-
Fototrend
OLED Televíziók - témaösszefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
cs.zs.
veterán
válasz
junkpod
#94665
üzenetére
De igen, lehet garanciális gond, ha kiderül hogy ezen a konkrét darabon nem megfelelő a külső bevonat, mert k.rvául nem lett volna szabad semmi ilyesmitől lejönnie. Erre kell helyezni a hangsúlyt, hogy az ügyfél/tulaj jót akart, a rendelkezésére álló infók alapján cselekedett.
Ha viszont majd a szerviz leírja, hogy azzal az eljárással tilos tisztítani, mert akkor a többiről is lejön, akkor nem fogják elismerni, de (sovány vigasz) akkor legalább megtudjuk, hogy ez egy minőségtelen fos széria, és mások is óvakodjanak tőle. (nonszensz) -
Dexter17
tag
válasz
junkpod
#94610
üzenetére
Úgy legyen. Igen az alap cél a fényesítés lett volna a mikrokarcok eltüntetése, hogy feltöltse és fénytörésbe ne látszódjon. Most, hogy fórumtárs elküldte mi is ennek vacak érézkeny QD-Oled a takarítási menete most már akkor ráéresztem a 70%-os etanolt és kiderül.
Azért is gondolom, hogy leszedtem mert ha szembe nézek a tévével nem látom az arcomat teljesen, de ha arra a foltra amit csináltam, hát borotválkozni tudnék benne.... -
lala666
őstag
válasz
junkpod
#94239
üzenetére
Azon nevetek, hogy azt írod szavazás.... Nem az csak egyszerűen le lett már írva túl áraz a Sony ami azért már nem olyan tartós mint régen.
Van egy Sony ta-f117r erősítőm ami 34. éves és használom az egyik legjobban eltalált erőlködő otthonra, hol vannak ehhez a minőséghez már.
A kicsik meg feljebb jöttek. Pont az árazás az egyik oka, hogy fulldokolnak a japánok. Nézd meg mi lett a régi remek japán márkákkal. Szeretem a Sonyt de akkor sem ér annyit, még ha nehéz is elismerni...
És ha tudnád mit mennyiért veszek meglepődnél!
Én sem adok telóra ki 300-at.... -
lala666
őstag
válasz
junkpod
#94204
üzenetére
A rengeteg teszt bakker amit elolvastam és a külföldi fórumok alapján. Nincs egyáltalán 1millával többet érő kép megjelenítése ! Samsung jó árat lőtt be a Sony meg rohadtul túláraz! Aki szerint meg van az térdepelve imádkozhat felőlem a Sony előtt...
Vennék Sonyt, de hiába tehetném meg nem látom értelmét csak ha majd ésszerűbben fog majd árazni. -
ricsip
addikt
válasz
junkpod
#94037
üzenetére
Főleg mivel YT bitrate is látványosan lecsökkent pár évvel ezelőtt, és csak YT premium esetén tudod 1080p (v. fölötte is?) magas bitrate változatban nézni.
Szerintem a tesztvideók a színek harsánysága miatt hozzák a hűha faktort. Illetve lassú a mozgás, fekete a háttér, előtérben meg ultra giga erősen megvilágított színes csiricsáré gömbök, v. harsányzöld kaméleon makrofókuszzal, lassított felvételen. Ezekkel lehet demózni a tv szín és képminőségét.
Utána meg nézi az éjszaka koromsötét utcán árnyékban futkorászó feka embert aki fekete kabátban van, és csodákozik h. hádde hol vannak a harsány zöld-lilla-piros kaméleonok.
-
hunspikey
őstag
válasz
junkpod
#94026
üzenetére
Picit máshogy van ám... A dinamika jelentése kép esetén a legsötétebb thát OLED esetén a nulla nites fekete és a legvilágosabb - pl G3 esetén 1400 nites képi tartalmak közti átfogást jelenti.
Mivel a feketéje 0 nit ezért matematikailag végtelen a dinamika, ennek ellenére én szeretek egy elég jó alap derengési értékkel, azaz 0.005 nites "feketével" számolni, fotós módjára, mert ez szerintem nagyon helyesen leírja a kijelző átfogását, azaz a maximális képdinamikát.
Ha csak simán osztanánk, ahogy pl a projektoroknál teszik, akkor 280,000:1-hez dinamikát kapunk - és ez bizony natív dinamika, mert nem kell hozzá szoftver megoldásokkal, local dimminggel meg miegyébbel trükközni.
