-ok és így nincs gond.    Előtte meg letekertem a ventiket 40-60%-ra, az kevés volt Előtte meg letekertem a ventiket 40-60%-ra, az kevés volt  
Új hozzászólás Aktív témák
- Linux Mint
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Vezeték nélküli fülhallgatók
- Milyen videókártyát?
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Autós topik
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- További aktív témák...
- MINDIG VAN ÚJ és Jönnek MÉG! - 1GB (13db) - 2GB (13db) - 512MB (0db) DDR2 RAM-ok (és Kitek)
- BESZÁMÍTÁS! 32GB G.SKILL Trident Z5 RGB 7800MHz DDR5 memória garanciával hibátlan működéssel
- Corsair Vengeance LPX Black 32 GB (2x16 GB) DDR4 3600MHz - ÚJ
- Corsair Vengeance LPX 8GB 2 Darab, DDR4 3000MHz CL16
- BESZÁMÍTÁS! 16GB (2x8) Patriot Viper Steel 4400MHz DDR4 garanciával hibátlan működéssel
- Apple iPhone 12 Pro 128 GB Pacific Blue 1 év Garancia Beszámítás Házhozszállítás
- Xiaomi Redmi Note 9 Pro 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Lenovo ThinkPad P1 Gen2 intel i7-9850H 16GB RAM 512GB SSD 15,6" 4K OLED TOUCH 1 év garancia
- 2db Apple Lightning - jack átalakító eladó egyben 1999 Ft
- LG L192WS monitor eladó: 19" 1440 900
Állásajánlatok
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
 
						 
								 
							 
								 , ha nincsenek feltekerve akkor jön a bosszúság
 , ha nincsenek feltekerve akkor jön a bosszúság  
								 
								 
  
								 
  Előtte meg letekertem a ventiket 40-60%-ra, az kevés volt
 Előtte meg letekertem a ventiket 40-60%-ra, az kevés volt  
  fudi2002
 fudi2002
