-
Fototrend
Általánosságban a napenergiáról (alapinformációk)
Kezdjük Ádámtól, Évától! Napenergiát nagyon sok mindenre lehet hasznosítani, nagyon sokféleképpen, de ezek közül a legelterjedtebb a napelem és a napkollektor.
Napelemmel villamos energiát lehet előállítani, napkollektorral hőenergiát állítunk elő, amivel vizet vagy levegőt lehet melegíteni, amit a használati meleg víz melegítésére, vagy épp fűtésrásegítésre lehet használni. Utóbbi előnye, hogy rendkívül magas hatásfokkal (<95%) tudja a beeső napsugárzást hasznosítani, hátránya, hogy akkor adja a legnagyobb meleget, amikor süt a nap – jellemzően amikor nincs rá szükségünk (nyáron)! Mosodáknak, autómosóknak (ahol sok hőenergiára van szükség nyáron is) ideális befektetés! Háztartásoknak már több problémát hordoz, mint előnyt, mert a nyáron keletkezett energiával valamit kezdeni kell, különben néhány év alatt saját magát fogja károsítani a rendszer!
Könnyű megjegyezni, hogy melyik-melyik, mert anno iskolában majdnem mindenkinek volt napelemes számológépe! Ez a topic a napelemekről szól!
Új hozzászólás Aktív témák
-
gorbep
senior tag
válasz edeleny #55114 üzenetére
"Arról volt szó, hogy fázisonként összegezve" - Na ezt a jelenlegi órák a jelenlegi SW-el nem tudják...
"37 forint havi 220 kWh-ig felette 70 forint" - nekem a jelenlegi szabályokból is ez jött le mármint az 5Ft vs 38 Ft, de mint a fórumtársak elszámolásaiból kiderült, mégsem így számoltak el...
[ Szerkesztve ]
- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......
-
asdf_
veterán
válasz edeleny #55114 üzenetére
Sem a 37 sem a 70 Ft nem biztos, mert egyrészt emelhetik az energia árát, másrészt még a rendszerhasználati jövő évi árát sem sikerült megszülniuk (november 15-ig kellett volna, amibe eddig kétszer raktak bele 2 hetet, tehát jövő pénteken talán megtudjuk végre (ami hétfő lesz mert dönteni kell csak péntekig, publikálni ráér hétfőn)). A RHD értéke meg kényszerűen előbb kell, hogy tudva legyen, mint a bruttós részletei, ami részben erre épül. Tehát sorrendiség probléma van szerintem, először meg kell várni a RHD-t, értlmetlen lenne kihozni, hogy 39 meg 5,8 Ft, amit aztán majd felül kell csapni napokon belüli, hogy izé, belement 2 Ft a RHD-ba, tehát 41 és 5,8 lesz az, bocsi.
[ Szerkesztve ]
-
VaZso
senior tag
válasz edeleny #55114 üzenetére
Egyrészt nem lenne baj, ha le lenne írva egyáltalán az, hogy bevezetik-e a gyakorlatban.
- Jó lenne látni, hogy fázisonként összegzik a fogyasztást és a termelést is, és ennek a különbözetét számolják el fogyasztásnak és termelésnek, de ehhez vagy az kell, hogy intervallumot is definiáljanak (pl. 15 perc) és ennek megfelelően számolják pl. folyamatos adatgyűjtéssel, vagy legalább az, hogy a mérőóra a pillanatnyi mért értékeket eszerint összegezze... ez utóbbihoz viszont szoftverfrissítés kellene, mert jelenleg nem ezt csinálják.
Ha ehhez a ponthoz nem nyúlnak, akkor fázisonkénti összegzések lesznek, ami kiszúrás a háromfázisú rendszer kiépítésére kényszerített háztartásokkal.Tehát itt van egy megoldásra váró technikai kérdés is.
- Jó lenne látni, hogy tényleg <5Ft-tal szúrják ki az emberek szemét betáplálásnál kWh-nként, vagy valami értelmesebb dolgot találnak ki rá.
Ha jól értettem, lenne szándék értelmesebb megoldásokra is, de valószínűleg nehéz úgy szabályokat hozni, hogy belső érdekeknek is meg kellene felelniük.Bruttó kapcsán kb. még semmi sem biztos, és valószínűleg ők is érzik, hogy ez (a jelenleg látható lehetőségek) így nem lesz jó...
Új hozzászólás Aktív témák
Az összefoglaló tartalma:
1. Alapfogalmak
2. Napelemekről
3. Napelem típusok
4. Inverterekről
5. Várható termelés kiszámítása
6. Mi történik működés közben?
7. Mi az engedélyeztetés menete?
8. Rendszer-méretezés és hibák(!)
9. Villámvédelem
10. Árak és megtérülés
11. Hibrid rendszerek
12. A megújuló energiák helyzete napjainkban
13. Egyéb
14. Telepítés után