Fotós kifejezéssel ez az átfogás 18!!! blendének adódik, mert egész pontosan 0,005 és 1310 nit között ennyi van és hát a G3 illetve a csúcs Pana, Sony ezt az értéket simán hozza, de asszem tán a Samu S95C is.Az, hogy ebből a lehetőségből mennyit használ ki a netflixes film és mennyit a youtube az már megint más tészta, de el kell mondani, hogy bizony a youtubon pl egy Katie Schwarz féle "demo" ami egyébként normál természetfilm is lehetne, elég jól kihasználja a lehetőségeket, cserébe a streamingen ez nem így van.
De azért a netflix is néha kihasználja, csak ott lévén filmszerű a tartalom, inkább azt érezni, hogy az APL érték alacsony, némi csúcsfénnyel- bár már általam a korábban említett "Láthatatlan fény" illetve az "Usher ház bukása" vagy a full blőd "Warrior nun(ci) - S02" is jól kihasználja a kijelző lehetőségeit.
Az biztos hogy a youtubenak jobb a bitrátája és jobb a codec is, valamint mivel nem DV hanem sima HDR a TV a tónusáthelyezéssel ki tudja koppintani magát maxra, míg egy DVnél ha pl 400nitre van masterelve az anyag, akkor le is cumizhatod magad akkor is sötét lesz a kontent, mint a metro alagút...
-
-
ρσгτσ
addikt
válasz
junkpod
#93292
üzenetére
Telefonos app még lehet megoldás. Vagy ha olyan régióban használja a készüléket, amiről hozzá lehet kapcsolni a Google Home -hoz vagy az Alexa -hoz.
Persze utóbbi csak akkor érdekes, ha eszköze is van hozzá. Mert a legkényelmesebb az, ha hangutasítással kapcsolgatja az adott TV -t. Úgy aztán végképp nem zavar be semmi és a telefont sem kell bökdösnie meg párosítania.
Vagy opcióként ott van még a TV -n lévő be- és kikapcsoló gomb használata.
-
viera
őstag
válasz
junkpod
#93142
üzenetére
+1
Nekem annyira tetszik gyárilag az A95L ,hogy elgondolkodtam kell e kalibráltatni.
De nyilván fogom mert akkor még jobb lehet.
Nekem volt előtte a Samsung S95C amit vissza kellett küldenem a mozgás megjelenítés miatt. Ha nem lenne ebben annyira jó a Sony akkor maradt volna a Samsung. Szerintem egy nagyon jó TV az is, a Game mód nagyon túlszaturált volt de azon lehet segíteni. De nekem annyira megtetszett a QD-OLED panel, hogy jó ideig maradok ennél.
-
-
alaves
addikt
válasz
junkpod
#93144
üzenetére
Igen, de egyértelműen látszik, hogy a C2 a jó (elvileg meleg 50-en van, mert a filmmaker alapon az). Az S90C-n nem is kék az ég, és a szürke beton is pirosas, ezt bizony be kellene jól állítani. Attól még hogy az S90C színfényereje átlagosan ~2-3x nagyobb a C2-nél nem így kell kinéznie ha jól beállították.
-
Vhiktor
Topikgazda
válasz
junkpod
#93092
üzenetére
Én nem vontam le semmit, csak szépen csendben megosztottam. Sőt azt is odairtam, hogy lehet csak ez az egy ilyen, bár őszintén szólva ezt nem hiszem, csak pol korrektség volt.
A sonysok nem bírják elviselni ha valami nem az ő elképzelésük szerint van. Meg lehet nézni milyen ganéság megy évek óta sony projektorokkal....Előtte meg szintén a sonys(ok)tol ment a samsung fikázás hogy gyárilag milyen képet ad, na majd ma megosztom az s95c gyári mereseit amiben ugyanaz a qd oled panel van mint az a95l-ben és lehet majd csodálkozni.
Erre osztottam meg.Nekem teljesen mindegy ki mit vesz, de hülyeséget ne terjesszen már senki tényként.

De akkor álljon itt a véleményem feketén fehéren, mert mar belőlem is kikivankozik. Jó tv a sony? Igen. Tularazott? Igen. Meg lehet kapni azt a minőséget olcsóbban más márkából? Igen. Levon ez valamit az értékéből? Nem.
Miben emelkedik ki a sony? Felskalazas és.mozgas interpolacio, már aki ezeket szereti.
-
válasz
junkpod
#93085
üzenetére
Én úgy láttam Vhiktor videójában mikor csomagolta ki az alsopocos Sony oled tv t azt sem volt bontatlan ,mert nem úgy néz ki a bontatlan csomagolása.
Csúcs kategóriás kalibrációról nem is beszélve ,ott meg tuti vlmi nem stimmelt a termékkel.Én is gyanakszom rá ,hogy pont nem hibátlan darabokat kap felkérés esetén.
szkutyi
Ignoráltalak ,tapsikálj nyugodtan meg beszélgess a haverjaiddal. -
-
szkutyi
addikt
válasz
junkpod
#93042
üzenetére
Dobozbol kivéve, rengeteg minden be van kapcsolva, amit rögtön kiszurnak sokan...akik nem, annak tökéletes úgy ahogy van...
Bekapcsolt elesség...rögtön látszik a tultolt kontúrok, a hibákat a tartalmon felerősítí, a zajt felerősítí...
Bekapcsolt zajszűrések csomó tartalmát tüntetnek el a képről, nem borosta az arcon, stb stb..
Szinhőmerseklet normál vagy hideg: totál rideg, kék az egész ....
Bekapcsolt motion...tv válogatja, de hibás mozgást eredményez...
Ezek mindd dobozból kivéve látszik addig amíg az user ki nem kapcsolja őket....ha ez megvan, utána jöhet a kalibrálás....nálam sdr-en elég nagy black crush-t hozott ki belőle Vhiktor...AZAZ SZEMMEL LATHATÓ VOLT..(vagyis pont hogy előtte nem, utána már igen)
Én arról beszéltem hogy igenis dobozból kivéve fals a kép, és nem a kalibralasra gondoltam(színek stb) hanem arra hogy minden is bele nyúl...... -
válasz
junkpod
#93042
üzenetére
Nem nagyon hiszem én sem ,hogy olyan “rettentő” rossz lenne a készülék gyári kalibrációval.
Én is csak a képmódok között váltok ,egyéni t meg beállítottam estére meleg / alacsonyabb fényerőre ,minden gyári.
Abban sem vagyok biztos ,hogy ha kalibrálnák a készülékem jobban tetszene és nagyobb élményt nyújtana mint most ,
Kalibrálás a színhűség miatt ajánlott munkára és nem egy felhasználói élményre.Annak a TV nek vlmi baja volt ,én mondjuk biztos vissza küldtem volna ha gyári állapotban is nagyon fals ,Sony pont nem erről híres.
Az összes gyárilag kalibrált készülék tisztasága kimagasló a többi gyártó készülékéhez képest ,de ezzel nem mondok újat annak aki ilyen TV ket használ és vásárol régóta.
Erről egy áruházi eladó ,vagy TV kereskedelemben jártas illető több erősítést tudna adni ha már nekünk mint felhasználók (vagyunk egy páran) nem hisznek.
- Mondjuk ez annyira nem mérvadó mert vissza lehet nullázni minden beállítást.Szerk.
Az is lehet ,a felhasználónak sikerült még jobban elállítani a kep beállítást mire hívott segítséget. -
Vhiktor
Topikgazda
válasz
junkpod
#93042
üzenetére
Pedig látja, ha minden szín teljesen elszíneződött a képen. Pont ezért keresett meg az elégedetlen tulaj kb kétségbeesetten, hogy ennyire rossz képet még életében nem látott.
DeltaE 2-ig sokan látják ám a különbséget van aki meg alatta is.
Mit jelent a szélsőségesen? Amíg ki lehet javítani addig semmi baj nincs, akkor ha már kifutsz a beállításokból akkor baj van. De akkor sem fog foglalkozni vele a garancia ebben biztos vagyok.
Ennek így sikerült a gyári kalibrációja, ettől a tv nem hibás. Aki ilyen árkategóriájú tvt vesz annak biztosan belefér a kalibrálás összege, az a béka segge alatt van a tv árához képest, minimál ráfizetéssel megkapta a csúcsot. -
szkutyi
addikt
válasz
junkpod
#93002
üzenetére
Oké.neked az! Én rögtön kiszurnám a hőmérsékletet, a bekapcsolt interpolaciot, az elsimítást stb.
szóval ez objektív 
Sokan keverik a dolgokat...van a tv helyes beállítása, és ami ezt ubereli a kalibrálás...a helyes beállításra bárki képes....amíg egy tv nincs így beállítva, felesleges bármiről is beszélni mert ezer dolog bele nyúl a képbe....ez valakinek tetszik valakinek nem... -
medvegy
aktív tag
-
-
-
válasz
junkpod
#92698
üzenetére
Folyamatosan jár a rá dugott pendrive / hdd / ssd ha ki is van kapcsolva a TV (világít az olvasás jelző a külső tárhelyen).
Nekem is ilyen ,sztem egy idő után szétcseszi őket.
Régi led Sony tv m is ezt csinálta ,már megevett egy 500gb hdd t (tönkrement) + egy 128gb os pendrive t.anrab
Erre én is rá próbálok ,köszi.
-
válasz
junkpod
#92585
üzenetére
Nekem majdnem 3 év alatt 3x cserélte az LG a panelt a G1-ben ,nem az LG a ludas hanem maga az Oled ,nem hiszem ,hogy a Sony jobban bírja (talán egy picit a jobb elektronika miatt).
Egy led Sony biztosan elmegy 10/15 évet ,de ez oled.
Én direkt 5 év garival vásároltam ,számítok addig minimum 1-2 panel cserére ,de 4 évesen 1 év garival még el tudom adni és továbblépni.LG G1-et épp a napokban tervezem felrakni az apróra ,van még rá több mint félév gari.
-
-
szkutyi
addikt
válasz
junkpod
#92067
üzenetére
Már mondtam....tv lejatszoja,(így a plex is) nem.hasznalja vagy hibásan használja az rpu-t dolby visionban...ez adja a kulombseget....egyébként az also képen bebukott fekete részletek is vannak dögivel....
Beállítás hiba nincs, kalibralt kepmodok vannak használva.
Mindenki döntse el maga megér-e ennyit egy külső lejátszó...én is használom plexet, de most emiatt én vissza epitettem a zidoot, és ami olyan, azt azon fogom nézni... -
viera
őstag
-
viera
őstag
válasz
junkpod
#91616
üzenetére
Kipróbáltam, ha maximum-ra teszem a mozgásjavítást akkor szép folyamatos.Egyáltalán akadozik és képhibákat sem okoz.
Samsung-on amikor bekapcsoltam, képhibák voltak a mozgó tárgy körül és simán észrevehető volt.
Itt egyelőre semmi ilyen nincs és nem gondoltam volna, hogy ezt mondom de a DV anyagok jobban néznek ki mint a HDR10.
Ma megnéztem az Alien első részét mert az egész film sötét és kíváncsi voltam milyen.Tudom ez HDR10+ ami nálam sima 10-ben jelenik meg de nagyon szép a film ennek ellenére is.Egyre jobban örülök, hogy inkább a Sony-t választottam.Egyelőre semmi hibát nem találtam. 
Kíváncsi vagyok milyen lesz kalibrálás után. -
alaves
addikt
válasz
junkpod
#91609
üzenetére
Valószínűleg a 'chrominance overshoot' jelenséget látod. Főként codec tömörítési hibából ered, remux vagy eredeti BD minőségnél még nem láttam ezt. Éppen tegnap láttam egy túltömörített rilíznél ilyet (1,5Mbps-1080p-HDR), még az alsó felső fekete sávnál is bevillant néha kis szürke terület.
-
ρσгτσ
addikt
válasz
junkpod
#91369
üzenetére
Nekem volt már ilyen Sony -nál is, meg már meg nem mondom, hogy LG -n vagy TCL -en is. Igaz, hogy egyik esetben sem Disney+ -nál, de hasonló szolgáltatásnál.
Mivel máshol nem produkált még csak hasonló hibát sem, és összesen 2-3 alkalommal volt ilyen az elmúlt kb. 6 évben, én betudtam az app -nak.
-
hunspikey
őstag
válasz
junkpod
#90584
üzenetére
Én egyszer voltam egy hifi szalonban ahol majdnem tetlegesség lett a vége - mivel elkezdték bizonygatni - meglehetősen erőszakos, a "Hülye az aki ezt nem látja!" hozzáállással, hogy egy drágább HDMI kábellal szebbek a színek a TV-n...
"De hát Torrente úr ez digitális..."
-
sub71
senior tag
válasz
junkpod
#90315
üzenetére
Az Amazon 95%-ban HDR10+ formátumban adja le a tartalmakat. Ettől még lehet ritka formátum összességében, de bosszantó ha Te pont erre fizettél elő és a tévéd nem tudja! Úgy hogy tényleg a Philips a legjobb választás, ha olyan tévét szeretnél, ami minden szabványt támogat....
-
szkutyi
addikt
válasz
junkpod
#90316
üzenetére
Oké ezt már le írtam egyszer hogy igen hivatalosan az a kandenciahelyes Lejatszas..ez tipik a "népművészeti agyagedény" és a köcsög esete.....
De a TVK már nem mennek le arra az fps-re így marad az 5:5 az én esetemben ami UGYAN AZT EREDMÉNYEZI...igy aztán ha vissza akarunk kanyarodni az eredeti kommentte amibol kiindultunk, totál felesleges az apple tv mert ugyan ezt kapnám.ott is....
De igen lehet elvezkedni arra hogy ezt nem nevezhetjük kandencia helyesnek, de a végeredmény akkoris az hogy úgyan azt kapom..
Feleslegesen azért nem kell bevinni az erdőbe az embereket, nem biztos hogy kell az a +60k kiadás...lásd én esetem! Mondtam lehet jönni, aki talál hibát a plexen nálam 23,976-os anyagnál, rá iratom a házat!!!! -
blakey
titán
válasz
junkpod
#90290
üzenetére
Az Infuse-t úgy kell elképzelni, mint egy Netflixet, beállítás után (gyakorlatilag ugyanazokat a protokollokat ismeri, mint a Kodi, legalábbis a fontosabbak mind működnek) szépen, automatikusan mindent beállít. Kompatibilitásban van, ahol jobb, van, ahol gyengébb. Ha van valamilyen "almád", akkor egyszerűbb, ha kipróbálod, mert ahogy a Kodi úgy ez is olyan, amit nem biztos, hogy mindenki szeret. A minőség függ az eszköztől is, de nagyon jó a felskálázása, ha szükséges, kezeli az ISO-kat…
-
boborján2
senior tag
válasz
junkpod
#90238
üzenetére
Én is stereo-ban hallgatok mindent.
Igazi házimozinak persze nem nevezem. De nekem bőven oké. Fiatalabb koromban odáig voltam a térhangzásért ,ma meg valahogy nem hoz lázba.
Nyilván a stereo hangot nem sokol rádió minőségben hallgatom, mert azért az megmaradt hogy ha odacsavarom,akkor legyen benne kraft. -
dgyuri0123
nagyúr
válasz
junkpod
#90205
üzenetére
Semmi gond, nem kell.
Van egy kínai boxom (CE), amin be van állítva a hang konverzió, minden formátumhoz, így DTS-hez is. Ebből megy a HDMI a tévébe, amiből optikán vissza a NODE-ba, ami nem DTS kompatibilis, mégis szól, de a DTS HD, vagy HD Master is ugyanúgy szól sztereóban. Ez egy 20e Forintos box, amivel az öszes ilyen és hasonló kalamajkát meg lehet kerülni, arról nem beszélve, hogy szolgáltatásban, képminőségben, és kompatibilitásban is jócskánfelülmúlja a tévé saját lejátszóját. A C2 oledem tudja a DTS-t, de a NODE nem tudja. Kézenfekvő, hogy a boxon is állítok sztereó konverziót + a tévén is, hogy a DD adásokat is halljam optikán / NODE-on keresztül, hiszen, mint említettem, az egy sztereó streamer, ami így viszont előlépett kétcsatornás (nem is akármilyen) házimozivá. -
hunspikey
őstag
válasz
junkpod
#90092
üzenetére
Bocs nálam a konzol legyen funkcionális, főleg ha adott esetben egy több mint egymilliós kütyü lóg rajta ami törékeny mint a hímestojás.
Amit linkeltem nem miss június ezt vágom de 80 kilót bír azaz az asszonyt is felakaszthatod rá ha rosszul viselkedik - ebből láthatod hogy mennyire sokoldalú a konzol
ráadásul minden irányban jelentős mértékben állítható.
Új hozzászólás Aktív témák
- Telefon felvásárlás!! iPhone 12 Mini/iPhone 12/iPhone 12 Pro/iPhone 12 Pro Max
- BESZÁMÍTÁS! GIGABYTE B360N i5 9600KF 16GB DDR4 512GB SSD GTX 1660 Super 6GB Zalman T3 Plus 400W
- HIBÁTLAN iPhone 12 Pro 256GB Graphite-1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4518, 100% Akksi
- BESZÁMÍTÁS! GIGABYTE RTX 3080 Gaming OC videokártya garanciával hibátlan működéssel
- Dahua 22" FULL HD IPS LED monitor 100Hz
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

.



frissítés?
ok

Persze lehet hogy nekem van kulonleges latasom
HDR10 sokkal jobban tetszik.
ráadásul minden irányban jelentős mértékben állítható.
Vhiktor